Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 13:53   #61
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Pa, policija koliko ja znam, između ostalog, daje prijedloge.
Tako je!!!

A u prijedlogu piše da te se kažnjava ( po stoti put) za ISTEK VAŽENJA PROMETNE DOZVOLE
Angang is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.12.2010., 00:43   #62
Što teoretski bude ako takav auto (isteklo osiguranje i registracija prije 10ak) stoji parkiran na cesti pred kućom, dođe policija i pozvoni. Pišu li kaznu?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 11:16   #63
Ako je istekla registracija, moraš vratiti tablice unutar 15 dana ili si u prekršaju. Ne znam kolika je prekršajna kazna.

Kada vozilo nije registrirano, ne smije stajati na parkiralištu -- mislim da je to komunalni prekršaj, dolazi inspektor i lijepi papir s uopozorenjem da će unutar 3 dana (tako nešto?) odnijeti auto. Opet, ne znam kolika je kazna.

Znači, morao bi takav auto staviti u garažu, dvorište, na parkiralište (ne komunalno, nego neku garažu i sl. gdje se plaća). Ili ga, kako to naš narod ima običaj, odvezeš na neki obronak, livadu negdje u netaknutoj prirodi.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 12:42   #64
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Što teoretski bude ako takav auto (isteklo osiguranje i registracija prije 10ak) stoji parkiran na cesti pred kućom, dođe policija i pozvoni. Pišu li kaznu?
Policija ne ide od kuće do kuće i dijeli kazne, nego se po evidenciji reganih vozila šalje vlasniku kazna ako vozilo nije odjavljeno !

Članak 250.
(1) Vlasnik vozila, koji ne izvrši produženje važenja prometne dozvole u roku od 15 dana od dana isteka važenja prometne dozvole dužan je odjaviti vozilo, donijeti prometnu dozvolu radi poništenja i vratiti registarske pločice policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji koja vozilo vodi u evidenciji.
(12) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vlasnik vozila ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:56   #65
da ne otvaram novu temu.
sad sam saznala da je neko registrirao svoje vozilo na moje ime bez mog znanja i dopuštenja šta da radim?
Minnie_000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 16:45   #66
Zanimljiva rasprava i oslobađaujuća sudska presuda u vezi s ovom problematikom (osiguranje/tehnički/prometna) nalazi se na linku:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/...19721&forum=29
mib66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 20:50   #67
Poštovanje još jednom...

3.6. mi istice registracija na autu! Koji imam rok za tehnicki pregled i dali ima veze ako uplatim osiguranje prije tehnickog?

HVALA
Tisak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 22:07   #68
Quote:
Tisak kaže: Pogledaj post
Poštovanje još jednom...

3.6. mi istice registracija na autu! Koji imam rok za tehnicki pregled i dali ima veze ako uplatim osiguranje prije tehnickog?

HVALA
Već si 04.06. u prekršaju što se tiče isteka registracije i možeš pobrati kaznu od 700 kuna na cesti. Ako auto nije i osiguran, kazna je puno veća. Tehnički pregled ti vrijedi cijeli 6. mjesec ali ti ne vrijedi i registracija jer se ona veže na istek prometne dozvole.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 02:24   #69
Istek prometne dozvole

Imam jedno pitanje. Imam vozilo kojem je osiguranje isteklo 09.06.2011 god. Vozilo je registrirano 20.07.2010. godine, znači četrdesetak dana nakon što je uplaćeno osiguranje za isto. Da li mi se prometna dozvola može produžiti za taj broj dana ako je uplacena slijedeća premija, budući da
je datum isteka prometne dozvole vezan za datum uplaćene police a ne za datum obavljenog tehničkog pregleda i registracije vozila? Ili moram na tehnički pregled iako mi na naljepnici na vozilu stoji 07.2011? mislim malo mi je nakaradno da mi se mazne četrdeset dana samo zato jer je osiguranje placeno dosta prije tehničkog.

Hvala!
teglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 09:52   #70
Uf, opasnim poslom se baviš.

Moja preporuka ti je da uplatiš policu,i da se nikako ne voziš bez osiguranja, jer ako se nešto dogodi najebao si k'o žuti, bez obzira na valjanost prometne.

Da, valjanost se produžuje do trajanja osiguraja. Zašto si uopće uzimao policu mjesec dana rainje?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:34   #71
Napravi novu policu i idi odmah na tehnički tako da ti se datumi poklapaju.Možeš napravit danas policu pa da ti počne vrijedit od sutra-preksutra jer datum izdavanja nije bitan nego datum početka i kraja osiguranja.
Imat ćeš nove datume do kad vrijedi polica i tehnički i za godinu ćeš znat.Kazna ako nemaš policu je od 2000 kn na gore a toliko ti ne košta sama polica.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 12:35   #72
Quote:
teglica kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Imam vozilo kojem je osiguranje isteklo 09.06.2011 god. Vozilo je registrirano 20.07.2010. godine, znači četrdesetak dana nakon što je uplaćeno osiguranje za isto. Da li mi se prometna dozvola može produžiti za taj broj dana ako je uplacena slijedeća premija, budući da
je datum isteka prometne dozvole vezan za datum uplaćene police a ne za datum obavljenog tehničkog pregleda i registracije vozila? Ili moram na tehnički pregled iako mi na naljepnici na vozilu stoji 07.2011? mislim malo mi je nakaradno da mi se mazne četrdeset dana samo zato jer je osiguranje placeno dosta prije tehničkog.

