Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2011., 21:28   #121
Quote:
gak kaže: Pogledaj post
...poštovana braćo bpo vidim da ste dobro upoznati o ovoj akciji...oba dvoica ste u pravu,ali tko sa djecom liga........,oni imaju pravo znati i znaju oni dobro!
ne radi se tu samo o ovoj akciji nego o dosta akcija...(mnogo ih fali na broju,a mnogi oće znati gdje su)...mwm dosta toga objasnio....o detaljima ne treba previše....
samo ima jedno da hajduk1911st-neviruje mještanima i vlastitom ocu nego traži nešto...nešto ...nešto i dosta tema otvara i zanimaga,a vidim da sa dosta stvari i upoznat..."dali je on djete okočetrdesetak godina"...možda griješim???????????
Vjerujem ja mještanima i ocu nego tražim uvijek više podataka i od drugih sudionika tih događaja ili od onih kojima je netko bio gore pa znaju neke stvari.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 01:22   #122
NEMA PROBLEMA....

Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Vjerujem ja mještanima i ocu nego tražim uvijek više podataka i od drugih sudionika tih događaja ili od onih kojima je netko bio gore pa znaju neke stvari.
Reci točno koja te informacija zanima...i koji detalji "dobit ćeš odgovor"
gak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 13:16   #123
Quote:
gak kaže: Pogledaj post
Reci točno koja te informacija zanima...i koji detalji "dobit ćeš odgovor"
Već smo dosta toga prošli na prethodnim stranicama.Naravno nikad ne mogu sve znati iz jednostavnog razloga što sam bio djete i nisam mogao biti gore.Evo pitanje za tebeJeli korišten MI-24 kod Grahova?Ima samo ona jedna snimka na youtubu koja ga prikazuje.Mislim da je snimljen negdje kod Šipova ako se ne varam.O njihovim akcijama se jako malo zna.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 16:14   #124
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Već smo dosta toga prošli na prethodnim stranicama.Naravno nikad ne mogu sve znati iz jednostavnog razloga što sam bio djete i nisam mogao biti gore.Evo pitanje za tebeJeli korišten MI-24 kod Grahova?Ima samo ona jedna snimka na youtubu koja ga prikazuje.Mislim da je snimljen negdje kod Šipova ako se ne varam.O njihovim akcijama se jako malo zna.
vidio sam dva nasa kod mrkonjica, tocnije ispred. mi smo bili kod nekog stocnog sajma, tamo su nas preletili
antun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 20:07   #125
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Već smo dosta toga prošli na prethodnim stranicama.Naravno nikad ne mogu sve znati iz jednostavnog razloga što sam bio djete i nisam mogao biti gore.Evo pitanje za tebeJeli korišten MI-24 kod Grahova?Ima samo ona jedna snimka na youtubu koja ga prikazuje.Mislim da je snimljen negdje kod Šipova ako se ne varam.O njihovim akcijama se jako malo zna.
..neznam nisam bio tamo ...ne znam što je "apach"
gak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 01:44   #126
Di si bija -šta si radija

