Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2008., 02:17   #81
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Evo i mene nakon sto godina, s problemom, ofkors.

Dakle, za koji dan počinjem ponovno raditi, malička puni godinu dana, a problem je često buđenje noću. Inače je preko dana vesela, zaigrana, ima svoj ritam spavanja, fino napreduje, jede, motorika plus pet prohodala prije prvog roćkasa, ima već 9 zuba, ali se ponoći često budi. I takva je situacija od kada se rodila.

Kad kažem često, ne mislim 2-3 puta jer kad se budi 2-3 puta - ja smatram da je to kao da sam cijelu noć prespavala. Budi se od 5 do čak 12 puta.

Prvi dio noći spava u kinderbetu, a drugi se seli nama u krevet. Budući da je takvo stanje poprilično nepodnošljivo - bilo je vremena kada se po mjesec dana budila svakih 40 minuta - muž s vremena na vrijeme seli u drugu sobu, tako da je bar jedno od nas naspavano.

Ja u godinu dana nisam spavala duže od 3 sata u komadu kad su bila dobra vremena. zadnjih mjeseci spavam u prosjeku 1,5 u komadu, nekad dva sata.

Kad se budi ne treba je posebno nositi i uspavljivati, ali traži čaj, vodu ili flašicu mlijeka.

Nabavila sam onu famoznu knjigu sa cry out metodom i nakon par stranica zaključila da ja to ne mogu i ne želim.

Čula sam da postoji i jedna nježnija metoda, knjiga se zove NO CRY SLEEP SOLUTION, pa me zanima ima li tko iskustva sa tom metodom.

Svaki savjet i/ili utjeha je dobrodošao jer sam na rubu
kod nas je prvi mjesec beba spavala u svom kreveticu ali kako je bivala sve starija sve cesce se budila.
Ja sam preselio na drugi krevet a zhena spava sa malom u krevetu, budi se oko svakih sat i pol il 2 sata, medjutim ona trazi smao sisu, pa kad se probudi zena joj smao da jest i nastavi spavat dok mala sisa.
ovako uspijemo oboje odspavat 5-7 sati u komadu ponekad.
ali ima noci kada uopce nespava. recimo probudi se u 3 ujutro i zeli se igrat, dosadno joj je pa onda tata(ja) dizi se i ajde nosi je u dnevnu sobu i drzi je da ona skace malo. to traje sat do sat i pol jedva izdrzim. onda zaspe nanovo...

uglavnom..zena i ja smo se navikli na takav tempo pa vise i ne obracamo paznju jel nam sto godi ili ne.
al sto je starija sve manje spava, previse je hiperaktivna.


ukratko...zasto ne dojish?
Marcus deKrieg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 13:27   #82
Quote:
nina g kaže: Pogledaj post
Do druge ili treće godine će to sve nestati, i tvoj mali anđeo će spavati cijelu noć, a ujutro ga nećeš moći probuditi. strpi se
mos mislit
traje to kod nekih i duze,
iako nam se uvaljala u sobu povremeno se probudi da provjeri jesmo li svi na okupu ili je zedna pa trazi jogurt ili se rasplace radi nekakvog blesavog sna
stila da je nasa pesica pojela cokoladu i umrla...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 08:15   #83
Angry

Pa ako me već niste čitale na sličnim temama evo me opet: starija nije spavala do 3g i 8 mj (buđenja od 10 do 20 puta na noć), mlađa ima 3g i 7mj i još ne spava. Luda sam, ljuta ... Npr. noćas zaspala jedva negdje prije 23h, dva buđenja do 2h, pa gledanje crtića s mužem (mijenjamo se ), pa spavanje sa mnom do pola 7 uz nekoliko buđenja.
Eno je gleda crtić i slaže kocke... Starija ni danas nije spavalica.
Probala ono - svako dijete može...- valjda može ali ne moje.
U vrtiću legne i za 20 min se digne ko oparena, kaže teta : pa zlato tek si zaspala... a ja teti -e tako je i po noći...
Odakle im toliko energije, odakle
Ajme, znam da nema lijeka al morah se pojadati...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 08:56   #84
eto da ti bude lakse imam i ja takvu doma. samo sad je 6 mjeseci stara.
ne znam kolko me jos neprospavanih noci ceka. nit o tom zelim razmisljati.
spasava me kad vidim kak je zdrava i vesela.
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 09:12   #85
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
a sto se tice ruba...
znam da bih bila puno bolja mama da spavam k'o covjek
u zadnje vrijeme razmisljam o sedativima.
najte me razapet.
sedativi su za mene
mislim si nekak ovak: ak ja spavam k'o zaklana i kico shvati da me ne moze nikak probudit, mozda prestane pokusavat, ugnjezdi se na meni i zaspi.
sto mislite?
jedini bed je sto moze sic s kreveta i ic lumpat po spavacoj, al nema sto srusit ni ozlijedit se...
srela sam poznanicu nakon 2-3 god i pričamo tako, ima malog od 2 god, od kad se rodio spava po noći 3 sata, onda mu upali crtiće, zaključa vrata i on brije dok ona spava. izgleda iscrpljeno u vražiju mater, tako da mogu zamisliti kako vam je svima. a kako bi bilo da im nedate da preko dana spavaju? tako par dana pa kad se umori možda i prospava noć.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 09:22   #86
Quote:
UvijekProblemi kaže: Pogledaj post
Bok!

