Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 08:41   #5501
jutros sam završila na hitnoj na SD pa sam fotkala raspored dr. u TA.
http://tinypic.com/r/2eok8qu/9

moj komentar na one koje znam - dr. Pavlović odličan. Mlad je, ali jako stručan i odličan i opušten u komunikaciji.
S dr. Vasiljem nisam imala osobnu komunikaciju, ali sam čula da se super (cvexter, možeš ti malo više napisati?)
Dr. Bekavac je moja dr. i meni je odlična. Super stručna i našle smo se što se tiče komunikacije i svega, baš mi je sjela i već se dugo nas dvije družimo.
Dr. Zudenigo je odličan dijagnostičar, čula sam da vrhunski odradi carske rezove, ali meni nije sjeo jer uopće ne priča. Znači, na cijelom pregledu progovori jednu rečenicu i moraš doslovno izvlačiti riječi iz njega. Ja sam inače komunikativna pa mi takav dr. ne odgovara, možda će nekome odgovarati. Bez daljnjega je vrhunski stručnjak, samo povučen i šutljiv.
Dr. Prku sam vidjela svega 2,3x u viziti pa ne mogu ništa komentirati, a ove ostale s popisa ne znam.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:32   #5502
jojo, što je bilo?

dr. vasilj mi sada vodi trudnoću (s prvom curom me porodio, s drugom me gledao u ta uglavnom, vodio me nakon spontanog).

stručan je, detaljan, baš ima dara za ginekologiju i voli svoj posao, sve objasni, sve ga se može pitati. ja mu pošaljem mail predvečer, neka ujutro odgovori. on mi odgovara u 2 ujutro.

dr. mišković je fantastičan. iako je predstojnik ginekologije i nagledao se svega i svačega, na uzv se veseli bebi kao da prvi puta vidi bebu u trbuhu veliki stručnjak i veliki čovjek.

dr. prka je meni bio super i spasio me carskog pri prvom porodu. samo me jednom gledao u ta i vidio moj podrumski tlak. na porodu sam se jako preplašila i skočio mi je tlak. htjeli me na carski. on je samo prolazio (nije tada radio), vidio me i rekao da ja nemam nikakve veze sa visokim tlakom. sjetio se svih detalja. inače cure nemaju dobrih iskustva s njim, jer je sirov, vele. moje iskustvo je, eto, bilo stvarno odlično.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:55   #5503
Nisam htjela to za dr. Prku pisati jer nisam osobno doživjela, ali su mi cure s kojima sam ležala u sobi rekle upravo nešto slično ovom tvome - da je sirovina i da zna imati razne neprimjerene komentare.
E sad, netko je osjetljiv na to, a nekome ne smeta.
Dr. Mišković je divan, ali on nije u TA pa ga nisam spominjala. Mislim da je on utorkom u visokorizičnoj.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:30   #5504
Evo ja se naručila na trudnički tečaj. Rujan im već pun, idemo u listopadu

Ove doktore iz TA ću tad pamtiti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:21   #5505
Mislim da s GD cekaju maksimalno 41tt.
Ja oba puta isla na indukciju s 40+6
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:39   #5506
Pa to je ok. Frendica u drugoj bolnici nije imala GD, pa ju inducirali s 41+1
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:14   #5507
Doduse ja sam imala i drugih "problemcica". Ne znam dal bi me inace tolko pustili. Do termina pustaju sigurno, toliko znam
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:20   #5508
Ja sam prvo u Vinogradskoj rodila dan nakon termina. Vidjet ćemo kako bude se ova malena držala
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:36   #5509
pozdrav cure,

imate li kakve novije informacije što se tiče torbe za rodilište?

rodila sam na SDu prije tri godine pa me zanima kakva je sada situacija.
imaju wc papira/sapuna za ruke?