Bio sam u 3. satniji 141. brigade, samo 1995. Prvi i jedini teren. Iako smo bili 2 tjedna u očekivanju da nas obuku, obuče i negdje pošalju, obuke nije bilo. Prvi val opremljene vojske vidio sam jednoga dana rano ujutro. Naši su izgledali opremljeni kao prava vojska. Čudio sam se koji su to, jer smo mi još to jutro izgledali kao mobilizirani civili. Već navečer smo i mi slično izgledali - predzadnji dan dalo nam uniforme i puške iz konzervansa, zamašćene. Očistio sam svoj automat i ne znajući radi li i je li precizan. Poslalo nas ujutro negdje u Bosnu. Činilo se da je kraj rata. Bili smo negdje stacionirani u Livanjskom polju par dana, a onda je jedna ekipa iz naše satnije iz susjednog logora odvedena na teren. Tamo su bili i neki momci s kojima se moja ekipa iz sobe družila. Ostale nisam poznavao, bili smo malo vremena skupa da bi se bolje znali. I tako, oni su otišli, a mi ni dalje nismo imali probno gađanje, niti smo imali metke. Niti išta drugo. I jednoga dana igrali smo tako na karte, kad se začula tutnjava topništva iz smijera gdje su naši otišli. Baš tako, jer nisam imao baš pojma ni gdje smo mi ni gdje su oni. Zaključio sam samo da smo u hrvatskom selu, koje je bilo napušteno, a domaćin kuće u kojoj sam spavao bio je neki Marko Gelo, hvala mu. Moguće da je to bilo selo Kovačić ili Rašeljka. Na žalost, vojska je prije nas sve poskidala, ostali su goli zidovi s propucanim staklima. Ljeto, a opet noću je bilo hladno. Komarci grizli i danju, kroz košulju. Da ne duljim, jednom nas je pokupilo i reklo da nam je crta probijena i da znaju da nismo obučeni za borbu, ali da će biti još gore ako mi ne budemo htjeli ići. Kad je počelo to sranje, bilo mi je drago da su neki bili odsutni, kao premladi su, a ja se s 25 donekle naživio, pa je manja šteta. Moja ekipa dobro je reagirala, a bilo je i pametnjakovića. Jedan lik koji je djelovao opasno rekao je da će ostati čuvati stvari, a drugi koji je djelovao strašno pametno odbio je ići s nama jer mu se to nikako nije sviđalo. Sretan si kad takvi odustanu, jer ne želiš taj teret pored sebe. Ušli smo u vojni kamion i dobacilo nam je par paketića metaka, kao psima, jedva da napunimo po okvir. Kako sam kasnije saznao, naši koji su nastradali imali su po čak 20 metaka. To se može ispucati za petnaestak minuta kad počne prašiti... I bili su bez sredstava vezem bez topničke potpore i bez granata. Kao da je 91., a ne 95., kad je bilo oružja... Netko nas je zaribao. Rovovi su bili odlični, ali i Srbi su imali podatke o našim položajima. Zatim, da je bila 91., ljudi bi se drukčije postavili po terenu valjda, a ne kao da mogu podnijeti frontalni udar. Kako sam saznao kasnije od ranjenog poznanika, srpska artiljerija ih je tukla satima, gotovo 8 sati, a nitko im nije pomogao. Bili su sami na brdu, ko govno na kiši. Kad su počele granate upadati u rovove, povukli su se tamo gdje su mislili da mogu pa su pri tome neki zalutali, neki poginuli itd. Bez streljiva su gotovo i došli, jer s po 20 metaka je kao da si gol. Dakle, mi smo došli mijenjati ovu ekipu koja je nastradala. Moja grupa zamijenila je ekipu na nekom brdu s borovim stablima. Zauzeli smo položaje i očekivali napad. Trava je bila suha, a jaka mjesečina, noć tiha. Uskoro se začulo nekakvo krckanje i naši su odlučili isprobati puške. Začuli su se rafali, a jedan lik je bacio i ručnu bombu :-) Nastala je grobna tišina, a tek bi nam tu i tamo doletio prigušeni metak kroz granje. Snajperi. Uhvatili smo jednu grupu koja se prikradala u unakrsnu paljbu i potjerali ih. Čulo se kako lome granje i žbunje pri bijegu. Tom prilikom tuklo je po nama i s brda gdje su trebali biti naši. Ispalo je da su njihovi držali vrh, a naši samo podnožje brda. Na našoj strani 2 ranjena od nas 4 na tome položaju. Ranjeni su krhotinama metaka, nekakvim dum-dum metcima, a mi smo imali obične metke pa nema govora da je bila "prijateljska vatra" iako se događalo i to. Izdržali smo za sada. Ovo upuštanje u puškaranje u šumi bil oje moguće jer su naši provalili u skladište i dobro smo se natovaril istreljivom i bombama, za razliku od naših stradalih drugova s početka priče. A opet, ne možeš bacati bombu kad ti priđu na 20 metara... Tu su stabla, odbit će se natrag... Zato smo ih preventivno potjerali kratkim rafalima. A usput vidjeli i da puške rade... Noćni rafali nalik su prskalicama. Tvoja te puška zagluši i ništa ne čuješ. Kad kreneš u napad, adrenalin navali tako da se više ničega ne bojiš. Ukratko, juriš, letiš kao u snu iznad zemlje, a kad zatreba, sklanjaš se, misliš 300 na sat. Nije dobro. Ne znaš gdje su tvoji, ne možeš se javiti. Srpski tenk zabrundao je u podnožju brda. Mi nemamo tenk, zato znaš da je srpski. Sranje... Oni planiraju napad... Neka dođu. Umor "ubija" nespremne. Ljudi masovno haluciniraju. Neki spavaju na položaju. Mene opet gađa snajper. Preokret. Došle su Pume. Varaždinci. Javilo nam je da ne pucamo po njima, idu naši. Mi smo nesposobni ići naprijed i natrag, jedva da i znamo gdje smo. Pume nestaju