Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2009., 09:30   #221
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
zašto ti sve stvari moraš analizirati? neke stvari moraš i osjetiti, neide drugačije.
Potpisujem.
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 09:36   #222
Quote:
duron1942 kaže: Pogledaj post
Jedina moja zamjerka Tolle-u je ta da je lik malo opsjednut profitom. Nema ništa džabe od njega. Sve se plaća. Mislim da je on dovoljno zaradio i samom prodajom svoje prve knjige. Sve materijale treba preko nekih x stranica i torrenta skidat - žalosno. Da mi je znat šta on namjerava s tolikom zaradom. a valjda zna sta radi
I ja tako mislim!
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 12:06   #223
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
zašto ti sve stvari moraš analizirati? neke stvari moraš i osjetiti, neide drugačije.
Tolle vam priječi spoznaju da je naučavanje o unutarnjemu životu - čista znanost; u polazištima i postupcima usporediva s bilo kojom egzoternom znanosti. Introspekcijska egzaktnost raskrinkava diletante njegovoga tipa jednim jedinim dedukcijskim pogledom.

To tvoje "osjetiti" bolje zatakni za pojas. Ono što se može ustvrditi iskustvom i opitom ne treba gurati u fantazmagorično cmoljenje.
__________________
Komplekse ostavite kod kuće.
CONTE IvanoBAJAMONTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 17:41   #224
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
sjetih jedne pjesmice...

"Vodimo ljubav
kao psa na uzici
Pa od nje imamo
fleku na guzici"
Vrhunski !

Znam i ja jednu:

Sexi floskula; "živjeti trenutak...", "biti tu i sada..." - koja tako prosvjetiteljski, tako produhovljeno zvuči...za 99,99% onih koji "kuže" što to znači...samo je izgovor da ne preuzmu odgovornost za život koji im je dan.

Tek alibi koji ih oslobađa osjećaja krivnje i ohrabruje nastaviti bivstvovati u permanentnom stanju autoizolacioizma i nikadprekinute onanije..."
Sve...sad...tu...right now, right here !!

Od takovih naime nikakve koristi.

Nažalost !

To kači i Tollea.
Momak je naime prvi na listi...podulje liste youaremindfuckingyourselves-era.


Zadnje uređivanje Yivanmukta : 31.08.2009. at 17:48.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 20:26   #225
Quote:
CONTE IvanoBAJAMONTI kaže: Pogledaj post
Tolle vam priječi spoznaju da je naučavanje o unutarnjemu životu - čista znanost; u polazištima i postupcima usporediva s bilo kojom egzoternom znanosti. Introspekcijska egzaktnost raskrinkava diletante njegovoga tipa jednim jedinim dedukcijskim pogledom.

To tvoje "osjetiti" bolje zatakni za pojas. Ono što se može ustvrditi iskustvom i opitom ne treba gurati u fantazmagorično cmoljenje.
pa ne želim te nagovarati, ali meni je doživljaj sadašnjeg trenutka i prisutnosti na način koji je opisao Tolle bilo jedno prekrasno novo iskustvo.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 23:55   #226
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Vrhunski !

Znam i ja jednu:

Sexi floskula; "živjeti trenutak...", "biti tu i sada..." - koja tako prosvjetiteljski, tako produhovljeno zvuči...za 99,99% onih koji "kuže" što to znači...samo je izgovor da ne preuzmu odgovornost za život koji im je dan.

Tek alibi koji ih oslobađa osjećaja krivnje i ohrabruje nastaviti bivstvovati u permanentnom stanju autoizolacioizma i nikadprekinute onanije..."
Sve...sad...tu...right now, right here !!

Od takovih naime nikakve koristi.

Nažalost !

To kači i Tollea.
Momak je naime prvi na listi...podulje liste youaremindfuckingyourselves-era.

Neznam zakaj se ti javljaš kad nemaš pravo glasa.
Najviše volim kad idu prigovarat oni kaj vide boga u crkvici, klanjaju se kipićima i mole krunicu u nedogled zureći prema nebu nebili im se ukazala gospa ili možda sam bog koji sjedi neđe gore.

Budući da nisi svjesan ničega, niti se držiš svojih deset zapovjedi koje propagiraš a time činiš grijeh, odma u kut , klečat na kuruzi, i 10 zdravomarijo i bar 20 očenaš kako bi ti se grijesi oprostili.

