Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 21:45   #61
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između otpisa poreznog duga nekoga kome je obrt propao i bankarskog duga radnika koji je izgubio zaposlenje jer je firma propala?
On nije ništa ni od koga uzimao, nego tek nije punio vreću parazitima poput ovakvih - link.

A to što su bolesnim sustavima tzv. "pravne" države banke svete krave, a narod stoka sitnog zuba, priča je za sebe.

No, postoje primjeri koji su drugačiji, kao Island, koji se izvlači iz krize brže od ostalih, jer je na prvo mjesto stavio ljude, a ne parazite i lihvare - LINK.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:20   #62
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
On nije ništa ni od koga uzimao, nego tek nije punio vreću parazitima poput ...
ako ja uredno "punim vreću", onda očekujem da taj, i njemu slični, bar pokušaju namirit svoje obaveze, a ne da mu je najveći domet objava žiro računa u medijima, da mu drugi uplaćuju i riješe ono što on nije htio, od 2002. godine, eeeej

kako vrijeme prolazi, ono što ja vidim, sve više se ljudi okreće protiv te obitelji, jer slika postaje cjelovitija, ali još uvijek neki mediji upravo besramno zaglupljuju "raju"
tako npr Index izbacuje iz priopćenja Ministarstva financija zadnji dio u kojem ovi navode da je Vukić dao suglasnost da se kuća stavi pod hipoteku, da bi njegova kćer nadograđivala kat, nakon što mu je konačno sinulo da se može učiniti ovrha

mislim svašta, mogao je dić hipotekarni ili slično, da bi isplatio dug, mogao se bilo kako nagodit da plaća u ratama, i mirno spavat, ali ne.... njegova kćer nadograđuje kuću

kao pijani bogataš se ponašao, a sad sva ta halabuka

meni je žao ljudi koji nemaju, koji ispaštaju, siromašni su..... al' ovi će se uvijek snać, i kako vidiš, snalaze se jako dobro, baš me zanima koliko će im se para nakupi na računu
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:21   #63
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Onima kojima je obrt propao, da. Ne vidi se struktura poreznog duga, većina iznosa je najčešće u takvim slučajevima (propalih obrta) kamatarenje, a druga stavka po veličini je obično mirovinsko osiguranje, koje mu neće biti priznato, ako nije platio, pa samim tim i priča kako je nekoga oštetio nije ozbiljna.
Upravo tako. Ako obrtnik ne plaća mirovinsko i zdravstvene doprinose, poslije par mjeseci neće moći ići kod doktora. A mirovinsko će mu zaključiti staž SAMO KOJI JE PLATIO. Nisam nikad čuo da je nekome išao staž za mirovinu a da nije plaćao. Pogotovo ne duže od par mjeseci. Tako da su gluposti da netko može sebi nakrcati puste tisuće kuna duga na ovako nešto. Ionako obrtnici plaćaju sebi minimalac od nekih 2000 kuna na mjeec: za mirovinu + zdravstveno osiguranje.
Meni se ovdje čini da su Vukići ispali jako bedasti, neka mi oproste na izrazu. Jer svaki pametan obrtnik će na vrijeme prepisati nekretnine kao i značajnije poktetnine na djecu ili sl. rodbinu. Čim vide što im se sprema.

U stvari se ovdje vidi tragedija Hrvatske države koja ne želi donijeti zakon o OSOBNOM BANKROTU. Jer bi onda ovakvi pojedinci imali svoga upravitelja koji sa njihovom imovinom raspolaže u cilju da ovi stanu na noge. Ali to je državi skupi sport. A bogami i bankama koje bi trebale godinama čekati naplatu svojih potraživanja. Tako da taj zakon ne želi ni država ni banke

http://slobodnadalmacija.hr/Spektar/...6/Default.aspx

p.s.

