Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 14:04   #81
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Daj, pričaj još o tome. Većina žena samo plaši druge žene svojim strašnim porodima .
Ne slušaj dramatičarke ni babe po čekaonicama, osim ako su u pitanju konkretni savjeti. Postoje i oni tečajevi za trudnice i svaštanešto, a kad dođe vrijeme ionako sve zaboraviš i radiš što ti taj tren kažu.
Da je strašno, rodilo bi se jednom i nikad više.

Što se bolova tiče, ako imaš bolne menstruacije neće te iznenaditi. To je ta vrsta, pa malo jače.
Moja je kolegica znala reći da joj je lakše bilo roditi nego svaki mjesec ... tako da ti je i to relativno.

Doma - fala ne bi.

Nego, uvijek se divim filmskim porodima. Te su scene upravo fantastične, kao da u holivudu nitko nikad nije rodio.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:06   #82
Pa da. Ne znam zakaj iz tog rade takvu dramu. Ako te režu, onda imaš ranu, a onda fekalije i dlake baš nisu najpoželjnije stvari za bit blizu.
I kaj neke od cijelog poroda uspiju naupečatljivije dojmove imat od brijanja i klistira?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:09   #83
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ne slušaj dramatičarke ni babe po čekaonicama, osim ako su u pitanju konkretni savjeti. Postoje i oni tečajevi za trudnice i svaštanešto, a kad dođe vrijeme ionako sve zaboraviš i radiš što ti taj tren kažu.
Da je strašno, rodilo bi se jednom i nikad više.

Što se bolova tiče, ako imaš bolne menstruacije neće te iznenaditi. To je ta vrsta, pa malo jače.
Moja je kolegica znala reći da joj je lakše bilo roditi nego svaki mjesec ... tako da ti je i to relativno.

Doma - fala ne bi.

Nego, uvijek se divim filmskim porodima. Te su scene upravo fantastične, kao da u holivudu nitko nikad nije rodio.
Jelda? Za krepat.
Jedna moja frendica se u Petrovoj skoro samoubila misleći da mora bit onak ko na filmu

Nego, oni pravi bolovi za ubit se od muke ne traju cijelo vrijeme. Najgore je onih zadnjih par trudova kad dijete izlazi. To u stvari traje prilično kratko.Naravno, ima žena koje satima imaju trudove i to poprilično iscrpi tako da za to zadnje nemaju snage. Takvima se onda uglavnom pomogne epiduralnom.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:26   #84
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
jesu danas djeca živa zdrava? je li tebe još i danas bole šavovi?
jesu, hvala Bogu, živa, zdrava i divlja

šavovi me zabole na sam spomen

šalim se, ali poslije prvog poroda sam ih još jako dugo osjetila
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:30   #85
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post
jesu, hvala Bogu, živa, zdrava i divlja

šavovi me zabole na sam spomen

šalim se, ali poslije prvog poroda sam ih još jako dugo osjetila
eto vidiš da si imala sreće, a bol naglo dođe i brzo prođe : sensodyne :
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:31   #86
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post

šalim se, ali poslije prvog poroda sam ih još jako dugo osjetila
Ja bome i 10tak i više godina. Kod svake menstruacije i promjene vremena.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:32   #87
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ne slušaj dramatičarke ni babe po čekaonicama, osim ako su u pitanju konkretni savjeti. Postoje i oni tečajevi za trudnice i svaštanešto, a kad dođe vrijeme ionako sve zaboraviš i radiš što ti taj tren kažu.
Da je strašno, rodilo bi se jednom i nikad više.
ne bih se složila. da mi je netko rekao prvih mjesec dana, dok sam bila totalno ukomirana, da ću ponovno roditi prosvirala bi si glavu vjerojatno
al budući da bol ne možeš proživjeti ponovno prisjećanjem, ma koliko se trudio , nakon 4 godine rekoh ja sebi, ma mogu ja to jopet. I mogla sam, ali ...da se ne ponavljam...
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:32   #88
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ja bome i 10tak i više godina. Kod svake menstruacije i promjene vremena.
ma da?


begam

glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:33   #89
Netko je spomenuo da je porod prirodan i da su žene uvijek rađale... Da, jesu, ali je isto tako smrtnost novorođenčadi bila puno veća. Jednostavno se puno stvari može zakopmlicirati.

