Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 21:29   #21
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima? Pa danas mobitel kupiš za kunu, a dijete je ipak cjeloživotna investicija.
meni je to nebitno. uostalom, ako traži posao neću me valjda dimne signale slati poslodavac.

nemam više što reć ONtopiĆno - teška vremena prijatelju moj.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:35   #22
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
A ja se dam kladit da lik ima mobitel.
Grejt majnds ...
Pročitaj temu na MK.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:41   #23
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
A ja se dam kladit da lik ima mobitel.
i?

da proda mob, imat će za tjedan dana za pelene? mobitel se može "održavati" sa 50 kn u 3 mjeseca... prema potrebi, i duže... ja osobno imam mob koji sam dobio za kunu(uz pretplatu), i drugi koji me prije 3 godine stajao 50kn novi... što misliš koliko danas mogu dobit za njega? manje nego da prosim poslije mise... što mogu napravit djetetu sa 10-20 kn?

napisao sam na MK, napisat ću i ovdje... takvoj osobi, makar imala i stvarne potrebe, većina bi zalupila vrata, ili pustila psa na njega...

jedino rješenje, koje je po meni opravdano da mu se našao posao(na vrijeme, ne sada) pa makar malo i "fušario" progledat mu kroz prste...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:44   #24
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Grejt majnds ...
Pročitaj temu na MK.
To što si ti pisao po MK-u, ne bi ni pas s maslom pojeo, no kako kažu...
Čime se budala diči, ...

Uspoređivati krađu skutera s krađom mlijeka u prahu dok ti dijete doma cvili
od gladi je stvarno...na razini
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:44   #25
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Naravno, uzevši u obzir sve činjenice i okolnosti slučaja, apsolutno sam protiv kažnjavanja oca, no ne mogu se zapitati gdje je granica? Što ako, danas sutra, potaknuti slučajem, ljudi masovno krenu provaljivati u apoteke i dućane? Krasti novac jer nemaju? Mnogi će reći...Eh, dok kriminalci šetaju slobodno ovom zemljom... No, što ćemo dalje?
vrijeme je da se krene
na ocu će se, naravno, prakticirati pravda jer bi tako trebalo i biti
krađa je kažnjivo djelo
a sad, s druge strane imamo probrane lopuže koje su ogulile države ali hodaju slobodni, a tako ne bi trebalo biti
a tako je jer šutimo gooodinama i baš zato što smo tako dugo šutili čak se i bojim reakcije/protesta koji bi mogao uslijediti
puno previše gnjeva je akumulirano, a to će, kao što vidimo, generirati nasilje i lom
treba nam vlada spasa
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:51   #26
Evo, mene je malo šokiralo ovo iz članka :

Quote:
Melany će ovih dana biti krštena. Roditelji to prije nisu mogli organizirati jer nisu imali čime počastiti goste.


Ok, jesam ja luda ili bi dijete, ako si katolik, trebao krstit bez obzira na to pozvao goste doma ili ne? Naravno, lijepo je ako možeš pozvat goste i počastit ih, ali da ti je motiv za ne krštenje to što ne možeš pozvat goste kući... Ne znam... Meni je sve ovo malo... Jel se sjećate onog oca iz Županje kojemu je nekakva udruga samohranih očeva pomogla da dobije posao, a živio je u kući bez ičega, sa sinom, bez posla... znam da ima još tih primjera, tužno je što im se pomogne tek kad dođu u novine, ima ih previše, ali koliko ih se snađe bez krađe?

Kazna bi mu trebala biti minimalna, da mu se omogući da nađe posao i zaradi za svoju obitelj, ali nekakve kazne mora biti.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 23:13   #27
spremna sam na razapinjanje

1.on kao nkv je triba malo razmislit prije nego napravi dite
2.zašto je nkv? - aj dobro nisu mu mogli plaćat troškove srednje škole, tata živi na socijalnoj od 1000 kn. pomaže li država takvim slučajevima?
3.da se prije krađe obratio župniku, caritasu, socijalnoj, novinarima vjerovatno ne bi mora krast. kako se sad stvar pokrenula pa imaju i za krštenje. znači napravit će feštu za goste pa kad dite za 2 miseca ne bude opet imalo šta jest opet će tata u nabavu.