Ako mislis da sva druga djeca super spavaju, mogu ti reci, iz vlastitog iskustva, da ljudi vole hm jel'te uljepsavat stvar radi nekog valjda prestigea. I tako ispasti pametniji i bolji.
ma nije istina, moja od prvog dana kad smo došli iz rodilišta spava cijelu noć, prvu noć je spavala 6 sati u komadu, sad spava od 20.00 do 7 u jutro, nekad se probudi po noći oko 5.30 onda je ubacim kod nas u krevet i nastavi do 7. a što se tiče ispadanja bolji i pametniji, nisam ja ni bolja ni pametnija nego je mala imala nisko željezo i trebala je više sna, sad se navikla i eto. jednostavno takvo dijete, ni bolje ni gore nego voli spavati, ali me zato strah i imati drugo.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 09:28   #87
Da joj ne dam da po danu spava, pa ona baš i neće...jednom u mjesec se skomira pa popodne odspava po 2,3 sata i ti je to.
Imali smo periode kad je bolje spavala popodne, mogu samo reći da je bilo nešto lakše i po noći.
Taj savjet vrijedi za "normalnospavajuću" djecu.
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 15:32   #88
Quote:
Marcus deKrieg kaže: Pogledaj post
kod nas je prvi mjesec beba spavala u svom kreveticu ali kako je bivala sve starija sve cesce se budila.
Ja sam preselio na drugi krevet a zhena spava sa malom u krevetu, budi se oko svakih sat i pol il 2 sata, medjutim ona trazi smao sisu, pa kad se probudi zena joj smao da jest i nastavi spavat dok mala sisa.
ovako uspijemo oboje odspavat 5-7 sati u komadu ponekad.



ukratko...zasto ne dojish?

ja bih ipak pitala tvoju ženu jel ona misli da se dovoljno naspava ako joj daje svaka 2 sata dojit. Mislim, san ti je ipak prekinut, moraš ono, izvadit cicu i dat joj. 20 sekundi možda - ali ne spavaš u komadu.

Dojila sam je jedno 5 mjeseci, sad je na adaptiranom, ali ona i nije toliko gladna koliko pita pit, može i čaj, voda. Mislim, ni ona se ne razbuđuje, pa šta bi i ja trebala tih 5-6 puta tretirat kao "samo" papanje!?

Čovjek kvalitetno spava ako spava u komadu. Spavati 10 sati sa 5 prekida pa i od 20 sekundi nije kvalitetno spavanje, po meni - to nije nikakvo spavanje.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 15:37   #89
Hmh inače Tea prospavana noć kod beba se uzima u obzir 4 -5 h u komadu a ne općenito bez buđenja 8 ili 10 h....pitaj pedijatra.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 15:43   #90
Moj ima 10 mj...i uvijek kažem da spava po noći...probudi se on jednom ili dva puta dok se vrti po krevetu ili se dokotrlja do mog obraza i zagrli me ali sami zaspi jer nema pregovaranja,nema igre ili ustajanja...meni je to prospavana noć kako mi je i doca rekla. Nemožeš očekivati da ti mala beba koja nema svoj ritam spavanja stalno spava...oni moraju naučiti spavati.

A ovo za djecu od 3 godine da se tako bude...hmh nije mi to baš...kako da kažem ''normalno''...pa zar ne bi trebali ipak malo poraditi po tom pitanju i spavanju. Što kaže pedijatar, dali je to oke? Kakvo gledanje crtića? Nema iz kreveta, noć je za spavanje,nek cmolji, ti si pored nje/njega, mali lezi dolje i nema mrdanja.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:24   #91
Moja volja, da je jednom ili dva puta - i ja bih to zvala spavanjem.
Ja pricam o cca 8h spavanja, sa 5-10 budjenja.
S tim da on spava 12h uz 7-12 budjenja.
Moj cilj je 1-2 budjenja na noc, tj. 6h spavanja u komadu.

