Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2003., 14:06   #1
njega ruku

zimi su mi ruke uvijek suhe i ispucale. namažem ih raznim kremama i djeluje privremeno al čim izađem van ruke su mi opet ispucale i crvene. mislim da je u pitanju neka alergija na zimu, jer su takve baš svake zime.
imali neka krema koja će djelovati više od par sati
__________________
who needs a heart,
when a heart can be broken
poison_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 14:46   #2
imam i ja sličan problem. prije su mi ruke bile normalne, al ove zime su mi odjednom postale grube i crvene . mažem ih nevenovom mašću. imam jednu kremu koju naručujem iz njemačke, jer je kod nas nema.
takođe probaj naveče namazat ruke medom i onda zamotaj u krpu ili tako nešto, a onda ujutro skini i operi ruke. jest da ne volim ove narodne recepte, probala sam s ovim i daje dobre rezultate
i još nešto - nosi rukavice
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 15:14   #3
mogu svima preporučiti glicerinsku kremu za ruke. to je super stvar, pogotovo za suhu kožu. moje su ruke stalno u vodi, te peri suđe, te peri ruke poslje wca, te isplahni čašu...preporodila sam se s tom glicerinskom kremom. nabavila sam je od avona i jaako sam zadovoljna. onak se napravi ko film na koži i koža je fino mekana. nije masno.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 15:17   #4
ja uvijek nosim rukavice. cak ako mi nije jako hladno. i svaki put kad sam u prilici namazem ruke (bilo cime, samo da nije masno i da se brzo upije).

i tako funkcionira....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 15:19   #5
Tajna njegovanih ruku su ~ rukavice.

Apsolutno sve kucne poslove i pranja radim s njima, ili onim gumenim ili onim tankim kirurshkim. Treba se naviknut, no vjerujte funkcionira. Chak ce vam i nokti bit zahvalni.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 17:57   #6
Quote:
magic kaže:
Tajna njegovanih ruku su ~ rukavice.

Apsolutno sve kucne poslove i pranja radim s njima, ili onim gumenim ili onim tankim kirurshkim. Treba se naviknut, no vjerujte funkcionira. Chak ce vam i nokti bit zahvalni.
i josh u njih stavish baby pudera.....sve shtima.....a za sudje kupish perilicu, ima i povoljnih
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 18:01   #7
Quote:
luca kaže:
ja uvijek nosim rukavice.
Ah, ti i taj latex

Sto si starija, to si gora
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 21:33   #8
Re: njega ruku

Quote:
poison_girl kaže:
zimi su mi ruke uvijek suhe i ispucale. namažem ih raznim kremama i djeluje privremeno al čim izađem van ruke su mi opet ispucale i crvene. mislim da je u pitanju neka alergija na zimu, jer su takve baš svake zime.
imali neka krema koja će djelovati više od par sati
Neutrogena...

A i Atrix zelena professionelle repair creme ( extra intensiv ) a i mirisi super...

Treca oke mi je od Y. Rochera - Arnika i bademovog ulja...prvu zimu ovdje i meni su se ruke jako susile ( a stres je pomogao ) pa sam znala navecer namazati debeli sloj i staviti pamucne rukavice preko ( jako su tanke i prodaju ih u apoteci posebno za to )...brzo mi je pomoglo
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 21:37   #9
Quote:
magic kaže:
Tajna njegovanih ruku su ~ rukavice.

Apsolutno sve kucne poslove i pranja radim s njima, ili onim gumenim ili onim tankim kirurshkim. Treba se naviknut, no vjerujte funkcionira. Chak ce vam i nokti bit zahvalni.
ja cistim i ribam u njima, ali kako se rijestiti onog neugodnog mirisa po plastici nakon nosenja tih rukavica ?