4.ne uplaćuje li država koliko toliko rodiljama? (pitam nisam sigurna). je da je 24 sata smeće od novina, al ne piše li tamo da se nisu ni potrudili upotpunit dokumentaciju za pomoć.
sve u svemu priča više smrdi nego što opravdava tatu

slažem se da je stanje u državi katastrofalno, da se posao teško nalazi, da se radnici ne plaćaju, al to nije opravdanje za krast. isto tako to šta je neko ukrao 100.000 kn nije opravdanje za ukrast 100 kn
__________________
dok kližemo tankim ledom, naša sigurnost je u našoj brzini
muttley is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 23:26   #28
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post

Gdje je granica i što vi predlažete?
pa nitko ti neće predložit da je OK krasti.

ne treba sad u to miješati i pretvorbu i rat i HDZ i sve živo.

nisam upućena u slučaj, ali tip je provalio u ljekarnu i krao. dva kaznena djela.

ono, jebi ga, i ako te kontrolor uhvati bez karte u tramvaju, a nećeš platit kaznu, odeš sucu za prekršaje... to je nešto kao pravna država, valjda (ili wannabe pravna).
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 00:43   #29
sad sam negdje pročitala da je uzeo samo jednu kutiju bebimila 1... koja košta cca 35 kuna. (mislila sam da je maznuo neku lovu iz blagajne ili sl.).

žal mi ga je.

PS: prenosim s politike - Dijete Cvijeća napisala:
Stari Zagorci bi rekli: "Velikom lopovu se skida kapa, a malom glava."

Zadnje uređivanje aryna : 23.02.2010. at 00:49.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 01:22   #30
Naravno da ce vecina rec - jadan covjek.

Mozda je mozda nije.
Mozda je stvarno jadan i radisan, mozda je zarko trazio poso i/ili je radio al je popusio otkaz, nije nist poslije mogo nac, naso se u gabuli i jebiga.
Mozda je samo lokalna danguba koja je jedva zavrsila osnovnu i povlaci se iz birtije u birtiju i kenja kak je zivot sranje uz trecu pivu do popodneva, pa mu je doslo do grla i jebiga.

Mozda je imo poso pa radio dijete, pa se u meduvremenu se zakompliciralo (otkaz, nemogucnost pronalaska novog).
Mozda ga nikad nije ni imo ili ga nije ni imo na dulje al je imo djete jer je mislio da ce mu troskove djeteta snasat neko drugi - drzava, mama, tata, votever pa se i to zakompliciralo.

Mozda su u sumi.


U principu sam da se krada kao takva sankcionira a ne da se jos daju nagrade pocinitelju

Iako vise bi voljela da se krene od onih koji su baratali miljama/milijardama ojra/desecima tisuca kuna koje su netragom nestale a niko cudom bozjim ne zna di su one + s tim u vezi - niko ziv nije odgovaro za nista + 300+ tisuca nezaposlenih na burzi kao posljedica opceg tonuca + drzavni dug + jos svasta nesto

No stvar i je u ovom - da su lopovi, pravi lopovi u ovoj drzavi na ikakav nacin sankcionirani, da sve nije tako trulo di god se okrenes - ljudi ni ne bi davali pomoc i suosjecali s tipom koji, pazi - radi sto --> krade
Hej cini kazneno djelo
Jer relano (vecina tak misli) - sta je 100-200-500 kuna naspram na znam... milje ojra?
Kita od klokana!

Jos malo pa ce krada postat pattern pozeljnog ponasanja, ako ne pozeljnog onda barem - opravdanog ovim ili onim
Ili je vec postalo?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 01:29   #31
Quote:
Mozda je mozda nije.
Mozda je stvarno jadan i radisan, mozda je zarko trazio poso i/ili je radio al je popusio otkaz, nije nist poslije mogo nac, naso se u gabuli i jebiga.
Mozda je samo lokalna danguba koja je jedva zavrsila osnovnu i povlaci se iz birtije u birtiju i kenja kak je zivot sranje uz trecu pivu do popodneva, pa mu je doslo do grla i jebiga.
Selo u kojem žive navodno je sablasno. Teška sirotinja, tako je bar napisala Sophiella na susjednom podforumu.
Koliko mi je poznato iz novina, čovjek je, ponavljam, mjesecima radio teške, fizičke poslove, ali ga poslodavac nije isplatio.
Niti jedan mjesec. Hrvatska realnost, šta'š.
Nije ukrao novac.
Ukrao je hranu i pelene za svoju gladnu 2 mjesečnu bebicu.
Ne traži milostinju, traži samo posao.Bilokakav.
Mislim da je iz ovoga što šta jasno

To je sve uzročno-posljedična veza. Da pravi lopovi koji su oštetili državu čiju su
zastavu tako zdušno žvalili na raznoraznim proslavama nisu pokrali silne miljarde, možda
ovaj čovjek danas ne bi bio prisiljen provaliti za jednu kutiju mlijeka u prahu i imao posao.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 01:54   #32
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Selo u kojem žive navodno je sablasno. Teška sirotinja, tako je bar napisala Sophiella na susjednom podforumu.
Koliko mi je poznato iz novina, čovjek je, ponavljam, mjesecima radio teške, fizičke poslove, ali ga poslodavac nije isplatio.
Niti jedan mjesec. Hrvatska realnost, šta'š.
Nije ukrao novac.
Ukrao je hranu i pelene za svoju gladnu 2 mjesečnu bebicu.
Ne traži milostinju, traži samo posao.Bilokakav.
Mislim da je iz ovoga što šta jasno