Inače ovakvo ponašanje Zadarske porezne ispostave je bilo malo neobično, da odmah idu u progon dužnika. Evo, moja je pokojna baba kuću u kojoj je živjela 60 godina prepisala na sebe jer je kuća bila uknjižena na hrpu umrlih prateta i prarođaka.
I ja sam vodio sva ta posredovanja pravnika i tuženih. Na kraju sam dobio "čitabu" porezne uprave da baba mora platiti porez. To mi je bilo vrlo čudno da se na "sređivanje" imovine plaća porez od 5%. Dao da je baba kuću kupila od pokojnika
I ja ne budi lud, nekoliko sam im puta ispunjavao neke njihove bedaste formulare, ali sve zbrda-zdola da je poreznica sebi čupala kosu. I baba je kuću poklonila meni te poslije par godina umrla. Sada sam im poslao skupa sa bedasto-popunjenim bedasti formular i osmrtnicu od babe sa natpisom: "Kasno Marko na kosovo stiže"

Mogli su to tako napraviti i Vukići, odnosno gazda Vukić koji je bio vlasnik obrta. Ali jadnika nije imao tko savjetovati. A ja sam 5-6 puta zvao i pričao po pola sata sa ženom moga radnog kolege. A njegova je žena sudkinja suda u Zadru, pa me je dobro savjetovala u moju korist, ali ne i u korist svoga poslodavca - države
(poslodavac će njoj ionako dati solidnu plaću neovisno o porezu moje babe na sređenu kuću)

Zapamtite: POREZ PLAĆA SIROTINJA ili oni koji se nisu na vrijeme informirali. Primjer: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...3&postcount=53

Zadnje uređivanje krena : 13.11.2012. at 22:38.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:32   #64
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
ako ja uredno "punim vreću", onda očekujem da taj, i njemu slični, bar pokušaju namirit svoje obaveze, a ne da mu je najveći domet objava žiro računa u medijima, da mu drugi uplaćuju i riješe ono što on nije htio, od 2002. godine, eeeej

kako vrijeme prolazi, ono što ja vidim, sve više se ljudi okreće protiv te obitelji, jer slika postaje cjelovitija, ali još uvijek neki mediji upravo besramno zaglupljuju "raju"
tako npr Index izbacuje iz priopćenja Ministarstva financija zadnji dio u kojem ovi navode da je Vukić dao suglasnost da se kuća stavi pod hipoteku, da bi njegova kćer nadograđivala kat, nakon što mu je konačno sinulo da se može učiniti ovrha

mislim svašta, mogao je dić hipotekarni ili slično, da bi isplatio dug, mogao se bilo kako nagodit da plaća u ratama, i mirno spavat, ali ne.... njegova kćer nadograđuje kuću

kao pijani bogataš se ponašao, a sad sva ta halabuka

meni je žao ljudi koji nemaju, koji ispaštaju, siromašni su..... al' ovi će se uvijek snać, i kako vidiš, snalaze se jako dobro, baš me zanima koliko će im se para nakupi na računu
Kao što ti je potvrdio i Krena, većina takvih dugova nakon propalih obrta je kamatarenje, na drugom mjestu je obično "dug" za mirovinsko osiguranje, ali koje mu neće biti priznato ni upisano pa ni time nije nikoga oštetio, kao što se podmeće. A, ako je točno da je stvar u tome što je zaboravio odjaviti obrt, onda je cijeli "dug" u suštini fantomski.

Uglavnom, kao što rekoh, iz mojeg džepa, kao ni iz tvojeg - nije ništa uzeo.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 13.11.2012. at 22:38.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:46   #65
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
p.s.

Inače ovakvo ponašanje Zadarske porezne ispostave je bilo malo neobično, da odmah idu u progon dužnika.
kako to misliš odmah? kad dug datira od 2002. godine
jesi pročitao original priopćenje Porezne?



Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Kao što ti je potvrdio i Krena....
Krena uopće nije rekao ono što ti tvrdiš

a to što ne ide direkt iz mog džepa nije važno, ako svi želimo pravnu državu

ne možeš reć da čovjek nije imao vremena da se žali na dug, ili da ga postepeno rješava
a ni prstom nije mrdnuo
osim što je kćeri dao osiguranje na kredit tj. novo zaduženje
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:54   #66
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
kako to misliš odmah? kad dug datira od 2002. godine
jesi pročitao original priopćenje Porezne?
S obzirom na njihovu brzinu, to je "odmah"


Quote:
Krena uopće nije rekao ono što ti tvrdiš

a to što ne ide direkt iz mog džepa nije važno, ako svi želimo pravnu državu

ne možeš reć da čovjek nije imao vremena da se žali na dug, ili da ga postepeno rješava
a ni prstom nije mrdnuo
osim što je kćeri dao osiguranje na kredit tj. novo zaduženje
Tu se čovjek zeznuo. Trebao je njoj kuću pokloniti sa pravom doživotnog korištenja, pa da ova onda digne kredit.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:57   #67
Quote:
colour kaže: Pogledaj post

Krena uopće nije rekao ono što ti tvrdiš
Kako nije? Pa rekao je isto to da Vukiću mirovinsko neće biti niti upisano/priznato...