Miris zna ostati i par sati nakon ( rukavice redovito napudram da ih lakse navucem )

Chiquita - Avonova kremica je isto dobra ali otkad smo se preselili nisam nasla ni jednu zenu u blzini koja se time bavi
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 14:11   #10
Ja kremu za ruke kupujem u apoteci ,Pfirsich handkreme od Claire Fisher.Jako fino ,ruke budo mekane kao svila
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 20:14   #11
Ja imam slični problem.
Tetka manikirka mi preporučila Neutrogenu....i fakat ....krema zbilja dobra.
Doduše Ok je i ZG melem, a i one Balea masti su mi sasvim pristojne...samo onda mi sve pada iz ruku...spretnost mi je vrlina
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 22:44   #12
Quote:
Winona kaže:
ja cistim i ribam u njima, ali kako se rijestiti onog neugodnog mirisa po plastici nakon nosenja tih rukavica ?
Namazhi ruke kremom PRIJE nego ih navuchesh, a onda ih operi sapunom nakon skidanja rukavica, I namazhi ponovo, naravno
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 07:42   #13
Ima za kupiti pamucne rukavice koje se nose ispod gumenih.
To je meni jako pomoglo jer su mi se ruke nekako hladno znojile ispod i jako smrdile. Ovako
Iako priznajem da ih cesto zaboravim staviti, krenem prati i skuzim da ih nisam stavila
I slozila bi se za Neutrogenu, stvarno je odlicna
Da li je netko probao neke druge stvari od neutrogene ( losion, mlijeko, kreme za lice...)?
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 14:20   #14
Quote:
penelopa kaže:

Da li je netko probao neke druge stvari od neutrogene ( losion, mlijeko, kreme za lice...)?
sampone, kreme i maziva za usta. sve super
one s AHA kreme su mi malo prejake ali meni od od bilo kojeg proizvodjaca kreme s AHA peckave....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 17:28   #15
Pijte vise tekucine,koza vam dehidrira,a ruke su prve na udaru.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 17:39   #16
Quote:
Pijte vise tekucine,koza vam dehidrira,
Slazem se s Ritom. Sto vise vode, to bolje djeluje na kozu. Preporucivam Zagrebacki melem, mama mi je kupila kad je bila sada za Bozic. Jest da je malo masan, al zato stavim samo truncic, a i ponovim svako dva tri sata.

Imala sam prije nekoliko godina jedne zime uzasno suhu kozu. Isla sam kod doktorice, i rekla mi je da kad idem spavat, da dobro namazem ruke sa Vaseline-om (nadam se da imate u HR), i da nosim rukavice (stare) cijelu noc. Mogu rec da mi je pomoglo puno!!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 17:43   #17
Quote:
penelopa kaže:

I slozila bi se za Neutrogenu, stvarno je odlicna
Da li je netko probao neke druge stvari od neutrogene ( losion, mlijeko, kreme za lice...)?
tonik za ciscenje lica je definitivno nesto najbolje za lice....osjecas da ti je svaka pora cista
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 17:46   #18
meni je ove zime lice uzasno suho,peruta se,stavim tonu kreme na lice, a nista...sve upije i opet me zateze
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 17:59   #19
Quote:
penelopa kaže:

Da li je netko probao neke druge stvari od neutrogene ( losion, mlijeko, kreme za lice...)?
Probala sam njihov balzam za usne - ok
tekuci puder - malo prezbukast
gel za umivanje - ok, ali ima losi miris
sapun - ok, los miris
gel za kemijski peeling
Krema za ruke - ona masna -
Krema za ruke - ona za kem. peeling i SPF 15 - nista specijalno
Bezmasni sprej za suncanje- ok
Krema za suncanje- ok
Krema za suncanje sa fizikalnim faktorom kao da sam namazala kredu po tijelu. Ali opet, znacajno je jeftinija od istog proizvoda od Clinique-a, moze proci za po rukama i nogama...
Neutrogena ruz - ok, malo "staromodna" pregusta konzistencija
Neko hidratantno mlijeko za lice (zaboravila sam koje, neko skroz jednostavno) - bilo je ok
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 18:02   #20
Za jako suhe ruke?

Redovito mazati ruke nakon svakog pranja. Povremeno umakati u maslinovo ulje (starno nisam naisla na bolji preparat, dajte me informirajte, osjecam se nazadno dok se umacem u njemu i pazim da mi kapi ulja ne procure skroz do lakta i onda na pod)

Svakako DEBELE rukavice po zimi, kad god. I rukavice za sve moguce poslove.

Talk i lateks u kombinaciji mogu izazvati gadne alergije. Bilo bi dobro ili koristiti rukavice koje nisu od lateksa ili koristiti skrobni puder umjesto talka.

A ideja s pamucnim rukavicama ispod gumenih je jos bolja.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.