Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2003., 22:18   #1
Thumbs down Ulično maltretiranje

Idem ja tako potez Draškovićeva-Stara Vlaška-Trg, oko 23h i negdje na pola puta uleće mi neki tip (kasne tridesete, malo onaj kretensko-pripiti look) kako bi se rado upoznao sa mnom, ja kažem hvala al žuri mi se...al on neda mira, ja prelazim cestu, on za mnom i ne pušta!

A tip koma, čim sam ga odbila počinje s pričom da šta si ja umišljam, nije on nikakav narkoman il pijanac, on se samo htio upoznat sa mnom, a ja tako drska ...i postaje sve gori i glasniji..da šta si ja umišljam, da uopće nisam lijepa..a na svaki moj malo drskiji odgovor on se počinje prijetiti kako će me prebit..

U to nailazimo na skupinu dečkića, koje on razmiče po cesti vičući "prolaz, idu ustaše" i ja se mislim kako ću se zakačit za ove klince i tako lakše ga se riješit. Al ne, on sad gnjavi i njih, a na mene sve nervozniji, prolazimo ispred Bonita-sandwicha, on se dere..vidi kakva je, misli da je lijepa, pogledaj na što liči, takve kod nas na selu krave čuvaju, jebem ti mater drsku dalmatinsku..ma strava..
Na moj odgovor on opet prijeti kako će me prebit.

Na kraju je zapeo na trgu s nekima koji su vikali "Dinamo", pa je on počeo vikat "Hajduče"..a ja se nekako izgubila u gužvi..

Mislim, šta uopće napravit u takvim situacijama...?, nisam strašljivi tip, al kad vidiš da je netko kreten, nema tu puno pomoći...
Usputni prolaznici ni ne moraju ništa kužit, mogu mislit da se poznamo i svađamo..

Kako se uopće izvuć iz takvih stvari?
Takav jedan da me se ulovi npr. u kasnim noćnim satima?

Stvarno neugodno iskustvo!!!
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 22:29   #2
Imala si sreću da te nije zaskočio negdje na osami, gdje nema ljudi, pa još noć itd. To je moglo biti klasično silovanje i pitaj boga još što. Hvala bogu, dobro si prošla. Obično mislimo da se takve stvari događaju nekome drugome, ali nije tako. Manijaka i luđaka ima svugdje oko nas, a kakva su vremena bit će ih još i više. Nema tu druge nego se držati mjesta koja su osvijetljena i gdje ima ljudi, a najbolje bi bilo znati neku borilačku vještinu ili barem nosi sa sobom suzavac u torbi (u spreju).
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 22:31   #3
Je, užasno, već sam ti iskomentirala . A napravila si najbolje što si mogla - prikrpala si se nekoj škvadri. I ja bih tako postupila. I nadala se da ću naići usput na nekog murjaka.
Još bi mi samo nešto bila utjeha, a to je da sigurno trčim brže od nekog pijanca. Ako je dovoljno pijan.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 22:32   #4
fakat uzas. mislim, tu nikakva spreha ne pali
ja bih napravila isto sto i ti...pokusala se izgubiti cim diskretnije, krenuti tamo gdje je ziher puno ljudi...
nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 22:42   #5
Nema tu pravila, moraš se osloniti na procjenu što smiješ a što ne smiješ napraviti.

Ponekad nije mudro pregrubo se otresati na takve... osobito ako nikog nema u blizini.

Imala si sreće, čini mi se, što se ipak sve događalo u centru grada. Pitanje je kako bi ista stvar završila negdje na periferiji.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 22:45   #6
al' zamisli - centar grada, a nitko joj ne pomogne
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 22:48   #7
Ne kuže ljudi Sandy šta se događa..
Mi prođemo pored njih, oni čuju samo jedan dio onoga šta on viče..treba se čovjek i snać, nisu svi brzi..

Al da je baš stislo..počela bi ja vikat


Nego čitam vaše odgovore, i nema riješenja, i vi bi slično postupile ko ja..al izvuć se ne možeš, da se naopako okreneš od takvih kretena..

To je najgori dio
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 22:49   #8
Ja mislim, kad procijeniš da nemaš kud pobjeći, možda je najbolje potpuno sakriti sve negativne osjećaje i početi veselo čavrljati.

U svakom slučaju nešto manje očekivano i nešto što ne razjaruje.

Ali opet, to nije moguće unaprijed savjetovati.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 22:54   #9
Quote:
VelmaX kaže:
Ja mislim, kad procijeniš da nemaš kud pobjeći, možda je najbolje potpuno sakriti sve negativne osjećaje i početi veselo čavrljati.
Ma znala sam ja to..al aj se ti suzdrži i budi fin
Iako da je bilo sve pusto oko nas, nebi bila ista priča s moje strane, to je sigurno..bila bi mirna..


north je ovo sprejeve spominjala..uopće nije loša ideja
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 23:06   #10
Quote:
indian kaže:
Ma znala sam ja to..al aj se ti suzdrži i budi fin
Pa zašto ne?

Ja prema takvim jadnicima za čas mogu osjetiti iskreno sažaljenje jer to i zaslužuju.

Kaj misliš, kako je njemu nakon što mu 1574897. komad zbriše s izrazom gađenja na licu?

I onda shvatiš da je taj mali crv možda željan ljubazne riječi više nego ičeg drugog i... kaj ja znam, potapšeš ga po ramenu.