Quote:
colour kaže: Pogledaj post
a to što ne ide direkt iz mog džepa nije važno, ako svi želimo pravnu državu
A što je pravna država? Vukići moraju puniti vreću, a trutovi mogu krasti iz vreće i imati kožna sjedala i grijane guzice - link. E, vidiš, mene brine hrpetina (na svim razinama) takvih trutova koji slobodno kradu, a sve po zakonu "pravne" države.

I još da kradu za osiguranje gole egzistencije svojih obitelji (pa bi to bila olakotna okolnost), ali ne, oni kradu iz tvojeg i mojeg džepa da bi sebi osiguravali luksuz grijanih stražnjica. I to je po zakonu, to je "pravna" država.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 13.11.2012. at 23:19.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 23:08   #68
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Kako nije? Pa rekao je isto to da Vukiću mirovinsko neće biti niti upisano/priznato...



A što je pravna država? Vukići moraju puniti vreću, a trutovi mogu krasti iz vreće i imati kožna sjedala i grijane guzice - link. E, vidiš, mene brine hrpetina (na svim razinama) takvih trutova koji slobodno kradu, a sve po zakonu "pravne" države.

I još da kradu za osiguranje gole egzistencije svojih obitelji (pa bi to bila olakotna okolnost), ali ne, oni kradu iz tvojeg i mojeg džepa da bi sebi osiguravali luksuz grijanih stražnjica. I to je po zakonu, to je "pravna" država.
Meni nikako ne ide u glavu da neki automehaničar može skupiti : Nepodmireni porezni dug Vukićevih u iznosu od 262,6 tisuća kuna http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/o...e-od-2002.html
Jedino ako nije imao 10 radnika. Ali to nije slučaj. Tako da se može govoriti samo o tome da nije platio PDV. A mirovinsko i zdravstveno mu se ionako stopira nakon par mjeseci. A to ionako nije dug za porez, nego za drugu vrstu neplaćenih potraživanja.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 23:08   #69
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
...A što je pravna država? Vukići moraju puniti vreću, a trutovi mogu krasti iz vreće i i...
Sizif, svaki slučaj je za sebe
to što neki drugi rade štogod da rade, nema veze s ovim slučajem, nema tu uspoređivanja, ma možeš, al ni iz džepa ni u džep, to je samo pusta pričancija što se izvršavanja obaveza tiče

jel bi ti prestao plaćat neke doprinose pod izgovorom da država previše troši?
ne bi, da ti i odgovorim odmah



@Krena, čovjek je mogao puno toga poduzet, ali nije, i to je ono što iritira kako se saznavaju detalji
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 23:25   #70
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Sizif, svaki slučaj je za sebe
to što neki drugi rade štogod da rade, nema veze s ovim slučajem, nema tu uspoređivanja, ma možeš, al ni iz džepa ni u džep, to je samo pusta pričancija što se izvršavanja obaveza tiče

jel bi ti prestao plaćat neke doprinose pod izgovorom da država previše troši?
ne bi, da ti i odgovorim odmah
Ako je čovjek zarađivao tri-četiri tisuće kuna mjesečno (a mnogi obrti propadaju jer je npr. promet mali, pa ni toliko ne ostane), onda je jasno da mu je prioritet prehraniti djecu, a ne brinuti se za svoju mirovinu. I što se to tebe tiče? Nije imao za svoje mirovinsko, mirovinsko mu neće biti priznato.

A zašto porezna uprava nije dala na uvid strukturu duga??? Što misliš, zašto? Zato što je kamatarenje u takvim slučajvima u pravilu najveća stavka.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 13.11.2012. at 23:37.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 07:38   #71
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ako je čovjek zarađivao tri-četiri tisuće kuna mjesečno (a mnogi obrti propadaju jer je npr. promet mali, pa ni toliko ne ostane), onda je jasno da mu je prioritet prehraniti djecu, a ne brinuti se za svoju mirovinu. I što se to tebe tiče? Nije imao za svoje mirovinsko, mirovinsko mu neće biti priznato.