To je sve uzročno-posljedična veza. Da pravi lopovi koji su oštetili državu čiju su
zastavu tako zdušno žvalili na raznoraznim proslavama nisu pokrali silne miljarde, možda
ovaj čovjek danas ne bi bio prisiljen provaliti za jednu kutiju mlijeka u prahu i imao posao.
slažem se s većinom toga što si napisala o stanju u državi, al ako mu je dite gladno, a on ga nema s čim nahraniti onda bi mu prvi korak trebao biti traženje milostinje, a ne krađa. vrlo vjerovatno da se obratio župniku da bi dobio pomoć, caritasu isto ili novinama
čak ne ni traženje milostinje postoji program socijalne skrbi na koji imaju pravo. zašto ga nisu zatražili?
zašto se čekao da beba ostane bez hrane da se nešo poduzme?

da smo svi mi reagirali prije ne bi nas ovoliko pokrali. i nemojmo se zavaravat i u mnogo sređenijim državama ima vrlo siromašnih ljudi. i to im i dalje nije opravdanje da kradu.
__________________
dok kližemo tankim ledom, naša sigurnost je u našoj brzini
muttley is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 02:13   #33
Pa to je nekakvo sablasno selo. Selundra koju, navodno, ne jebe ni 5% ni njihova općina, kamoli nešto više.
Kakav Caritas, svećenik...Mi iz gradova si ne možemo ni zamisliti kakva je to tamo bjeda kad se teških, fizički poslovi, koje neki ovdje u Zagrebu -
odbijaju, tamo dobivaju preko veza. Ne, ne mogu suditi nikoga. Ki bi da bi. Svi smo mi jako pametni dok sjedimo u udobnim stolicama,
masiramo dupenca i tipkamo po tastaturi, ali u datom trenutku...ne znaš kako ćeš reagirati!
I što je ukrao?
Ovi nam odnose miljarde pred nosom, a mi šutimo jer nas se to ne tiče i jer , oh, ah, uf, ništa tu ne mogu, a ovaj čovjek ukrade
1 bebimil, pelene i toplomjer i automatski - krađu ne opravdavam.
Pa dođe mi da si vene počupam naživo od muke. Opće ne znam što učiniti. Što ja kao građanin mogu učiniti?
Ne govorim sada o ovom konkretno slučaju koji je odjeknuo, takvih slučajeva ima na stotine. Nego, nemam ideju, što mogu konkretno učiniti,
a da se nešto pokrene?
Ajmo uzet vile, baklje, pa na Trg i zahtjevat da plate ili vrate!
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 02:57   #34
...ne znam frea, majkemi ne znam
...valjda se treba skupit neka kritična masa ovako očajnih i poniženih ljudi
...samo problem je šta u hrvatskoj postoji jako puno ljudi koji bi prije crkli, odnosno crknu, nego da priznaju kako im je očajna financijska, obiteljska, psihička situacija, da im je voda došla do grla i da trebaju pomoć...ono, svi se srame i pošto poto glume i održavaju neku minimalnu razinu zadovoljstva da ih nitko ništa ne pita...
...javno se pati samo kad repka ne prođe na svjetsko prvenstvo, a dinamo i hajduk u europu
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 23.02.2010. at 03:08.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:07   #35
...a i mediji su nam
...sjeti se samo sanaderove presice prije bijega...on mrtav ladan i pun sebe obavještava javnost o odlasku ko da ide na pecanje, a novinarčići u prostoriji ni a ni be ni mu...ono, nitko od tih ljudi u prostoriji nije bio dovoljno bijesan i dovoljno frajer da kaže wtf, di ćeš sad lopužo lopovska i da ga izrešataju konkretnim pitanjima...majke mi, ja sam više bila bijesna na njih nego na njega dok sam gledala to
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:18   #36
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Ajmo uzet vile, baklje, pa na Trg i zahtjevat da plate ili vrate!
čisto radi simbolike, možda da razmislimo o vilicama
Akina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:25   #37
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Pa to je nekakvo sablasno selo. Selundra koju, navodno, ne jebe ni 5% ni njihova općina, kamoli nešto više.
Kakav Caritas, svećenik...Mi iz gradova si ne možemo ni zamisliti kakva je to tamo bjeda kad se teških, fizički poslovi, koje neki ovdje u Zagrebu -
odbijaju, tamo dobivaju preko veza. Ne, ne mogu suditi nikoga. Ki bi da bi. Svi smo mi jako pametni dok sjedimo u udobnim stolicama,
masiramo dupenca i tipkamo po tastaturi, ali u datom trenutku...ne znaš kako ćeš reagirati!
I što je ukrao?
Ovi nam odnose miljarde pred nosom, a mi šutimo jer nas se to ne tiče i jer , oh, ah, uf, ništa tu ne mogu, a ovaj čovjek ukrade
1 bebimil, pelene i toplomjer i automatski - krađu ne opravdavam.
Pa dođe mi da si vene počupam naživo od muke. Opće ne znam što učiniti. Što ja kao građanin mogu učiniti?
Ne govorim sada o ovom konkretno slučaju koji je odjeknuo, takvih slučajeva ima na stotine. Nego, nemam ideju, što mogu konkretno učiniti,
a da se nešto pokrene?
Ajmo uzet vile, baklje, pa na Trg i zahtjevat da plate ili vrate!
da li je to ovo selo? http://www.opcina-garcin.hr/Smjestaj...ne_garcin.htm#

