Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 18:13   #101
Došlo sa Zdravlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:21   #102
Ako ima podrsku za 3G onda zraci otprilike kao i mobilni telefon. Ako je neki jeftikaner bez 3G modula onda neznam sto ima zraciti na njemu. Wi-fi?!?
Ja bih vise brinuo od kakvih je materijala napravljen... (kineska plastika)

Sent from my LT22i
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:18   #103
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Što ti pušiš?

Što to znači "skoro razvijeni tumor"?
Otkud ti ideja da SVI imaju tumor mozga?

Mobiteli ne ispuštaju magnetne valove, nego elektromagnetne.
Elektromagnetni valovi frekvencija koje se koriste za mobitele ne prže tkivo.

Mobitel ne izaziva pad imunološkog sustava. Da izaziva, ljudi bi masovno doživljavali sudbinu sličnu onoj kod netretiranog AIDS-a.



Odakle ti te gluposti? Gdje si to čitao, na net.hr-u?
Čekaj, pa zar i svjetlost ne predstavljaju elektromagnetni valovi? Onda ne bismo smjeli van preko dana, da nam ne probude tumor?
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:34   #104
Quote:
damjan kaže: Pogledaj post
ajd ti meni sad reci koja je razlika između magneta i elektromagneta ?
postoje li neki drugi magneti ? možda vodomagnet ?
da, svi imaju tumor, svi imaju HIV, svi imaju rak dojke, ali samo bolesni imaju s tim problema
Postoje stalni magneti...



... i elektromagneti.

Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:49   #105
Quote:
dalmatinkausrcu kaže: Pogledaj post
Ovako..nekidan sam dobila tablet i sad me zanima koliko su oni zapravo štetni tj.dali jako zrače i jesu li jako štetni za zdravlje?
kaj mislis jel zraci sminka koju stavljas na sebe? ili nakit? a kladim se i da pusis pa ono..., impregniras stanice zlu ne trebalo ha? to te ne brine? kavica sa frendicama u oblaku dima?
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:11   #106
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Čekaj, pa zar i svjetlost ne predstavljaju elektromagnetni valovi? Onda ne bismo smjeli van preko dana, da nam ne probude tumor?
http://en.wikipedia.org/wiki/Skin_cancer#Causes
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:26   #107
Što se tiče količine takvog zračenja koja prolazi kroz tebe, osobito ako živiš u naseljenom području, ne znači puno koristiš li ti mobitel i sve drugo ili ne - i sve ono što dolazi do i od uređaja drugih ljudi mora nekud proći.
Najbitnije je o kojoj se "vrsti" (rasponu valnih duljina) zračenja (elektromagnetskih valova) radi, jer je njihovo djelovanje na materiju, pa tako i naša tkiva, drastično različito. Koliko ja znam, to su radiovalovi. Radio imamo odavno i ima puno istraživanja o mogućoj štetnosti, koliko mi je poznato ništa presudno nisu našli. Na blizu su donekle i infracrveni, ali to je jednostavno zagrijavanje, od toga ti nešto može biti samo ako je ekstremno intenzivno pa se skuhaš, što još nisam čula da je nekom uspjelo. To su sve valovi koji imaju puno manju energiju i puno manje utječu na tkiva od onih (ultraljubičasti, rendgenski, nuklearni) koji se utemeljeno krive za rak (slikica, ovdje su pokazane valne duljine a energija je obrnuto proporcionalna valnoj duljini).
Poanta:
1 Ne može se izbjeći.
2. Vrlo vjerojatno nije osobito opasno.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 18:21   #108
dobar dokumentarac na ovu temu, (ali na engleskom): Resonance - beings of frequency

http://vimeo.com/54189727
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:14   #109
Da, UV i to ako baš dobro pretjeraš. u normalnim uslovima i sa malo zaštite, ne.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 19:09   #110
Ljudi moji prvo naučite fiziku-dio valovi pa će vam mnogo toga biti jasnije...
chilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:11   #111
Quote:
chilla kaže: Pogledaj post
Ljudi moji prvo naučite fiziku-dio valovi pa će vam mnogo toga biti jasnije...
Potpis od A do Ž....
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:57   #112
i biologiju, genetiku te neurologiju...
ljudi naučite sve pa ćete sve znat (y)


