Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 00:41   #1
Bespravno useljenje u gradski stan

Ne znam je li već bila ovakva ili slična tema pa ako je slobodno spojite....

Imam pitanje....Obitelj sa malodobnim djetetom i drugim na putu uselila se bespravno u prazan gradski stan. Ima li ih grad pravo izbacit ili ne jer su djeca malodobna?

Obitelj je bila na listi za dodjelu gradskih stanova. U toj listi bila je hrpa nepravilnosti. Nakon što su upitali ovlaštene osobe zašto su određene osobe dobile bodove na nečemu za što nikako ne ispunjavaju uvijete rečeno im je da oni znaju da nije sve po pravilima ali da ne mogu oni bas sve provjeravat.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
googaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 10:14   #2
Quote:
googaa kaže: Pogledaj post
Ne znam je li već bila ovakva ili slična tema pa ako je slobodno spojite....

Imam pitanje....Obitelj sa malodobnim djetetom i drugim na putu uselila se bespravno u prazan gradski stan. Ima li ih grad pravo izbacit ili ne jer su djeca malodobna?

Obitelj je bila na listi za dodjelu gradskih stanova. U toj listi bila je hrpa nepravilnosti. Nakon što su upitali ovlaštene osobe zašto su određene osobe dobile bodove na nečemu za što nikako ne ispunjavaju uvijete rečeno im je da oni znaju da nije sve po pravilima ali da ne mogu oni bas sve provjeravat.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
pa normalno da ima pravo, onda bi svako provaljivo u tudje stanove i kuce bez ikakve kazne

ako je bilo nepravilnosti uvijek postoji zalba, a ne uzeti pravdu u svoje ruke
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 11:58   #3
pitam jer koliko me sjećanje služi bilo je jednom na tv-u da ne smiju do djetetove 6-te godine....ali bilo je to davno pa nisam sigurna.
googaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:00   #4
super mi je ovo kad ljudi svjesno i namjerno prekrše zakon, a onda očekuju da ih neki drugi zakon štiti od posljedica njihovog čina.



neću dalje ni pisat što mislim, samo ću zaradit ban bezveze
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:18   #5
Quote:
googaa kaže: Pogledaj post
pitam jer koliko me sjećanje služi bilo je jednom na tv-u da ne smiju do djetetove 6-te godine....ali bilo je to davno pa nisam sigurna.
prije par mjeseci bilo u novinama kako su izbacili neku familiju s malom djecom koji su se provalili u stan.

ono kaj, ak si uselio bespravno, aj van. mogu se razmnozavat do besvjesti, onda ih nikad nebi mogo izbacit
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:28   #6
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
super mi je ovo kad ljudi svjesno i namjerno prekrše zakon, a onda očekuju da ih neki drugi zakon štiti od posljedica njihovog čina.
Kak ne kužiš? Pa na bodovnoj listi je bila hrpa nepravilnosti. Onda je to valjda okej.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:49   #7
Quote:
googaa kaže: Pogledaj post
Ima li ih grad pravo izbacit ili ne jer su djeca malodobna?

Ima i izbacit će vas.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:46   #8
nije rijec o meni...samo me zanimalo je li moguce da se ne smije izbacit obitelj s djecom...hvala na odgovorima...
googaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:48   #9
smije,jo ide i prijava zbog provale
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:58   #10
Ako imaju dobru vezu ostat će u stanu doživotno , kao i tisuće drugih , ako nemaju osjetit će gnjev pravne države
__________________
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja.
Orion99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 16:51   #11
Quote:
Orion99 kaže: Pogledaj post
Ako imaju dobru vezu ostat će u stanu doživotno , kao i tisuće drugih , ako nemaju osjetit će gnjev pravne države
Nažalost da, znam slučajeve gdje su ljudi upadali u stanove koje sad iznajmljuju jer žive na drugoj adresi. Samo za potrebe liste bi se razveli pa kao "samohrana majka s malodobnom djecom", ne smiješ je izbacit iz stana itd.. A ona nije ni blizu samohrana već vozi novi bmw od 50k eur, ali je skužila rupu i dobila mig i eto 150+ tisuca eur s neba.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:07   #12
Quote:
googaa kaže: Pogledaj post
pitam jer koliko me sjećanje služi bilo je jednom na tv-u da ne smiju do djetetove 6-te godine....ali bilo je to davno pa nisam sigurna.
Nikakve veze nemaju djeca, kao što je rečeno. Sigurno i potvrđeno iz iskustva (aistencija prilikom deložacija).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:28   #13
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Nažalost da, znam slučajeve gdje su ljudi upadali u stanove koje sad iznajmljuju jer žive na drugoj adresi. Samo za potrebe liste bi se razveli pa kao "samohrana majka s malodobnom djecom", ne smiješ je izbacit iz stana itd.. A ona nije ni blizu samohrana već vozi novi bmw od 50k eur, ali je skužila rupu i dobila mig i eto 150+ tisuca eur s neba.
na zalost bio slucajno prisutan, kod frenda u zgradi delozirali s 2 male djece. jest da su provalili u privatan stan, al nitko ne provaljuje iz sile vec zato sta mora....ono fakat strasan prizor.....
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 19:04   #14
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
na zalost bio slucajno prisutan, kod frenda u zgradi delozirali s 2 male djece. jest da su provalili u privatan stan, al nitko ne provaljuje iz sile vec zato sta mora....ono fakat strasan prizor.....
Kad bi dopustili svakom tko smatra "mora" da bespravno provaljuje u tuđe stanove ne bi dobro završili.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:55   #15
Gdje ima tih stanova? Ja bih se bespravno useljavala... Kad me izbace, izbace, nema veze.

