Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2009., 10:57   #81
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post

A to što trudnice i invalidi imaju prednost po zakonu ništa ne znači, jer se ljudi na to uopće ne obaziru.
vidis kod nas su to fino rijesili, trudnice dobiju posebne kartice a i invalidi ili ljudi s bolestima i kad ti on pokaze tu karticu ti njega MORAS propustit ili mu dat tvoje sjedalo
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:00   #82
Quote:
Chloe k kaže: Pogledaj post
bome sam i ja doživila kod privatnika da umjesto u 5 čekam do 7 jer se stalno pojavljuju trudnice i onda me toliko raspizde da odem...
Meni je najgore kad se voze tramvajem pa onda s tim trbušinama lamaću uokolo... ... mis'im, kaj ih nisu mogle ostaviti doma, ili bar stegnuti remenom?
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:01   #83
Caka je u tome da soc ginići nisu plaćeni ako više rade (tj. ako imaju više pacijenata). Dapače, HZZO im sjeda za vrat ako vidi da su taj mjesec izdali previše uputnica/recepata.

Zato se događa i da odbijaju upis novih pacijentica..

Meni kao trudnici je neugodno ići preko reda bilo gdje jer smatram da Vi, radni narod koji plaća poreze iz kojih ide moja porodiljna naknada, imate pravo prvenstva
pericay2k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:01   #84
U 8. mjesecu trudnoće sam išla na vađenje krvi, čekala sam 3 sata. Pisalo je da trudnice imaju prednost - no mene su zvali zadnju, iako nisam zadnja došla predati knjižicu. Kod liječnice su me penzićke, koje tamo dolaze tračati, htjele tući kad sam išla preko reda. Idući put, s trbuhom do zuba, skrušeno sam čekala na red.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:02   #85
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post

Vozeći se ujutro u tramvaju i autobusu često mi je znalo biti slabo, imam niski tlak i znala bi padati u nesvijest. Tako sam jednom ljosnula i probudila se na Črnomercu dok su me ljudi zaobilazili na podu autobusa. Toliko o ljudskoj kulturi i suosjećajnosti.
ovo je grozno.
gle, ja bar 5-6 puta godisnje imam u istom metrou vagona ljude koji padnu u nesvjest i tu se odmah trazi lijecnik, meni se dva puta ljudi srusili doslovno na mene, pa zaustavimo metro, pa ih pratimo dok ne dodje pomoc da ih netko pregleda. uvijek se nadje netko.


a ono sto si rekla prije, pa ni ja ne pitam da mi se netko digne apriori, vecinom sam bila ok u trudnoci, a i masu trudnica ovdje nece sjest ni kad joj ponudis, znaci da im je ok.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:13   #86
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Vozeći se ujutro u tramvaju i autobusu često mi je znalo biti slabo, imam niski tlak i znala bi padati u nesvijest. Tako sam jednom ljosnula i probudila se na Črnomercu dok su me ljudi zaobilazili na podu autobusa. Toliko o ljudskoj kulturi i suosjećajnosti.
no pa u rijeci su bacili čovjeka u rječinu pa nitko nije reagirao, a ovaj je umro.

ja svejedno mislim da ljudi najčešće, kad iz nekog razloga zamoliš da ideš ispred njih, pristanu. mene puste u trgovini kad mi se žuri na autobus a nemam trbuh, ne znam zašto u čekaonici ne bi.


frogy, odeš kod sestre, kažeš da ti je teško čekati i bi li te mogli pozvati sljedeću.


da provodim u djelo svoje zločeste planove, što ne radim, počela bih se ubacivati ispred trudnica i čekati da mi nešto kažu
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:05   #87
Dok sam bila trudna puštali su me preko reda di sam god došla; posebno sam zapamtila događaj iz fine kad sam stala na kraj kilometarskog reda a jedna dražesna djelatnica je došla po mene, izvukla me iz reda i otvorila poseban šalter da ja platim svoje račune

i meni je to bilo super! ..doduše, prvo sam mislila da koji joj je qrac, šta sam sad napravila

ali isto tako i ja u dućanu/pošti/busu/lunaparku itd. nemam nikakvih problema s puštanjem trudnica/invalida i nemoćnih ispred sebe..

