Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2010., 13:22   #61
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Aha, a veliš, telekom industrije mjere dobit u milijardama kuna zato jer ukupni trošak mobitela svakome iznosi po 1 kunu?
A s druge se strane gleda hoće li se kupit za 1 kn jeftinije mlijeko u dućanu.
ne iznosi svakome... rekoh, mobitel mu je mogao netko i pokloniti, dakle trošak 0 kn... mobitel može održavati sa 50kn u 3 mjeseca, koliko mu treba za telefon(kućni)? 220kn ako ni jedan poziv ne uputi, a za to nitko ne bi riječ rekao.

e sad, da pokušam sebe zamislit, živim istih 15ak km od SB,(sa zapadne strane) i dobijem informaciju da bih mogao raditi u firmi xy.

opcija A nazovem, potrošim kunu i pol, i čujem da je mjesto popunjeno

opcija B iskoristim najpovoljniju opciju i odem vlakom u SB, potrošim 20 kn na kartu i dođem tamo i čujem da je mjesto popunjeno.

treba li reći i da se u mojoj kući tih 20 kn znalo, ako je potrebno razvlačit za kruh 5 dana? također ako telekom ima milijardu kuna profita, to je u prosjeku 250kn po hrvatu... za mobitel, telefon, net, i ine slične pi**arije konkretno, za mobitel, znam dosta osoba koje onih 50 kn nisu uspijevale potrošit za 3 mjeseca, znači nekima su troškovi i manji
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:55   #62
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
upravo stoga zakon nije
zašto se u našem društvu ne procesiraju sve krađe je druga tema i imamo dio odgovornosti u njoj
ali ovdje ne mogu dati podršku ovom ocu jer je kontraproduktivno
bez obzira koliko mu teško bilo - kršenje zakona je samo stepenica niže u njegovom, ionako jadnom, statusu
da, ali samo zato jer ni to nije sposoban izvesti kako valja
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:57   #63
robin hud

mi smo svog robina huda imali i prije.
sjećam se jedne kolumne don živka kustića u kojoj je napisao kako je ne samo pravo već i dužnost kršćanina da ukrade hranu ukoliko je ona potrebna za prehranu njegove djece i drugog izlaza nema.

velike tvrtke su i te kako odgovorne za ogromno siromaštvo u svijetu, (iz prve ruke , zjenica oka moga radi za jednu) .
nije da treba naročita moć zaključivanja da nešto jebački nije u redu ukoliko u kongu ljudi rade za faking 2,5 dolara na dan, a nafta kulja ko luda.
naravno ukrasti znači prekršiti zakon i zbog toga ćemo ukoliko nas ćope odgovarati .
ko što je i matija gubec platio .
no da neću sebi moći u lice pogledati to nema šanse.
__________________
očaravanje

paralelni svijet

Zadnje uređivanje Modesti : 23.02.2010. at 14:02.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:57   #64
Poslije ovakvih komentara ne znaš jel bi se plakao, vriskao ili vadio vene na živo.

Quote:
Kažu:POSLIJE JEBANJA NEMA KAJANJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imali su 9 mjeseci da razmišljaju kako će zbrinuti dijete
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=187

Puna ih je politika, tamo trenutno, u maniri CSI istraga, riješavaju kada su to mladenci ušli u brak i što ih je nagnalo na bebu.
(ljubaf možda )

Dobro je Modesti rekla...Kad ne možemo one koji su zaslužni za ovakvo stanje, ajmo u katran i perje, ovakve jadnike.
Njih možemo. Tu smo ekipa.
Mjesto da se pokrijemo po glavi s obzirom na kratere koje svi imamo mjesto guzica ili nešto konkretno napravimo, idemo
moralizirati i trpati u zatvor ovakve, pa žrtve naših odabira. Zajedničkih odabira.