kao sjene u noći i idu ravno na neprijatelja. Odjednom detonacija. Imali su jednog mrtvog, naišli su na Srbe. Mali zastoj valjda. Onda Pume uzimaju Srbima tenk i tuku ih njihovim tenkomn. VBRom kojega su dovukli tuku brdo na kojem su se Srbi ukopali. Krenuli su i pješaci u čišćenje brda. Nitko od nas nije iskusan za takve stvari, osim Vlade koji se pridružuje Pumama. Snimili su stanje. Snajper tuče gdje mu se kaže, VBR tuče po rovu, pješaci se uspinju i ispaljuju zolje u raskopane rovove. Ubacuju bombe i ulaze. Nalaze kojeg mrtvog, ostali su pobjegli s druge strane i navodno su ih poklopili VBRom. Pravo im budi, ili mi ili oni... Pume idu za njima 15 km i progone ih, ali ne mogu ostaviti toliki prostor nebranjen. Vraćaju se 15 km natrag. Mi smo ko invalidi, neuvježbana vojska, a ako je netko bio malo revniji napravio je više štete nego koristi. Pume su maleni, zagorci su, tek im je bolničar krupan, mogao bi nositi dvojicu svojih pod rukama. Maleni a tako zajebani. Spasili su nas. Čuo sam svakakve priče, evo ja samo ovo znam - a to je da nemam pojma gdje smo bili, valjda negdje od Grahova prema Drvaru. Bila je neka cesta, neki potok, neka kuća. Mi smo bil iza ništa. Neuvježbani, poslani kao ovce koje bi najebale da nije bilo Puma. Eto, reat je najprije zanat. Imali smo srca, ali ne i znanja. Kasnije sam saznao da su nas spasili još i 4. i 126., ali ih nisam vidio. Fasciniralo me što se dimilo iz vrha svakoga brda. Sve je to valjda odradilo naše topništvo. Nevjerojatno. Na povratku nas je opet pratila neprijateljska haubica. Bez topništva je teško dobiti bitku, ali obučeni pješak vrijedi zlata. Neki su tražili razgovor sa zapovjednikom, koji se nije pojavio i tako nas je poslalo kućama. Pobjedili smo, jer smo ostali živi. Rat je sranje na kvadrat. Tu se lako poludi, bez zajebancije. Evo ako će mi četnici vjerovati, najprije sam došao u rat čist kao suza, bez mržnje. Nakon naših gubitaka sam ih zamrzio. Isto sam shvatio da je svaki ljudski život pa i njihov neizmjerno vrijedan, a zemlja je kurva koja prima svakoga, ne vrijedi ništa, osim što nas drži da hodamo po njoj i što nas hrani :-) Ali, jebeš zemlju, ljudi su blago. Dakle, smrtno sam zamrzio četnike, kao i svaki povratnik s bojišta. PTSP nije izostao, ali to prođe samo od sebe. U čudnovatim sam okolnostima izliječen, sam svoj majstor, a Srbe više ne mrzim. Samo znam da oni žele ono što je naše, a na nama je da ih spremno dočekamo, bez mržnje. Žao mi je svakog ubojice i ubijenog. Možda sam i ja nekoga skinuo toga dana, u onoj noćnoj razmjeni vatre. A nadam se da nisam. Za naše ljude mi je žao što su poslani kao ovce i nisu imali šanse. Okrivljujem one koji nas nisu pripremili za borbu, makar najavili napad koji se mogao očekivati. Zašto? Zato jer se znalo da su uhvatili neku našu zalutalu ekipu s vojnim kartama. Ljudi su bili kao na kampiranju, plandovali su, činilo im s eda je rat gotov, a kad ono napad najprije iz blizine pa artiljerijom itd... Znam da su naša 3 ostala u rovu... Kako je teško nositi mrtvaca... I mrzim ona svjetla iznad Kaštela šta troše struju u spomen njima, a ne kaže se istina o njima - poslani su da drže opasan položaj, bez obuke, s po 20 metaka i bez ikakve podrške. Doživjeli su iznenadni napad. Ako mene pitate, nije bilo reda, nije bilo stege, nije bilo organizacije. Dio ekipe u doba napada bio je u Livnu, dio u Splitu. Borio se tko je htio. U ratu je važno da ti se suborac ne plaši, jebeš humanistu koji ti odmagli. Bitno je da je hrabar, makar bio najgori primitivac pa i zločinac, ali da ti čuva leđa. E jebi ga, a kad je mir, onda nećeš s divljakom imati posla. I onoga koji ti je spašavao guzicu, jednoga dana netko iz grada kome je spasio šupak, pošalje ga na robiju. Tih dana poželio sam biti u gardijskim brigadama, a ne s amaterima. Zahvalan sam našima što su nas spasili. Do groba. Volio bih da se sudi našem idiotu koji je odgovoran za ovo stanje, ali i tako previše naših časnika i nečasnika robija za grijehe drugih. I što sada? Neki kažu da je sve bilo dogovoreno i da rata nije bilo. Meni ga je bilo, iako nisam vidio ni jednog neprijatelja. Samo vatru iz automata. Neki su od naših pričali da su Srbi neke naše zarobljene momke objesili, zapalili, što li. Nisam vidio srećom, ionako sam bio rastresen nakon svega. I jebi ga, uvjerio sam se kako su nam ljudi hrabri. I nama je bilo prvi put, ali brzo smo ubrali kad treba zaleći, a kad ići naprijed. Da, bilo nam je prvi put, a na položaj smo došli pod granatama, kao u filmu. I nakon svega, prijeđeš onu nevidljivu granicu i vratiš se u područje koje nije osjetilo rat. Dvije različite stvarnosti. Bio sam tamo u ratu, odglumio svoje, preživio pa se vratio natrag u kolotečinu. Neshvatljivo. Ne čudi me da je toliko ljudi podivljalo i izgubilo pamet. I unatoč dobivenim mirovinama. Kažu da rad sve liječi, a ja bih onima koji su nas spasili i oslobodili zemlju dao sve što im je potrebno, a najviše stan, posao, a ako ne u mirovinu uz obveznu zanimaciju - da se ne poludi.

