Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 12:02   #1
Cakre

Za sam pocetak da kazem da su cakre u potpunosti stvarne i da rad na cakrama donosi plodove,naravno nekome brze nekome sporije,samo treba biti uporan i znat sta radis i kada i na koji nacin otvoriti cakru. Otvaranje cakri je samo jedan od puteva koji vode u misticno i istrazivanje svoje podsvijesti. Ima vise nacina otvaranja cakri,neki rade na otvaranju srcane cakre i time otvaraju svih glavnih 7,iako u stvarnosti postoji preko 50 dodirnih tocki izmedu tjelesnog tijela i kvantno-mehanickog ja cu se fokusirat na ovih 7 glavnih. Otvarao sam cakre tako da prvih 2 god radim na prve 3 cakre,pa pola godine na srcanoj cakri da bi tek onda presao na vise cakre. Rad na prve tri cakre je vise sredivanje zivota i ne primjeti se konkretno nista posebno ili misticno,primjeti se samo opcenito poboljsanje u zivotu,odnosima u obitelji ,samopostovanju,seksualnim odnosima,na fakultetu...itd. Kad se dovedu u red prve tri cakre srcana cakra se automatski otvara i osoba pocinje osjecati neku neodredenu vrstu ljubavi prema svijetu,otvara se potencijal i kapacitet za ljubav za koju ni neznas da mozes osjetiti dokle god ne otvoris srcanu cakru. Oni koji rade samo preko srcane cakre oni od pocetka,na neki nacin i na silu pokusavaju osjetiti ljubav prema svjetu,po mom misljenju nemozes osjecaj ljubavi glumit sto puta pa da on postane stvaran,zato i nisam obozavatelj tog nacina rada s cakrama. Cakre rade u parovima,1-7,2-6,3-5 i 4 je srcana koja radi sama za sebe. Kad se izbalansiraju prve tri i srcana cakra se otvori preostale tri cakre se pomalo otvaraju,ali mora se i raditi na njima tako da prve tri cakre ne nadvladaju gornje tri jer ispadne da je sve to sizifov posao ako nakon otvaranja srcane cakre ostanes na tome,znaci nakon otvaranja srcane cakre nema povratka nazad na staro jer ako ne radis na gornje tri cakre cijelo vrijeme osjecas vlastiti pad,osjecas kako ti se srozava duhovnost a to je znak nazadovanja,jednostavno ti vise ne zelis djelovati kao zivotinja koju gone samo prezivljavacki instinkti. Nakon mjesec dana otvorene srcane cakre nisam vise mogao bez molitve i meditacije,jednostavno osjecaj pripadnosti svijetu i osjecaj da je sve na svom mjestu,bas tamo gdje treba biti te osjecaj kupanja u ljubavi tjerali su me dalje da otvorim i ostale tri cakre iako tu postoji dosta opasnosti ako ti psiha nije stabilna. Jedan prijatelj je samnom radio paralelno i u vrijeme kada sam ja "brusio" grlenu (5. cakru) on je vec otvorio trece oko (6. cakru),njega je to totalno promijenilo,stalno je pricao o povezanosti svih sa svemirom i zapostavio je faks,prekinuo odnose koje je imao do tada,prestao ici u teretanu. Uglavnom stvorio je svoj svijet i u njemu uzivao,iako je gubio kontakt sa stvarnoscu njemu to nije smetalo,bio je stalno sretan i vesel,nekako ispunjen mirom i ljubavlju. To je bio meni znak upozorenja da idem jako polako s trecim okom jer mi se moze desit zabrijavanje kao sto se njemu desilo.
