Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 22:08   #1
Nepušenje u kaficima - kako to misle provodit`



jednostavno je pitnanje . dakle sad ce vjerovatno doc taj zakon o zabrani psuenja u javnim prostorima jel.i kak oni misle to provest u djelo taj zakn , ono birc pol 1 ujutro mrak ljudi da jedva prodes ... oce konobari imat male elektricne spravice kojima ce trest neposlusne goste il ce zvat interventnu za te monstruozne prekrsaje ... ?
Hrvoje xyz is offline  
Old 08.01.2008., 22:13   #2
Quote:
Hrvoje xyz kaže: Pogledaj post

... oce konobari imat male elektricne spravice kojima ce trest neposlusne goste ... ?
koja ideja
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Old 08.01.2008., 22:52   #3
20% ugostitelja funkcionirat će kao zdravljaci s radnim vremenom 6.00-20.00, ostali na burzu rada!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)

Zadnje uređivanje Kladi : 08.01.2008. at 22:53. Reason: dopuna
Kladi is offline  
Old 08.01.2008., 22:55   #4
nije fora. ja sam ne pusac. sad odjednom nitko ne pusi?
supher mali is offline  
Old 09.01.2008., 00:14   #5
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
nije fora. ja sam ne pusac. sad odjednom nitko ne pusi?

većina nas puši. tvoja kava bu sad skuuuupa !!!

ja više ne bum išla u kafić na kavu čim se uvede zakon! iz principa! to bu moj zakon!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 09.01.2008., 00:19   #6
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
većina nas puši. tvoja kava bu sad skuuuupa !!!

ja više ne bum išla u kafić na kavu čim se uvede zakon! iz principa! to bu moj zakon!
25% je većina? Prije mi se čini da nepušači izbjegavaju kafiće zbog pušača, pa tamo možda i jeste u većini. Iako sumnjam, nisu pušači u većini, ali zato smrde nadaleko, pa ih se lakše uočava
JPK is offline  
Old 09.01.2008., 05:09   #7
A sto je sa onima koji su ovisi o pasivnom pusenju?!
__________________
Kambe is offline  
Old 09.01.2008., 07:43   #8
konačno ne budem više onog odvratnog smrada.... svaka čast... da su to prije najavili možda bi za njih glasovao...
-kec- is offline  
Old 09.01.2008., 08:17   #9
Mene zaista zanima hoće li se ovaj zakon provoditi. S jedne strane, predviđene kazne su vrlo visoke, a s druge je pak nevjerovatna ležernost pušača i neobaziranje na već postojeća pravila. Hoće li i ovaj zakon biti samo slovo na papiru? Ipak sumnjam. Nekad se pušilo u javnom prijevozu, pa danas nikom ne pada na pamet zapaliti cigaretu u autobusu. Dobro, osim šoferu. Trend je naprosto takav da će se mjesta na kojima je dozvoljeno pušenje sve više reducirati.
Bit će naravno dovitljivih ugostitelja koji će na ovaj ili onaj način pokušati preveslati zakon, ali riječ je samo o sporadičnim slučajevima.
S druge strane, nevjerovatno je licemjerno tvrditi da je ova mjera poduzeta u cilju brige za zdravlje. Onaj tko puši zaobilazit će u širokom luku mjesta gdje to ne može činiti.
Ipak, generalno gledajući, ovim će se mjerama razvijati predodžba o pušenju kao jednoj nepoželjnoj, bolesnoj navici, gdje će se pušači, htjeli ne htjeli, osjećati izopćeno.
Čini mi se da je riječ o trendu koji će rezultate pokazati tek kroz nekoliko generacija.
A mene tada već odavno neće biti. Pa ću si zapaliti tu cigaretu uz kavicu ljeti na terasi, u mom autu, stanu....
mali008 is offline  
Old 09.01.2008., 09:21   #10
Potpuno podrzavam taj zakon, takodjer bi uveo i zabranu pusenja dok se voze, jer ukoliko ne smijem razgovarat na mobitel ne bi trebao ni pusit.
zelky is offline  
Old 09.01.2008., 09:25   #11
Quote:
mali008 kaže: Pogledaj post
Nekad se pušilo u javnom prijevozu, pa danas nikom ne pada na pamet zapaliti cigaretu u autobusu.
provozaj se malo busom za v.goricu
mali miš is offline  
Old 09.01.2008., 09:34   #12
Quote:
Hrvoje xyz kaže: Pogledaj post


jednostavno je pitnanje . dakle sad ce vjerovatno doc taj zakon o zabrani psuenja u javnim prostorima jel.i kak oni misle to provest u djelo taj zakn , ono birc pol 1 ujutro mrak ljudi da jedva prodes ... oce konobari imat male elektricne spravice kojima ce trest neposlusne goste il ce zvat interventnu za te monstruozne prekrsaje ... ?
Nece stavljati pepeljare na stolove....
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 09.01.2008., 09:48   #13
Treba malo pogledati kakav je rezultat provođenja tog zakona u zemljama gdje su več prije počeli.
U Italiji propao!
U Sloveniji pokazao katostr
afalnu situaciju za ugostitelje,izostali gosti:Gubitak 7O%.Sada im i parlamentarni zastupnici i pušači i nepušači protestiraju.Zastupnici po pitanju ustavnosti takve zabrane(osnovne slobode građana),pušaći prestli posječivati kafiće i ugostiteljske objekte,jer ne žele za cigaretu čučati u majmunskim kavezima(one staklene kabine,koje su neki ugostitelji postavili)nepušači,jer je padom zarade došlo do dizanja cijena sa strane ugostitelja,te kava skoro dosegla 2 eura.
U Njemačkoj se zakon rigorozno i uspješno provodi,ali ugostitelji također imaju veliki pad gostiju,pa se žale.