fan fekt
mobiteli nisu jedini izvor tih vrsta zračenja
svi smo okruženi žicama kroz koje ide 50Hz struja
50Hz ide onda i kroz nas, to se čuje kad se stavi prst na signal od kabla od pojačala
ali nezna puno ljudi kolka smeča od elektonike doma imaju, kao npr. adapter od laptopa
diode koje ispravljaju napon također rade i izboje u širokom spektru frekvencija,
a pošto proizvođače elektrotehnike često nije briga (nije ni državu koja bi trebala sprovodit provjere prema ISO) pa stave(ako uopće) loš filter pa to dođe do mreže cijele zgrade
to se može vidjet osciloskopom do neke granice

neznam da je ikad dokazana štetnost takovih zračenja
neznam niti ikog ko je imao/la problema zbog toga
a i da stvara probleme svi bi ih imali jer su svugdje oko nas, pogotovo u velikim gradovima
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 12:51   #113
Quote:
i_meni_dosadno kaže: Pogledaj post
i biologiju, genetiku te neurologiju...
ljudi naučite sve pa ćete sve znat (y)


fan fekt
mobiteli nisu jedini izvor tih vrsta zračenja
svi smo okruženi žicama kroz koje ide 50Hz struja
50Hz ide onda i kroz nas, to se čuje kad se stavi prst na signal od kabla od pojačala
ali nezna puno ljudi kolka smeča od elektonike doma imaju, kao npr. adapter od laptopa
diode koje ispravljaju napon također rade i izboje u širokom spektru frekvencija,
a pošto proizvođače elektrotehnike često nije briga (nije ni državu koja bi trebala sprovodit provjere prema ISO) pa stave(ako uopće) loš filter pa to dođe do mreže cijele zgrade
to se može vidjet osciloskopom do neke granice


Quote:
neznam da je ikad dokazana štetnost takovih zračenja
Je, na pokusnim životinjama... post 89.

Quote:
neznam niti ikog ko je imao/la problema zbog toga
Ne znam ni ja nikoga kome je dijagnosticiran rak zbog dizel-goriva, ali ipak...

Quote:
a i da stvara probleme svi bi ih imali jer su svugdje oko nas, pogotovo u velikim gradovima
Činjenica je da je onkologija sveprisutna.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 18:58   #114
da je zračenje laptopa i mobitela tako opasno i kancerogeno, već bi se pročulo i bio bi masovni pomor. Po tome bi ja i većina ljudi imali svakakve bolesti i rakove.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:41   #115
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Je, na pokusnim životinjama... post 89.

Ne znam ni ja nikoga kome je dijagnosticiran rak zbog dizel-goriva, ali ipak...

Činjenica je da je onkologija sveprisutna.
200mW/kg je jako puno
1000mW je isto jako puno

treba uzet u obzir da jačina zračenja opada logaritamski sa udaljenošću pa ako oće neko bit paranoja neka koristi hendsfri

također treba shvatit da sve te stvari ne uzrokuju rak, već samo povečavaju šanse da se rak razvije
što me dovodi do onkologije
rak su mutirane stanice, naše stanice, koje se dijele nekontrolirano
svašta može potpomognut mutacijama ali se mogu dogodit i same od sebe (to je normalno, npr. djeca nisu ista ko roditelji(fala bogu))
dakle onkologija
onkologije ima sve više jer ima sve više ljudi oboljelih od raka, logički
ima sve više ljudi oboljelih od raka jer ima sve više starijih ljudi kojima su se stanice više puta dijelile pa su time više puta imale šansu da mutiraju na taj način
to se može vidit i u statistikama

malo morbidna tema.. al eto tako je

usput; "uzroci" raka, prema wiki
Common environmental factors that contribute to cancer death include tobacco (25–30%), diet and obesity (30–35%), infections (15–20%), radiation (both ionizing and non-ionizing, up to 10%), stress, lack of physical activity, and environmental pollutants.

dakle; prestani pušit, počni pravilno se prehranjivat, odi živi negdje di nema tolko bolesti, stresa i zagađenja
ili jednostavno prestanite svi tražit drugog krivca
krivac je najviše fortuna i vaše loše navike, ne tolko mobiteli pa čak ni dizel previše
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 14:12   #116
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
:

Je, na pokusnim životinjama... post 89.
Aqua ti je objasnio da taj rezultat nitko poslije nije ponovio niti je u radu dan mehanizam nastanka raka.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 13:37   #117
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Aqua ti je objasnio da taj rezultat nitko poslije nije ponovio niti je u radu dan mehanizam nastanka raka.
Čekaj, zar za razvijanje raka nije potrebna aktivacija tri gena (tj. mutacije tri gena), od kojih je doduše bar jedan aktivan od rane mladosti?