Grlena cakra kod mene je bila vec otvorena i prije nego sam poceo raditi sa cakrama,jednostavno par cakri 3-5 mi je bio lijepo izblansiran cijeloga zivota. Tako sam krenuo pomalo sa otvaranjem treceg oka,ali izgleda da to nemoze proci glatko i bez posljedica. Kako se trece oko sve vise otvaralo tako sam ja pocao sve manje spavati,stalno su me budili razni zivotopisni snovi,a u stvarnom svijetu poceo sam vidati svijetlost oko ljudi,sto je netko bio razvijeniji duhovno to se vise bijele svijetlosti nalazilo oko te osobe. Mislim da su price o obojanim aurama lazi jer svijetlost oko covjeka nema boje,to je samo bijelo svijetlo bez dodataka drugih boja. Nakon nekog vremena izgubio sam osjecaj za vrijeme-proslost,sadasnjost i buducnost su se stopili u jednu predivnu trenutnu vjecnost,vrijeme je postalo iluzija koju sam nadisao. Kazu da mozes postat vidovit ako otvoris trece oko,ja kazem da vidovitost ne postoji jer je svaka informacija dobivena s "one strane",kroz molitvu ili meditaciju profiltrirana kroz podsvijest i kao takva ne moze biti tocna. Netko je napisao na forumu da je vidio "orbove" tj kugle svijetla dok je meditirao,a to je prvi znak da ti se otvara trece oko. Pocnes zapazati energije oko sebe,a tvoja podsvijest ih pretvori u neki oblik,naravno da ce u pocetku ta energija imati oblik kruga jer je podsvijesti najlakse zamisliti krug,poslije te energije dobivaju sasvim druge oblike kako se sve vise podsvijest cisti i ostaje ono stvarno,a to je bitak,jednostavno biti i nista drugo. Predivno je sjesti i osjetiti stvarnost toga
trenutka dok jednostavno sjedis i bivas ono sto jesi,bice svjetlosti,Bozje ultimativno stvorenje sa svim svojim manama i kvalitetama ma kakve one bile. Evo,dosadilo mi je vec pisati,ako tko ima pitanje nek postavi. Predlazem svima knjigu o cakrama koju je napisao Kezele "Sedam cakri-sedam stanja svijesti" jer je kratka i u kratkim crtama opisuje cakre pa ako se netko zainteresira moze prijeci i na druge literature,samo pomalo sa otvaranjem cakri i meditacijom jer nije sve za svakoga.
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 12:45   #2
Prema dr. Crossu parovi su 1-7, 1-6, 2-5, i 3-4., i meni je to također "logičnije"... A što se tiče rada s čakrama, mislim da nema dugorčnog efekta ako se paralelno ne radi s fizičkim tijelom nešto korisno, joga npr. itd. (ne ustale kvalitetan rad ako tijelo ostane slabo).
dr. McCoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 17:33   #3
Dr. Cross je strucnjak za medicinu i koliko sam shvatio on je iz sistema cakri preuzeo samo ozdravljujuce efekte otvaranja cakri a mistiku je potpuno izbacio. Nekako mi ne lezi par 2-5,jednostavno neznam kakve veze imaju te dvije cakre jedna s drugom,kako bi ti opisao tu vezu,odnosno kako je dr.Cross to opisao? Sta po njemu predstavljaju 6. i 7. cakra ako vec odbacuje mistiku?
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 17:52   #4
On je praktičar pa se ne bavi toliko mistikom; ali također naglašava suptilne uloge 6. i 7. čakre, dakle duboka intuicija za 6. i osjećaj duhovnog blaženstva koji ide uz 7. (a tu spominje vezu serotonina i epifize, jer 7. jest epifiza).

