Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2008., 10:23   #101
uzeo sam neke stvari kao u dućanu koji ima prodaju preko go kartice bez kamata i naknada, pa mi sad svaka tri mjeseca obračunavaju " redovnu kamatu " 200 kn

sve je to mami-lova
tikvic30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 11:35   #102
a jesi li rekao teti na blagajni da želiš obročnu otplatu?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:08   #103
naravno da jesam
tikvic30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:20   #104
onda nešto ona nije dobro napravila ... otiđi u banku sa slipom pa neka vide što se desilo ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 11:45   #105
Molim hitan odgovor od nekoga koji ima GO MASTERCARD karticu ili je upućen u tu proceduru dobivanja i ispunjavanja pristupnice.

Jučer sam bila u Zagrebačkoj banci i rekli su mi da samo na osnovu oročene štednje mogu dobiti jedino GO KARTICU. Ja sam htjela običan standardni CHARGE MASTERCARD i rekao mi je osobni bankar da ga mogu dobiti samo na osnovu redovne plaće a ja ne ispunjavam taj uvjet jer ne radim. Nije mi jasno zašto ne mogu dobiti običan Mastercard u Zabi, kada se recimo u Hypo banci može dobiti Mastercard Gold samo na osnovu oročene štednje!

Ja se bojim tih kamata na GO! kartici jer ja ne želim ništa plaćati na rate jer je ta kamata od 12% mjesečno zapravo jako velika.

1. Da li može funkcionirati GO! kartica kao običan Mastercard ako u onoj pristupnici ispunim onaj kvadratić i tu napišem da sve želim plaćati u jednoj rati?
Da li je to dovoljno ili to treba i negdje drugdje napisati? Gdje ste vi to napisali ako ste ispunjavali tu GO! CARD prijavnicu?

2. Malo me zbunjuje ona rubrika gdje piše odaberite koji postotni iznos želite plaćati od troška koji ste napravili u iznosu između 5% i 95% ?
Ja bi htjela odabrati 100%, ali oni meni ne nude tu mogućnost nego najviše 95% !? Tu su dvije kućice u koje se mora unijeti dvoznamenkasti broj tako da ja sve da hoću ne mogu tu napisati 100% !!!

Imam i prospekte i prijavnice za revolving Mastercard od na primjer Reiffasen banke i kod njih postoji mogućnost da se u rubrici unese 100 %, a kod Go! kartice od Zagrebačke banke to nije moguće.

Tako da stvarno ne znam što da napravim jer bi već danas trebala ići kod osobnog bankara i podnijela bi zahtjev za karticu.

3. Meni kartica najviše treba ako ću ići na neko putovanje u inozemstvo. Kako ću ja objasniti na nekom stranom prodajnom mjestu da ja neću platiti na rate, nego sve odjednom?

4. Isto tako ako idem na krstarenje kako ću ja prilikom registracije moje GO Mastercard kreditne kartice na brodu reći da ja ne želim da moje sve troškove koje napravim platim obročno nego sve od jednom? Kada znam da oni na tim brodovima uopće ne pitaju na koji način vi želite platiti vaš tošak, već jedino prepišu broj kartice, a ostalo ih uopće ne zanima?

5. Jel se isplati uopće uzimati taj GO MASTERCARD kada ja ne želim koristiti taj njihov revolving kredit koji mi nude automatski odobravanjem same GO kartice?

6. Koja su vaša iskustva sa GO CARD i na koji način je najčešće koristite?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 12:41   #106
3. To nema veze sa prodajnim mjestom i nemaš tamo što objašnjavati jer ti oni fakturiraju kompletan iznos.
5. Ne.