što točno ide u malu torbu baš za rađaonu, i onu odmah nakon poroda?
sjećam se mrežastih gaća i uloška, ali to je to. ostalo mi je u magli

hvala svima!
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:51   #5510
Ja sam tamo rodila prije 2mj - za malu torbu ponesi manji ručnik i gel za tuširanje za pranje nakon klistiranja, spavaćicu u kojoj ćeš roditi i šlape, bocu vode, mrežaste gaće, uloške i ono u što ćeš se presvući nakon poroda + dokumente. WC papira i sapuna za ruke je bilo dosta.

Za ostatak boravka tamo spakiraj još pidžama/spavaćica - nema vizite sa skidanjem gaća pa možeš bit u onome što ti paše- ogrtač ti ne treba osim ako planiraš izlaziti van, al ako baš bude takva situacija bolje je da ti ga donesu u posjete jer zauzme pola torbe. Još - više paketa Vira80 i još mrežastih gaća, pribor za osobnu higijenu, i obavezno nešto za jesti za slučaj da rodiš taman tako da zakasniš na neki obrok. Za bebu ti trebaju pelene i maramice, bodiće i tetre smo mi mogle uzeti sa kolica u hodniku. Sredstvo za dezinfekciju ruku imaju u WC-u i u svakoj sobi, tako da ti ne trebaju dezinfekcijske maramice niti za ruke niti za WC. I ponesi si čašu, ili možda još bolje - bocu iz koje ćeš piti vodu.
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:12   #5511
Moje iskustvo sa Sv. Duha...
Ginekologica prekrasna žena, porod je prošao super, ekipa u rađaoni odlična, sve pohvale!
Ali zato odjel babinjača ima neku svoju priču.... Znam da je to bolnica "prijatelj djece" i upoznata sam sa svom tom filozofijom, ali ono što mi je ostalo u izrazito lošem sjećanju jesu neke sestre gore. Naime, potencira se dojenje i samo dojenje, istovremeno moja je beba uredno došla sa svakog kupanja nafilana AD mlijekom (curilo joj je iz usana)! Nisam tražila dohranu, trudila sam se dojiti ali nije mi išlo. Pokazao mi nije nitko ništa, a kad sam tražila pomoć došla je jedna sestra, zgrabila mi bebu i nabila je na sisu i rekla: evo, dojite!! Ja sam se masirala, stavljala malu na sisu kad god sam mogla, ali mi mlijeko onaj prvi dan nikako nije nadolazilo, požalila sam se sestri pa su "dobronamjerne" sestre došle i prstima mi isprestiskale bradavice da mi krene mlijeko! nakon toga sam dobila rane po bradavicama i počinje moja agonija s dojenjem. Nitko mi nije pokazao kako dojiti, kako se izdojiti, kako masirati dojku, ništa! Al su nas maltretirali s onim tablicama da pišemo kad smo dojile i koliko. Kad god sam se požalila da mi se čini da je beba gladna, da slabo sisa meni su sestre primile sisu i gnječile je. Imala sam ranjene bradavice i sise pune masnica. Krajem drugog dana zaključile su da je previše pala na težini i stavili su je na dohranu. "Službeno", iako je neskužbeno bila filana AD mlijekom i to na špricu, tako da je još manje htjela sisati.
Pored tog divnog "potenciranja" dojenja, u ta tri dana nama (u mojoj sobi) nitko nije izmjerio temperaturu, poslije poroda nijedna sestra nije došla provjerit da slučajno ne krvarim niti je ginekološka vizita provjerila kakvo je stanje "dolje" budući da sam bila šivana! Navodim ovo jer mi je frendica gore rađala prije 6-7 godina i rekla je da su njih ginekolozi u jutarnjoj viziti zamolili da lijepo dignu spavaćice i provjerili, ako su šivane, da ne bi došlo do infekcije, svaki dan im je mjerena temperatura, a sestra joj je prvu noć dolazila i dizala plahtu da vidi koliko krvari. Isto rodilište, nekoliko godina prije!!
Što se tiče smještaja, zna se kakvo je stanje u zdravstvu, a i ne očekujem neki penthouse, ipak je to bolnica.
Ovo je moje iskustvo, istovremeno tvrdim da su neke sestre bile divne i hvala im na tome, ne smatram da je rodilište koma i opet bih gore rodila. Mene osobno smeta to forsiranje "prijatelja djece", a istovremeno mislim da je sve skupa "neprijatelj majki". Ako žele biti prijatelji djece trebali bi svakoj prvorotkinji ljudski pokazati kako se doji, a ne da se sestre živčano derače da je beba gladna jer se ja dovoljno ne trudim, trebali bi ne potajnohranit bebe ad mlijekom i to na špricu te očekivat da će takva beba navuć majčino mlijeko.
Kažem da bih ponovno gore rodila jer sad puno više znam i ne bih nikad više dopustila nijednoj sestri da me isfrustira da sam loša mama jer ne dojim čim sam izašla iz rađaone.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:15   #5512