Naravno složio bih se s tim, uz napomenu da smatram da 6. i 7. u biti predstavljaju vrlo bliske energetske obrasce. Prema tome u najboljem slučaju rade sinkronizirano i onda predstavljaju par prvoj čakri, a zatim peta drugoj i četvrta trećoj tim redom. Tako si ja to tumačim, ne znam otkuda to njemu, no slažem se s njime.

A što se tiče konkretno veze 2-5, evo moje tumačenje. U par mislim da idu suprotnosti po nekoj osnovi. Sedma nebo - prva zemlja itd. Uzmi da je peta čakra ona koja nas čini ekspresivnima, dok je druga vezana za naše najintimnije (tajne) sfere. Prema tome usklađuju se na temi, ono što hoćemo reći vs. ono što je naše privatno.
dr. McCoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 18:05   #5
Quote:
dr. McCoy kaže: Pogledaj post
Tako si ja to tumačim, ne znam otkuda to njemu, no slažem se s njime.
Mislim da je to pokupio iz akupunkture,tok energije i meridijani po tijelu i te stvari.

Quote:
dr. McCoy kaže: Pogledaj post
A što se tiče konkretno veze 2-5, evo moje tumačenje. U par mislim da idu suprotnosti po nekoj osnovi. Sedma nebo - prva zemlja itd. Uzmi da je peta čakra ona koja nas čini ekspresivnima, dok je druga vezana za naše najintimnije (tajne) sfere. Prema tome usklađuju se na temi, ono što hoćemo reći vs. ono što je naše privatno.
Po meni je logicnije par 3-5 nego 2-5 jer nas negativna strana trece cakre cini neiskrenima i neobjektivnima sto se tice nas samih,drzi nam i bilda ego i samo kroz iskrenost i otvorenu grlenu cakru mozemo nadvaladati negativnosti trece cakre. Po mom misljenju sakralna cakra i prva mogu se gledati kao jedna cakra kao i sesta i sedma ali meni je osobno bolje islo raditi na njima pojedinacno jer se rezultati lakse vide ako se usredotocis na jednu po jednu.
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 20:40   #6
Quote:
DarkOscilator kaže: Pogledaj post
...iako u stvarnosti postoji preko 50 dodirnih tocki izmedu tjelesnog tijela i kvantno-mehanickog ja cu se fokusirat na ovih 7 glavnih. ...
Mozes li reci nesto vise o "kvantno-mehanickom" tijelu?
Sa naglaskom na "kvantno".
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:14   #7
Mogu probat,svi smo sastavljeni od fizickog tijela i kvantno-mehanickog. Kvantno mehanicko tijelo je povezano sa fizickim tijelom cakrama ili ti dodirnim tockama,odnosno ulazima kroz koje se svjetlost manifestira. Svaki covjek apsorbira odredenu kolicinu svjetlosti,a svjetlost je elektromagnetsko zracenje koje se sastoji od cestica-fotona koje se ponasaju na granici shvacanja (u isto vrijeme su i val i cestica),kako covjek upija elektromagnetsko zracenje tako ga i mora negdje otpustiti,posto elektron s vise frekvencije ulazi u ljudsko polje nize frekvencije kaze se da se elektron kvantizira i od tuda dolazi naziv kvantnog tijela,naravno sva apsorbirana energija se mora otpustiti zračenjem paketa elektromagnetske energije kada se atomi vraćaju u svoja pocetna stanja. Od tuda dolazi do videnja aura odnosno svjetlosti koju netko emitira,mislim da ta svjetlost nema boju nego su to samo fotoni tj bijela svjetlost ali mozda sam i u krivu,mozda stvarno netko moze vidjeti boju,postoji puno citaca aure,a tko moze znat tko je u pravu a tko je sarlatan.
Nisam bas sa kvantnom fizikom na ti ali mislim da je tocno ovo sto sam napisao.
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 17:22   #8
DarkOscilator,znam da prijee vjezbi punjenja cakri triba ocistiti cakre.Bi li moga opisati neku metodu koju smatras najucinkovitijom?Procitala san u vise knjiga i casopisa da gledanje u vatru skida "priljepke" u auri.To bi iz mog vlastitog iskustva moglo biti i istinito,jer se nekako predivno,mocno i smireno osjecam dok zurim u vatru.Iza gledanja u vatru znam osjetiti navalu neke snazne energije,cak i kreativnosti.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 18:49   #9
Domestos isto nije los
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 19:26   #10
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
DarkOscilator,znam da prijee vjezbi punjenja cakri triba ocistiti cakre.Bi li moga opisati neku metodu koju smatras najucinkovitijom?Procitala san u vise knjiga i casopisa da gledanje u vatru skida "priljepke" u auri.To bi iz mog vlastitog iskustva moglo biti i istinito,jer se nekako predivno,mocno i smireno osjecam dok zurim u vatru.Iza gledanja u vatru znam osjetiti navalu neke snazne energije,cak i kreativnosti.