Nemam GO nego Amex revolving ali po mojem iskustvu sve te revolving kartice puno su skrivenih (zlih) namjera i samo gledaju kako će ti aktivirati skup revolving kredit.
I ja uvijek plačam kompletan iznos i prvi put sam pitao što trebam platiti od svih onih salda na računu. Neko vrijeme je bilo ok, kada ono nakon 3 mjeseca aktiviran revolving kredit. Pola sata sam pričao sa službom za korisnike (jer ni oni nisu znali objasniti u čemu je problem) da bi onda rekli da dizanje sa bankomata ne ulazi u taj saldo nego da je posebno fakturiran na računu.
Ista stvar nedavno jer ni članarina ne ulazi u saldo za obračun.

Na računu uopće ne postoji ukupan saldo koji treba platiti!

Ne znam zašto ne možeš u PBZ-u, ja sam imao baš to što tebi treba ali ne na oročenje nego kao podoban klijent.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 12:58   #107
Neno, hvala ti puno.

I meni se ne sviđa baš ta revolving Go Card pogotovo kada sam pročitala uvjete koji pišu uz pristupnicu, kao da ja obavezno moram uzeti taj njihov revolving kredit. Mislim da ću se ipak odlučiti za Hypo Mastercard Gold charge karticu vezanu za oročenu štednju u Hypo banci i tu ću oročiti 20000 kn, a limit na kartici na osnovu tog oročenja iznosi 10000 kn i mislim da će mi to biti dovoljan limit za početak. Uzela bi ili običnu Mastercard charge karticu u Zabi, ali to mi ne žele dati iako ne znam zašto. Vidjeti ću još neke stvari pa ću slijedeći tjedan odlučiti. U PBZ više ne idem jer su me odbili prije dva dana i rekli su da nikakvu karticu ne mogu dobiti, tako da iz principa više ne idem tamo. U Erste i Reiffasen banci su mi isto nudili kao jedinu mogućnost Visa ili Mastercard revolving kreditnu karticu, tako da mi je Hypo banka zapravo jedina povoljna mogućnost.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 16:41   #108
GoCard imam i koristim je vec godinu dana i mogu rec da sam jako zadovoljna.Imam limit od nekih 7000 kn, ali posto se znam kontrolirat , onda mi ovakav nacin placanja jako pase.Pošto moja primanja nisu fiksna (jedan mjesec zaradim vise, drugi manje) onda cim zaradim jedan mjesec vise odma odvojim jedan dio da podmirim dio na go kartici.Odlicno mi je to sto ako jedan mjesec ne zaradim vise opet znam da placam nacinom revolvinga.Ma pre zadovoljna sam!(ali onome tko se ne moze kontrolirat, a uz to ima i fiksna primanja nebi bas preporucila .
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 15:30   #109
ice cream girl

Nemam fiksna primanja trenutno, ali znam se kontrolirati. Ipak se nisam odlučila za GO! karticu koju su mi jedinu nudili u Zagrebačkoj banci jer samo ona može biti vezana uz oročenu štednju.

U Hypo banci sam uzela Mastercard Gold charge karticu vezanu uz oročenu štednju. Ne plaćam upisninu i članarinu za prvu godinu. Nakon godine dana platiti ću članarinu od 350 kn, a za GO! karticu platila bi samo 200 kn. Mislim da mi se ova Gold kartica ipak više isplati jer s njom dobivam osiguranje u Hrvatskoj i zdravstveno osiguranje u inozemstvu. U slučaju gubitka postoji brza usluga nabave nove Gold kartice još dok si u inozemstvu. Nisam htjela revolving karticu jer sam pročitala tu na forumu da se mogu naplatiti kamate i koje nisu trebale biti uključene, recimo na onim prodajnim mjestima gdje piše da je odobreno plaćanje na rate bez kamata i naknada. Limit će mi biti 10000 kn. Sada čekam dva tjedna da mi bude gotova kartica.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 23:23   #110
Evo jedno pitanje samo koje nisam čini mi se našao unutar ovih 5 strana (ili sam slijep što nije isključeno ) - dal postoji neki minimalan iznos nakon kojeg tek vrijedi GO CArd? U stilu kad vele da bi mogao koristiti mastercard moraš minimum 1000kn kupovine imati.