Drugi puta ćeš pametnije.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:21   #227
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
pa ne želim te nagovarati, ali meni je doživljaj sadašnjeg trenutka i prisutnosti na način koji je opisao Tolle bilo jedno prekrasno novo iskustvo.
Ni najmanje ne dvojim u tvoje prekrasno iskustvo - samo što ga Tolle imenuje krivim imenom.
__________________
Komplekse ostavite kod kuće.
CONTE IvanoBAJAMONTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 11:10   #228
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Neznam zakaj se ti javljaš kad nemaš pravo glasa.
Najviše volim kad idu prigovarat oni kaj vide boga u crkvici, klanjaju se kipićima i mole krunicu u nedogled zureći prema nebu nebili im se ukazala gospa ili možda sam bog koji sjedi neđe gore.

Budući da nisi svjesan ničega, niti se držiš svojih deset zapovjedi koje propagiraš a time činiš grijeh, odma u kut , klečat na kuruzi, i 10 zdravomarijo i bar 20 očenaš kako bi ti se grijesi oprostili.

Drugi puta ćeš pametnije.
I ja se čudim koliko iti.
Matere mi.

Naime nikako da prokljuvim zašto se ti javljaš...s obzirom da nemaš pravo glasa.

I ja najviše volim kad se jave oni kaj Boga kuže preko šund literature kojom se filaju...lijepe sličice indijskih božanstava po zidovima i jedu isljučivo basmati rižu (prstima kad uzmognu)...povremeno zadovoljno prduckajući u lice onima koji za istim stolom blaženi blaguju.

Budući da si ti svjestan svega.
Vodeći Gandi u hindu svijetu u ovome trenutku...oprosti mi moje grijehe i riješi te obveze čučanja na kukuruzu.

Bolje da sva ta zrna na kojim bi stoički čučao sakupim, sameljem, umjesim i napravim ti đapati...da nam zadovoljan ispustiš još kojeg "tihomira".

A,...šta kažeš, Micek ?

PS.
I ne zaboravi biti "tu i sada...".
Bolje ćeš varit.

Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 13:19   #229
Sve što imaš je sadašnji trenutak i to je sve što ćeš ikada imati. I dok se ne pomiriš s njim zadovoljstvo ćeš uvijek tražiti izvan sebe, i nećeš nikada biti zadovoljan, što god da imao i postigao, jer je jedino normalno da zadovoljstvo dolazi iznutra kao radost Postojanja. Thats it.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 13:39   #230
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
I ja se čudim koliko iti.
Matere mi.

Naime nikako da prokljuvim zašto se ti javljaš...s obzirom da nemaš pravo glasa.

I ja najviše volim kad se jave oni kaj Boga kuže preko šund literature kojom se filaju...lijepe sličice indijskih božanstava po zidovima i jedu isljučivo basmati rižu (prstima kad uzmognu)...povremeno zadovoljno prduckajući u lice onima koji za istim stolom blaženi blaguju.

Budući da si ti svjestan svega.
Vodeći Gandi u hindu svijetu u ovome trenutku...oprosti mi moje grijehe i riješi te obveze čučanja na kukuruzu.

Bolje da sva ta zrna na kojim bi stoički čučao sakupim, sameljem, umjesim i napravim ti đapati...da nam zadovoljan ispustiš još kojeg "tihomira".

A,...šta kažeš, Micek ?

PS.
I ne zaboravi biti "tu i sada...".
Bolje ćeš varit.

Viš dobro si se sjetil, možda bude nekaj od tebe.
Ak tako voliš moje tihomire pružit ću ti to zadovoljstvo.
Čak ću samo za tebe sačuvati i spremiti kojeg u bočicu.
I sve to samo za tebe, kako bi ti uživao, viš kak sam dobar.
Čak niti nemoraš biti svjestan dok uživaš u miomirisu, busti brigu na veselje.
Adresu i podatke salji na PM da ti sretno stigne paketić.