Zadnje uređivanje biosamvojnik : 18.04.2012. at 01:55.
biosamvojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 13:47   #127
HVala na ovom iscrpnom i detaljnom opisu U jednom dijelu si spomenuo da Srbi drže podnožje,a naši vrh.Tako mi je otac nešto opisivao.Išli su vratiti taj vrh u svoje ruke,a nadređeni im je bio teška sirovina koja je na silu forsirala napad tako da su tu imali dosta gubitaka.Kaže hrabar čovjek,ali glup i trči za činovima.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 22:41   #128
Isprike sto se ovako kasno ukljucujem u temu,ali posto je citam neko vrijeme morao sam se ukljuciti!

3.bojna je nastala 1993 godine netom iza operacije Maslenica,te je sudjelovala od 1993 do 1994 u obrani Zadra. (Suhovare,Poličnik,Kašić,Drače..itd)

Većinom je bila miješana sa Kaštelanima i Spićanima (Većina Splićana je bilo iz kvrata Brda ).

3 Bojna iza 5 mjeseca 1994 godine je bila raspuštena,te se počela oformljivat 1995 godine u 6 mjesec. (Mladi momci su većinom dolazili jer se trebalo zamjeniti ranjene, i one koji su izbjegli mobilizaciju)

Na dan Oluje 5.8 1,2,3 Bojna 141.Brigade je bila smještena u Planome poviše Trogira kao rezervna brigada,koja je iza oluje trebala zamjeniti 4.GB.

7,8 141 B je bila u Kninu i čekale su se naredbe i transport prema Bos.Grahovu i zamjeniti polozaje 4 GB na predjelu 2 brda pod Nazivon Cigelj i Bigelj koji su bili poviše Derala.

Koliko mi je poznato Cigelj je čuvala 1 brigada,Bigelj 3 ,a 2 se nalazila Put Strmice.