i da, onaj 'ak ne mogu čekat, kam onda idu' argument mi je jedan od glupljih.. ne znam kakve vi vodite živote, ali tijekom moje trudnoće bilo je situacija da ako si sama kruha nisam kupila - kruha nisam ni jela
__________________
moje!
Ajme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:20   #88
ne sjećam se više,ali u većini slučajeva nisam imala prednost. Ako je postojao stolac,nije mi bio bed,mogla sam satima sjediti
Išla sam kod priv ginekologa gdje bih se prethodno naručila i još čekala najmanje sat vremena,ali sam sjedila u udobnoj fotelji.

Jednom su se neke babe iskrcale s cruisera,navodno su bile hitan slučaj,tu sam čekala 2 sata i nije mi bio bed,nit sam radila,nit mi se žurilo.
U mupu sam se gurala,nitko mi nije htio dati prednost,mada je tamo označeno da trudnice i invalidi imaju prednost.
Na vađenju krvi,di svako jutro ima barem dvjesto osoba,nitko me nije htio pustiti ni ustupiti stolac. Naravno da sam se svađala

Tada mi nije bio problem čekati,sad je,ako moram nešto s malim obavljati,svakako bi mi bolje sad došlo da mi daju prednost. Samo otići u dućan s njim je pustolovina,a kamoli što drugo.
Isto tako,nitko se ne ponudi da ti pomogne iznijeti kolica iz busa,ali dobro to je već druga priča.

Ko ih odgoji takve
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:23   #89
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post


Vozeći se ujutro u tramvaju i autobusu često mi je znalo biti slabo, imam niski tlak i znala bi padati u nesvijest. Tako sam jednom ljosnula i probudila se na Črnomercu dok su me ljudi zaobilazili na podu autobusa. Toliko o ljudskoj kulturi i suosjećajnosti.

strašno
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:28   #90
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
pa ne. Nekako mi je to logično.
pa i meni isto bash ne smeta sto trudnice imaju prednost
vjerujem da im nije lako ni sjediti ni stajati ni disati ma nish im nije lako kad imaju mješinu od pet kila ispred sebe
a moje dvije zdrave noge i koščato dupe mogu malo pričekati
inače idem kod privatnika i tamo se takve stvari nikada ne događaju ali sam godinama išla u dom zdravlja i ispizdila iz mnogobrojnih razloga
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:30   #91
Quote:
Vozeći se ujutro u tramvaju i autobusu često mi je znalo biti slabo, imam niski tlak i znala bi padati u nesvijest. Tako sam jednom ljosnula i probudila se na Črnomercu dok su me ljudi zaobilazili na podu autobusa. Toliko o ljudskoj kulturi i suosjećajnosti.
isuse bože, strašno nešto
nije samo to da ljude boli kapa za druge nego si još nabiju mp3 u uši, crne naočale na nos i ti boga ne bi armagedon primijetili
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:34   #92
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
i? kakve veze to ima s hektolitrima vode?
vec 15 godina radim jedan i drugi i nikad zbog toga ne moram piti vodurinu.
btw, bijah trudna 2 puta
to nema apsolutno nikakve veze s brojem tvojih trudnoca. s vodom pak ima.
za trudnice nemam pojma, ali kod zena koje nisu trudne, a koje idu na transabdominalni ultrazvuk (koji ipak ima slabiju rezoluciju od transvaginalnog), je potrebno uzeti litru do litru i pol vode prije pregleda jer se tek onda nesto pristojno vidi buduci da pun mjehur (odnosno tekucina u istom) u svakom slucaju daje zelenije svjetlo ultrazvucnim valovima, odnosno povecava vidljivost. mozda je stvar i u tome sto pun mjehur malo pomakne crijeva pa je vidljivost bolja. naime, osim kostanog tkiva, i plinovi predstavljaju smetnju pri ultrazvucnoj dijagnostici. na kraju krajeva, kod trudnica su organi drugacije poslozeni, a i nije bas da se unutrasnjost maternice ne razlikuje. ukratko, pri transabdominalnom ultrazvuku osobe koja nije trudna se uvijek preporuca napuniti mjehur. dijagnostika bez te gnjavaze se mozda (kazem mozda jer je ocito upitno i jer ne znam obavlja li se i u kojim slucajevima. ne znam radi li se to jos uvijek i u kojim slucajevima, ali nekim ljudima cak i kateterizacijom pune mjehur prije ultrazvuka ako ne ide drukcije.) moze obaviti kod osobe koja je veoma mrsava, i to sa svemirskim aparatom, ali ni to vjerojatno nije neka sreca ako je mjehur prazan. za vise odi na zdravlje, znanost ili sama prouci ultrazvuk - ja sam s ovim postom pretjerala, a ovo nije tema.

