Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 15:03   #41
šuti, uskok će ti za vrat
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 13.12.2007., 15:27   #42
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
pa i nije baš tako
zgrade jednostvano nisu upisivane, ako se ne varam to je treba napravit investitor (a nije propisana bila kazna ako ne napravi), investitora više nema, traži mu slijednika - livo desno.
Pa 3/4 Novog Zagreba nije upisano - šta zaista misliš da je recimo 70ih bilo korumpcije oko gradnje tih stanova

usput, masu je onih kojima je investitor grad zagreb
Mislila sam na noviju slavnu prošlost. A gradu zagrebu ne bi trebao biti problem pronaći slijednika.
Xenia 13 is offline  
Old 14.12.2007., 11:32   #43
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Mislila sam na noviju slavnu prošlost. A gradu zagrebu ne bi trebao biti problem pronaći slijednika.
g. Bandića?
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 14.12.2007., 13:57   #44
Gruntovec akcija je obično pakiranje sranja ljudima koji nisu ništa skrivili niti napravili ikakvu štetu sustavu. Recimo da to znam iz prve ruke, neću objašnjavat i ulazit u to detaljnije. Zbog ove pizdarije životi običnih ljudi će bit sjebani da bi se pokazalo da se vlada tobože bori protiv korupcije. 100 kn, 200 kn, dajte ljudi nemojte me nasmijavat...to vrijeđa zdrav razum, ovu političku oligarhiju skupa sa tim uskokom treba zapalit i popišat se po pepelu. Gade mi se ti smradovi i poserem se na njihovu antikorupcijsku politiku. Ovo je orvelovska država. Hvala i doviđenja.
Dalekozor is offline  
Old 14.12.2007., 15:23   #45
Quote:
Dalekozor kaže: Pogledaj post
Gruntovec akcija je obično pakiranje sranja ljudima koji nisu ništa skrivili niti napravili ikakvu štetu sustavu. Recimo da to znam iz prve ruke, neću objašnjavat i ulazit u to detaljnije. Zbog ove pizdarije životi običnih ljudi će bit sjebani da bi se pokazalo da se vlada tobože bori protiv korupcije. 100 kn, 200 kn, dajte ljudi nemojte me nasmijavat...to vrijeđa zdrav razum, ovu političku oligarhiju skupa sa tim uskokom treba zapalit i popišat se po pepelu. Gade mi se ti smradovi i poserem se na njihovu antikorupcijsku politiku. Ovo je orvelovska država. Hvala i doviđenja.
Svima su puna usta antikorupcije, dok se ne dotakne njih. Onda se skrivaju iza floskula o "malom čovjeku" kojeg država "gazi". Kakvo licemjerje
JPK is offline  
Old 14.12.2007., 17:01   #46
Quote:
Dalekozor kaže: Pogledaj post
Gruntovec akcija je obično pakiranje sranja ljudima koji nisu ništa skrivili niti napravili ikakvu štetu sustavu. Recimo da to znam iz prve ruke, neću objašnjavat i ulazit u to detaljnije. Zbog ove pizdarije životi običnih ljudi će bit sjebani da bi se pokazalo da se vlada tobože bori protiv korupcije. 100 kn, 200 kn, dajte ljudi nemojte me nasmijavat...to vrijeđa zdrav razum, ovu političku oligarhiju skupa sa tim uskokom treba zapalit i popišat se po pepelu. Gade mi se ti smradovi i poserem se na njihovu antikorupcijsku politiku. Ovo je orvelovska država. Hvala i doviđenja.
Analizirajući to što misliš, zaključak je: i tvoji su "prsti negdje u pekmezu"!
amareda is offline  
Old 14.12.2007., 17:03   #47
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Svima su puna usta antikorupcije, dok se ne dotakne njih. Onda se skrivaju iza floskula o "malom čovjeku" kojeg država "gazi". Kakvo licemjerje
Potpisujem!!
amareda is offline  
Old 14.12.2007., 18:01   #48
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
najbolja je fora da su ih sad pozatvarali pa će sad ići još sporije jer nema ko radit....
pa zavodi za zapošljavanje su krcati... šta ti pričaš...
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:04   #49
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ej ja lupam cijene 500 ili 1000. Sve se to može svesti na neku optimalnu. Po meni je to bolje rješenje.
Je zagušenost je! Pogotovo sa predmetima starijim. Novi idu još nekako ali stariji... to je prestrašno.