Napad snaga neprijatelja je bio oko 700-100 Podrinskih Vukova, dovuceni iz okolice Banja Luke te nesto vojske VRSK te par oklopa (točan broj neznan,radi se o ccca 10 tak tenkova)

Istina je da su se koristili avioni od VSRK (Većina kaže da su bili Galebovi G2 I G4)

Otac mi je bio u 3,Bojnoj 2 Satnija u Interventnom vodu.Interventni vod je bio na udaru te se 3 puta penjao gore dole,čas zbog izvlačenja ranjenih,čas zbog vojnika koji su se nalazili unutar linija koji su Srbi zauzeli.Opremljenost 3 bojne je bila ekvivalentna opremljenim gardistima iz 1991.Prilikom dolaska par kilometara od Derala izbacene su im konzerve municije 7.62*39 od 30 tak komada (neki su bili i zaduzili ruske kalašnjikove 5.45).Napomena 3 bojna uopce nije imala niti motorole niti veza! Uz to ću i napomenit da je u jednom trenutku 7 gb napala jednu bojnu sa leđa i imali su 2 ranjena (Čovjek koji je previjao te 2 Pume mi je rekao).3 momka iz neznam koje bojne su zarobili,2 su nađena ubijena jer su odvedena prilikom povlačenja put Banja luke,jedan se vodi kao nestao (vezist)


Žalosno je sto se nakon ovog događaja,Zapovjedik 3 bojne rekao da su pobjegli (istina neki su pobjegli spasavajuci glavu),ali tako izmucenoj brigadi rec da su pobjegli,ali i on je kriv zbog svojih postupaka!

Priča mog oca završava 13.8 oko 5 ipo ujutro kad biva ranjen od neprijateljske granate.

Sve u svemu,procitao sam mnogo neistina u ovoj temi,a neda mi se pricat i mogu stavit neke detalje (poprilicno znam ljudi sto su gore bili)

Ljep pozdrav

I nek se zna moj otac je Željko Kulić 3.Bojna "Alpezin" Vod
brdaboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 07:46   #129
2. bojna 141.brigade nalazi se poviše Velikog i Malog Tičeva prema Šipovu na dan 07.08.1995. , a ne u Kninu.
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 16:38   #130
Isprike,ali tia san pojasnit malo situaciju,jer dosta losih inf. ima.
brdaboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 17:01   #131
Na ovom linku je popis poginulih pripadnika jedinice "Vukovi sa Drine" s datumom smrti, 3 vojnika su poginula 13.08.1995. i jedan je poginuo 14.08.1995. vjerovatno oko Derala:
http://www.plbih.info/cms/Spisak-pog...ine.837.0.html
KoJeMentor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 17:07   #132
ne ljutim se , ali napisa si neke stvari koje se ne podudaraju. 3 bojna je u 11/93 došla s juga , a do tad 1. i 2. izmjenjuju se u zadarskom zaleđu. dolaskom 3. brigada uzima položaje i u Kašiću. sve bojne su za Oluju popunjavane mladim ljudima kojima je to bilo nakon ročne ročne vojske možda prvo ratno iskustvo.
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 17:10   #133
Jeli mozda imate slika ili koji video materijal?! O Deralama?


"trebaju mi podaci o 141 u Kašicu pa ako mi mozete poslat u poruci"
brdaboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 17:14   #134
slike i video teško da ćeš naći možda , za Kašić ne znam šta te zanima?
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 22:11   #135
Ima li kakvih snimaka,slika o 141. oko Zadra,nema nigdi materijala!
brdaboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 22:24   #136
možda kakva privatna arhiva , znam da je jedan dan ljeto 93. bila ekipa sa HTV-a sa Mladenom Stubljarom da li se može naći u arhivi HTV ?
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 14:41   #137
Masu stvari do sada izrečenih o ovoj temi su NETOČNI,Sve informacije koje vas zanimaju o 141.brigadi HV zatražite na e-mail : [email protected] ili posjetite Klub 141.br HV Jeretova 1.

Na grahovskoj bojišnici 13.kolovoza poginulo je 15 pripadnika 141.br.
1.bojna 6 vojnika
2.bojna 4.vojnika
3.bojna 4.vojnika
TRD 1.vojnik teško ranjen i preminuo 17. 08.
LAKA IM HRVATSKA GRUDA!
poljica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 22:19   #138
Quote:
Bizarro kaže: Pogledaj post
Ok, shvatio sam to, međutim kroz cijelu se temu provlače datum od 12. do 15. kolovoza. Ovaj sedamnaesti mi se nikako ne uklapa pa sam pomislio da možda netko zna detalje. Hvala u svakom slučaju.
17.kolovoza je preminuo jedan teško ranjeni pripadnik 1..splitske bojne,koji je ranjen 13. kolovoza.
poljica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 22:21   #139
Quote:
brdaboys kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih snimaka,slika o 141. oko Zadra,nema nigdi materijala!
pogledaj na facebook " Klub 141.brigade"
poljica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 00:27   #140
Quote:
brdaboys kaže: Pogledaj post
Isprike sto se ovako kasno ukljucujem u temu,ali posto je citam neko vrijeme morao sam se ukljuciti!