A zašto porezna uprava nije dala na uvid strukturu duga??? Što misliš, zašto? Zato što je kamatarenje u takvim slučajvima u pravilu najveća stavka.

OVO JE KLJUČ propadanja, dakle koliko ima ovakvih obrta, ribara,poljoprivrednika čiji poslovi nemogu dovoljno donijeti novaca, a ljudi moraju od nečega živjeti, ZAR je rješenje BIRO
ili update zakona, zakoni su logični, ali ljudi nisu i takvi su se pokazali na ovoj temi,

pa razlika je između peveca,konzuma i vukića, njegova je greška što je poštivao zakon i otvorio obrt, da je radio na crno nikom ništa, ali bit ovog što govori sizif je da je došla takva situacija da sa obrtom možeš zaraditi bruto tri-četiri tisuće kuna i tim novcima prehraniti obitelj,ili plaćati državi i biti gladan,ili otići na biro i biti gladan, ILI PROMIJENITI NEKE STVARI,a stvari se neće mijenjati ako se glava stavlja u pijesak, a to stavljaju katrin i ostali komentatori koji su "pravnici" (treba rješiti problem, a vi ga nerješavate-nemožete poništit čovjeka),


idemo uvesti još neke činjenice:
obrt može biti u sustavu pdv-a i nemora (ide ako su mu prihodi veći od 85 000kn, a to je bilo prije ovih zadnjih izmjena
ako je u sustavu pdv-a čovjek plaća pdv po naplaćenom računu,
troškovi u obrtu su mirovinski,zdravstveno,ime obrta,spomenička renta i obrnička komora kvartalno (to je u prosjeku 2200kn mjesečno) i knjigovođa 1000kn mjesecno

dakle ako nemas nikakvih prihoda i neplaćaš obveze, za neplaćeno zdrastveno nakon nekog vremena ti to evidentira se pa nemaš osiguranje, sve liječničke usluge moraš platiti, neplaćanje mirovinskog se evidentira tako da nemaš radni staž,


Ovo je problem koji će sa ovom štednjom pomesti sve male obrtnike koji su zivili od svog rada jer je takvo vrijeme da oni nemogu preživjeti i sada postavljam pitanje
zar je rješenje sve zatvoriti i otići na biro?
eu nam sigurno neće pomoći,
nemojmo ove ljude mješati sa todorićem,žderićem,čačićem,linićem,kutlom,livakovi ćem,horvatičićom,ježićom.....

hrvatska nije EU, hrvatsko ribarstvo i njemačko nije za usporedbu (mi 1000 otoka oni ni jedan, a to u prevodu znači jedno je raditi u kamenu, a jedno u zemlji), hrvatska industrija i njemačka industrija nije za usporedbu, hrvatsko pravosuđe i njemačko pravosuđe nije za usporedbu,stupanj razvitka rh i njemacke nije za usporedbu, nemogu u prvi razred zajedno sedmogodisnjak i petnaestogodišnjak


NIJE ovo zagovaranje nepoštivanje zakona već upozorenje da sa ovakvim zakonima i provođenjem zakona mi propadamo, treba proučiti uvijek sve činjenice i na osnovu njih dovesti zaključak, a ne površno to je tako i gotovo nemože drukčije, i onda se ponašati kao da smo sljepci!!!!!!


evo još nekih detalja za vukiće

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalm...7/Default.aspx

iz čega prizlazi da im je kuća prodana još 2009 godine???

dakle pitanje zasto prodati nesto iz čega se nije moglo namiriti porezna kad su banci duzni 90 000 svicarskih franaka (bas me zanima ako se ovo pretvori u kune to je 450 000 kuna kako se banka namirila)
pa vlasnik kuće je bila banka (a kredit su plaćali...)

ima ovdje ohoho nelogičnosti....

i što sada sa vukićima, primaće socijalnu pomoć,živjeti u prihvatilištu, tko ima onda plaća hranu, smještaj, kome su onda na trošak?
zar onda njihova potreba za hranom,jelom, potrebštinama prestaje?!?


da u rh ima lopova, ali ima i POŠTENIH ljudi, a nesmu ZBOG LOPOVA nastradati pošteni, a nažalost nastadat ćemo MI, a ONI ne kao što su opisali pravnici u razlici d.o.o-a i obrta..........