Osnovne, ljudske empatije...ni u tragovima. Srećom, pa neki ljudi mimo naše virtualne zajednice i dalje dokazuju da nije sve propalo
i da nismo postali moralni ološi kao što se na prvu čini.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:24   #65
Ajde ti Freice malo razmisli na šta bi svijet ličio da svi poslušaju ovo kaj ti predlažeš. Ajmo mi sve koji su potrebiti pustit da kradu.
Gdje nema osnovne ljudske empatije? U Hrvatskoj. Nemoj me zezat.
Ko god se sjeti objavit bilo kakav broj na TV ili organizirat koncert odmah se skupi milijunček sam tak. Ljudi skupljaju za kog treba i ne treba.
Osobno imam prijateljicu samohranu majku petero djece koja ne da ne krade, nego još i drugima daje. Hoćeš da ti nabrojim u koliko obitelji i firmi čisti?
Zato, prestanite s tim floskulama o opravdavanju krađe u HR da bi se preživjelo.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:32   #66
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ajde ti Freice malo razmisli na šta bi svijet ličio da svi poslušaju ovo kaj ti predlažeš. Ajmo mi sve koji su potrebiti pustit da kradu.
Gdje nema osnovne ljudske empatije? U Hrvatskoj. Nemoj me zezat.
Ko god se sjeti objavit bilo kakav broj na TV ili organizirat koncert odmah se skupi milijunček sam tak. Ljudi skupljaju za kog treba i ne treba.
Osobno imam prijateljicu samohranu majku petero djece koja ne da ne krade, nego još i drugima daje. Hoćeš da ti nabrojim u koliko obitelji i firmi čisti?
Zato, prestanite s tim floskulama o opravdavanju krađe u HR da bi se preživjelo.
Znaš što ću ti reći teta Gilda?
Možda bi trebali.
Možda bi masovno trebali početi obijati brave lokalnih dućana, banaka, pekarnica i ljekarni.
Jer istodobno dok plaćaš za zaštitu najvećeg kriminalca u državi, dok bespomoćno gledaš kako ti se smiju u brk i kradu, jednostavno shvaćaš da očito ne postoje načini da se išta promijeni, nego li da počneš primjenjivati silu. Kradu oni, ajmo svi zajedno, pa ako već propadamo da svi zajedno propadnemo u stilu, na cestama...obijenih brava...cirkus!

Inače, teta Gilda imaš problema i sa čitanjem.
Ja naime, nisam rekla da su Hrvati neempatični ili ne znam kakvi, rekla sam da su me pojedini komentari na forumu kakvih je podosta, jako razočarali i iznenadili. Međutim, isto tako sam naglasila kako mimo naše virtuale koja očito u određenom segmentu nema osnove niti poveznice s realom postoje ljudi koji su i dalje spremni pomoći.

Međutim, nije li to tragično?
I koliko je uopće efikasno??
Država koja bi trebala omogućiti osnovne uvjete za život, preživljavanje, liječenje, to ne osigurava, već mi
svi nerijetko organiziramo raznorazne akcije, te si međusobno pomažemo...no, gdje je tu država?
Meni takve akcije liče na krpanje rupa, dok moljci i dalje lete i buše nove.
Gdje je kraj?
Dokle ćemo mi s onime što imamo krpati jedni druge i trpiti da nas oni na vlasti neprestano i stalno buše?
Jel to rješenje?
Pa nije, čini mi se.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:48   #67
I još nešto..za mnoge javne akcije koje su održane je na kraju uopće pitanje jesu li zaista završile u rukama onih kojima su bile namijenjene.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:48   #68
Znači ti si za anarhiju.
OK. Razumljivo s obzirom na godine.
Samo, ja sam malo prestara (zato valjda slabije vidim) da bi me mogle patetične pričice o tome kak je morao ukrasti da bi kupio Bebimil taknuti. Jedan mladi čovjek sposoban za rad, njegova isto tako mlada i zdrava žena sposobna za rad i dojenje i dvoje starijih ljudi koji bi isto još uvijek trebali raditi, i država (kakva-takva) u kojoj se dobija porodiljna naknada ako i ne radiš, u kojoj se dobija socijalna pomoć, u kojoj postoji caritas, crkva i na kraju krajeva ljudi. Previše sam toga vidjela, previše toga znam.
I na kraju, ionako polako istina izlazi na vidjelo.
A što se tiče države. Ne treba dušo draga tebi država osigurati osnovne uvjete za život. Ona ti mora osigurati okruženje u kojem ćeš to moći sama.
I vani se za razno razne akcije skuplja novac. Nije to naša ekskluziva. Gdje postoji država koja može osigurati svakom čovjeku lagodan život bez da se potrudi?
Naša država je malo puno otišla k vragu. Nismo baš zadnjih 20tak godina živjeli u diktaturi pa da se može reći da za niš nismo sami krivi. I dan danas je očito svima jako dobro kad nema potrebe izać na ulice i demonstrirati.
No bez obzira na sve, jedna krađa se ne može opravdavati drugom. Osobe koje to zagovaraju i nemaju problema s tim nisu ništa bolje od onih koji su krali puno. Stvar je samo da nisu bili u prilici.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:56   #69
A di da rade u tom sablasnom selu?
Ili da se preseli u Zagreb, pa kopa po kontenjerima? Tu ih bar ima, samo kaj je i konkurencija ogromna.
Čula sam prijedlog jednog doktora znanosti kako je trebao otići uplatiti članarinu u biblioteku
u Garčin(?), pa surfati da nađe posao
Čovjek koji vjerojatno ne zna niti upaliti kompjuter. Intersantno jest što tako kao on razmišljaju
i mnogi drugi, bar ovdje na forumu. To što je slavonsko selo u stanju u kakvom jest i što je za to
primarno kriva država, nije trenutno važno, bitno jest da je on obio bravu ljekarne i ukrao bebimil
jer je prije toga radio mjesecima na crno teške poslove za koje nije bio plaćen ni dinar, pa eto
nema ni za mlijeko.
Slika se ipak treba gledati malo šire, sve je to rezultat uzročno-posljedične veze čiji se izvor
treba tražiti negdje drugdje. Jer na stranu i taj otac, evo prije mjesec dana je samohrana majka
3 djece ukrala 50 kn (pardon, iz novčanika). Na nju su isto neki hraćkali, ali to je sve, čini mi se, tek početak, onoga
što bi se moglo dogoditi i neka se dogodi!