3.bojna je nastala 1993 godine netom iza operacije Maslenica,te je sudjelovala od 1993 do 1994 u obrani Zadra. (Suhovare,Poličnik,Kašić,Drače..itd)

Većinom je bila miješana sa Kaštelanima i Spićanima (Većina Splićana je bilo iz kvrata Brda ).

3 Bojna iza 5 mjeseca 1994 godine je bila raspuštena,te se počela oformljivat 1995 godine u 6 mjesec. (Mladi momci su većinom dolazili jer se trebalo zamjeniti ranjene, i one koji su izbjegli mobilizaciju)

Na dan Oluje 5.8 1,2,3 Bojna 141.Brigade je bila smještena u Planome poviše Trogira kao rezervna brigada,koja je iza oluje trebala zamjeniti 4.GB.

7,8 141 B je bila u Kninu i čekale su se naredbe i transport prema Bos.Grahovu i zamjeniti polozaje 4 GB na predjelu 2 brda pod Nazivon Cigelj i Bigelj koji su bili poviše Derala.

Koliko mi je poznato Cigelj je čuvala 1 brigada,Bigelj 3 ,a 2 se nalazila Put Strmice.

Napad snaga neprijatelja je bio oko 700-100 Podrinskih Vukova, dovuceni iz okolice Banja Luke te nesto vojske VRSK te par oklopa (točan broj neznan,radi se o ccca 10 tak tenkova)

Istina je da su se koristili avioni od VSRK (Većina kaže da su bili Galebovi G2 I G4)

Otac mi je bio u 3,Bojnoj 2 Satnija u Interventnom vodu.Interventni vod je bio na udaru te se 3 puta penjao gore dole,čas zbog izvlačenja ranjenih,čas zbog vojnika koji su se nalazili unutar linija koji su Srbi zauzeli.Opremljenost 3 bojne je bila ekvivalentna opremljenim gardistima iz 1991.Prilikom dolaska par kilometara od Derala izbacene su im konzerve municije 7.62*39 od 30 tak komada (neki su bili i zaduzili ruske kalašnjikove 5.45).Napomena 3 bojna uopce nije imala niti motorole niti veza! Uz to ću i napomenit da je u jednom trenutku 7 gb napala jednu bojnu sa leđa i imali su 2 ranjena (Čovjek koji je previjao te 2 Pume mi je rekao).3 momka iz neznam koje bojne su zarobili,2 su nađena ubijena jer su odvedena prilikom povlačenja put Banja luke,jedan se vodi kao nestao (vezist)


Žalosno je sto se nakon ovog događaja,Zapovjedik 3 bojne rekao da su pobjegli (istina neki su pobjegli spasavajuci glavu),ali tako izmucenoj brigadi rec da su pobjegli,ali i on je kriv zbog svojih postupaka!

Priča mog oca završava 13.8 oko 5 ipo ujutro kad biva ranjen od neprijateljske granate.

Sve u svemu,procitao sam mnogo neistina u ovoj temi,a neda mi se pricat i mogu stavit neke detalje (poprilicno znam ljudi sto su gore bili)

Ljep pozdrav

I nek se zna moj otac je Željko Kulić 3.Bojna "Alpezin" Vod
Radi se o 1.vodu 2.satnije 3.bojne i bili su na položaju Biljeg.NETOČNO da su imali dvadeset metaka,osim ako ih nisu pobacali pješačeći od Kneževića do Biljega.Kaži ocu da dođe do kluba 141.br HV ili da se javi e -mailom [email protected] jer nam trebaju vjerni podaci o događajima 12-13.kolovoza i aktivnostima 1.voda vezano uz 6.d.p. Upravo završavamo monografiju brigade i ne bi bilo pošteno da nešto izostavimo ili krivo napišemo.Svi zapovjednici vodova 3.bojne i zapovjednik 3.satnije su nam dali svoje viđenje samo nemamo ništa o 1.vodu jer su nam nedostupni zap 3.bojne,2.satnije i 1. voda točnije ekipa koja je držala Biljeg i izvukla se prema 6.dp odnosno njihovoj inter.bojnoj kako oni kažu.
poljica8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.