Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 14:17   #1
Frendica ''davež''

Ovako.. znam da je bilo sličnih tema otvoreno, no evo imam frendicu, a znamo se od početka srednje, oduvijek smo bile bliske, no evo nakon srednje počele smo se nekako udaljavati... zapravo ja sam se počela udaljavati od nje. Problem je u tome što se protivi svakoj mojoj vezi s bilo kojim dečkom. Recimo ona, je kao ''fina odgojena cura'' koja svaki dan odlazi na misu i prioritet su joj dečki koji prije nje nisu imali curu i ona je te svoje prioritete počela bacati na mene, što me počelo užasno iritirati. I sad ona ima doista dečka iz te neke svoje duhovne zajednice i sad se kao počela brinuti za mene da i meni takav treba, i kad ja njoj objasnim kako meni takvi dečki ne odgovoraju, da sam savim drukčija od njih... onda se naljuti. prije sam imala dečka koji je svirao u nekom rokenrol bandu i ona je poludjela. Rekla mi je kako to nije za mene, jer je sigurno veliki ženskaroš i da je jako ružan ( a kako onda misli da je ženskaroš? )... i sad evo ponovo sam se počela viđati s tim dečkom, i nudi ona meni kod sebe duhovnu obnovu i ja njoj objasnim da ne,a ona meni odgovori, ''ok ako ti je on važniji od mene, da ako mogu hodati van onda mogu i na te molitvene susrete'' i kako da je otarasim od sebe, a opet da ne povrijedim?
petolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:20   #2
Po ovome što si napisala, čini se da se ona želi otarasiti tebe, al je previše cici-mici pa želi na tebe svaliti krivnju.
Possibility is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:22   #3
hm... meni se čini da je ona malo previše u toj crkvi pa želi svakom nametnuti svoje kriterije, pa zašto i tebi ne?
tina90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 15:08   #4
Quote:
tina90 kaže: Pogledaj post
hm... meni se čini da je ona malo previše u toj crkvi pa želi svakom nametnuti svoje kriterije, pa zašto i tebi ne?
Crkva u nas ne zna drugačije nego nametanjem? haha Sad, but true...
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 15:16   #5
grozno drži se svojih stavova i nedaj da utječe na tebe, i nemoj se bedirati da ćeš ju povrijediti, jednostavno joj reci da imaš druge stavove i ako je cura oke poštovat će to
Soookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 15:25   #6
Ajde ti meni lijepo objasni, što će ti takva frendica?
Nema apsolutno NIKAKVOG poštovanja prema tebi, patronizira, osuđuje tvoj stil života i tvoje odluke. Iz svega toga se da i zaključiti da joj se ne možeš obratiti kad ti je potreban prijatelj, jer je njena prva reakcija: osuda.
Ja mislim da se ti nemaš tu što puno misliti. Niti osjećati kriva. Znam kako su komplicirani odnosi s prijateljicama, I had my share of issues too, i uvijek će ih biti, ali s godinama shvatiš da se prijateljstvo poklanja samo onome koji to zaslužuje, i da nije bitno koliko godina si "utrošio" na nekog. Ako te ta osoba razočara, duboko te povrijedi, vrijeđa tvoje stavove i izbore, ti tu nemaš što tražiti. Ovisiš li o njoj? Ne. Trebaš li ju? Ne. Je li superiornija od tebe? Ne! Ali mi se čini da se tako postavlja. U biti, ne čini mi se, nego je to činjenica.

Reci joj da te prestane mučiti i narušavati tvoju sreću sa svojim nimalo osnovanim ispadima. Reci joj iskreno da ti to užasno smeta i da te guši.

Prijateljstva su kao i ljubavne veze, kad je dosta, je dosta. Svatko treba imati svoj prostor manevriranja bez da mu netko drugi nameće mišljenja.

Ne moraš biti bezobrazna, ali budi iskrena. Ukoliko se odmakne od tebe, her loss, your gain.
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 15:44   #7
Quote:
petolinica kaže: Pogledaj post
prije sam imala dečka koji je svirao u nekom rokenrol bandu i ona je poludjela. Rekla mi je kako to nije za mene, jer je sigurno veliki ženskaroš i da je jako ružan ( a kako onda misli da je ženskaroš? )...
Imala sam i ja takvu "prijateljicu", koja je uvijek ružno govorila o mojim dečkima bez obzira na to kakvi su bili - jednostavno, smetala ju činjenica da je to MOJ dečko...
Pa nije pomagalo ako sam rekla da mi to smeta jer je ona "samo iskrena"...
I sve joj se toleriralo na račun dugogodišnjeg poznanstva...
Došlo je do toga da se danas ni ne pozdravljamo, jer se na kraju iz tog dugogodišnjeg poznanstva nakupilo previše zamjerki da nastavimo druženje...