Zadnje uređivanje Frea : 23.02.2010. at 15:05.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:57   #70
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Ma nemoj. Radije bi bez mlijeka nego bez mobitela?
ma moj! možda je dobio mobitel prije, s dvajs kuna ga moreš održavati.
slažem se s navedenim - da je krađa je krađa je krađa i da zapravo nema opravdanja. i da, tip mi je turbo sumnjiv. pogotovo ovo s krštenjem, ali ježga i takvi imaju djecu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:58   #71
Thumbs up

Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
robin hud

mi smo svog robina huda imali i prije.
sjećam se jedne kolumne don živka kustića u kojoj je napisao kako je ne samo pravo već i dužnost kršćanina da ukrade hranu ukoliko je ona potrebna za prehranu njegove djece i drugog izlaza nema.

Baš sam namjeravala potražit link na taj članak - čini mi se da je to bilo nakon Kerumovog gostovanaj kod Stankovića.

I slažem se s ostatkom tvog posta.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:00   #72
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
A di da rade u tom sablasnom selu?
Koliko sablasti
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:05   #73
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ajde ti Freice malo razmisli na šta bi svijet ličio da svi poslušaju ovo kaj ti predlažeš.
U biti kad je moj pranono štrajkao, oni nisu stavili šilterice i fućkali na fućkalice po trgovima nego su vlasnika tvornice lijepo objesili za noge na banderu.
naši nonići su jebački po kičmi dobijali, a da bi se izborili za prava koja mi danas uživamo.
bili su ljudi.svakako gladniji nego mi danas, ali ljudi i ljudski ponositi.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:13   #74
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Koliko sablasti
vauuu, imaju poštu i crkvu ovdje je prikazano 100 metara sela, i crkva u derutnom stanju(što može značiti da je i u obnovi, ali i ne mora)...

to opet ne pokazuje da je generalno dobro ili loše stanje u selu...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:15   #75
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
vauuu, imaju poštu i crkvu ovdje je prikazano 100 metara sela, i crkva u derutnom stanju(što može značiti da je i u obnovi, ali i ne mora)...

to opet ne pokazuje da je generalno dobro ili loše stanje u selu...
? što bi trebalo više za selo od iljadu ljudi? fakultet?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:19   #76
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
vauuu, imaju poštu i crkvu ovdje je prikazano 100 metara sela, i crkva u derutnom stanju(što može značiti da je i u obnovi, ali i ne mora)...