Znam jer hodočastim po gruntovnici.

Mene jedino smeta kaj ekipa misli da je kod nas koma baš sve. U bilo kojoj EU zemlji građanin nema kaj raditi u gruntovnici a kamo li biti na šalteru sam psti požurnice.

To rade isklučivo notari ili odvjetnici.
Znači po tebi treba sve privatizirati?
o bože, svaki danom ide sv više i više nazad.
sve što je civilizacija dosegla, za što su se ljudi krvlju izborili, sve se to tako lako opušta....
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:06   #50
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ma čekaj.. ako želiš na magnetnu rezonanciju npr.. trebaš čekati godinu dana na red.. (u bolnici). Ako želiš platiti 4.000 kuna na redu si isti dan.

To je otprilike isto. Oprosti jest!

Kao i ja neki dan. Išla sam u Vinogradsku na jednu krvnu pretragu. Platila sam ju 500 kuna i bila 1 na redu (oko mene ljudi bolesni i stari čekaju... bilo mi je neugodno to jako ali to je to JA PLAĆAM).
I dobila nalaze isti dan!!!!! i to INTERNETOM!!

zakaj se tako nešto ne bi moglo sa gruntovnicom?!
Pa platili su i oni.
Zašto misliš da bi ti trebala imati prednost?
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:08   #51
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Al ako je zagušenost,zagušenost je. Ako službenik danas može obraditi(lupam) 6 predmeta, dali to znači ako platim više, on će obradit 12?
Što se same akcije tiče, tu nekom nije štimala podjela i zato je do tog došlo.
A to dal u gruntovnicu idem ja ili odvjetnik je totalno nebitno(osim za odvjetnika) jer onaj u gruntovnici mora jednak posao obavit.
upravo tako!
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:10   #52
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali onda nemojmo plaćeti nikakve doprinose niti poreze, nego "ono što potrošimo". Onda bi svi bili plaćeni po učinku, znaš, možda to i nebi bilo tako loše?
Da možeš mislit kako bi da se uvedu takva plaćanja smanjili poreze!
Jesu li smanjili poreze kada je uvedena zdravstvena participacija?
Da li su smanjili poreze kada su počeli naplaćivati faks?
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:14   #53
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
kažu da ih prate godinu dana.. Ma gruntovnica ne štima od 1991 godine!!! To se odavno zna.

Zagušenost je predmeta. Meni je ovo besmisleno.

Trebalo bi napraviti dvostruke upise. Onaj proceduralni za koji se čeka 5 godina (jer je zagušenost takva) i onaj brzi upis (kojeg platiš 1000 EURA) ali imaš za par dana zk izvadak a tih 1000 EURa bi trebalo uplatiti u državni proračun

I tada bi sbve bilo ok, nitko se ne bi bunio... to bi bilo isto kao i privatno i zdravstveno osiguranje kao i privatni i državni fakulteti sve stvari
Lupetaš.
Ništa se time ne bi promijenilo.
Osim troškova za građane.
Jer opet bi isti broj gruntovnica bio na obradi.
I opet bi svi bili jednaki, jer bi imali ste račune.
I opet bi bila ista gužva, i opet bi ovi mogli otezat jer bi očekivali "manču".
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:18   #54
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ne miješaj moral sa odnosima u društvu. kako je netko na trudnicama .. zar se nismo borili za tranzicijsku zemlju i za kapitalizam!!!
Evo ga

To sto govoriš je čisti socijalizam
Ti se dakle odričeš svakog morala

Smatraš da te u tvojim mogučnostima ne smije ograničavatinikakv moralni kodes.
Smatraš da je bolje društvoono društvo u kojem nema nikakvi moralnih pravila.


Pa to je strašno!

Baš me zanima kako bi pjevala da ti se kolo sreće okrene.
A kolo sreće je jedna od temelja kapitalizma.
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:23   #55
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
toooooooooo apsolutno!!!

sad će nastati pravi čep. Nijedna uknjižba neće ići mjesecima dok traje istraga....

veća šteta nego korist
Mislim kakva ti je to logika
Po toj logici nikad ne bi trebalo popravljati ceste, jer eto, dok se cesta popravlja nastane čep. Auti uopće ne mogu prolaziti onuda.
Veća šteta nego korist.

TAko ni zgrade ne bi trebalo nikad popravljat.
Još manje mostove, tračnice, a aerodrome da ne govorim.


