Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: Kada ste dobili menstruaciju
11-15 godina 84 83.17%
Imala sam manje od 11 godina 7 6.93%
Imala sam više od 15 godina 7 6.93%
Ne sječam se...bilo je to davno! 3 2.97%
Glasovatelji: 101. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 13:58   #21
13 godina, u busu me bolio trbuh za popizdit, a kako sam i rigala (do punoljetnosti sam rigala na putovanjima a nekad bogami i u autu po gradu ), mislila sam da je od toga.
Nisam se prepala, puno mojih frendica je to vec imalo, bila sam uzbudjena i zanatizeljna - ja sam nekako shvatila da to imas samo jednom godisnje, tako nekako. Kad pozelis imat bebu, dobijes mengu
Baka mi je iskopala neku gazu, sutra otisla kupit uloske. Mislim da su se zvali ONA, plavi i zuti, plavi su kao tanji, al ubime ako ikad osjetila razliku

A onda je uslijedio horor - sljedeci dan nisam mogla ustat iz kreveta, koliko je bolilo Kad mi je baka rekla da ce bit tako svaki mjesec, pocela sam plakat od muke.
Imala je pravo, nazalost Ja nisam
Zmijica is offline  
Old 06.10.2004., 14:33   #22
Yeah, well, mojih prvih par nije boljelo, ali bogami sad odma prvi dan pocnem pit tablete. Bez njih ne bi prezivjela tih par dana.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Old 06.10.2004., 14:47   #23
Nemrem se točno sjetit jesam li imala punih 11 godina. Bilo je u 5. razredu, ali ne znam je li bilo prije 3. mjeseca, kad mi je bio 11. rođendan - ili nakon njega. Sve sam znala o menstruaciji, ali me svejedno iznenadila jer mi nije uopće izgledala onako kako sam očekivala. No, nisam se jako prestrašila, samo mi je bio bed što sam bila sama doma s dedom No, dedo mi je bio kul; bez pol frke je znao gdje ima uložaka i dao mi ih je par. Ostalo su sredile mama i baka kad su došle doma.

Ono čega se jako dobro sjećam je da sam tada dobila prvu menstruaciju, ali drugu sam dobila tek nakon šest mjeseci
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Old 06.10.2004., 15:47   #24
Quote:
Indigo Girl kaže:
Prvi srednje, 14 godina. Bili smo na izletu na Bledu. Otisla sam u wc kad ono crveni li se Nit me je bilo strah nit me uhvatila panika. Jedna cura mi je dala ulozak i to je to.

Ne razumijem zasto se vecina cura preplasi, pocne plakati, bude im neugodno?
Pa, velika je razlika dobit menstruaciju u 5. osnovne ili 1. srednje. VELIKA. I još kad si jednia u razredu.

Ne sjećam se da sma plakala ili prestrašila se ali itekako mi je bilo neugodno i to samo na tjelesnome kad bi svi dečki dolazili i uprli prstom u mene i onda: 'A zašto sjediš na klupi?'
__________________
x
Elektra is offline  
Old 06.10.2004., 17:55   #25
Ja se sjećam da sam se rasplakala, bilo mi je teško jer sam do tog trenutka bila dijete, a sad odjednom nisam više dijete! I to mi je bio groozan osjećaj!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Old 06.10.2004., 18:07   #26
Za mesec dana je trebalo da napunim 12 godina. Bila sam kod kuće i samo sam primetila da sam dobila. Pošto sam već od ranije znala "šta me čeka", tj. mama mi je objasnila nisam se mnogo iznenadila. Ali mama jeste. Valjda je mislila da je prerano, ne znam. U svakom slučaju, kupila mi je poklon. Vidim da još ima onih koji su dobili poklon za prvu menstruaciju. U početku - dve-tri godine - mi nije bilo tako strašno kad dobijem, sve dok mi se menstruacija nije ustalila na 28 dana. Od tad kreću bolovi i eto ceo život imam bolne menstruacije. Prvog dana obavezno pijem lekove. Ponekad i drugog.
 
Old 06.10.2004., 19:12   #27
meni je najgora bila ona neBliskost sa mamom
(neću reći- još uvijek jest, sad sam već navikla, a i dobro je tak kak je)


mama mi je toliki stranac bila, da kad sam dobila svoju prvu mengu nisam ništa ni rekla.
...nisam bila ni uplašena,ni ništa... sve sam znala i sama sam to riješila.
bilo je to sa 13 godina.