to opet ne pokazuje da je generalno dobro ili loše stanje u selu...
Oni niti ne žive tu di je Gilda linkala
Žive u selu par kilometara od Garčina koje je u, navodno,
katastrofalnom stanju. Uz to što se njeguju i dobrosusjedski odnosi
kao što sam imala prilike svjedočiti na podforumu niže
Ma u konačnici i taj slučaj nije niti bitan. Biti će ih još.
Bitna je ta pravna država koja će besprijekorno funkcionirati
u ovom slučaju di je lokalni, ma nek je i dokoličar, a navodno nije, ukrao bebimil i toplomjer
, ali zato prave lopine hodaju okolo s policijskom zaštitom.
Tih 35 kn za bebimil, nitko od nas neće osjetiti, ali zato svi osjećamo godine
i desetljeća krađe i hoću da se to vrati! Da se nešto pokrene!
Da izađemo na cestu i objesimo ih na banderu ko Modestini nonići,
da im skinemo one ljigave, lopovske osmijehe s lice.
Jebemti, za našeg ministra financija uskoro će morati uvoziti posebne
fotelje i bušiti vrata da uopće može proći, kako simbolično. Oh, kako simbolično
Nek vrate što su pokrali il neka im se prisilno oduzme!! Hoću pravDu
Ozbiljno.

Zadnje uređivanje Frea : 23.02.2010. at 16:26.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:43   #77
Frea...mislim da si na veliku većinu pitanja koje si postavljaš odgovorila samim time što nisi počela krasti pomalo zato što Bandić krade puno...ili jesi?...prema tome...bilo bi jako opasno da svi krenemo kršiti zakone..bilo koje...ispravan put je po meni agresivno gnjaviti političare za svaki propust, kontrolirati ih i biti dosadni što bi stari ljudi rekli do kurbine guzice...od pokretanja topica si vjerovatno čula puno novih činjenica o tati, bebi, toj obitelji i mislim da bi i 24 sata i slični trebali dobiti po lampi za korištenje naše muke u svrhe prodaje svog smeća...tema obrađena neprofesionalno i senzacionalistički...svakom iole inteligentnom čovjeku sve je vrvilo logičnim pitanjima koja nisu ni spomenuta(što je sa naknadama, patronažom i sl.)..potpuno neprimjereno.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:58   #78
Ljudi moji... Čitam ovo i jednostavno ne mogu, a da se ne zapitam da li svi živimo u istoj Hrvatskoj.

Konkretan slučaj, krađa ili ne, sve je to "nebitno". Bitno je ono što se u društvu događa i što će se tek događati.

Neki kažu što ne nađe posao, kao da se posao nađe u jednom danu. Naravno, trebalo se prije misliti, blablabla, sve to stoji, ali jeste li upoznati sa situacijom u državi?

Konkretno, u mom gradu, gradu od 10-ak tisuća stanovnika posao se dobiva isključivo preko iskaznice kradezea ili pak po rodbinskim i inim vezama.
Baš nekidan, prijatelj je došao u moj grad tražiti posao jer bi se ovdje doselio zbog cure. Dečko je radišan, radio bi bilo što samo da bude bliže curi. U svom gradu je nedavno stavljen na burzu, radi i dalje, ali neprijavljen (sad će neki kako može, e pa i vi biste da je to jedina opcija).

Otišao je ovdje u zavod za zapošljavanje, pitao za posao kad ono jedino će kroz koji dan biti objavljen natječaj za rad u nekoj štedionici. Niti jedna druga ponuda, niti jedna. Naravno, to je i očekivao. Uputio se u jednu radionu pitati za posao, radio bi kao klesar, ali posla, pogađate, nema. Gazda je rekao kako je do prošle godine imao 23 radnika, danas 14. Morao ih je otpustiti jer su davanja državi prevelika. Naravno, dečko neće tu stati. Tražit će dok ne nađe.

Čemu ovaj post, neki se možda pitaju. Samo da se razjasni kako posao nije isto tražiti u svim djelovima Lijepe nam Naše. Neki će reći neka se preseli u Zg, tamo će naći posao. Naravno, lijepo zvući, no uzmimo u obzir koliko gubi plačajući podstanarstvo dok mu kuća u njegovom gradu zjapi prazna jer je nema kome iznajmiti.Za ovog dečka znam da nikiad ne bi htio ići u Zg živit i radit jer mu se grad, jednostavno, ne sviđa.