Što se pak tiće klanjanja, pogleda u nebo, i zdravomarijo-očenaša to moraš odraditi kako bi ipak na kraju završio u raju.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 14:04   #231
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Viš dobro si se sjetil, možda bude nekaj od tebe.
Ak tako voliš moje tihomire pružit ću ti to zadovoljstvo.
Čak ću samo za tebe sačuvati i spremiti kojeg u bočicu.
I sve to samo za tebe, kako bi ti uživao, viš kak sam dobar.
Čak niti nemoraš biti svjestan dok uživaš u miomirisu, busti brigu na veselje.
Adresu i podatke salji na PM da ti sretno stigne paketić.

Što se pak tiće klanjanja, pogleda u nebo, i zdravomarijo-očenaša to moraš odraditi kako bi ipak na kraju završio u raju.
Viš kak se s tobom lako dogovore stvari.

To je valjda zato što komuniciraš putem slikovnica; red teksta, red sličica...

Nisam ni trenutka sumnjao u tvoj entuzijazam...spremnost da natakneš bocu u prkno i prdež distribuiraš poštom.
To često radiš?
Mislim...obzirom na promptnu reakciju i iskazanu spremnost.

Svaka ti dala. (boca koliko ti srce poželi, svijeća i različitih alatki; drški od metle i sl.bakrača...da se što bolje popuniš)
Vidim da svoje sklonosti ne skrivaš, o njima bez srama i javno progovaraš što samo najhrabriji mogu.

Svarno nisi licemjer !

Što ti je na umu, to je i na drumu ili još bolje ; sve što u šupendaru turiš - svima razdragano pokazuješ !

Svaka čast.

Probaj s PET ambalažom...experimentiraj malo.
S obzirom na iskustvo ni ona od 5 litara nebi ti trebala predstavlaljati problem.

Keep the good work, guruji !

Bravo...bravo !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 15:52   #232
Sudeći po ovim postovima gore, Tolle je i vedanta advaita, hinduizam i kršćanstvo i kabala. Pa zašto onda ne dodati još i G.I.Gurdjieffa, jer je već i pavaogc pisao:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=20368950&postcount=4

Quote:
Uz to idu neka kozmička učenja o planetama, brojevima, to mi nije još zanimljivo, a ovo o svjesnosti što sam pročitao me zaineresiralo, vrlo je poučno, a upravo čitam i "Moć sadašnjeg trenutka" Eckhart Tolle i rekao bi da je na isti princip izrečeno sve o svjesnosti, ponegdje drugačiji naziv za istu stvar ili detalji drugačiji, ali u biti vrlo slično i zaključio bi vrlo praktično i potrebno za život, daleko od toga da se radi samo o općoj kulturi. Kao da mi je doslovce demonstrirao uvod u duhovnost...
Sve je to već stara reciklirana priča, prilagođena umu zapadnjaka, nešto kao Zen i umjetnost popravljanja motocikla R.E.Pirsiga (i on priča o sadašnjem trenutku i kako ga doživjeti, samo više s filozofskog aristotelovsko-platonovskog gledišta). Zgodan uvod u duhovnost za nekog bez previše predznanja, ali teško da se na temelju toga može daleko dogurati. Podržavam što je napisao Bhairava Deva da je Tolle možda majstor, ali nije majstorčina, jer za to je potrebno ići po rubu oštrice.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 19:02   #233
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Viš kak se s tobom lako dogovore stvari.

To je valjda zato što komuniciraš putem slikovnica; red teksta, red sličica...

Nisam ni trenutka sumnjao u tvoj entuzijazam...spremnost da natakneš bocu u prkno i prdež distribuiraš poštom.
To često radiš?
Mislim...obzirom na promptnu reakciju i iskazanu spremnost.

Svaka ti dala. (boca koliko ti srce poželi, svijeća i različitih alatki; drški od metle i sl.bakrača...da se što bolje popuniš)
Vidim da svoje sklonosti ne skrivaš, o njima bez srama i javno progovaraš što samo najhrabriji mogu.

Svarno nisi licemjer !

Što ti je na umu, to je i na drumu ili još bolje ; sve što u šupendaru turiš - svima razdragano pokazuješ !

Svaka čast.

Probaj s PET ambalažom...experimentiraj malo.
S obzirom na iskustvo ni ona od 5 litara nebi ti trebala predstavlaljati problem.

Keep the good work, guruji !

Bravo...bravo !
Opa malo smo se zaigrali, vidim imaš iskustva u tome.
Šteta samo kaj ti crkva brani da budeš gej pa se moraš skrivat.
Al nema veze još 20 očenaša i 40 zdravomarijo i sve će bit oprošteno.