Veliš da je ne bi htjela povrijediti - ako si ona uzima za pravo postavljati se iznad tebe i vrijeđati tebe i tvoj odabir dečka (ili biločega drugog), nema se pravo uvrijediti ako joj veliš da ti to smeta i da to nećeš tolerirati...
A ako se i uvrijedi... onda baš i nije tak sveta baba kak se predstavlja...
U svakom slučaju uvrijeđena ili ne, takva prijateljica ti ne treba...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:15   #8
Mislim da ti je prijateljica u najboljem slučaju luda, a u najgorem potpuno ispranog mozga.
Udalji se od nje polako i bez naglih pokreta.
Nećeš ništa izgubiti, ona će se i dalje na svojim susretima usrdno moliti za spas duše tvoje, tako da na kraju svog promiskuitetnog života s dečkima iz rokenrolbendova možda ipak stigneš u raj upravo na konto nje.

Dakle, spoji ugodno s korisnim, i ukloni se iz njene blizine.
Nemoj se uloviti u zamku pokušaja objašnjavanja, jer "isprani" puno bolje objašnjavaju stvari, pa bi mogla završit s nekim raspopom koji zna da svira samo orgulje i nije nikad imao curu.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:25   #9
što da ti kažem, frendica ti je vjerski fanatik možeš očekivati još štošta od nje.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:26   #10
Ljudi koji mene imaju potrebu mijenjati ili nedaj bože ja njih nisu osobe koje trebam u životu....bez obzira koju ulogu imali...dečko, obitelj ili u tvom slučaju prijateljica..
Prijatelje voliš točno onakvima kakvi jesu ..a nemaš potrebu raditi svoj kalup i štancati takve prijatelje..to mi u životu ne treba niti bih to nekome dopustila.
Pokušaj otvoreno razgovarati s njom..ukoliko ne uvidi na koji način nastupa i ukoliko ne shvati svoju karakternu crtu za maničnim kontroliranjem drugih onda ti to ni nije pravi prijatelj...nažalost dešava se
A ti lijepo dalje uživaj u sebi, svojem karakteru i svojem odabiru s kim ćeš dijeliti intimu, jest sladoled u krevetu i budit se ujutro posliej cjelonočnog grešnog sexa....
__________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.
innerivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:47   #11
Reci joj ovo što si rekla i nama... Objasni joj koliko te to iritira... Ako ti je prava frendica, kao sto je i rekla, shvatit ce da je pogrijesila i ispricati se... Ako ne..
TheCrazyOne96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:42   #12
Quote:
petolinica kaže: Pogledaj post
Ovako.. znam da je bilo sličnih tema otvoreno, no evo imam frendicu, a znamo se od početka srednje, oduvijek smo bile bliske, no evo nakon srednje počele smo se nekako udaljavati... zapravo ja sam se počela udaljavati od nje. Problem je u tome što se protivi svakoj mojoj vezi s bilo kojim dečkom. Recimo ona, je kao ''fina odgojena cura'' koja svaki dan odlazi na misu i prioritet su joj dečki koji prije nje nisu imali curu i ona je te svoje prioritete počela bacati na mene, što me počelo užasno iritirati. I sad ona ima doista dečka iz te neke svoje duhovne zajednice i sad se kao počela brinuti za mene da i meni takav treba, i kad ja njoj objasnim kako meni takvi dečki ne odgovoraju, da sam savim drukčija od njih... onda se naljuti. prije sam imala dečka koji je svirao u nekom rokenrol bandu i ona je poludjela. Rekla mi je kako to nije za mene, jer je sigurno veliki ženskaroš i da je jako ružan ( a kako onda misli da je ženskaroš? )... i sad evo ponovo sam se počela viđati s tim dečkom, i nudi ona meni kod sebe duhovnu obnovu i ja njoj objasnim da ne,a ona meni odgovori, ''ok ako ti je on važniji od mene, da ako mogu hodati van onda mogu i na te molitvene susrete'' i kako da je otarasim od sebe, a opet da ne povrijedim?


cek....ti to ozbiljno?
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 10:14   #13
ma ja bih ju poslala u 3 krasne, pa nek se duri do mile volje.. sta ce ti to u zivotu, kraj toliko normalnih ljudi?
patishpanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 10:50   #14

ot: pa pretp. da će biti teško ali mislim da je moraš odjebati blago rečeno
dogodit će se prije ili kasnije, a ovako je samo trpiš, uostalom čini mi se da to i nije neko prijateljstvo
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 04:54   #15
Ja bih stjerala u trokurac i nju i tu njenu sektu i to tako prosto i bezobrazno da joj se bezgrešne čvalje razjape da poda.

Da, mrzim takve ljude.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 08:46   #16
i prioritet su joj dečki koji prije nje nisu imali curu



di si ju našla?

moj savjet je da pobjegneš lagano, dok imaš vremena...




sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:28   #17
ja sam fakat mislila da se ona zajebava da uopce postoje takvi ljudi
onak WTF
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:34   #18
Quote:
petolinica kaže: Pogledaj post
Recimo ona, je kao ''fina odgojena cura'' koja svaki dan odlazi na misu i prioritet su joj dečki koji prije nje nisu imali curu
Nego dečka? Zanimljivo.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:56   #19
Quote:
petolinica kaže: Pogledaj post
O i kako da je otarasim od sebe, a opet da ne povrijedim?

upoznaj je s Rafom
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 21:12   #20
Quote:
petolinica kaže: Pogledaj post

prioritet su joj dečki koji prije nje nisu imali curu

i do koje godine će to tako moći ići?
baš me zanima!
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.