Koliko znam o tome, nikav jedan faktor ne aktivira rak, uvijek se mora složiti više uticaja.

Ili nisam u pravu?
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 15:48   #118
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar za razvijanje raka nije potrebna aktivacija tri gena (tj. mutacije tri gena), od kojih je doduše bar jedan aktivan od rane mladosti?

Koliko znam o tome, nikav jedan faktor ne aktivira rak, uvijek se mora složiti više uticaja.

Ili nisam u pravu?
Može tri, može jedan, može nekoliko.

Generalno je zbir raznih utjecaja.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 19:44   #119
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar za razvijanje raka nije potrebna aktivacija tri gena (tj. mutacije tri gena), od kojih je doduše bar jedan aktivan od rane mladosti?

Koliko znam o tome, nikav jedan faktor ne aktivira rak, uvijek se mora složiti više uticaja.

Ili nisam u pravu?
Sto trvrdis nije daleko od istine, no vise je stvar dogovora. Vecina udzbenika nekakve molekularne patologije razvoj maligne stanice cak dijeli u 5-6 faza onkogeneze tj 5-6 mutacija, no moguce je i to subgrupirati u tri gena tj familije ako bas zelis, no ono sto je inicijator moze biti jedna mutacija koja prisutna cak od rodjenjem kako ti spominjes tada pricamo o gentskoj predisponiranosti ili nasljednosti. Vjerujem da je skolski primjer tih 5-6 mutacije upravo Familial adenomatous polyposis tj FAP, sto i je nasljedno.
Pri nekakvoj subgrupaciji pricali bi o genima naravno koji su tumor suppressor ili onocogenes te koji bi sudjelovali u DNA repair, zatim cell cycle (growth/proliferation), te zadnji nekakvi geni cell migration i cell adhesion sto je za metastasis. Naravno tu bi jos valjalo dodati gene za izbjegavanja imunoloske reakcije, genomske stabilinosti ili drugih vaznih bioloskih funkcija stanice.
Svaka stanica diobom je podlozena mutaciji, no pitanje je koliko ta mutacija je u grupi gena koji su krucijalni za razvoj neoplazme te same malignosti. Stoga potrebo je biti specifican ukoliko nesto tvrdimo, smisao je da znanstveno je dakle nemoguce dokazati da je nesto uzrokovalo tumor upravo zbog broja evenata koji se moraju zbiti u stanici, cak i kad imas ociti primjer izlaganja kancerogenom faktoru.
Upravo zato primjer koji sam naveo u Italiji bio je skandalozan jer jedan sud bez iti malo znanstvene kompentcije te igrajuci se znanstvenim cinjenicama je donio presudu da koristenje mobitela je uzrokovalo rak.
S druge strane nazalost kad je potrebo odgovarati, znanstveno je nemoguce ustvriditi vezu jer previse je faktora.

Upravo sam provjerio i wiki, te eto oni su zbog jednostavnosti karcinogenezu prikazali kao proces od 4 mutacije. http://en.wikipedia.org/wiki/Carcinogenesis
No broj nikad nije 4, to vam je valjda jasno, ponavljam bitno je gdje i koja je mutacije, jer svaka stanica u nasem organizmu zapravo je mutirana, prosjecni mutation rate ljudske stanice je 1-2x10^-8 po cell generation. Skrecem na to pozornost jer bitno je pazljivo koristiti termine pri ovakvim simplifikacijama.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.

Zadnje uređivanje aqualung : 30.03.2013. at 19:57.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 23:37   #120
Thumbs up

Negdje sam čitao (sad se ne sjećam gdje) da je u pitanju neka vrsta složenog proteina (ili ćelije), koji je zbog složenosti podložan slučajnim mutacijama, i baš je tu bilo potrebno aktivirati više gena (tj. tri u objašnjenju).

Uostalom, suština je u onom što si napisao/la: za pojavu i aktivaciju tumora potrebno je više od jednog uticaja. Koliko tu utiču radio-talasi i toplotna zračenja od mobitela i laptopa, nije baš sigurno.

Ipak, pametno bi bilo rizik od raka smanjiti po svim osnovama koliko je moguće, naravno ne praviti od toga opsesiju.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.