Pitanje za vas koje ste rodile: Zašto su vas željeli brijati i klistrirati te zašto isto nije potrebno? Hvala.
__________________
... was sie will, bekommt sie auch ...
Thirteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:33   #90
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Jelda? Za krepat.
Jedna moja frendica se u Petrovoj skoro samoubila misleći da mora bit onak ko na filmu

Nego, oni pravi bolovi za ubit se od muke ne traju cijelo vrijeme. Najgore je onih zadnjih par trudova kad dijete izlazi. To u stvari traje prilično kratko.Naravno, ima žena koje satima imaju trudove i to poprilično iscrpi tako da za to zadnje nemaju snage. Takvima se onda uglavnom pomogne epiduralnom.
Slažem se, ne treba žene plašiti bez veze.
Ali je svakako doživljaj koji se ne može s ničim usporediti.

I vrlo intiman. Nisam i ne bih htjela da mi muž prisustvuje porodu, iako će muški koji jesu u pravilu reći da je osjećaj fenomenalan.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:37   #91
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ma da?


begam

A daj mimozo
Pa boli te i rana na prstu ak si se porezala režuć pršut. Kaj ne? Za to može jel? A za dite ne bi malo trpila jel?:
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:40   #92
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Slažem se, ne treba žene plašiti bez veze.
Ali je svakako doživljaj koji se ne može s ničim usporediti.

I vrlo intiman. Nisam i ne bih htjela da mi muž prisustvuje porodu, iako će muški koji jesu u pravilu reći da je osjećaj fenomenalan.
očito je moja obitelj sva naopaka

moj mm je bio na drugom porodu, koji je kakti bio malo lakši, naime bio je bez dripa i kraće je trajao, i rekao je da mi ne bi više napravio dijete ni da ga molim
da su ga nasanjkali ovi što su mu napričali da je osjećaj fenomenalan. Kaže: kako mi može biti dobro kad gledam osobu koju volim kako se muči
pri kraju više nije znao što će sam sa sobom ni sa mnom , pa sam mu rekla, ajde izađi. Vratio se za par minuta dok sam držala malu, presretan, a onda nakon par minuta mi je rekao sa suznim očima 'iz jednog razloga mi je ipak žao što je curica...jer će se morat ovako mučiti jednog dana'
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:41   #93
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
A daj mimozo
Pa boli te i rana na prstu ak si se porezala režuć pršut. Kaj ne? Za to može jel? A za dite ne bi malo trpila jel?:
a znači pretjeruješ ipak, jel?

ne, nego ja pričam kako bol brzo dođe i prođe, a ti kažeš da te bolilo još 10 godina, pa rekoh bolje da šutim, budući su moja iskustva kratko i malobolna
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:44   #94
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post
očito je moja obitelj sva naopaka

moj mm je bio na drugom porodu, koji je kakti bio malo lakši, naime bio je bez dripa i kraće je trajao, i rekao je da mi ne bi više napravio dijete ni da ga molim
Pa eto, nisi ga džabe vodila. Ovako bi možda imao ideje o još kojem sinu
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:46   #95
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
nisam znala da ti je bilo tak opasno.
dobro, tvoj slučaj i nije za porod doma.
to je ispalo opasno u zadnji tren, inače predivna trudnoća na temelju koje sam se (teoretski) mogla odlučiti na porod doma
zato, nije to baš za isprobavanje
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:55   #96
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post
ne bih se složila. da mi je netko rekao prvih mjesec dana, dok sam bila totalno ukomirana, da ću ponovno roditi prosvirala bi si glavu vjerojatno
al budući da bol ne možeš proživjeti ponovno prisjećanjem, ma koliko se trudio , nakon 4 godine rekoh ja sebi, ma mogu ja to jopet. I mogla sam, ali ...da se ne ponavljam...
Ma gle, ne kažem da je lako i ne boli, ali su iskustva toliko različita da je besmisleno zamarati se time. A pošteno je reći i da doista ima žena koje od toga ne rade drame, niti su to doživjele tako strašno.