@ xena: je, to je tak' zato sto si mlada i jaka.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:35   #93
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
to nema apsolutno nikakve veze s brojem tvojih trudnoca. s vodom pak ima.
za trudnice nemam pojma, ali kod zena koje nisu trudne, a koje idu na transabdominalni ultrazvuk (koji ipak ima slabiju rezoluciju od transvaginalnog), je potrebno uzeti litru do litru i pol vode prije pregleda jer se tek onda nesto pristojno vidi buduci da pun mjehur (odnosno tekucina u istom) u svakom slucaju daje zelenije svjetlo ultrazvucnim valovima, odnosno povecava vidljivost. mozda je stvar i u tome sto pun mjehur malo pomakne crijeva pa je vidljivost bolja. naime, osim kostanog tkiva, i plinovi predstavljaju smetnju pri ultrazvucnoj dijagnostici. na kraju krajeva, kod trudnica su organi drugacije poslozeni, a i nije bas da se unutrasnjost maternice ne razlikuje. ukratko, pri transabdominalnom ultrazvuku osobe koja nije trudna se uvijek preporuca napuniti mjehur. dijagnostika bez te gnjavaze se mozda (kazem mozda jer je ocito upitno i jer ne znam obavlja li se i u kojim slucajevima. ne znam radi li se to jos uvijek i u kojim slucajevima, ali nekim ljudima cak i kateterizacijom pune mjehur prije ultrazvuka ako ne ide drukcije.) moze obaviti kod osobe koja je veoma mrsava, i to sa svemirskim aparatom, ali ni to vjerojatno nije neka sreca ako je mjehur prazan. za vise odi na zdravlje, znanost ili sama prouci ultrazvuk - ja sam s ovim postom pretjerala, a ovo nije tema.

@ xena: je, to je tak' zato sto si mlada i jaka.
jez darling, ono sto sam ti htjela reci je da se transabdominalni ultrazvuk jako fino moze obaviti i bez vode. to mi je na nivou onog da ti moraju obrijat picku i napravit klister prije nego rodis.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:38   #94
a kaj ne moraju? nemam pojma, nisam rađala, ali znam da je to normalna procedura u nas..
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:40   #95
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
a kaj ne moraju? nemam pojma, nisam rađala, ali znam da je to normalna procedura u nas..
pa ne moraju
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:49   #96
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
i šta onda ak si trudna? kaj si nepokretna, nesmiješ se kretat, nesmiješ čekat..? onda drugi put bolje ostani doma pa nećeš morat čekat u redu. i sjedi cjeli dan i odmaraj i nemoj se žalit onda
Dabogda zatrudnila
Wish you luck
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:55   #97
ja se u tramvaju uvijek ustanem trudnicama (i roditeljima s malom djecom), pustim ih preko reda i tak
to mi je nekako normalno