U Vinogradskoj isto više nema dizanja spavaćice, osim ako ne zatražiš. Meni isto nitko nije mjerio temperaturu tamo, a to sve bilo prije skoro 4 godine
To sad nekako sve bolnice očito miču
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:49   #5513
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa Sv. Duha...
Ginekologica prekrasna žena, porod je prošao super, ekipa u rađaoni odlična, sve pohvale!
Ali zato odjel babinjača ima neku svoju priču.... Znam da je to bolnica "prijatelj djece" i upoznata sam sa svom tom filozofijom, ali ono što mi je ostalo u izrazito lošem sjećanju jesu neke sestre gore. Naime, potencira se dojenje i samo dojenje, istovremeno moja je beba uredno došla sa svakog kupanja nafilana AD mlijekom (curilo joj je iz usana)! Nisam tražila dohranu, trudila sam se dojiti ali nije mi išlo. Pokazao mi nije nitko ništa, a kad sam tražila pomoć došla je jedna sestra, zgrabila mi bebu i nabila je na sisu i rekla: evo, dojite!! Ja sam se masirala, stavljala malu na sisu kad god sam mogla, ali mi mlijeko onaj prvi dan nikako nije nadolazilo, požalila sam se sestri pa su "dobronamjerne" sestre došle i prstima mi isprestiskale bradavice da mi krene mlijeko! nakon toga sam dobila rane po bradavicama i počinje moja agonija s dojenjem. Nitko mi nije pokazao kako dojiti, kako se izdojiti, kako masirati dojku, ništa! Al su nas maltretirali s onim tablicama da pišemo kad smo dojile i koliko. Kad god sam se požalila da mi se čini da je beba gladna, da slabo sisa meni su sestre primile sisu i gnječile je. Imala sam ranjene bradavice i sise pune masnica. Krajem drugog dana zaključile su da je previše pala na težini i stavili su je na dohranu. "Službeno", iako je neskužbeno bila filana AD mlijekom i to na špricu, tako da je još manje htjela sisati.
Pored tog divnog "potenciranja" dojenja, u ta tri dana nama (u mojoj sobi) nitko nije izmjerio temperaturu, poslije poroda nijedna sestra nije došla provjerit da slučajno ne krvarim niti je ginekološka vizita provjerila kakvo je stanje "dolje" budući da sam bila šivana! Navodim ovo jer mi je frendica gore rađala prije 6-7 godina i rekla je da su njih ginekolozi u jutarnjoj viziti zamolili da lijepo dignu spavaćice i provjerili, ako su šivane, da ne bi došlo do infekcije, svaki dan im je mjerena temperatura, a sestra joj je prvu noć dolazila i dizala plahtu da vidi koliko krvari. Isto rodilište, nekoliko godina prije!!
Što se tiče smještaja, zna se kakvo je stanje u zdravstvu, a i ne očekujem neki penthouse, ipak je to bolnica.
Ovo je moje iskustvo, istovremeno tvrdim da su neke sestre bile divne i hvala im na tome, ne smatram da je rodilište koma i opet bih gore rodila. Mene osobno smeta to forsiranje "prijatelja djece", a istovremeno mislim da je sve skupa "neprijatelj majki". Ako žele biti prijatelji djece trebali bi svakoj prvorotkinji ljudski pokazati kako se doji, a ne da se sestre živčano derače da je beba gladna jer se ja dovoljno ne trudim, trebali bi ne potajnohranit bebe ad mlijekom i to na špricu te očekivat da će takva beba navuć majčino mlijeko.
Kažem da bih ponovno gore rodila jer sad puno više znam i ne bih nikad više dopustila nijednoj sestri da me isfrustira da sam loša mama jer ne dojim čim sam izašla iz rađaone.
Moje iskustvo je identicno. Samo moja mrva je na kraju zavrsila u bolnici jer je na svetom duhu gladovala zbog mog nemanja mlijeka. Odvratne sestre koje jedino sto znaju je divljacki nategnut sisu. One o dojenju nemaju blage veze.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:55   #5514
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
U Vinogradskoj isto više nema dizanja spavaćice, osim ako ne zatražiš. Meni isto nitko nije mjerio temperaturu tamo, a to sve bilo prije skoro 4 godine
To sad nekako sve bolnice očito miču
Meni je patronažna rekla da im je par žena skoro umrlo jer su doslovno iskrvarile.. Ne kužim kakva im je to politika, zar je tako teško sestrama obić žene koje su friško došle s poroda.. Užas
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:50   #5515
Ne mogu pronaći nigdje post koji je stavila forumašica koja je rodila na svetom duhu nedavno, popis stvari za torbu za rađaonu i za rodilište.
Ima tko svježe informacije tj. popis da podijeli ovdje?