A o tome da li moraju ili "moraju" bi se dalo raspravljat. Meni se npr. kosi s mojim načelom pravde da neki imaju puno stanova i iznajmljuju ih i na tome se jos vise bogate, a drugi nemaju gdje zivjet. Zato osobno ne bih pravila frku ako neko živi negdje ilegalno, a nema drugi stan u vlasništvu. Pogotovo ako su u pitanju i djeca...
Soilent is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:17   #16
Ajde da ne otvaram novu temu bezveze, zna li netko link za zakon o stambenim odnosima koji je trenutno važeći u RH?
Pokušavao sam pretraživanjem ali ne ide, nalazim samo stare SFRJ zakone, bosanski ZoS i slično.
Ima li negdje na netu cijeli hrvatski ZOS ( može bit i pročišćeni tekst) .
Prilično mi je hitno, unaprijed zahvaljujem.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:41   #17
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Ajde da ne otvaram novu temu bezveze, zna li netko link za zakon o stambenim odnosima koji je trenutno važeći u RH?
Pokušavao sam pretraživanjem ali ne ide, nalazim samo stare SFRJ zakone, bosanski ZoS i slično.
Ima li negdje na netu cijeli hrvatski ZOS ( može bit i pročišćeni tekst) .
Prilično mi je hitno, unaprijed zahvaljujem.
Ja našla na netu u pdf-u, ali kažu mi da je prevelik za uploadati ovdje. Uglavnom upiši u gooogle Zakon o stambenim odnosima 1985 i klikni na šesti rezultat.
I provjeri u NN dopune i izmjene (tamo su svi zakoni od 1990 na ovamo)
Soilent is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:03   #18
Quote:
Soilent kaže: Pogledaj post
Ja našla na netu u pdf-u, ali kažu mi da je prevelik za uploadati ovdje. Uglavnom upiši u gooogle Zakon o stambenim odnosima 1985 i klikni na šesti rezultat.
I provjeri u NN dopune i izmjene (tamo su svi zakoni od 1990 na ovamo)
Tnx.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:24   #19
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
...zakon o stambenim odnosima koji je trenutno važeći u RH?
nema vise toga zakona..
ustvari, donosenjem zakona o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima on je prestao vaziti..

Prestanak važenja zakona
Članak 394.
(1) Stupanjem na snagu ovoga Zakona prestaju važiti sljedeći zakoni:
- Zakon o osnovnim vlasničkopravnim odnosima ("Narodne novine", br. 53/91.),
- Zakon o vlasništvu na dijelovima zgrada ("Narodne novine", br. 52/73.),
- Zakon o prometu zemljišta i zgrada ("Narodne novine", br. 52/73.),
- Zakon o prenamjeni zajedničkih prostorija u stanove ("Narodne novine", br. 37/88.),
- Osnovni zakon o stjecanju prava vlasništva na poljoprivrednim oruđima i o korištenju poljoprivrednog oruđa od strane građana ("Narodne novine", br. 52/71.),
- Glava II i III Zakona o stambenim odnosima ("Narodne novine", br. 51/85., 42/86., 22/92. i 70/93.),
-Zakon o korištenju dijela sredstava amortizacije za velike popravke stambenih zgrada ("Narodne novine", br. 39/88. i 33/89.) i
- Zakon o fondovima u stambenom i komunalnom gospodarstvu ("Narodne novine", br. 53/90. i 76/93.).
(2) Stupanjem na snagu ovoga Zakona prestaje važiti Zakon o građevinskom zemljištu ("Narodne novine", br. 48/88. - pročišćeni tekst, 16/90. i 53/90.), a postupci započeti po odredbama toga Zakona, dovršit će se po odredbama ovoga Zakona, ako su povoljniji za nositelja prava korištenja.
(3) Stupanjem na snagu ovoga Zakona prestaje važiti Uredba o korištenju sredstava amortizacije stanova i stambenih zgrada ("Narodne novine", br. 19/95.).
(4) Stupanjem na snagu ovoga Zakona stavljaju se izvan snage odredbe sljedećih članaka zakona:
- članka 966. do 996. Zakona o obveznim odnosima, koji je preuzet kao Zakon Republike Hrvatske Zakonom o preuzimanju Zakona o obveznim odnosima ("Narodne novine", br. 53/91. i 73/91.),
- članka 34. i 53. Zakona o građenju ("Narodne novine", br. 77/92.).

o tome sto te zanima, ovisi i odgovor da li pored ZOV-a tu/tvoju problematiku regulira neki drugi zakon..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:08   #20
Da? Možda sam ja neupućena, ali po ovom što si napisao vidim samo da prestaju važiti glava 2 i 3 ZSO-a koje se ionako odnose na SIZ-ove i i samoupravljanje u zgradama, čega naravno više nema.
Ali ostale stvari (o stanarini, stanarskom pravu i sve ostalo) bi onda trebale i dalje važiti. Uz izmjene i dopune ZSO-a tijekom 90ih.

Ali da, moguće da je tematika koja ga zanima iz tog zakona o vlasništvu pa dobro da si ukazao i na njega.
Soilent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.