Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2009., 17:00   #21
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
mili moj reci mi kako ako su sve atomi ti sebe i sve oko sebe dozivljavas kao materiju?

je li i atom materija?

vuf
atom je najsuptilnija forma energije
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 18:37   #22
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
atom je najsuptilnija forma energije
gospon kvark šalje pozdrave
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 20:32   #23
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Kaj bi bile vibracije i frekvencije energije ak ona nije val?
Energija nije val. Ona se samo prenosi valovima. Vibracije su to što si i rekao-vibracije. A val je propagacija vibracija kroz prostor.

Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
atom je najsuptilnija forma energije
Kako to misliš? Zar ne tvrde čak i mistici da je materija najgrublji oblik energije? Atom definitivno jest materija. Dakle, vrlo grubi oblik energije. Što je onda sa suptilnošću?

Onim toga, što je sa energijama subatomskih čestica, na primjer kvarkova i leptona koji grade hadrone i time jezgru, te elektronski omotač atoma? Sad sam tek skužio da je appolo to napisao prije mene. Da. Gospoda kvarkovi-up i down te gos'n lepton-elektron šalju puno puno suptilnih pozdraveka.

Zadnje uređivanje Bandridge : 03.05.2009. at 20:38.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 20:49   #24
Ova tema je yaaaaaawwwwwnnn.
Čak su i baljezgarije koje Ljubawolja otvara svaki drugi dan,odnosno njegovo ctrl+c,ctrl+v,zanimljivije od ovoga.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 20:56   #25
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Ova tema je yaaaaaawwwwwnnn.
Čak su i baljezgarije koje Ljubawolja otvara svaki drugi dan,odnosno njegovo ctrl+c,ctrl+v,zanimljivije od ovoga.
Budi konstruktivan!


I da. Materija je energija na niskoj frekvenciji. Al nekak me to muči. Zar nema onda sve valnu prirodu pošto ima frekvenciju, pa tako i energija?
Joj kvragu, imam filing da se gubim >.<
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 21:15   #26
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Kaj bi bila energija? Potencijal? Mjera za nešto što se troši pri nekom radu?

Al da, Bandridge je u pravu kad je rekao da energija nije val. Zaribo sam.
Hm. A kaj bi onda bila svjetlost? Val koji nosi energiju?
Energija je sposobnost sustava da obavlja neki rad.
Svjetlost je elektromagnetsko zračenje. EM zračenje prenosi foton. Dakle svjetlost jest val, ali energija može biti i u drugim formama.

Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Kad atom emitira energiju, u kakvom stanju se ta energija prenosi? Jel ju nosi neki val? Koji val?

Kaj bi bile vibracije i frekvencije energije ak ona nije val?
Kad atom emitira energiju on je emitira fotonima. Da to je val. EM val.

Frekvencija je svojstvo fotona. Što veća frekvencija to veću energiju foton nosi. Energiju fotona možeš izračunati s formulom: Energija = frekvencija x Planckova konstanta.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:16   #27
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Ova tema je yaaaaaawwwwwnnn.
Čak su i baljezgarije koje Ljubawolja otvara svaki drugi dan,odnosno njegovo ctrl+c,ctrl+v,zanimljivije od ovoga.
šta si onda tu? Što nisi na zanimljivostima

Dečka zanima energija, dali postoji pozitivna ili negativna, kakva je, kako je definirat...stavi se u njegov položaj, njega to zanima....
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:18   #28
Ajmo pitanje ovako definirat, šta je to a da nije energija? možda misao? imaginacija? šta je to što nije Energija?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:41   #29
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Ajmo pitanje ovako definirat, šta je to a da nije energija? možda misao? imaginacija? šta je to što nije Energija?
Svijest? Kaj bi misli i mašta onda bile samo manifestacije svijesti, tj. neka njena stanja?

Hm. Muči me još nekaj.
Na koji način bioenergetičar šalje energiju? Preko fotona? (vjerojatno prek topline al diskusije radi.)

I da. Kaj su munje, tj. elektricitet? (u vidu energije i njenog prenosa)

edit: http://www.daviddarling.info/encyclo...lightning.html
oke oke idem spavat
__________________
▲▲▲

Zadnje uređivanje apollo. : 04.05.2009. at 00:13.
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 00:20   #30
U mozgu se misao pretvara u elektricni svetlosni tovar odredjene frekvencije,zavisno od vrednosti te misli.
Koliko kapiram,taj foton se pretvara u svetlost.Taj foton explodira kada susretne svetlosnu sferu aure.
__________________
Alieni medju nama
http://www.youtube.com/watch?v=aTMT8...eature=related
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:31   #31
Quote:
Bandridge kaže: Pogledaj post
Kako to misliš? Zar ne tvrde čak i mistici da je materija najgrublji oblik energije? Atom definitivno jest materija. Dakle, vrlo grubi oblik energije. Što je onda sa suptilnošću?
valjda je bolje znam od mistika
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 13:21   #32
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
postoje ženska i muška energije. ženska je energija ona koji proizvodi silu koja sabija (npr. gravitacija), a muška energija prizvodi silu koja ekspandira (npr. toplina)