spomenula sam joj tek sljedeći put.
i tad je samo nezainteresirano rekla - dobro.
i pokazala mi gdje stoje ulošci u ormariću.
*cactus* is offline  
Old 06.10.2004., 19:21   #28
13 godina, i bila sam na praznicima kod bake.... i tako ja u gostima kod nekih rođaka, trbuh malo čudan ali ok.. još se jedno dijete nekako lijepilo za mene (inače vragolasto), al onak slatko, znam da sam si mislila: pa što je ovo, nisam ti ja mama.... i kasnije navečer vratila se ja kod bake i na wc.. kad ono poplava.. znala sam o čemu se radi al svejedno, nekako mi nije bilo drago, htjela sam ja to što kasnije dobit jer znam da je to samo problem... i nekako sam bila sva tužna i u komi, nije prestalo curit pa mi sam rekla baki, donijela mi uloške.. za 3 dana sam otišla doma...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Old 06.10.2004., 19:25   #29
Uf,koje pitanje...imala sam 11 godina.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 06.10.2004., 19:47   #30
Nepunih 11, deset i pol, zapravo, krenula sam u peti razred. Stara mi je objasnila da se tako "žena čisti".
Nisam se iznenadila niti mi je bila trauma. Išla sam piškiti, vidjela crveno, rekla mami, ona odmah rekla tati, dobila sam uložak u zahod i to je to.
Sjećam se kad sam rekla nastavniku tjelesnog da "ne mogu vježbat danas jer sam dobila menstruaciju", ovaj me blijedo pogledao i rekao: Ne vjerujem. Glupan.
Uopće nemam loših sjećanja na prvu mengu. Imam na većinu ostalih.
Blaise is offline  
Old 06.10.2004., 20:39   #31
hmmmm...
stvarno ne znam kad, negdje 6 razred valjda, 7 mozda... bo...
nije bolilo ni nista, ali sjecam se da sam mislila kako to grozno smrdi
tek pred par godina pocelo me bolit ali isto ne turbo jako (onako jedan dan)

vise se sjecam prvi put koristenja tampona, tampon - tange i sos a ono tampon nedovoljno duboko stavljen
hehehe
hana is offline  
Old 06.10.2004., 20:47   #32
Quote:
hana kaže:
hmmmm...
stvarno ne znam kad, negdje 6 razred valjda, 7 mozda... bo...
nije bolilo ni nista, ali sjecam se da sam mislila kako to grozno smrdi
tek pred par godina pocelo me bolit ali isto ne turbo jako (onako jedan dan)

Eh, ta divna nostalgija. Tako sam i ja nejbo kad sam platio prostitutku prvi put, samo što je bila puno skuplja od uložaka
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Old 06.10.2004., 21:07   #33
Sa 11 i nesto sitno, bas sam krenula u 6. razred. Sjecam se da sam jedva cekala kad cu dobiti i uzivala prvih par mjeseci nakon toga (sto sam zazalila kad su nakon par mjeseci poceli bolovi), a bilo nas je u razredu vec dosta koje smo vec dobile menstruaciju. Bilo mi je bas super, osjecala sam se "velika", heh Cure su pocele naveliko to koristiti kao izliku za ne raditi tjelesni i onda se na klupi nadugo raspravljalo o uloscima i tamponima
Dustflower is offline  
Old 06.10.2004., 21:30   #34
Quote:
Dustflower kaže:
Cure su pocele naveliko to koristiti kao izliku za ne raditi tjelesni i onda se na klupi nadugo raspravljalo o uloscima i tamponima
Nije se ni očekivala nekakva dublja rasprava Jel bilo kakvog čik fajta?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Old 06.10.2004., 21:31   #35
nekih mjesec dana nakon sta sam napunila 11. valjda godinu dana sam uredno vezala nesto oko pasa
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 06.10.2004., 21:35   #36
Imala sam 12 godina i bilo je to baš za vrijeme božićnih praznika, sjećam se da sam gledala neku takvu emisiju, a onda sam nešto čudno osjetila,otišla na wc i napravila prijavak mami koja mi je dala uložak. još se i sad sjećam tog neugodnog osjećaja međi nogama... bila sam dobro informirana i već sam bila nestrpljiva da napokon i to doživim...ajme koja greška, mogla sam još uživati...
koliko vidim, jako malo cura je mengu smatralo dobrom stvari, ali kod nas u razredu je to bila top tema - tko je već postao odrastao.
bile smo stvarno blesave...
danni is offline  
Old 06.10.2004., 22:04   #37
Ja sam dobila s 12 godina (u 6. razredu). Ali nije mi to bio neki šok jer smo ja i frendica već naveliko čitale Teen i informirale se o svemu i svačemu. I nisam nikom rekla. Uzela sam uložak i to je bilo to. I mama mi nikad o tome ništa nije rekla.
Kristina19 is offline  
Old 07.10.2004., 07:55   #38
u 7. razredu....
31.12. mama i ja se petljamo po kuhinji (ona sprema jos neke kolace (uvek u tripu da je malo hrane) a ja smetam) i ja osetim da se nesto desava.... I kazem mami, i dobijem ulozak, i to je bilo to.

Posto smo to vece cekali Novu, bed mi je bio samo da jedan, u to doba meni jako bitan i poseban deckic , ne skonta.
lyna is offline  
Old 07.10.2004., 08:19   #39
Quote:
Cyn kaže:
samo mi je bio bed što sam bila sama doma s dedom No, dedo mi je bio kul; bez pol frke je znao gdje ima uložaka i dao mi ih je par.
Ma ovo je super!
Cro-cutie is offline  
Old 07.10.2004., 12:06   #40
Zakljucak je da se Hrvatice rano pocinju tjerati
N!NO is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.