Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2010., 15:04   #1
Cvijetna natuknica

Bio u cvijećarnici , i pošto uopće nisam upoznat sa cvijećem osim osnova biologije razmišljah što kupiti djevojci s kojom imam neki vezano ne vezani odnos.
Uglavnom , nesto smo na rubu toga da smo u vezi.... pa ono kao da joj dam neku natuknicu.
Pa tako pošto sam čuo da cvijeće ima značenja upitah prodavačicu koje kupiti ... i ona mi napravi neki minibuket od karanfila i još neke vrste cvijeća .

I eto sada iz čiste radoznalosti pitam vas žene jeste li upoznate s time značenjima određene vrste cvijeća. Tj. je li to vama kao nama muškarcima sport itd. ?
CanisLupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 15:42   #2
Quote:
CanisLupus kaže: Pogledaj post
Tj. je li to vama kao nama muškarcima sport itd. ?
ne. sport je sport.

sto se tice znacenja, znam samo da ruza simbolizira 'ljubav' i da ima onih podjela na boje (zuta = ljubomora i sl)
ali ne zamaram se time sta koji cvijet znaci, ako mi vec poklanjaju cvijece volim da mi poklone ono koje volim i ne trazim nikakve poruke u tome
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:08   #3
nemam pojma šta koje cvijeće znači, znam da mi mm donese za Dan žena kUranfil (stara komunjara ), a na Valentinovo ružu, ali meni inače tak svejedno, bitno da se sjeti
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:23   #4
http://www.cvijet.info/zanimljivosti...vijeca/55.aspx

Nadam se da će pomoći
Goth Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:44   #5
visibabe
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:45   #6
Canis, bitno je jedino da znaš da se krizanteme u pravilu nose na groblje, a sve ostalo ovisi o afinitetima djevojke kojoj kupuješ cvijeće.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:03   #7
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Canis, bitno je jedino da znaš da se krizanteme u pravilu nose na groblje, a sve ostalo ovisi o afinitetima djevojke kojoj kupuješ cvijeće.
u Kini krizanteme su svadbeno cvijeće.
ja ih recimo volim
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:02   #8
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
visibabe
Zaštićeno.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:19   #9
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
u Kini krizanteme su svadbeno cvijeće.
ja ih recimo volim
Ma može ako znaš da ih osoba kojoj ih nosiš voli, ali ako ne znaš njen ukus onda s krizantemama možeš pogriješiti jer ih se povezuje s grobljima. Recimo, ja cvijeće uopće ne volim, ali ne očekujem da to svi znaju i cijenim gestu kad mi netko tko me ne zna dovoljno dobro pokloni buket.

Sjetila sam se još nečega - ako nije buket nego nekolicina pojedinačnih cvjetova, onda nikada paran broj.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:30   #10
Izrazito ne volim crvene ruže. Svi koji me imalo znaju, znaju da se meni kupuju bijele.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:01   #11
Quote:
CanisLupus kaže: Pogledaj post
Bio u cvijećarnici , i pošto uopće nisam upoznat sa cvijećem osim osnova biologije razmišljah što kupiti djevojci s kojom imam neki vezano ne vezani odnos.
Uglavnom , nesto smo na rubu toga da smo u vezi.... pa ono kao da joj dam neku natuknicu.
Pa tako pošto sam čuo da cvijeće ima značenja upitah prodavačicu koje kupiti ... i ona mi napravi neki minibuket od karanfila i još neke vrste cvijeća .

I eto sada iz čiste radoznalosti pitam vas žene jeste li upoznate s time značenjima određene vrste cvijeća. Tj. je li to vama kao nama muškarcima sport itd. ?
Sport je sport, kategorija koja je nevezana uz spol.

Cvijece se pak vecini ipak kupuje prema njihovim preferencijama i sto se vrste cvijeca tice i sto se cvijeca kao poklona tice

Ljudi koji me znaju kupuju mi kaktuse. Skupljam ih
Ako je rezano cvijece krizenteme, mimoze ili suncokret
Naravno da ak mi neko da neko drugo cvijece necu ga bacit u smece, al sam pricam o preferencijama

U principu - kaj god da kupis - bice ko bog
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 23:01   #12
ja imam i literature za provjeriti kaj mi se porucilo . ne znam zasto standardno svi kupuju dosadne ruze, jedino gore od njih su mi one uzasne rajske ptice.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 01:43   #13
samo nemoj ružu jer je to totalno isfurano. osim ako cura fkt voli ruže. Meni su one ok ali ono ipak više volim orhideje
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 02:06   #14
Kraljica cvijeća...
Ne, ne!
Ruže nikada ne mogu biti isfurane, uvijek su dobrodošle!
Sem žutih...njih ne volim. Grde su mi.

Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:51   #15
Iako obožavam cvijeće, nemam pojma što koje znači, osim crvene ruže, to bih se zapitala da mi neki frajer pokloni iz čistog mira.

Svi koji me dobro poznaju, znaju da najviše volim orhideju vandu, božanstveno ljubičastu.
Kaktus bih shvatila k'o neku uvredu ili podbadanje, jel'te.
Visibaba, hmm, naziv mi baš i nije, mada me najviše asocira na dolazak proljeća u osnovnoj školi, ono, crtanje proljetnica, sastav na temu, visibabe od kolaž papira, i tak.
A klinček, ha ha, fakat jedino na 1. maj, e to su bile proslave. :titovapiJonirka:
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:19   #16
najljepsi su mi poljski buketici, a najstravicnije one osakacene orhideje u kutijicama.
lijepe buketice jeftino mozete naci na onim standovima na trgu ispod dolca i na cvjetnom.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:54   #17
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
samo nemoj ružu jer je to totalno isfurano. osim ako cura fkt voli ruže. Meni su one ok ali ono ipak više volim orhideje
Moram se složiti s tobom oko ruža i orhideja.
Samo što ja još volim ljiljane.
Goth Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 19:29   #18
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Kraljica cvijeća...
Ne, ne!
Ruže nikada ne mogu biti isfurane, uvijek su dobrodošle!
Sem žutih...njih ne volim. Grde su mi.

Prekrasna ruža.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 19:41   #19
Ove su mi jako lijepe i elegantne:

Akito Rose

__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 01:03   #20
Ja danas upravo dobila ruzu
Al ok, oprasta se dragom. Vec mi je kupio orhideju, a nikad ruzu.

Znate kaj.. nisam dugo vidjela negdje da ima za kupiti plavu ruzu. Nekada je bilo na cvjetnom. On je danas trazio jer mi je htio kupiti plavu ali nije bilo.
Zasto tog vise nema?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.