pozitivni aspekt je kad koristimo žensku energiju za uništenje malignih konstrukcija, a mušku koristimo za konstruiranje dobrog

negativni aspekt je kad koristimo mušku energiju za udruživanje zla, a žensku za razbijanje dobra
ili najcesce koristimo zensku da unisti muskog drugim rijecima a evo i primjera uzmes jednog totalno ok tipa koji ima sreden zivot i sve i ozenis ga i nakon svega par godina tip je sjed polu lud i totalno financiski upropasten
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:12   #33
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
ili najcesce koristimo zensku da unisti muskog drugim rijecima a evo i primjera uzmes jednog totalno ok tipa koji ima sreden zivot i sve i ozenis ga i nakon svega par godina tip je sjed polu lud i totalno financiski upropasten
i bolje tako, onda shvati da je papak bio pored svega.... što više iskustva to bolje...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:55   #34
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
valjda je bolje znam od mistika
tako je katus nismo mi ovdje umisljeni nego savrseni (ja ozbiljno mislim )
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 19:37   #35
Ova tema je odlična! Piskavac je pokazao kako bi se mi 'trebali' ponasati i sto bi ''trebali'' misliti. Najbolji mi je post 'Stručnjaci su tu da misle'
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 05:32   #36
Ja mislim da samo u najvisoj duhovnoj sferi Ketera postoji jednoobrazna energija. Emanacija koja nastupa iz Ketera podrazumeva i pocetak dualnosti - Yin ili Yang, a time pocinje i energija da se ispoljava u svojoj dualnosti u sefirotima Binaha i Chokmaha.

Ne postoji ni jedna jedina manifestacija na ovom i brojnim drugim svetovima koja nije proizasla iz spajanja zenskog i muskog nacela.
Najvisa manifestovana sfera Duha koja se nalazi u Keteru jeste bespolna. Najvisa muska, aktivna i pozitivna energija je u Chokmahu. Ta energija odlazi u najvisu zensku, pasivnu i negativnu energiju Binaha. Iz Binaha se tako stvaraju prvi oblici zaodenuti u tela. Pre Binaha, razliciti vidovi manifestacije postoje, ali van tela, nestputani u svom duhu.

Dakle, svi mi koji imamo telo (ne samo fizicko, vec uz to i etericno, astralno i mentalno), prosli smo kroz Binah. Iz tog razloga Binah podrazumeva nasu iskonsku majku. Ona zna sve o nama. Ona je nasa pramajka. Ona se zato povezuje sa svim najstrarijim zenskim Bozanstvima. Neki hriscanski mistici veruju da je to sfera Bogorodice Marije. S obzirom da ona sve zna o svakom od nas jer smo mi njena iskonska deca, sfera Binaha se povezuje i sa Saturnom.

To znaci da su prvi organizovani oblici u smislu postojanja prvih nefizickih tela, nastali spajanjem iskonskih zenskih i muskih principa Binaha i Chokmaha. Prema tome, sex ima i tekako veze sa duhovnoscu.

Postoje razliciti nivoi ispoljavanja seksa u zavisnosti od sfera u kome se to desava. Etericni i astralni seks je veoma slican fizickom seksu. Seks na nivoima mentalnih i duhovnih sfera je vec mnogo drugaciji.
Prica se da se pre Kali Yuge, i na ovom zemaljskom nivou, seks odigravao na slican nacin kao na mentalnom nivou, a to je podrazumevalo razmnozavanje putem spajanja muskog i zenskog principa preko visih cakri. Kako smo dublje ulazili u sfere Kali Yuge, tako se seks poceo obavljati spustanjem u nize cakre.

Malo je ovaj post povukao prema seksu.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:55   #37
Quote:
Bandridge kaže: Pogledaj post
Gravitacija nije energija. Toplina jest.
Sve jest energija.,neovisno o tome kako mi to percipiramo,zovemo..
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 22:35   #38
energija je sama po sebi neutralna

dvojnost našeg svijeta je dijeli i zato uočava kao pozitivnu i negativnu, jer u ovoj dimenziji samo tamo i jedino tamo gdje postoji pozitivni i negativni naboj postoji i energija, i to tim jača što je razlika potencijala veća
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 17:56   #39
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Sve jest energija.,neovisno o tome kako mi to percipiramo,zovemo..
Onda si saznala odgovore na sva pitanja. Sve je energija, dakle energija je sve. Slučaj zaključen.
Na žalost, nisi u pravu. Nije sve energija, niti je energija sve.

Quote:
dvojnost našeg svijeta je dijeli i zato uočava kao pozitivnu i negativnu, jer u ovoj dimenziji samo tamo i jedino tamo gdje postoji pozitivni i negativni naboj postoji i energija, i to tim jača što je razlika potencijala veća
Upravo tako. Negativna energetska stanja uočavaju se samo u diracovom moru. Ali i tu su stvari uvjetne.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 09:43   #40
ali ovo je svijet dualnosti pa je li moguće da ipak postoje 2 energije?
i onda kak se uzdižeš, otkrivaš da su one zapravo jedno.. polako se vraćaš jedinstvo

neam pojma
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.