Nemoj da brigaš, božek se brine,
samo ti griješi, sve će on da skine.

P.S. Ne sagriješi bludno, pa ni u mislima.
Opet će koljena bit crvena od kuruze, a krunjača izlizana.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........

Zadnje uređivanje tuvok : 01.09.2009. at 19:26.
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 19:22   #234
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Sudeći po ovim postovima gore, Tolle je i vedanta advaita, hinduizam i kršćanstvo i kabala.
Sve je to već stara reciklirana priča, prilagođena umu zapadnjaka, nešto kao Zen i umjetnost popravljanja motocikla R.E.Pirsiga (i on priča o sadašnjem trenutku i kako ga doživjeti, samo više s filozofskog aristotelovsko-platonovskog gledišta). Zgodan uvod u duhovnost za nekog bez previše predznanja, ali teško da se na temelju toga može daleko dogurati. Podržavam što je napisao Bhairava Deva da je Tolle možda majstor, ali nije majstorčina, jer za to je potrebno ići po rubu oštrice.

Tako je pogodak u sridu, Tolle je majstor jer nije u priču upleo mistiku, strane izraze, i sve zakomplicirao, već sve to što su drugi pokušali iznjeti rekao vrlo jednostavno, čitko i bez mistifikacije te provjerljivo.
To je ono sto čini pravog majstora.
Po rubu oštrice idu samo oni koji neznaju drugačije, jer da znaju išli bi udobnijim putem.
Ono što ga čini velikim majstorom nije u tome da je otkrio nešto novo, nego u tome da je to znanje učinio lako dostupnim i razumljivim svima koji to žele.
To se vidi i po popularnosti, što opet utječe na kolektivnu svijest koja se sve brže mijenja.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........

Zadnje uređivanje tuvok : 01.09.2009. at 19:28.
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:01   #235
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Opa malo smo se zaigrali, vidim imaš iskustva u tome.
Šteta samo kaj ti crkva brani da budeš gej pa se moraš skrivat.
Al nema veze još 20 očenaša i 40 zdravomarijo i sve će bit oprošteno.

Nemoj da brigaš, božek se brine,
samo ti griješi, sve će on da skine.

P.S. Ne sagriješi bludno, pa ni u mislima.
Opet će koljena bit crvena od kuruze, a krunjača izlizana.
Malo si me razočarao...moram ti priznati.
Malkice jesi...
Mislim na ovo sad skrivanje guzice pod tepih i neutemeljeno upiranje prstom na druge...ono, kao "nisam ja bocoguzičar...hm, he...krivo si me razumio"...
Mangupe...
Nemoj sad okretat ploču i šeretski (mangupski) sve poricat...bježat od činjenice koju si tako hrabro (sam i bez prisile) objelodanio.

Budi frajer,kija...odvažan na način kako si to demostrirao u prvom postu.
Nemoraš se sramiti svoji sklonosti kompa...nitko te ovdje neće osuđivati, dapače...

Svi će te tolerantno oslovljavat sa Tuvok Bocoguz.

You are what you are !

Show some pride, man !

PS.
U slučaju da ipak poželiš mijenjat sklonosti ka analnom staklarstvu, preporučit ću ti par psihijatara koji ti u tom smislu mogu dati korisne savjete (mada si nam i ovakav drag i rado te čitamo...bez obzira na hobi distribuiranja prdeži poštom)

Živ nam bio...Micek !
I ne zaboravi..."gdje god pođeš - tu si" !


Zadnje uređivanje Yivanmukta : 02.09.2009. at 13:19.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:47   #236
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
...Ono što ga čini velikim majstorom nije u tome da je otkrio nešto novo, nego u tome da je to znanje učinio lako dostupnim i razumljivim svima koji to žele.
To se vidi i po popularnosti, što opet utječe na kolektivnu svijest koja se sve brže mijenja.
Joooj stari...kužim te...u potpunosti te kužim...fakat !
Vrhunski si to izanaliziro; jednostavan, lako razumljiv - popularan - kolektiv...majstor

U tom smislu prema istom obrascu imamo jednog majstora i ovdje u RH.