Ako ti pase vatra onda se drzi toga,nema neke posebne formule koja bi se mogla primjeniti za sve. Probaj zapaliti svijecu,ostani gledat u svijecu sve dok se ne opustis,zatim zazmiri,udisi na nos i to hladnocu sobe,a izdisi na usta osjecajuci toplinu svijece,onda zamislit oko sebe bijelu svijetlost koja se pretvara u maglu,kreni od noznih prstiju i zamisli kako ta magla pomalo ulazi u tebe i kako te njena sigurnost opusta,prst po prst bez zurbe. Kreni dalje uz noge pomalo podizuci tu maglu sve dok ne dodes do prsa,tada bi trebala osjetiti kako ti srcana cakra lagano vibrira,mozes cak i lagano prstima lupkati po prsima dok ne osjetis da ti to lupkanje ne treba. Probaj osjetiti kako se ta vibracija uskladuje sa svijecom i osjeti toplinu u prsima. Probaj prizvati svu negativnost koja te muci i teret koji nosis neka padne svom tezinom na tvoja ramena,onda pomalo digni maglu na ramena i pusti sav svoj teret neka ga svetlost odnese. Nemoj posebno dizat svjetlost vise od ramena jer nije potrebno,samo probaj cijelo vrijeme ostati skoncentrirana na svijecu i disanje,osjeti mir i ljubav kad zamislis cijelo tijelo u bijeloj svijetlosti,postani jedno sa svijetlom i ostani sto duze u miru,kad ti dosadi ili pocnes gubit koncentraciju udahni 4-5 puta sto jace mozes i pokupi u sebe svu svijetlost koja se nalazi u prostoriji. Otvori oci i uzivaj u miru koji te okruzuje,zapamti nije svjetlost izvan tebe,ti jesi ta predivna bijela svjetlost.
Nadam se da ce ti pomoci,ja nisam obozavatelj svijeci ali ako tebi pase mislim da ce ti ova meditacija pomoci otkloniti svu negativnost koja se skupila u tebi,na taj nacin ces imati cistu auru i mozes raditi na pojedinacnim cakrama nakon nekih tjedan dva ciscenja na ovaj nacin. Probaj pa mi javi na private ako nades vremena,cisto me zanima dali ce ti pomoci ova meditacija.
Inace ne cudi me tvoja sklonost vatri,sam nick to govori a jos si i Anubisova svecenica..haha
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 19:32   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Domestos isto nije los
Bolji je mr Muscolo za odcepljivanje odvoda
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:19   #12
a kako se konkretno čiste čakre? zanimaju me te teme,a za čitanje knjiga nemam baš vremena i ne mogu se dosta skoncentrirati.
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:01   #13
Quote:
DarkOscilator kaže: Pogledaj post
Ako ti pase vatra onda se drzi toga,nema neke posebne formule koja bi se mogla primjeniti za sve. Probaj zapaliti svijecu,ostani gledat u svijecu sve dok se ne opustis,zatim zazmiri,udisi na nos i to hladnocu sobe,a izdisi na usta osjecajuci toplinu svijece,onda zamislit oko sebe bijelu svijetlost koja se pretvara u maglu,kreni od noznih prstiju i zamisli kako ta magla pomalo ulazi u tebe i kako te njena sigurnost opusta,prst po prst bez zurbe. Kreni dalje uz noge pomalo podizuci tu maglu sve dok ne dodes do prsa,tada bi trebala osjetiti kako ti srcana cakra lagano vibrira,mozes cak i lagano prstima lupkati po prsima dok ne osjetis da ti to lupkanje ne treba. Probaj osjetiti kako se ta vibracija uskladuje sa svijecom i osjeti toplinu u prsima. Probaj prizvati svu negativnost koja te muci i teret koji nosis neka padne svom tezinom na tvoja ramena,onda pomalo digni maglu na ramena i pusti sav svoj teret neka ga svetlost odnese. Nemoj posebno dizat svjetlost vise od ramena jer nije potrebno,samo probaj cijelo vrijeme ostati skoncentrirana na svijecu i disanje,osjeti mir i ljubav kad zamislis cijelo tijelo u bijeloj svijetlosti,postani jedno sa svijetlom i ostani sto duze u miru,kad ti dosadi ili pocnes gubit koncentraciju udahni 4-5 puta sto jace mozes i pokupi u sebe svu svijetlost koja se nalazi u prostoriji. Otvori oci i uzivaj u miru koji te okruzuje,zapamti nije svjetlost izvan tebe,ti jesi ta predivna bijela svjetlost.
Nadam se da ce ti pomoci,ja nisam obozavatelj svijeci ali ako tebi pase mislim da ce ti ova meditacija pomoci otkloniti svu negativnost koja se skupila u tebi,na taj nacin ces imati cistu auru i mozes raditi na pojedinacnim cakrama nakon nekih tjedan dva ciscenja na ovaj nacin. Probaj pa mi javi na private ako nades vremena,cisto me zanima dali ce ti pomoci ova meditacija.
Inace ne cudi me tvoja sklonost vatri,sam nick to govori a jos si i Anubisova svecenica..haha