Imam naravno 5000kn minus dozovljen i na 3 mjesta trebam kupovat, a dvoje od toga je 600kn i 700kn pa me zanima dal će se moći?

I još jedan detalj kako se aktivira kartica? Ode se u banku?

Zadnje uređivanje xamaxy : 30.10.2008. at 23:38.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 23:15   #111
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Molim hitan ...
Go kartica ima 2 načina uporabe može se koristiti kao običan master na način da svaki mjesec 10 dana prije datuma naplate se uplati cjelokupni potrošeni iznos, ako se to ne napravi iznos se raspoređuje na rate ili postotak ovisi kako se izabere. Meni je kartica osobno super jer se može kombinirati kako god vam paše!!!

Zadnje uređivanje Lavica02 : 03.11.2008. at 16:43. Reason: quote
ivana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:50   #112
još jedno pitanje u vezi kamata...

Ja nikako na zelenu granu sa tom go karticom. Opet imam pitanje. Možda je već odgovoreno, al toliko sam se iživcirao sa ovim forumom čije se stranice učitavaju čitavu vječnost (ako se uopće učitaju) tako da ću pitati pa šta bude...
Podigao sam 10 000 kn sa go kartice preko bankomata (na 24 mjeseca). Došlo mi je za platit naknadu za korištenje bankomata 350 kn ako se dobro sjećam i mjesecno moram placat 416,67 kn (10000/24=416,67). Za sada sve jasno, sve OK.
Nisu mi jasne kamate. Kamate su 12%. Ja sam pretpostavio da cu kroz otplatu tih 10 000 kn koje sa podigao vratiti jos 1200 kn (12% od 10 000 kn) sto kad se podijeli sa 24 ispadne 50 kn mjesecno. Do sada mi je samo jednom doslo na naplatu tih 50 kn i to 1.listopada. Da li sam ja krivo pretpostavio? Da li se tih 12% kamata mozda racuna svaka 3 mjeseca samo za preostalu glavnicu? To bi onda znacilo da necu vratiti 1200kn nego puno manje (tj max 400kn kad se preostala glavnica nebi smanjivala (teoretski receno): 8 obračunskih razdoblja u 2. godine po 50 kn).
Nadam se da je tako, ali sam skeptičan...
idiotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:15   #113
Nisam čitao sve postove na ovu temu pa me zanima jedna stvar: na Go!kartici izabrao sam plaćanje na 12 jednakih mjesečnih rata, ako podignem određeni iznos gotovine hoću li na taj iznos plaćati i kamatu ili samo jednokratnu naknadu?

Ako podignem 5000 kn koliko moram platiti? Samo 12 jednakih obroka + neka naknada ili još i kamate?

Hvala, pozdrav
Lon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:55   #114
Question Kreditna kartica go

Zanima me imam odobreni limit na go krtici 5000kuna a mislim si malo obnovit dnevni boravak i treba mi više od tog iznosa nekih 15000kuna dali će mi to proć na go kartici normalno u ratama?
darder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 20:15   #115
neće
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 20:17   #116
Quote:
Lon kaže: Pogledaj post
Ako podignem 5000 kn koliko moram platiti? Samo 12 jednakih obroka + neka naknada ili još i kamate?
koliko ja znam, tih 5.000 ćeš platiti kroz 12 mjeseci (naknadu odmah po računu) + kamatu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:46   #117
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, tih 5.000 ćeš platiti kroz 12 mjeseci (naknadu odmah po računu) + kamatu
Zašto neće proć.Ako kupim robu u vrijednosti od 15000kuna recimo na 24 rate kaj ni onda ne prolazi
darder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:29   #118
zato što neće ... to je revolving kartica .. kod klasičnosg EC MC bi prošlo ako ima slobodnog limita
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 16:52   #119
Quote:
ivana12 kaže: Pogledaj post
Go kartica ima 2 načina uporabe može se koristiti kao običan master na način da svaki mjesec 10 dana prije datuma naplate se uplati cjelokupni potrošeni iznos, ako se to ne napravi iznos se raspoređuje na rate ili postotak ovisi kako se izabere.
Što to znači? Ako meni dolazi na naplatu 18-tog u mjesecu,ako platim do 8-mog cijeli potrošeni iznos to neće ići na 36 rata i izbjeći ću kamate? Kao da nisam koristila revolving?