A kako će to završiti kod nas?Država će imati gubitak u milijardskim iznosima,pa će tu rupu zatvoriti iz džepova i pušaća i nepušača.
Mislim da je taj zakon u stvari licemjeran i ni malo to nije briga za neko zdravlje građana,(dok udišemo sva onečišćenja iz zraka,protiv kojih se malo i ništa ne poduzima)i više podilaženje EU.Isto licemjeje kao i sa ZERP-om.Stupio na snagu,ali talijani i slovenci i dalje smiju loviti u našem pojasu.
Ja se slažem,a to se već i provelo,dosta uspješno da nema pušenja u bolnicama,školama,javnom prevozu itd. što znači da su pušaći spremni na tim mjestima surađivati,ali ovo sa restoranima i kafićima je nonsens.
Treba jednostavno fizički odvojiti takve objekte na one za i nepušaće!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 09.01.2008., 09:55   #14
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Treba malo pogledati kakav je rezultat provođenja tog zakona u zemljama gdje su več prije počeli.
U Italiji propao!
Zasto kazes u Italiji propao? Moj dojam je u potpunosti drugaciji.
sara4 is offline  
Old 09.01.2008., 10:15   #15
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Treba malo pogledati kakav je rezultat provođenja tog zakona u zemljama gdje su več prije počeli.
U Italiji propao!
U Sloveniji pokazao katostr
afalnu situaciju za ugostitelje,izostali gosti:Gubitak 7O%.Sada im i parlamentarni zastupnici i pušači i nepušači protestiraju.
Daj ti malo konkretne podatke i linkove... Promet se nakon prvog pada u pravilu vraća i pojačava - jer dolaze i oni koji su takve objekte zbog dima izbjegavali.

Imaš raspravu na Politici - sloboda svakog pojedinca ide do granice slobode drugog pojedinca. A pušači to prelaze, jer njihov dim dolazi i do onih koji ne puše. Također, i zaposleni u kafićima i sličnim objektima pasivno popuše i do dvije kutije u smjeni, znači mjesto postaje opasno za rad.

Nikakva prava se ovim se ograničavaju, jedino se uvodi red da objekti moraju imati čisti zrak, kao moraju imati čistu vodu, hranu ili sanitarne prostorije. A i provodi se jedno od osnovnih načela liberalne demokracije o granici slobode svakog pojedinca, a koju pušači u takvim objektima - prelaze.

No, rasprava o tome je na Politici https://www.forum.hr/showthread.php?t=299063 - ovdje možemo o pravnim aspektima.
Vojky is offline  
Old 09.01.2008., 10:27   #16
bas sam se ukljucio u raspravu!

Ti si mudro rekao Vojky
zelky is offline  
Old 09.01.2008., 11:26   #17
Zanimljivo je kako nezanemariv broj ljudi ovaj najavljeni zakon već unaprijed doživljava kao još jednu dekorativnu mjeru. Ne bih se složila da je u Italiji ovaj zakon propao, meni se čini da se itekako provodi. Pušači su šapatom pali.
Zanima me je li moguće da će se praktički jedino u nas dogoditi da će zakon, kako rekoh, ostati mrtvo slovo na papiru? Ako hoće, ima li to veze s našim odnosom prema pravnoj državi, koja je u očima društva ionako dekorativna fasada u kojoj zapravo svatko nastoji činiti što hoće? Ako hoće, je li to još jedan dokaz da smo kao društvo nezreli? Naravno, o svakoj se mjeri dade diskutirati i nije svaka nepromjenjiva, pravedna, pametna... Ali bojim se da ovdje baš i nema nekih argumenata koji bi govorili protiv ovog zakona, a pogotovo što su tendencije razvijenih, i zemalja u našem okruženju takve.
mali008 is offline  
Old 09.01.2008., 11:34   #18
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
...
A kako će to završiti kod nas?Država će imati gubitak u milijardskim iznosima,pa će tu rupu zatvoriti iz džepova i pušaća i nepušača.
...
ako zanemarimo "milijardSKE" iznose i "pušaĆe", cijeli je post blesav do boli, a poglavito - ničim argumentiran.
kao takav ne kvalificira se ni za kakvu raspravu. makar se ova odvijala između dva pijana starca u 4 ujutro...
ssnjoff is offline  
Old 09.01.2008., 11:35   #19
Quote:
Hrvoje xyz kaže: Pogledaj post


jednostavno je pitnanje . dakle sad ce vjerovatno doc taj zakon o zabrani psuenja u javnim prostorima jel.i kak oni misle to provest u djelo taj zakn , ono birc pol 1 ujutro mrak ljudi da jedva prodes ... oce konobari imat male elektricne spravice kojima ce trest neposlusne goste il ce zvat interventnu za te monstruozne prekrsaje ... ?
Sigurno ce se naci dovoljno nepusaca koji ce upozoriti (i prijaviti) kafic i/ili osobu koja krsi zakon. A kako ce kazne biti vece nego prinosi od pusaca, ne bojim se za koju opciju ce se opredijeliti!
Sufraž is offline  
Old 09.01.2008., 11:36   #20
ja msilim da ce se zakon vrlo provoditi , jer ce nepusaci s gustom zvati inspekciju
medutim, jednako tako smatram da bi bolja opcija bila razdijeliti objekte na pusacke i nepusacke
ovako kao pusac , zaista ne mislim ilegalno pusiti , ali ne mislim ni posjecivati kafice ako ne smijem zapaliti
bojim se da ugostiteljima dolaze crni dani i da ce veliki broj otici u stecaj i zatvoriti vrata
ZgSash is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.