Muchas grazias..

Da,obozavam vatru i primijetila sam da mi puno pomaze u otklanjanju negative.Volim nekad raditi i trataka vjezbu sa svijecom za jacanje koncentracije.

Da,Vrag i Anubisova svecenica-kombinacija iz snova..
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 19:23   #14
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
a kako se konkretno čiste čakre?
Imas li posebno nekih konkretnih problema sa zdravljem,ako da koji su to problemi? Ako nemas problema sa zdravljem mozda ti ni netreba ciscenje cakri,a za opcenito imas jako puno vjezbi koje djeluju,mozes i probat ovo gore napisano,izbaci svijecu i probaj tu meditaciju. Glavnom je da pazis na disanje i da zamislis oko sebe kuglu svjetlosti na 3-4 metra kako se pomalo priblizava tebi i stapa se s tobom,prilikom toga moras misliti da ti jesi svjetlost i da upijas svu svijetlost koju zamislis.
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 00:17   #15
imam problem sa voljom, energijom, rad me brzo iscrpljuje, donje čakre su mi sjebane,zapravo sve su čini mi se, dal da žvačem koku ili češnjak ili se može nešto izčarobirat?
bipolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 01:37   #16
Quote:
bipolar kaže: Pogledaj post
imam problem sa voljom, energijom, rad me brzo iscrpljuje, donje čakre su mi sjebane,zapravo sve su čini mi se, dal da žvačem koku ili češnjak ili se može nešto izčarobirat?
Što god da poduzeo (a ima čitava paleta aktivnosti i mjera) znaj da nema kupovnih i brzih rješenja. Kamo li čarobna pilula ili čarobni štapić. Samo uporan rad, uz povremeni relax, pa rad itd.
dr. McCoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 22:59   #17
Quote:
DarkOscilator kaže: Pogledaj post
Imas li posebno nekih konkretnih problema sa zdravljem,ako da koji su to problemi? Ako nemas problema sa zdravljem mozda ti ni netreba ciscenje cakri,a za opcenito imas jako puno vjezbi koje djeluju,mozes i probat ovo gore napisano,izbaci svijecu i probaj tu meditaciju. Glavnom je da pazis na disanje i da zamislis oko sebe kuglu svjetlosti na 3-4 metra kako se pomalo priblizava tebi i stapa se s tobom,prilikom toga moras misliti da ti jesi svjetlost i da upijas svu svijetlost koju zamislis.
fizički sam zdrava,ali emocionalno nije baš prisutna ravnoteža. vizualizacija mi malo teže ide,ali hvala na objašnjenju
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 09:23   #18
darko, zasto lazes ovaj napaceni narod...
zezam se, stvarno ima nesto u toj teoriji o cakrama; iako je pojednostavljena na razinu razumljivu prosjecnom covjeku, jer razumijevanje kvantnomehanickih fenomena, pa i same svijesti zahtijeva malo vece obrazovanje na podrucju prirodnih znanosti, psihologije, filozofije i slicno; sto ipak ne znaci da nesto moras racionalno prihvatiti i razumjeti da bi to mogao ipak uspjesno prakticirati

