Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2004., 16:01   #1
rotirka

kupio sam frendu za rodjendan policijsku "rotirku", pa nas zanima jel se smije voziti po cesti tim?

pretpostavljam ne.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 16:08   #2
Re: rotirka

Quote:
bilde kaže:
kupio sam frendu za rodjendan policijsku "rotirku", pa nas zanima jel se smije voziti po cesti tim?

pretpostavljam ne.
Pa, ako ti je frend policajac, vozi policijski auto i postoje uvjeti predviđeni za uključivanje rotirke - smije.

Inače mu preporučam da je koristi isključivo u svrhu dobivanja svjetlosnih efekata za vrijeme kućnog partya, a i tu mislim da je aganžman nekog - po mogućnosti ženskog - VJ-a bolje rješenje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 18:44   #3
Re: rotirka

Quote:
bilde kaže:
pretpostavljam ne.
:klap:
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 22:04   #4
rotirka?

Ne smije,
Zakonom o sigurnosti prometa na cestama točno je određeno na koja vozila i pod kojim uvjetima se smiju ugrađivati takvi uređaji ..
Ideja za poklon je dobra, ali...
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 00:43   #5
Re: rotirka

Quote:
bilde kaže:
kupio sam frendu za rodjendan policijsku "rotirku", pa nas zanima jel se smije voziti po cesti tim?

pretpostavljam ne.
Dobro si pretpostavio.

Ali može probat, da vidi kolko je to skupo.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 02:27   #6
a jel zna neko koja je kazna za to ?

nekako radje pitam nego da saznam iz prve ruke...
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 09:12   #7
...znam da bi se radilo o prekršaju iz čl. 306.st.1.t.32. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, ali ne znam kolika je kazna predviđena, mijenjani su iznosi...
Treba naći najnovije izmjene...Neka netko kome nije teško zaviri u Zakon...
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 13:26   #8
Ma neće mu niko ništa. Evo, ja stalno vozim sa upaljenom rotirkom i još me nikad nisu zaustavili ni kaznili.

Nek proba
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 09:53   #9
Nekoć su se pravila puno striktnije provodila.

Još do početka devedesetih sprijeda si morao imati isključivo paran broj iskrčučivo bijelih svjetala osim žutih maglenik. sve ispravno, dakako.
Dodatne lampe i druge boje jednostavno nisu prošle na tehničkom. Kolega mi je tada vozio Hitnu i na njoj pomični reflektor i sjećam se da je uvijek pričao kako mu je dosta moljakanja i objašnjavanja na tehničkom....
O dodatnoj rasvjeti na krovu, kakvu imaju neki terenci - mogao si sanjati.
A i žuta svjetla, koja danas sve češće koriste legalizirani batinaši - tj. zaštitari - ne znače - ništa! Ako me sjećanje ne vara - ona se smiju koristiti samo na vozilima u pratnji nekog tereta i služe za bolje uočavanje a za sobom ne povlače amabaš nikakve privilegije...

Mislim da bi plave rotirke jednostavno trebalo zabraniti... A ljudi će se za tulum uvijek snaći.

To me podsjeća na ono kada su se u dućanima prodavale "kuhače" "Stop - Policija".

Možda bi bilo najisplativije da Ikom prodaje policijske značke i oznake...
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 16:20   #10
Quote:
IMF-ovac kaže:
Ma neće mu niko ništa. Evo, ja stalno vozim sa upaljenom rotirkom i još me nikad nisu zaustavili ni kaznili.

Nek proba
A kaj voziš? Bager?'''
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 19:21   #11
Quote:
Ahil kaže:
A kaj voziš? Bager?'''
Hitnu pomoć!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 00:09   #12
Quote:
Vojky kaže:
Hitnu pomoć!
hehe znal sam da je tak nekaj
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:12   #13
Ma viljuškara
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 21:53   #14
Quote:
zuba kaže:
...znam da bi se radilo o prekršaju iz čl. 306.st.1.t.32. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, ali ne znam kolika je kazna predviđena, mijenjani su iznosi...
Treba naći najnovije izmjene...Neka netko kome nije teško zaviri u Zakon...
neznam kad je to bilo, sad gledam novi zakon i jedino ovo piše:

Članak 42.

(1) Vozila ne smiju na prednjoj strani imati svjetlosne, svjetlosno-signalne ili reflektirajuće uređaje ili tvari koje daju svjetlo u boji (plava svjetla i sl.), a na stražnjoj strani – uređaje ili tvari koje daju bijelo svjetlo.


al to nema veze s rotirkom
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 09:24   #15
Članak 153.

(1) Uređaji za davanje posebnih svjetlosnih i zvučnih znakova smiju se ugrađivati i upotrebljavati samo na vozilima kojima pripadnici policije obavljaju pratnju (članak 148. stavak 1.) te na vozilima s pravom prednosti prolaska iz članka 149. stavka 1. i 3. i članka 151. ovoga Zakona.

(2) Na vozilima policije, osim uređaja iz stavka 1. ovoga članka, mogu se ugraditi i uređaji na kojima se ispisuju zapovijedi i obavijesti vozačima koji se kreću ispred ili iza policijskih vozila (obvezno zaustavljanje, stop policija, smanjite brzinu, prometna nesreća, opasnost na cesti i sl.).

(3) Vozila iz članka 149. ovoga Zakona mogu imati više plavih rotacijskih svjetala ugrađenih na najvišem dijelu vozila i uređaj za davanje znakova u nizu tonova raznih visina, a vozila iz članka 151. ovoga Zakona samo jedno plavo rotacijsko svjetlo i uređaj za davanje znakova u nizu tonova raznih visina.

(4) Novčanom kaznom od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba-obrtnik ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

(5) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.

(6) Novčanom kaznom od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti ima ugrađene ili upotrebljava posebne uređaje suprotno odredbama ovoga članka.
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 16:09   #16
Fala care.
Nisi me bas usrecio al sad bar znam.

Al nije mi jasno koji stavak se odnosi na mene, 7. (700 kuna) ili 5. (5000 kuna kazna)???
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 22:14   #17
700 osim ako nisi obrtnik
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 11:57   #18
ja nisam, ali onaj na kog je auto je obrtnik
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 13:30   #19
Ja koristim žutu rotirku za mjerenja na terenu. Da, ona u stvari ništa ne znači, više je u funkciji sigurnosti - valjda bu me videl da plazim po cesti iza zavoja. (za ove tipove koje prikopčaš na upaljač ne treba nikakva registracija ni tehnički pregled, postoje i akumulatorske izvdebe za noćno označavanje radova, isto se ne vade posebne dozvole za to - ima stavka u pravilniku o radovima na cesti). Za plavo svjetlo mislim da postoji ograničenje.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.