Ne daj bože da sanitarna inspekcija slučajno zatvori kakv restoran ili pekaru. Ljudi neće imat di jest.



A zamisli tek da financijska slučajno ide provjeravat financijske institucije i slučajno otkrije nepravilnosti. I zatvori je.
Pa većašteta nego da se pusti da se dovjeka tamo vrši kriminal.
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:28   #56
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Joj zlo mi je kad čitam kak nikad ništa pod milim isusovim bogom nije dobro. Kad naprave nešto, nije dobro, kad ne rade nije dobro, jebovasjanezadovoljne.
A zamisli tek kako bi nam društvo izgledalo da svi šute i da su zadovoljni sa bilo čime. Da šute šute i šute...
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:37   #57
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
i što misliš.. da će ova akcija nešto promjeniti???
Par ljudi na gruntovnici dobiti će otkaz, odvjetnici stegovni i novčanu kaznu....
a oni koji su fakat oštećeni (ti vlasnici u zk ulošcima i mrtvi koji su potpisivali dostave i davali punomoći.. niš od toga)

I misiš da se neće više ništa raditi sa mitom i korupciojom?

To ti je kao da zabraniš abortuse u Hrvatskoj? Što misliš da bi se manje ljudi ševilo? Ili da bi se ljudi više pazili? NEEEEEEEEEEE

Sve bi bilo isto, ljudi bi se isto seksali, ništa više-manje pazili... samo ne bi radili AB u bolnici već bi u nekoj garaži u fuš-u bio neki ginekolog koji bi radio abortuse na crno!

Ista stvar ti je i sa 0% promila kod vožnje? Što je donjelo?! NIŠ. Onaj tko je i prije pijan vozio vozi i sad, onaj koji nije ne vozi ni sad....

Nije uvjek restrikicija najbolje rješenje!!!!

A očemu ti pričaš ženo božja?
Uspoređuješ zabranu abortusa sa sankcioniranjem kriminala? svašta!

ti se valjda očito zalažeš da se legalizira da ljudi plaćaju zaposlene u gruntovnici, koliko sami žele, a da zaposlenici onda svojom voljom prave vrsni red.
Onako ko na aukcijama ... ko ponudi najviše, taj prvi.
Ta kapitalizam je....
Zašto bi svi bili jednaki u pravima?
Zašto bogati ne bi imali prednost?
Zašto prava ne bi bila propiorcionalna sa bogatstvom?
Zašto bi bogati morali čekati u istom redu zajedno sa siromašnima?
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:46   #58
Quote:
Dalekozor kaže: Pogledaj post
Gruntovec akcija je obično pakiranje sranja ljudima koji nisu ništa skrivili niti napravili ikakvu štetu sustavu. Recimo da to znam iz prve ruke, neću objašnjavat i ulazit u to detaljnije. Zbog ove pizdarije životi običnih ljudi će bit sjebani da bi se pokazalo da se vlada tobože bori protiv korupcije.
.
Čuj, da tvoju staru baku neko pokrade za njene dvije penzije.... da li bi za tog lopova rekao da kad bi ga se nazvalo lopovom da je to "pakiranje sranja čovjeku koji nikome ništa nije skrivio, niti je ikome napravio štetu".
Hoćeš li one koje su ga prijavili policiji reći da je na taj način uništen život jednom običnom čovjeku!?
Ris is offline  
Old 14.12.2007., 18:50   #59
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
referenti su na državnom proračunu. Dobivaju uredno plaću. Druga je stvar kaj ja stalno govorim o njihovoj nestručnosti jer tamo rade mesari i slastičari sa tečajem zemljišnoknjižnog prava i državnim ispitom
Dobivaju uredno plaću samo koliko....? S obzirom da imaju dobre kvalifikacije- viši stručno zemljišnoknjižni referent - izrađuje nacrt rješenja, a supotpisuje mu ovlašteni referent koji ima ISTI status u rješavanju kao i sudac (osim plaće naravno). Suci samo odlučuju o žalbama na rješenja ovlaštenih referenata itd, itd... Svi imaju VŠS- upravni ili geodetski smijer, a nisu mesari ili slastičari sa završenim tečajem, draga moja!!!!!!! Pišeš gluposti.
IGNAC is offline  
Old 14.12.2007., 19:01   #60
PA kolika m je plaća?
Ris is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.