evo, na primjer; blanka vlasic uspjesno preskace 2m a uopce ne razumije osnove mehanike i statike ili kako to njeno tijelo cini, zasto je uopce u stanju to ciniti... time se bave drugi koji joj govore koliko mora biti teska; koji misic da vjezba i kada da se odrazi; i slicno.

samo, imam nekako osjecaj da se ovdje pocelo zahebavati do jedne mjere, a opet to nije bas OK... zamisli: sad si u poziciji blanke i netko ti kaze da moras mjesec dana jesti samo spinat i blitvu i gledati u sunce da bi poceo vrsiti fotosintezu kako bi pojacao energiju i ikspolzivnost kod odraza u skoku uvis
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 09:55   #19
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
samo, imam nekako osjecaj da se ovdje pocelo zahebavati do jedne mjere, a opet to nije bas OK... zamisli: sad si u poziciji blanke i netko ti kaze da moras mjesec dana jesti samo spinat i blitvu i gledati u sunce da bi poceo vrsiti fotosintezu kako bi pojacao energiju i ikspolzivnost kod odraza u skoku uvis
a zamisli tek da joj netko kaze da je i mirovanje gibanje

(kredit jednom forumasu s Dijaspore koji je samnom toliko strpljiv i satima samnom prica na telefon o slicnim interesantnim stvarima )
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 10:33   #20
Quote:
a zamisli tek da joj netko kaze da je i mirovanje gibanje
ma sve ti je to relativno

iako, znanstveno gledajući, nikad niš nije na miru, ak i sjediš, migaju ti se elektrončići u molekulicama, i ti skup s planetom krstariš po svemirskim prostranstvima. ne bi se gibala samo da se zmrzneš na apsolutnu nulu, koje, kak sam čula, u svemiru još nema

iako, kad malo podrobnije pogledaš, sve te priče s čakrama i meridijanima imaju neku osnovu. ali čisto naturalističku, nikakve čiribu-čiriba-mistično-magijsko-duhovnističko-spiritualno-božanskoentitetne čoralije i sranjca.

kad pogledaš običnu topografsku anatomiju, pojedine čakre su sjecišta raznih vitalno bitnih tkiva i organa. suvremena znanost poznaje rad i međusobne odnose neuronskih spletova, blisko susjedstvo pojedinih moždanih centara, interakcije kojima se povezuju razni dijelovi tijela i njihove funkcije... ima pravo bwana, treba poznavati prirodu oko sebe i u sebi.

prije su ljudi iskustveno poznavali neke pojave, intelektualno naslućivali mehanizam, no nisu imali metode da ih dokažu egzaktno, pa je većina narodne i osobne mudrosti završavala u skladištima religijskih, mističnih objašnjenja. koja je prema potrebama izvlačila na površinu i prezentirala kao nešto čemu obični homo vulgaris ne smije imati pristup. to se zove zloupotreba znanja i vještina.

ajoj, idem si spit kavu.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.