Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 11:43   #21
Pa ne može ti čovjek otvoriti vrata ako si se ti požurila prva ući. To te pita, a ti kažeš da ne daješ prostora. Pa kako onda?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:45   #22
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Zašto jedno isključuje drugo? Zašto muškarac ne bi mogao imati lijepe manire i ne biti lijenčina u domaćinstvu?

Ne mislim da se manirima iskazuje sposbnost ili nadmoć... možda je nekad tako bilo.
Danas je to, po meni, samo lijep odgoj.
Ne maniri, nego ta kavalirština na sve strane. To mi djeluje isforsirano i umjetno, ako to ne radi zbog mene nego zbog tradicije, ne pita me želim li to i ne uvažava moje mišljenje nego silom otvara i pridržava.
Naravno da se snalaženje u kućanstvu i ovo sve ne isključuje ili podrazumijeva međusobno, znam da to nije isto što i bonton, i ne znači da ne zna ili ne radi jedno ako ne zna ili zna ili radi ili ne radi drugo.

A to da on naručuje umjesto tebe, konobar se tebi ne obraća niti ti njemu, svu komunikaciju on prenosi, samim time i nadzire, da ti čekaš pred vratima auta, kuće ili čega već dok ih on ne otvori, da sjediš k'o tuka metar od stola dok ti on ne primakne stolicu i stojiš obučena u hodniku dok ti netko drugi ne skine kaput...
Već vidim, sjednemo na kavu, dolazi konobar. Čak i da smo se mi prethodno dogovorili što ja želim, ako se mene uopće tu pita, on to kaže konobaru. Konobar sad njemu odgovara da toga nema, onda on meni govori, pa ja pitam čega još ima, on prenosi pitanje konobaru, ovaj odgovara njemu, pa opet biva preneseno meni, onda ja odlučujem i govorim njemu, on konobaru opet... Ajme.
Prošla me volja i za kavom i za svime u tom trenu već.

Ti običaji su iz vremena kad se žene štošta nije pitalo i na to mi i dalje šnjofaju. Nisu mi dragi. Dečki su možda otvarali vrata i držali kapute, ali nisu radili puno drugih, meni važnijih stvari.
A kavalirština kojoj moj dragi pribjegava je upravo da mi ne dira kaput i da me pusti da si sama otvaram vrata - jer je meni tako draže. Radi svu silu drugih malih i većih pažljivih stvari koje su mi također puno draže.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 19.03.2010. at 11:56.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:51   #23
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Odnosno, kad želim ženi otvoriti vrata, dotična nebi trebala biti brža od mene da ju moram izlaktariti kako bi prije nje uhvatio za kvaku.

Ista stvar vrijedi i za vrata od auta, odnosno kad stisnem daljinac da nije već s rukom na kvaki (počel sam zato otključavat ključem ) Kod izlaska iz auta pogotovo. Popizdim kad lovi za kvaku iznutra dok još nisam ni ugasio motor, ili čak niti se zaustavio do kraja na parkingu.

Pridržati kaput je ista stvar i kod skidanja i oblačenja, kad em se odma zavuče među stolove gdje onda ni nemogu stati kraj nje, i sjedne u kaputu pa ga skida na stolici i odloži kraj sebe te isto čim ja plaćam račun ona već poseže za kaputom.
Jesi ziher da curka baš uživa u izlasku s tobom?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:51   #24
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Pa ne može ti čovjek otvoriti vrata ako si se ti požurila prva ući. To te pita, a ti kažeš da ne daješ prostora. Pa kako onda?
Pa, ako ne dajem prostora - to je poruka. Znamo se, pristojno ću se ponašati, al želim da sve ostane na distanci.
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:53   #25
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
@Urania - ima nešto i u tvojoj konstataciji, no upravo me i privlače energične osobe (a ne nervozne) a ne moraju biti usporene da bi znale igrati igru izmjene lijepog ponašanja
Izmjene radi ili želje da se ugodi lijepoj ženi?

Nemoj ugađati samo da ti se vrati, nego zato jer to stvarno želiš.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:54   #26
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Pa ne može ti čovjek otvoriti vrata ako si se ti požurila prva ući. To te pita, a ti kažeš da ne daješ prostora. Pa kako onda?