Za vece klince stvarno ne znam, al znam vec kod svog prcmoljka - od sile nema koristi.
Pocnu spavat, al prestanu jest. Ili pocnu povracat. Ili vec nesto.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:52   #92
Ah, moja volja, al si me "digla"...dobro da nisam odmah odgovorila. Što misliš da 8 god. ne spavam i nisam tražila pomoć. Sve pedijatrice + neki grugi dok. znaju za takvu djecu (dvije ih imale) i svi kažu isto: to su takva djeca, do četvrte god. sve će se stabilizirati. Zdrave su, prepune energije i dobro mi je jedna rekla da i kad narastu neće biti spavači. (vidim po starijoj)
Prije nego sam znala što me čeka srela sam jednu očajnu mamu koja je sa svojim sinom išla u Klaićevu na sve moguće pretrage, namučila sebe i njega , s malim sve u redu. Nema recepta. A da nije normalno nije, zato i kukam.
A tvoj recept - lezi, spavaj, ne mrdaj govorim godinama svaku noć, al kad je budna, budna, čita pored mene, priča, nakon sat vremena i ja se razbudim, ili razljutim..i šta ...A po danu rijetko vidim tragove umora, kažem da se i tete u vrtiću čude.
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 12:27   #93
zarana- nisam ništa loše mislila,samo to sam sad prvi put u životu čula da tako ''velika'' djeca ne spavaju po noći. Pa ti naravno najbolje znaš dali bi spavali da mogu/žele...nemoj se ljutitisamosamse šokirala pa mi je prvo palo na pamet :možda ih pustite nek gledaju crtiće šta ima veze.... znam da ima svakakve djece, žive i mirne ... ma sorry ako sam te ''digla'' nije mi bila namjera da te provociram ili kritiziram...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 12:36   #94
Sve o.k.
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:49   #95
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Hmh inače Tea prospavana noć kod beba se uzima u obzir 4 -5 h u komadu a ne općenito bez buđenja 8 ili 10 h....pitaj pedijatra.
5 sati u komadu? Nisam ti ja toliko ambiciozna. Ma meni je čitava noć kad se ona probudi samo 2-3 puta i kad spava 3 sata u komadu. Već sam napisala da je problem u 7,10 i više buđenja tijekom noći.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 00:04   #96
Hej, da podijelim svoje trenutke s vama... Dakle, moja beba ima 9 i pol mjeseci i moram reći da je tek prije tjedan dana (točnije 18/19. 1., znam jer je to jako važan datum kojeg u radocnicu moram upisati ) prvi put odspavala do negdje pol 8, 8 ujutro (od cca21 recimo)!
Odmah sam muža probudila da ga izvijestim kak je mala prespavala noć! Inače, dotad se budila, kako mnoge od vas kažu svakih sat, sat i pol, dva, tri..... UŽAS! Da ne spominjem da sam se znala po noći dić, otić u boravak i plakat od jada!
Uglavnom, dojim je još uvijek, ali sam negdje prije dva tjedna odlučila ignorirati njeno kenjkanje po noći (kad traži cicu, jer je svako malo cicala po po noći)... i tako odjednom, ona spava! Sad, da li to ima veze s tim što ju po noći ne dojim... ne znam...
Doduše, prošlu noć je malo nemirnija bila, vidjet ćemo kako će dalje... ipak nam je ovo novo sve skupa!
rain_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 15:25   #97
brzo sam se pronašla u ovoj temi. Moja mala curica ima godinu i pol. Još je uvijek na prsima. Od kad se rodila vidjela sam da neće biti neki spavač, jer je preko dana spavala po 5 - 10 min. Prije nekih dva mjeseca je prestala cicati po noći, ali se njezino spavanje nije ništa popravilo. Kad joj niču zubići budi se skoro svakih sat vremena, a ponekad i češće. Već sam se navikla spavati u turama.
kamelija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 18:00   #98
da i mi se prijavljujemo u ovu temu
samo što nama zubi nedaju mira...
sad ti zubi niču li ga niču .... jer dobrih 20-25 dana prije nego koji nikne
grintanje po noći se pojačava...
tako i ja sam joj davala sisu jer je samo ona mogla umiriti i nakon
5-10 min bi odspavala 2 sata a kako bi se bližilo nicanje zuba tako se satnica smanjivala tako da je i kod nas bilo svako 1 buđenje a naravno
prije toga komešanje,grintanje i na kraju plač...
sad sam počela samo lagano namazati desni calgelom onda malo grize
moj prst i to bude dok joj uvalim dudu...
malo mi je lakše kad se nedižem svako malo i prebacujem je u svoj
krevet ali nema tu spavanja
a da me vidite kako tek ja po danu spavam otvorenih očiju ...
inače curka ima 1g i sad idu vau oni zubi...
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 18:43   #99
Joj kad se svega toga sjetim , dobro da sam ostala normalna .
U prva četiri mjeseca nisam niti dva sata odspavala u komadu ...
S vremenom se to promjenilo , ali treba to izdržati fizički i psihički pogotovo ako vam nema ko pomoći oko djeteta .
Amethyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 18:56   #100
Moj najmlađi od 2,5 godine budan svaku noć ko i tata do 12 sati,al inače dobro spava noću i kao beba je spavao noću bez buđenja čudo jedno.Ovi stariji su nam uništili živce,budili se noću,nisu htjeli zaspati,mi se budili ko zombiji ujutro,sad dobro spavaju,al zezaju na druge načine.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.