edit: sad vidim da par postova gore piše prije par mj što je trebalo. valjda se nije promjenilo

Zadnje uređivanje minipanda : 21.09.2017. at 11:21.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:18   #5516
Ide netko osim mene na tecaj u listopadu?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:50   #5517
Htjela sam pitat, ima tko iskustva da je bio sad ne tako predavno na carskom na sv duhu?
Ujedno, ukoliko je beba na zadak i predlozi se okretanje bebe jel se moze to odbiti? Pogotovo kao prvorotkinja..
I sto ako se odbije? Nije valjda da ce porod radit vaginalni na zadak?! Malo sam u brizi jer se bojim da me tak nes moguce ceka. A apsolutno zelim izbjeci okretanje bebe makar na carski isla.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:06   #5518
znam curu koja je rodila vaginalno na zadak, na sdu.

a gle, moj stav je - idem u bolnicu i vjerujem doktorima. uz sve nedace trudnoce, gdje bih jos dosla da im ne vjerujem. pa kad mi nesto preporuce, velim okej.

znaju vise od mene.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 09:53   #5519
Ima novih iskustava?
Mi smo sad na tečaju i onime što čujem sam oduševljena
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:35   #5520
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ima novih iskustava?
Mi smo sad na tečaju i onime što čujem sam oduševljena
Ja sam rodila gore prije 4 i pol mjeseci i imam samo pozitivna iskustva. Ekipa u radaoni je bila odlicna, stvarno su svi bili srdacni i bodrili su nas. Sve su me pitali prije jel moze. Na babinjacama su mi sestre bile ok, malo forsiraju dojenje ali ako mama kaze da ne zeli dojit to postuju (znam jer je s nama bila jedna mama koja se neckala pa je u jednom trenu sestra rekla nesto u stilu "gospodo, ako nemate namjeru dojiti recite, nema smisla da se mucite i vi i beba"). Kad sam kao prvorotkinja pitala za pomoc s dojenjem pomogle su mi pristekat malog i objasnile kako ga sama mogu. Pokazala mi i kako premotat pelenu E sad, meni je to sve nekak lagano krenulo i nisam imala nekih problema pa mi nitko nije stiskao bradavice i slicno.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.