Pa ako vidi da je žena žustrije prirode i da brže otvara vrata i skida kaput ili voli sama naručivati piće i hranu, ima još mogućnosti u kojima se može biti kavalir. Nije sve u par već klišeiziranih štoseva. Malo mašte, a ne da sve bude nalik onom starom vicu kad neki samaritanac, u pokušaju da napravi dobro djelo, silom pomaže bakici da prijeđe cestu iako to ona nije ni namjeravala.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 12:07   #27
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post

A to da on naručuje umjesto tebe, konobar se tebi ne obraća niti ti njemu,.
sjetila sam se kave u Kninu gdje me se za stolom nije primjećivalo
nažalost, morala sam prestati biti nevidljiva u trenu kad sam plaćala kavu za oboje.
no , do tada, konobar je bio okrenut prema njemu, obraćao se jemu, dobro da mu ovaj nije morao ponoviti što ja pijem, jer ne znam jel uopće čuju žene za stolom

možda su kninski konobari bili retro
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 13:18   #28
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
sjetila sam se kave u Kninu gdje me se za stolom nije primjećivalo
nažalost, morala sam prestati biti nevidljiva u trenu kad sam plaćala kavu za oboje.
no , do tada, konobar je bio okrenut prema njemu, obraćao se jemu, dobro da mu ovaj nije morao ponoviti što ja pijem, jer ne znam jel uopće čuju žene za stolom

možda su kninski konobari bili retro
Hm, nadam se da ne furaš i dalje tu selektivnu nevidljivost.

Ja bih ostala nevidljiva. Ili bih se pravila preglupa da rukujem novcem, kad sam već nedostojna sudjelovati u razgovoru. Uostalom, ako ti kavu nisi naručila, zašto bi je plaćala?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 13:39   #29
ma, sjeli smo na kavu. nisam znala što će me dočekati.
i zaista mi se pila kava, a sad zbog konobara koji me ne vidi nego se obraća njemu..nije mi se baš dalo dić se i preselit se u drugi nejdanko nebitan birc. to je bilo na proputovanju, nije baš da svaki dan tamo idem.
preživim kad se povremeno desi, nije smak svijeta
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 13:49   #30
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
...
Ma najvažnije da tvoj mužjak nema inače takav stav, krivo sam shvatila.

Ali sreća da si bila s njim, tko zna može li se tamo inače naručiti.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 13:52   #31
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Zašto jedno isključuje drugo? Zašto muškarac ne bi mogao imati lijepe manire i ne biti lijenčina u domaćinstvu?

Ne mislim da se manirima iskazuje sposbnost ili nadmoć... možda je nekad tako bilo.
Danas je to, po meni, samo lijep odgoj.
Poootpis


Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post

Odma si mi simpatična
Pooootpis#2



Cekaj, dakle poanta je slijedeca: Ne, danasnje zene ne zele da muskarci prema njima budu kavaliri?

A ako neka i zeli, onda je u debeloj manjini i cudakinja?
__________________
Carbonmade

Zadnje uređivanje elf_dalmatae : 19.03.2010. at 13:58.
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 13:54   #32
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Drage moje pripadnice ljepše populacije
Sličnu temu sam otvorio na MK, no tu na ovom pdf-u je ustvari ciljana populacija (a koja nije dovoljno promiskuitetna da gleda na MK )