meni je najodvratnije bilo na sv. duhu u trudnickoj ambulanti kad bi vidjela bilmeze koji dodju sa trudnim zenama na kontrolu i onda bez pardona sjede u cekaoni dok oko njih stoji gomila trudnica

ne znam tko mi je bio veci idiot, oni ili njihove (trudne) zene koje na to nisu reagirale

digli bi se tek kad bi sestra popizdila i zagalamila
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:18   #98
Quote:
Rachellina kaže: Pogledaj post
Ljuti li vas što trudnice UVIJEK imaju prednost kod ginekologa?
Želim čuti vaša mišljenja i komenatre.
Ljutilo bi me.
No idem privatno i uvijek dobijem termin kad mi odgovara i nikad nisam čekala.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:42   #99
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
dabogda zatrudnila i da ti se nitko ne digne i ne pusti te preko reda
ti bokca, kakva kletva
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:47   #100
Inače se uvijek ustajem, puštam ispred sebe bilo koga kad vidim da je star, trudan, invalid. Ne čekam da me pitaju.
Ali da me izlude oni koji koriste svoj status, kakav god, da bi se drsko i preko reda progurali iako im nije hitno i nisu pitali... izlude me.
Jučer je u 7 navečer uletila u ambulantu ženska s klincem od cca 2-3 godine. Nikakva hitnoća, došla je po uputnicu (za sebe, ne za dijete). Ambulanta više ne radi, dr se sprema na kućne posjete, a ja došla pokupiti telefonski najavljenu uputnicu (sestra je rekla da dođem u 7). Žena je klinca uzela u ruku valjda da naglasi dramatičnost svog uleta, odgurnula me uz ovlaš procijeđeno "mogu ja?" i bez čekanja na odgovor i uletila ispred mene unutra?! I sad ja koju na stolu čeka već pripremljena uputnica, znači brat bratu 3-4 sekunde posla i najavljena, moram trpiti ulet od ove neodgojene kojoj je to što ima dijete alibi za bezobrazluk. I čekati dok ona ne riješi svoje. Bila sam izvan sebe od radosti kad joj je dr rekla što je ide i to tako da smo svi čuli - da je radno vrijeme GOTOVO, da uputnica može i sutra ujutro, da i ona ima dijete doma i da to nije alibi za ovakvo kaubojsko uletavanje i da je već satima čeka nepokretna starica za kućnu posjetu. I otpilila ju!
Ali da sam ja nekaj rekla, onda bi ispala neuviđavni djecomrzac.

Ili nedavno, čekam na prijemu i ispred mene neki branitelj. Sestra ga rješava, kad uto doleti neki njegov frend (isto branitelj). I stane se, naravno, ispred mene. Jer on je branitelj, sveta krava. Ja pitam jel mu se jako žuri, na što on ustvrdi da su oni zajedno?! Ja pitam, aha, to vam je dečko, skupa ćete u ordinaciju? Tip se samo pravio lud. Da napomenem, nijedan ni drugi nisu invalidi, niti im je hitno. Jedino od čega pate je kronična neodgojenost.
Uletom ispred mene je uštedio punih 30 sekundi, koliko sestri treba da mi da karton. S druge strane, dok je ona riješila njega (otvaranje kartona, uzimanje svih podataka, naručivanje itd itd.) ja sam već uspjela zakasniti na svoj pregled.

Treći primjer, čekam u redu za nalaz MR-a. Ima nas par u redu i dolazi neka ženska i mrtva hladna zaobiđe sve nas i stane pored osobe koja je upravo bila na redu. Nas par zagalami, red je otraga, na što ona počne zavijati da je invalid. Pa ono, ako si invalid, onda imaš a) drugi, prazan šalter i b) možeš zamoliti. Naravno da je hodala potpuno normalno i nitko ne bi mogao zaključiti da je invalid. A kao mi drugi, koji čekamo, u bolnici smo iz zabave, jer pucamo od zdravlja i veselja.

Zadnje uređivanje femmelatin : 14.07.2009. at 15:05.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.