I Thompson je na istoj liniji; ima jednostavne poruke...lako je razumljiv, izuzetno popularan...utječe na kolektivnu svijest.
Ima sve atribute majstorstva koje tako lucidno objašnjavaš.

http://www.youtube.com/watch?v=9P3b5...eature=related

Svaka ti čast.

I hvala što vl.logikom koju tako lucidno podastireš - argumentirano braniš vrijednosti koje velika većina ovdje cijeni !

Dobar si...dobar.
Pogotovo ona tvoja;..."gdje god pođeš - tu si"
Vrhunski !

Biće nešto od tebe...netreba sumnjat da će ti vrlo brzo zasvjetlit između ušiju !
Treba samo bit uporan.

Zadnje uređivanje Yivanmukta : 02.09.2009. at 13:54.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:23   #237
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Malo si me razočarao...moram ti priznati.
Malkice jesi...
E sad si me razotkrio, fakat svaka ti dala!
A ti nečeš, samo bi primo, homić jedan.
Vidi ti se po imenu kamo stremiš Vivian.
Vivian bi dala mukte =Yivanmukta
Pa daj si zaradi koju kunu Vivan kad već daješ.
A i lijepo ti je ime Vivian, prava cura u muškom tijelu.
Samo nemoj mene gnjavit traži si suparnike u svojoj sekti ili na paradi.
Jedino što ti sada neće pomoći niti 10000000000000 očenaša niti kuruza.
Ideš ravno u pakao, jer tako kažu oni tvoji, nema ti pomoći.

P.S. Imam jednu novu za tebe,
Gdje god pođeš nemreš pobjeć od sebe.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.09.2009., 19:53   #238
Thumbs up

Quote:
duron1942 kaže: Pogledaj post
Jedina moja zamjerka Tolle-u je ta da je lik malo opsjednut profitom. Nema ništa džabe od njega. Sve se plaća. Mislim da je on dovoljno zaradio i samom prodajom svoje prve knjige. Sve materijale treba preko nekih x stranica i torrenta skidat - žalosno. Da mi je znat šta on namjerava s tolikom zaradom. a valjda zna sta radi

1.) Uočite da za ove tvrdnje ( da je Tole opsjednut profitom) nisu ponuđeni nikakovi dokazi niti primjeri.

2) ja imam potpuno suprotne podatke!Tolle je skroman ,samozatajan i nema ništa kontraverzno u svom fajlu.

3)
kao svojevrsni ''Broj jedan'' imam u svojoj crnoj knjižici zabilježene sve te ludorije koje se potkradaju tim ''duhovnim učiteljima''
Vjerujte mi, znam puno toga i knjižica je jako debela. Uostalom,pisao sam o tome.

4) Za tollea nema pikanterija !

5) prvu knjigu koja je doživjela planetaran uspjeh je pisao dok je bio bez posla i bez novca , a živio je kod prijatelja.

6) sjećam se da sam prije 3-4 godine uočio da se povukao i nije više prihvatao pozive na mnogobrojna predavanja.
Da mu je do love valjda se ne bi povlačio.

7) Ima još jedan simpa detalj koji bilježi moja crna knjižica a koja je znakovita za njegov stil.
Na jednom predavanju učitelji su izlazili na binu i svaki od njih je izabrao sjesti u raskošnu fotelju
Kada je došao red na Tollea jedini je on sjeo na običnu drvenu stolicu koja je bila sa strane i tako održao svoje predavanje.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:04   #239
Lightbulb

(Evo istine!
Evo postojanosti !)

Ovo je moj pravorijek o Tolleu:

Uspjeh je čovjekov dokaz!

-----

Bilježim se sa štovanjem

parsifal TM
diplomirani paprčnjak

(gdje TM stoji za kakvoću,postojanost,pouzdanost,
multidimenzionalnost,
erudiciju tj za sve ono što stoji iza usklika

Vidi čovika ,vidi bulina !
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 23:10   #240
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Znam da je već spomenut na ovom pdf samo kao autor svojih knjiga, ali mislim da on ipak zaslužuje malo više komentara.
Procitao sam njegove knjige !

Covjek koji djeluju u javnosti, tek je dio novodobnih koještarija, zaluđeni, egomanijak, željan lake zarade, naprosto majmun koji jaše na Castanednim leđima.


Zadnje uređivanje Inside Silence : 03.09.2009. at 23:52.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.