ova župa? http://www.opcina-garcin.hr/Lokacija_ZupaSvMateja.html

piše velika općina, velika župa, 15 km od slavonskog broda. netko je na muški kutak stavi link na plan socijalne pomoći slavonskog broda

svako malo se prikuplja pomoć za nekog kome je potrebna, skupljala bi se i za njih. vidi sad čuda u dva dana.

je, lako je bit mudar iz udobne stolice, ali sam veoma uvjerena da bi mi krađa bila posljednje sredstvo, a ne prvo. ponavljam se, al ne može velika krađa biti opravdanje za malu.

hoćeš pomoći - volontiraj (bez ironije)
__________________
dok kližemo tankim ledom, naša sigurnost je u našoj brzini
muttley is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:31   #38
Quote:
Tiamat kaže: Pogledaj post
Evo, mene je malo šokiralo ovo iz članka :



Ok, jesam ja luda ili bi dijete, ako si katolik, trebao krstit bez obzira na to pozvao goste doma ili ne? Naravno, lijepo je ako možeš pozvat goste i počastit ih, ali da ti je motiv za ne krštenje to što ne možeš pozvat goste kući... Ne znam... Meni je sve ovo malo... Jel se sjećate onog oca iz Županje kojemu je nekakva udruga samohranih očeva pomogla da dobije posao, a živio je u kući bez ičega, sa sinom, bez posla... znam da ima još tih primjera, tužno je što im se pomogne tek kad dođu u novine, ima ih previše, ali koliko ih se snađe bez krađe?

Kazna bi mu trebala biti minimalna, da mu se omogući da nađe posao i zaradi za svoju obitelj, ali nekakve kazne mora biti.
Braći i meni su na sakramentimabili po četvero gostiju: baka, djed, kum/kuma i suprug/supruga. To nije zato što su moji roditelji škrti ili što ne bi znali napraviti zabavu, ili imali koga pozvati, nego jer nismo imali novaca i gotovo.

Rođakinja mi je radila u Caritasu i rekla je da je često bolje za te obitelji koje trebaju humanitarnu pomoć da im se kupi ono što je potrebno ili plate režije nego da im se daje novac jer mnogi prevelik dio sprčkaju
na gluposti. Dobro, i o Caritasu bi se imalo što pričati, ali eto.

Nisu mi jasni oni koji opravdavaju ovakav čin. Što sad, da mi dijete umire od nekog rijetkog i čudnog tumora kakvog je uspješno operirao jedan jedini kirurg na svijetu čija je satnica 5000 eura, a osiguranje još toliko, i naravno, to mi HZZO ne pokriva, je li onda opravdano da ja otmem liječnika i natjeram ga da mi operira dijete?
Da ne bude baš takva krajnost, je li opravdano zaprijetiti radiologu jer se na neki UZV ili rendgen čeka 6 mjeseci, a sumnja se na zloćudnu izraslinu?
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:37   #39
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasni oni koji opravdavaju ovakav čin. Što sad, da mi dijete umire od nekog rijetkog i čudnog tumora kakvog je uspješno operirao jedan jedini kirurg na svijetu čija je satnica 5000 eura, a osiguranje još toliko, i naravno, to mi HZZO ne pokriva, je li onda opravdano da ja otmem liječnika i natjeram ga da mi operira dijete?
Da ne bude baš takva krajnost, je li opravdano zaprijetiti radiologu jer se na neki UZV ili rendgen čeka 6 mjeseci, a sumnja se na zloćudnu izraslinu?
to nije pitanje opravdanosti.
u takvoj situaciji bi ukoliko bi ikako mogla upravo to i učinila.
i ne bi me grizla savjest.
poslije nek me zatvore i bace ključ.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:38   #40
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
to nije pitanje opravdanosti.
u takvoj situaciji bi ukoliko bi ikako mogla upravo to i učinila.
i ne bi me grizla savjest.
poslije nek me zatvore i bace ključ.
Da, bi ti to učinila, ali nemoj mi reći da bi se čudom čudila kad bi te zatvorili i bacili ključ.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.