Hvala!
Nije ti nitko ništa maznuo. Tvoja je greška što si na tehnički išla toliko kasnije. Valjanost prometne dozvole vezana je za datum isteka osiguranja, tako da si od 10.06. u prekršaju. Moraš platiti novu policu i odmah na tehnički ako ne želiš pobrati kaznu radi isteka registracije
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 13:03   #73
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nadam se da nećeš doživjeti kreš sa nereganim i neosiguranim autom (s druge strane), pa da vidiš kako se stvari mogu zakomplicirati.




Naravno da nisu, ali ogromna većina jest.
Vidio sam to već, dobro, mene nije udarilo neregistrirano vozilo, već vozilo vojne policije( obični džip) prije nekih 10- ak godina. Takvi auti nisu osigurani, već prema zakonu štetu nadoknađuje MORH.

I pitanje je što je neispravno, nekoga npr. sruše na tehničkom zbog neispravnih guma u prometnoj (ne valja oznaka brzine), nekoga zbog žarulje, nekoga zbog eko-tsta ali dobro, netko padne i zbog kočnica irealno gledano, jedino takav je opasnost za sebe i druge, ali ostalo je jedino za puniti proračun.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 15:35   #74
hvala svima na savjetima!
teglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 13:36   #75
Osoba xy nije reg.auto u 8 mj.2010 g.
do dana danasnjeg nije joj stigla nikakva kazna
osiguranje je napravljeno uredno
sto ako recimo danas ide na teh.??? do kad ce vrijedit?
osiguranje traje jos 2 mj.do 8 mj.2011.
kako to da niej dosla kazna a vozilo nije odjavljeno
zna li netko ista po ovom pitanju
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 13:47   #76
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Osoba xy nije reg.auto u 8 mj.2010 g.
do dana danasnjeg nije joj stigla nikakva kazna
osiguranje je napravljeno uredno
sto ako recimo danas ide na teh.??? do kad ce vrijedit?
osiguranje traje jos 2 mj.do 8 mj.2011.
kako to da niej dosla kazna a vozilo nije odjavljeno
zna li netko ista po ovom pitanju
Kazna nije došla vjerojatno zato što je netko u MUP-u napravio propust i nije je isprintao iz terminala ili je možda i došla ali na krivu adresu ili ili....

Ako danas napravi tehnički i pokaže tu policu koja vrijedi do 8. mj i registracija će vrijediti do 8. mj. ove godine. Tako da je bolje da otiđe u osiguravajuće društvo jer sigurno ima oba primjerka police kod sebe (nadam se da nije bilo štete) i poništi tu policu, zatraži povrat novaca i napravi novu policu od sada pa na slijedeću godinu dana. Inače to više dragi Bog neće moći uskladiti

U svakom slučaju su u STP dužni telefonski provjeriti u MUP-u vozila kojima je istekla registracija u tako dugom roku da bi saznali postoji li neka zapreka da se istom produži prometna dozvola.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 13:53   #77
hvala ti


a sto se tice povrata novca od police obveznog osiguranja to se ne moze dogoditi
povrat novaca ide samo z akasko police i to ako je vozilo odjavljeno,prodano......
radim u jednoj osig.kuci pa znam
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:22   #78
Ja sam imala prilike vidjeti da su osiguravajuće kuće vraćale novac od polica osiguranja koje nisu bile iskorištene i koja vozila nisu bila odjavljena i postojala su oba primjerka.

Na neki način se ta važeća polica do 08.mj. ipak treba poništiti ili uzeti u obzir neiskorišteni dio jer se ne može nova napraviti za isti auto s početkom važenja npr. od danas, a postoji dakle još jedna paralelna koja vrijedi do 08.mj.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 22:47   #79
Prelistao sam zadnjih 20-ak strana teme ali nisam naišao na slučaj sa prometovanjem vozila kojem je istekao tehnički.

Naime, danas sam djevojku morao hitno odbaciti na kolodvor na put. Inače vozim službeni auto koji je morao ići na redovan servis i lakomisleno sam uzeo auto iz stričeve garaže koja je odmah do moje kuće. Znao sam da je auto neregistriran jer stric radi u inozemstvu i nema ga po godinu dana. Jednostavno mi je trebao auto hitno.

Da stvar bude bolja, zaustavio me civilni policijski auto koji mi je vozio iza leđa čim sam se iz svoje ulice uključio na glavnu cestu. Nisam praktički vozio niti 200 m. Valjda imaju nekakav kompjuter koji im očitava tablice vozila ispred, što li.

Uglavnom da ne duljim, zna li itko kakva me kazna očekuje na sudu i dali će mi se oduzeti vozačka dozvola? Vozačka mi iznimno treba radi posla i mogu slobodno dati otkaz ako mi je uzmu a kaznu bih ako je ikako moguće htio umanjiti što više mogu.
Bojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 23:03   #80
Quote:
Bojan kaže: Pogledaj post
… Valjda imaju nekakav kompjuter koji im očitava tablice vozila ispred, što li...
Da bar imamo ovo. Jednostavno nemaš sreće. Mi na razno-razne načine provjeravamo aute koji nam se iz razno-raznih razloga učine sumnjivi. Kod ovakvih situacija, razlog je najčešće potpuno banalni - naljepnica tehničkog pregleda (oblik, veličina, boja, unutarnja/vanjska…) na prednjem vjetrobranskom staklu.


Quote:
Bojan kaže: Pogledaj post
… Uglavnom da ne duljim, zna li itko kakva me kazna očekuje na sudu i dali će mi se oduzeti vozačka dozvola?...
Tebe, minimalno 2300 kuna, a vlasnika (vjerojatno strica) minimalno 5700 kuna. Sud te minimalne može smanjiti na oko trećinu (znači, oko 800 i oko 1900) i omogućiti plaćanje na rate. Nema oduzimanja vozačke dozvole, tako da te taj dio ne treba brinuti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.