I tako, ja sam inače fino odgojen dečko, pun manira i do toga držim , no bit kavalirstva je također u interakciji sa nježnijim spolom kojemu ga pružamo i koje ga moraju i znati prihvatiti odnosno znati sudjelovati u takvoj igri ophođenja sa nama. Biti kavalir je i privilegija koju pružamo i sami sebi pružajući isto pa svakako je poželjno i zbog sebe i zbog žena.
Odnosno, kad želim ženi otvoriti vrata, dotična nebi trebala biti brža od mene da ju moram izlaktariti kako bi prije nje uhvatio za kvaku.
Ista stvar vrijedi i za vrata od auta, odnosno kad stisnem daljinac da nije već s rukom na kvaki (počel sam zato otključavat ključem ) Kod izlaska iz auta pogotovo. Popizdim kad lovi za kvaku iznutra dok još nisam ni ugasio motor, ili čak niti se zaustavio do kraja na parkingu.
Pridržati kaput je ista stvar i kod skidanja i oblačenja, kad em se odma zavuče među stolove gdje onda ni nemogu stati kraj nje, i sjedne u kaputu pa ga skida na stolici i odloži kraj sebe te isto čim ja plaćam račun ona već poseže za kaputom.
Naručivanje cuge je posebna priča, jer obično je red da samo muškarac komunicira sa konobarom a prije toga je već pitao damu što želi naručiti. No, ajde, to ćemo pripisati modernim vremenima ravnopravnosti i emancipacije, a onda i ženskoj neodlučnosti jer nakon što sam je već pitao što želi, kad dođe konobar ona se ipak predomisli pa "ja bi ipak ..."

I onda, da li vi ustvari omogućavate svojim manirima da ih netko može i iskazati prema vama?
Neam pojma, ne volim to sve navedeno

Ne volim da mi neko otvara vrata auta, ne volim da mi neko drzi kaput, a osobito ne da neko ko moj glasnik ''komunicira'' s konobarom.
Osjecala bi se (da to neko radi) ko da sam invalidna.

Kuzim ja da je to igralo u doba moje bake, al danas da mi kit otvara vrata auta (a ja sjedim nutra i cekam ) - pa gle, ajmo rec ovak - bila bi to bizarna anegdota o kojoj bi pricala ljudima
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 13:56   #33
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
I onda, da li vi ustvari omogućavate svojim manirima da ih netko može i iskazati prema vama?
apsolutno.

sve gore navedeno mi je pod normalno. i nije pretjerivanje. volim kavalire.

čak bi dodala i pružanje ruke kao oslonac kada hodamo po stepenicama gdje nema rukohvata(i ne, to nije zato što ne znam hodati u petama. u tome sam dobra.) a ako ima rukohvata, onda muškarac mora pružiti ruku s te strane tako da žena se oslanja na njega, a ne na prljavi rukohvat.

da mi muškarac prilikom oblačenja doda kaput u ruke, umjesto da mi ga pridrži da ga obučem. ili da me pusti da ja otvaram vrata kad ulazimo negdje- taj me nebi vidio više.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:03   #34
meni su super muškarci na mom poslu koji me puštaju prvu , otvaraju mi pritom vrata i rijetko daju da ih častim
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:06   #35
Vjerojatno bi mi bilo drago, ali istodobno bih pucala od smijeha.
Possibility is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:07   #36
Otvaranje vrata od auta mi je možda malo previše danas (priznajem da su mi malo ljigi tipovi koji inzistiraju na kao nekom finjaku, trče otvoriti vrata i sl. jer na kraju redovno ispadnu poremećeni), no pridržavanje kaputa ili naručivanje u restoranu mi je
Štoviše, uvredljivo mi je da tip skida sa vješalice svoju jaknu i obuče je dok moja visi i čeka da je sama skinem

Volim kad sam bespomoćna
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:15   #37
Quote:
joanie1 kaže: Pogledaj post
nisu cure krive...samo smo navikle vec same za sebe brinut.. budimo realni kavalirstvo je izumrli zanat :rofl : pa ak se potrefi neki kavalir među vama ne znamo sta bi : D
Hm, tu je pitanje jeli prije bilo kokoš ili jaja (ovo sam namjerno napisal u množini ) Dakle, naravno da žene tvrde da su se morale prilagoditi nedostatku manira kod muškaraca, a nikako obrnuto
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo nije bonton, nego normalna podjela poslova u domaćinstvu.
Tako je. Nažalost, eto neki iz nepoznavanja područja počnu miješati kruške i jabuke. A onda tu možemo ubaciti i pasivnost u sexu i muški/ženski poslovi ... mislim, ovdje je najprije riječ o manirima.
Quote:
Marge Simpson kaže: Pogledaj post
Ne: kava:
Postoje muškarci koji kavalirštinu ne glume. Uvijek su takvi i prema svim ženama .
A postoje i oni drugi koji imaju osjećaj da su kavaliri, a za njih jedino imam reći: i ne okreći se sine .
Nemoj miješati općenito manire sa odnosima ljudi koji su već u vezi. Ono "nije mi dala, pa neću ja njoj ni kaput pridržat"
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Pa ne može ti čovjek otvoriti vrata ako si se ti požurila prva ući. To te pita, a ti kažeš da ne daješ prostora. Pa kako onda?


Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ne maniri, nego ta kavalirština na sve strane. To mi djeluje isforsirano i umjetno, ako to ne radi zbog mene nego zbog tradicije, ne pita me želim li to i ne uvažava moje mišljenje nego silom otvara i pridržava.

A kavalirština kojoj moj dragi pribjegava je upravo da mi ne dira kaput i da me pusti da si sama otvaram vrata - jer je meni tako draže. Radi svu silu drugih malih i većih pažljivih stvari koje su mi također puno draže.
Da, da bi netko znao nečije želje, to znači da je pozna i onda je muguće očekivati da ti ugađa na način kako si mu dala do znanja. Ovdje se radi više o tome da su na djelu dakle nekakve usvojene norme ponašanja u društvu općenite, pa dakle kao i na npr. prvom zajedničkom izlasku ili nekakvim druženjem s ljudima koji te dakle ne poznaju do te mjere da ne znaju da ti mrziš da ti otvaraju vrata
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:16   #38
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
bježi?


Volim da mi otvori vrata, pomogne da se obučem, još više kad mi pomogne da se skinem , rastopila sam se kad sam se stresla kraj frižidera u trgovini, a on je iste sekunde skinuo majicu i ogrnuo me , otvorio vrata auta iako su na daljinski, i tako.

Nekad i ja njemu otvorim vrata.

Jednom je jedan mladić otvorio vrata, prošao kroz njih i pustio ih na mene, teška vrata s onim mehanizmom koji ih sam zatvara, brzo. Sretnoj činjenici da imam opake reflekse i taj dan nisam imala ukočen vrat dugujem prednje zube i nos.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:17   #39
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Otvaranje vrata od auta mi je možda malo previše danas (priznajem da su mi malo ljigi tipovi koji inzistiraju na kao nekom finjaku, trče otvoriti vrata i sl. jer na kraju redovno ispadnu poremećeni), no pridržavanje kaputa ili naručivanje u restoranu mi je
Štoviše, uvredljivo mi je da tip skida sa vješalice svoju jaknu i obuče je dok moja visi i čeka da je sama skinem

Volim kad sam bespomoćna
Hm ti pokušavaš naći nešto između dvije krajnosti, ali na način da vrata od auta ti je čak ljigavo, dok oblačenje kaputa se očekuje

Ali, žene su izazov jer znaju izluditi čovjeka

Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Jesi ziher da curka baš uživa u izlasku s tobom? : D
Hm, onda bi mi ipak bilo malo s njezine strane čudno da mi trucira u odnosu na moj odnos prema njoj. Onda nije trebala niti izaći ili ako joj ne odgovara pozdraviti se i svatko na svoju stranu
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Pa ako vidi da je žena žustrije prirode i da brže otvara vrata i skida kaput ili voli sama naručivati piće i hranu, ima još mogućnosti u kojima se može biti kavalir. Nije sve u par već klišeiziranih štoseva. Malo mašte, a ne da sve bude nalik onom starom vicu kad neki samaritanac, u pokušaju da napravi dobro djelo, silom pomaže bakici da prijeđe cestu iako to ona nije ni namjeravala.
Eto, konačno da netko i načme istu temu na način kako bi to nekako se moglo i primjeniti u današnja (moderna odnosno pogrešno emancipirana) vremena
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:21   #40
Kao što su neki već rekli: volim kavalire kada to nije usiljeno, pretjerano i dolazi spontano.

Jedino sam malo osjetljiva na novac, ne volim kada mi sve netko drugi plaća, osjećam se loše. Naravno, ne brojim svaku kunu, ali to je jedna od stvari gdje naginjem ravnopravnosti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.