Help ljudi...pojma nemam o karticama
Jao koliko pitanja imam...molim ako netko može odgovoriti na moja pitanja
Odobrili su mi 10 000kn na GO kartici,36 rata...

1.znači to je ta revolving kartica,sve što kupim cijepa se na 36 rata i tako mi svaki mjesec 1/36 dolazi na tekući na naplatu(rekla sam da to bude 18. u mjesecu)...točno ili netočno?
2.koji god to iznos bio cijepa se na 36 rata...pa makar i 100kn? ili ima neki minimum koji mogu potrošiti?
3.Kamata je 12% i naplačuje se svaka 3 mjeseca.Znači ako sam ja potrošila 100 kn kamata je 12% i to je 12kn godišnje pa mi svaka 3 mj dođe na naplatu 3kn? točno ili netočno?
4.Ista stvar je dal plaćam u dućanu ili dižem gotovinu na bankomatu samo što za dizanje gotovine plaćam još naknadu za bankomat? koliko ona iznosi? jel ta naknada ovisi o svoti kojui dižem ili po svakom dizanju isto? i taj iznos mi se isto cijepa na 36 rata plus kamata?
5.Mogu li kupovati nešto na manje od 36 rata?npr 12 makar imam ugovoreno na 36? to moram reći u dućanu kod plačanja? ili?
6.Što točno znači dok u nekom dučanu imaju plačanje na 12 rata s GO karticom bez kamata? Ja sam shvatila da to u biti kreditira trgovac na način da mi ne sjedne cijeli iznos odmah na karticu nego postepeno 12 mjeseci iznos 1/12 cijene opterećuje karticu i taj se iznos cijepa na 36 rata?
pa ako kupim nešto za 12000 kn dolazi mi na karticu po 1000kn svaki mjesec al se to cijepa na 36 rata pa mi te rate rastu kako nova tisuća dolazi na naplatu?
ima smisla to što govorim?
7.imam dinamičnu lepezu pa ne plačam članarinu.to znači da me kartica košta 0kn ako ju ne koristim?

*I još jedno pitanje nevezano uz Go karticu.Mogu li običnom debitnom karticom u ZABi koristiti odgođeno plačanje na način da se potrošeni(cijeli) iznos jednostavno naplati s mog tekućeg idući mjesec.To je nešto što moram aktivirati ili? I to moram reći u dučanu kod plačanja ili?

Zadnje uređivanje pitamse : 19.11.2008. at 16:57.
pitamse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:02   #120
Nemam Go karticu, ali znam ove stvari sa limitima. Ako ti je limit 10000 kn nemožeš kupiti ništa skuplje od tog iznosa bez obzira namjeravaš li koristiti revolving kredit, obročno plaćanje bez kamata ili sve namjeravaš podmiriti odjednom čim dođe račun. Dakle ne možeš kupiti stvar za 12000 bez obzira što je to na rate bez kamata na 12 mjeseci i sve si namjeravala plaćati mjesečno u ratama od 1000 kn. Najskuplja stvar koju možeš odjednom kupiti mora koštati najviše 10000 kn i onda više nemožeš ništa kupovati jer si dostigla svoj limit. Ako slijedeći mjesec otplatiš jednu ratu u iznosu od 1000 kn taj mjesec možeš kupiti nešto drugo samo u najvećem iznosu do 1000 kn koliko si do tada otplatila od prijašnje stvari koju si kupila.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.