Meni, mladoj osobi, nije jasno kako neki ne analiziraju i objektivno sagledaju situaciju u društvu. U mom gradu ima 10-ak obitelji koji prije 20 godina nisu imali ni za što, bili su "gladni kruha". Danas se voze autine, bmw x pitajBogakoji, grade se kuće, troši se nemilo. Da pripomenem, radi se o ljudima koji su do svog bogatstva došli krađom i ulaženjem u zatvoreni krug mafije malog grada. Gotovo svi naknadno visoko obrazovani, viša ekonomska uglavnom tek toliko da se ima diploma, a ni potpisati se ne znaju. Naš gradonačelnik je prije 20 godina bio konobar, niti pameti niti škole, a danas je netko i nešto. O lokalnim šerifima da i ne govorim. Sve bi bilo u redu da se ti iste neobrazovane, nekulturne, primitivne ne smiju malom poštenom čovjeku.

Htjedoh reći da ovako neće moći još dugo. Biti će cuda, a i treba ga biti. Nedopustivo je da pojedinci kradu milijune, a ovako se nešto osuđuje i ulazi se u moralna pitanja. Krađa je krađa, to stoji, ali ljudi ne lažite sami sebe, što niste tako glasni kada su u pitanju velike ribe?!

Svi sve znaju, nitko ništa ne zna. Tako nam i treba, sami smo krivi. U drugim zemljama masovno se izlazi na ulice ukoliko dođe do neslaganja između javnosti i vlade, a ovdje, PIH, kad su rasle cijene prije par godina, sindikati pozivali na prosvjede, svima su bila puna usta, a pojavila se samo šačica ljudi. Stoga, očito vam je dobro.

Netko je naveo medije, zaista, umjesto da prate slučajeve do kraja, budu u pravom smislu glas naroda, oni se ponašaju onako kako im je naređeno, pitaju ono što moraju. Mediji su kontrolirani od strane onih protiv kojih se borimo.

Ipak, ostaje nada da će sve doći na svoje. Sve se vraća sve se plaća, uzrećica koja, po mom mišljenju, uvijek i ne drži vodu.
panda87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 17:02   #79
Quote:
panda87 kaže: Pogledaj post
Netko je naveo medije, zaista, umjesto da prate slučajeve do kraja, budu u pravom smislu glas naroda, oni se ponašaju onako kako im je naređeno, pitaju ono što moraju. Mediji su kontrolirani od strane onih protiv kojih se borimo.
ajde, još jedan nesuđeni urednik dnevnika ili barem režiser.

posla ima sve manje - a ovo drugo je toliko smiješno da sam samo morala kvotat da se smejem.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 17:05   #80
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Frea...mislim da si na veliku većinu pitanja koje si postavljaš odgovorila samim time što nisi počela krasti pomalo zato što Bandić krade puno...ili jesi?...prema tome...bilo bi jako opasno da svi krenemo kršiti zakone..bilo koje...ispravan put je po meni agresivno gnjaviti političare za svaki propust, kontrolirati ih i biti dosadni što bi stari ljudi rekli do kurbine guzice...od pokretanja topica si vjerovatno čula puno novih činjenica o tati, bebi, toj obitelji i mislim da bi i 24 sata i slični trebali dobiti po lampi za korištenje naše muke u svrhe prodaje svog smeća...tema obrađena neprofesionalno i senzacionalistički...svakom iole inteligentnom čovjeku sve je vrvilo logičnim pitanjima koja nisu ni spomenuta(što je sa naknadama, patronažom i sl.)..potpuno neprimjereno.
To je i po meni ispravan put, al sve što je ispravno uvijek ne pali, a to smo
se imali priliku uvjeriti xy puta, zar ne?

Ne znam kaj su mediji opet ovaj puta prešutili, međutim, uzimam u obzir i realne okolnosti i mogućnosti osobe koja je ukrala, stoga ga i ne uspoređujem sa sobom npr ili osuđujem na konto činjenica koje njemu možda niti nisu bile poznate, baš zbog njegove potencijalne neinformiranosti ili neobrazovanja. Smiješni su mi komentari pojedinaca iz gradova o kopanju
po kontejnerima i skupljanju boca kao isplativom biznisu ili pak surfanju
po internetu u biblioteci obližnjeg gradića.
Kako bilo da bilo, neću ga više pokušavati opravdavati.
No, ostajem pri tome da me smeta što će on za svoje nedjelo biti optužen i procesuiran vrlo brzo, te će mnogi naći načina da ga dodatno popljuju i ishraćkaju, ali zato neki, daaaleko veći, lukaviji i opasniji kriminalci kradu i dalje šakom i kapom, a mi ni da prstom mrdnemo. Pače, mnogi će im i dan danas na svaku jeftino upakiranu floskulu o hrvatstvu i domoljublju i dalje pljeskati.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.