Zapravo, mislim da su puno opasniji (i podliji) tipovi koji te šutke prate i ništa ne dobacuju. Ili oni koji odmah nasrću bez "upoznavanja".
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 23:22   #11
Izvadis mobitel i kazes mu da zoves svog muza koji je policajac i koji ce mu razbit glavuUvijek se isplati na finjaka rec mu svoje ime ili izmislit,i eto upoznali smo se sad moram ici,znas imam jako ljubomornog muza koji radi u murji i nije bas cist
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 23:45   #12
ovo sa mobitelom... al malo drugacije. hini razgovor sa muzem koji je upravo iza ugla...
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 00:00   #13
Quote:
VelmaX kaže:
Ja mislim, kad procijeniš da nemaš kud pobjeći, možda je najbolje potpuno sakriti sve negativne osjećaje i početi veselo čavrljati.

U svakom slučaju nešto manje očekivano i nešto što ne razjaruje.

Slazem se. Ne treba mu drsko uzvracati. Ali niti prihvatiti ulogu zrtve. Ako se mozes koncentrirati i ostati pribrana, najvjerojatnije ti frajer stvarno nema namjeru nista napraviti. Pijan je i ide se izivljavati.

Ako mu se suptrostavis, kazes mu "sve sto ga ide", onda ce on to shvatiti kao napad i opravdanje da skoci na tebe. ili ako mu se prikazes kao zrtva, frajer ce mozda poceti uzivati u moci koju ima nad tobom i ici ce dalje.

Jednom su me dvojica pocela spopadati na Kolodvoru, oko dva u noci. Pa sto ja mislim da mi oni pocnu raditi ovo, sto ja mislim da mi pocnu raditi ono? Bilo mi je muka. Imala sam neke cipelice i znala sam da ako pocnem trcati, necu daleko stici. Pocela sam pogledavati ljude koji su cekali tramvaj, nikoga nije previse zanimalo da me dodje "spasiti".

Onda sam se spremila: ili cu se poceti s njima tuci, pa bjezati ili ce odustati. Stavila sam se u neku pozu, da budem spremnija zamahnuti rukom i najljubaznije im rekla:"Mozes napraviti sto god hoces. Sto god hoces na ovom svijetu, mozes napraviti. Uvijek imas izbor" (slucajno u to i vjerujem) Gledala sam ih u oci... frajeri su se sledili. Jedan je pogledao u smislu: Tko si ti!? A drugi se sakrio iza ovoga i onda su se pokupili...

Eh, tek onda su mi se odrezale noge. I tek onda su mi pristupili ljudi, da me pitaju jesam ok.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 00:00   #14
baš na valentinovo je moju frendicu i mene napao neki tip, deda ustvari. bile smo na starom gradu, same. i deda stane pred nas i počne drkat. uspaničarile smo se i rvo smo probale to s mobitelom - kao da nam društvo upravo dolazi, čak smo i mahale nekim dečkima ali nije uspjelo. na kraju smo ustale i počele trčat, a on za nama! sva sreća da smo naletjele na neku grupicu, ne znam što bi inače bilo
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 00:03   #15
Nekad sam u kvartu u kojem sam zivjela cesto nailazila na "drkadzije". Oni zele da se iznenadis i uspanicis. Toliko puta su me prestrasili, nekad i rasplakali. Ali cesto sam im samo zazeljela dobar dan, haha, kako bi se prenerazili, odmah bi izgubili volju za egzibicionizmom.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 00:07   #16
Shtefitza , reagirala si neočekivano i totalno ih zbunila, to je odlično.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 00:09   #17


Ma bila sam zahvalna bogu i svakome, da su bili tako naivni. Ne znam sto bi bilo da je to bio netko premazan mastima i spreman na fizicku gnjavazu. Racunala sam na to da se najcesce samo prave vazni.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 00:13   #18
A što se tiče spominjanja muževa, mislim da se time slabi vlastita pozicija.

Osim što "prijetnja mužem" zvuči izlizano, u njoj je skrivena i poruka - Ja sam krhka ženica, ne mogu se sama braniti.
Bojim se da je to tipičan stav potencijalne žrtve.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 00:16   #19
Moze biti. I jos dodatno mu postavljas izazov, da li da se ide dokazivati da ga ne plasi tvoj muza.

Ali dobra fora je izvaditi telefon i barem se pretvarati da nekoga zoves. Onda si zazuzeta, mozda informiras policiju, mozda tvoja "prijetljcia" upravo stize ili upravo informira policiju, mozda je tvoja "mama" upravo svjedok ovome sto se dogadja na ulici... mozda ga telefon u ruci nagna da ide pronaci laksu zrtvu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 00:25   #20
Quote:
Shtefitza kaže:


Ma bila sam zahvalna bogu i svakome, da su bili tako naivni. Ne znam sto bi bilo da je to bio netko premazan mastima i spreman na fizicku gnjavazu. Racunala sam na to da se najcesce samo prave vazni.
Uvijek je to neizvjesno i vjerojatno ponekad nije moguće izbjeći loš ishod. Sreća je da nisu svi napasnici totalni psihopate ili luđaci koji se na ništa ne obaziru.

Postoje oni neodlučni, koje je moguće obeshrabriti, ili ohrabriti nekim postupcima.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.