Ja sam se radije informirala kod takvih.


Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post
očito je moja obitelj sva naopaka

moj mm je bio na drugom porodu, koji je kakti bio malo lakši, naime bio je bez dripa i kraće je trajao, i rekao je da mi ne bi više napravio dijete ni da ga molim
da su ga nasanjkali ovi što su mu napričali da je osjećaj fenomenalan. Kaže: kako mi može biti dobro kad gledam osobu koju volim kako se muči
pri kraju više nije znao što će sam sa sobom ni sa mnom , pa sam mu rekla, ajde izađi. Vratio se za par minuta dok sam držala malu, presretan, a onda nakon par minuta mi je rekao sa suznim očima 'iz jednog razloga mi je ipak žao što je curica...jer će se morat ovako mučiti jednog dana'
Eto, sto ljudi sto ćudi.

Moji prijatelji su išli zajedno. On je to silno htio i ne da nije požalio ...

A lijepo je to opisao i Rade Šerbedžija u svojoj knjizi. Nije mu isprva padalo na pamet da ide na porod, a što mu se tamo dogodilo bilo je toliko intenzivno da iduća dva nije htio propustiti ni za što.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:55   #97
Quote:
Thirteen kaže: Pogledaj post

Pitanje za vas koje ste rodile: Zašto su vas željeli brijati i klistrirati te zašto isto nije potrebno? Hvala.
potrebno je. ako dođeš obrijana neće te ponovno obrijati. negdje ti prije poroda (ako dođeš dosta ranije) daju laksative pa te ne klistiraju (ne znam je li tako i u hr, ali ima negdje po vrloj nam eu )
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:56   #98
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
a znači pretjeruješ ipak, jel?

ne, nego ja pričam kako bol brzo dođe i prođe, a ti kažeš da te bolilo još 10 godina, pa rekoh bolje da šutim, budući su moja iskustva kratko i malobolna
Pa dobro , nije me cijelo vrijeme onak jako boljelo. To samo dok konci nisu otpali.
Poslije rekoh samo da sam osjetila ranu za promjene vremena i menstruacije.
Pa normalno i da malo pretjerujem.
Bolje da svima velim da je grozno da se pripreme za najgore, pa ak je bolje - super. Nego da velim da to nije niš pa se ženskice iznenade:
Ma dajte cure, nije to niš
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 15:14   #99
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ma gle, ne kažem da je lako i ne boli, ali su iskustva toliko različita da je besmisleno zamarati se time. A pošteno je reći i da doista ima žena koje od toga ne rade drame, niti su to doživjele tako strašno.

Ja sam se radije informirala kod takvih.
i ja sam se informirala kod takvih za prvi porod, pa sam im poslije...sve po spisku. Išla sam ja na masaže, vježbe disanja, ma na sve što se nudilo

za drugi sam imala podosta informacija iz prve ruke al nekako sam živjela u nadi da je drugi šta-ni, ono skoro pa ne osjetiš, a ako i osjetim kao dobit ću epiduralnu jel...aha...meni nikad ništa ne ide po planu
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 15:23   #100
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Ovo je rekla i moja kolegica. Samo ne znam je li to praksa? Rade li to svi?
Ja sam joj rekla da ne želim da me režu ali naravno u slučaju da je bolje za djete neka mi slobodno naprave epiziotomiju ali je rekla babica da neće biti potrebe...i masirala mi ju je...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.