Zadnje uređivanje spsplc : 14.11.2012. at 07:51.
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 07:40   #72
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
On nije ništa ni od koga uzimao, nego tek nije punio vreću parazitima poput ovakvih -
Uzimao je od onih koji su plaćali visoki pdv i harač da bi se skupila lova i za zdravstveno kokega su koristili a nisu plaćali.

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Kao što ti je potvrdio i Krena, većina takvih dugova nakon propalih obrta je kamatarenje,..
Nije kamatarenje kada svatko zna ili bi trebao znat da su zatezne kamate 15% što je uredbom propisano i veća je od kakata na kredite.

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
. onda je jasno da mu je prioritet prehraniti djecu, a ne brinuti se za svoju mirovinu.
Normalno da neće jer će je dobivat iz zajedničke kase koju nije punio.

Quote:
spsplc kaže: Pogledaj post
troškovi u obrtu su mirovinski,zdravstveno,ime obrta,spomenička renta i obrnička komora kvartalno (to je u prosjeku 2200kn mjesečno) i knjigovođa 1000kn mjesecno

sve liječničke usluge moraš platiti,
I kad shvatiš da nemožeš plaćat dug ti je max 3 puta veći od 3200.posudiš novac i platiš a ne čekaš da ga država obriše.
Ma koji je taj koji ne uplaćuje zdravstveno a plaća zdracstvene udluge?To je smo teorija jer onda pola države ne bi išlo kod doktora.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 14.11.2012. at 07:47.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 07:54   #73
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ma koji je taj koji ne uplaćuje zdravstveno a plaća zdracstvene udluge?To je smo teorija jer onda pola države ne bi išlo kod doktora.
nema šanse da ćeš na svoju zdrastvenu dobit nešto, e sad druga je stvar sto i tamo ima korupcije.......

da i sada vukići imaju i sve usluge besplatno jer su socijalni slučaj
i primaće pomoć možda veću nego su zarađivali u obrtu i
TKO je sad lud?




i evo di je eu danas:


http://danas.net.hr/svijet/masovni-p...-diljem-europe

a di smo mi

http://www.jutarnji.hr/evo-zasto-pro...kuna-/1066318/

a protekli tjedan i proteklih mjeseci zaposleno brdo ljudi na općinski sud, komunalne i razne druge firme
kroz volontiranje u svim zupanijama:
http://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx

dakle opet nastao problem s jedne strane ga rješavaju, a s druge povećavaju

i što ćemo reci da svi u sudu nerade, da svi u vladi nerade, ili????

dakle mi u rh izjednačavamo sve i vukića i kutlu i neznam koga i što

zar je plaća od 3500 za sss velika? zar se s tim novcima moze zivjeti,
PROBLEM treba rješiti, a di su ovdje rješenja, osim nekih tramaka iz šupljeg u prazno ništa!

moliim moderatora da mi ovo nebriše,

Zadnje uređivanje spsplc : 14.11.2012. at 08:22.
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 08:27   #74
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Uzimao je od onih koji su plaćali visoki pdv i harač da bi se skupila lova i za zdravstveno kokega su koristili a nisu plaćali.
Ništa on nije uzimao, niti ima ikakvu moć ikome uzimati. Ovakvi paraziti - link uzimaju, a takvih primjera ima bezbroj.


Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije kamatarenje kada svatko zna ili bi trebao znat da su zatezne kamate 15% što je uredbom propisano i veća je od kakata na kredite.
Kamatarenje je, kako nije kamatarenje? Čovjeku je, kao i tisućama (zbog stanja u zemlji koju vode razni tipovi poput Sanadera, Čačića i Linića) propao obrt, a ovi ga svejedno nastavili kamatariti, ne shvativši da će na taj način napraviti socijalni slučaj i ovisnika o održavnom proračunu...



Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno da neće jer će je dobivat iz zajedničke kase koju nije punio.
Opet podmetanje, mirovinsko mu neće biti priznato, ako ga nije platio. Kao što nije potkradao mene, tako nije ni tebe, dok paraziti kradu bahato i to ne za potrebe egzistencije, nego za bolesno luksuzne stvari.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I kad shvatiš da nemožeš plaćat dug ti je max 3 puta veći od 3200.posudiš novac i platiš a ne čekaš da ga država obriše.
Ma koji je taj koji ne uplaćuje zdravstveno a plaća zdracstvene udluge?To je smo teorija jer onda pola države ne bi išlo kod doktora.
A koji "dug"? U većini slučajeva se primarno radi o kamatarenju i mirovinskom osiguranju, koje mu neće biti ni priznato, pa nikoga nije oštetio, a ako se radi o proceduralnoj grešci neodjave obrta, kao što se govorilo, onda je cijeli dug potpuno fantomski.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 08:55   #75
Quote:
spsplc kaže: Pogledaj post
nema šanse da ćeš na svoju zdrastvenu dobit nešto, e sad druga je stvar sto i tamo ima korupcije.......
Znam masu ljudi kojima gazda nije uplaćivao mirovinsko i zdravstveno dok su bili prijavljeni pa ih poslije odjavljivao i prijavljivao godina a isti su bez problema bez ikakovih plaćanja koristili svu zdracstvenu zaštitu.

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
1.Ništa on nije uzimao, niti ima ikakvu moć ikome uzimati
2.Kamatarenje je, kako nije kamatarenje?
3.Opet podmetanje, mirovinsko mu neće biti priznato, ako ga nije platio.
4.a ako se radi o proceduralnoj grešci neodjave obrta, kao što se govorilo, onda je cijeli dug potpuno fantomski.
1.Uzimao je zdravstvenu skrb koju nije plaćao.
2.Kamate su propisane samo ih treba znat.
3.Pošto će imat malo staža jer mu se ne računa ono što nije plaćao obračunata mirovina će bit mala pa će dobit zakonski najmanju mirovinu.Razliku će dakako plaćat netko drugi.
4.postoje obveze kod otvaranja obrta jednako kao i kod zatvaranja i to treba poštovat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:02   #76
Onaj savjet o zastari je... nema tu zastare.Plaćao je on dug,al je poslušo savjet glede zastare.A i sporost birokracije i dr.
marijanica 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:10   #77
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Znam masu ljudi kojima gazda nije uplaćivao mirovinsko i zdravstveno dok su bili prijavljeni pa ih poslije odjavljivao i prijavljivao godina a isti su bez problema bez ikakovih plaćanja koristili svu zdracstvenu zaštitu.


1.Uzimao je zdravstvenu skrb koju nije plaćao.
2.Kamate su propisane samo ih treba znat.
3.Pošto će imat malo staža jer mu se ne računa ono što nije plaćao obračunata mirovina će bit mala pa će dobit zakonski najmanju mirovinu.Razliku će dakako plaćat netko drugi.
4.postoje obveze kod otvaranja obrta jednako kao i kod zatvaranja i to treba poštovat.
postoji zenina zdrastvena koja ima pravo kao nezaposlena i na dopunsko, pa moze ici na njezinu, a na njegovu nemoze, dakle na operaciju ili bilo kakvo "popravljanje" di se trazi nekakav zahvat nema šanse bez zdrastvenog, a ako se išlo onda je bar plaćeno doktoru na ruke,
e sada ovo pod tri ti je varijabilno tko ide prije u mirovinu i dobije vecu mirovinu , odi u mirovinsko pa računaj.....

i na kraju krajeva opet mu sada drzava plaća sve jer je socijalni slučaj, pa mi nije jasno koja je tvoja logika jer vidljivo je da on bolje prolazi kao socijalni slučaj....
4. razlika je između poštovati i mogućnosti za to ostvariti

Zadnje uređivanje spsplc : 14.11.2012. at 09:16.
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:15   #78
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
1.Uzimao je zdravstvenu skrb koju nije plaćao.
Odakle ti taj podatak da je bio bolestan?

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
2.Kamate su propisane samo ih treba znat.

Kamatarenje čovjeka nakon što mu je propao obrt je nemoralno, državi je donijelo 0 lipa, a profit samo onom ljigavcu koji je kuću dobio ipod cijene.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
3.Pošto će imat malo staža jer mu se ne računa ono što nije plaćao obračunata mirovina će bit mala pa će dobit zakonski najmanju mirovinu.Razliku će dakako plaćat netko drugi.
Koju razliku? Pa i od njegovog su uzimali trutovi s bezbroj beneficija... trutovima na super luksuz odlaze razlike koje guše narod koji živi od svojeg rada... da tih trutova nema toliko i da nisu tako bolesno pohlepni, obrti i poduzeća, gušeni takvim stanjem, ne bi toliko ni propadali.


Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
4.postoje obveze kod otvaranja obrta jednako kao i kod zatvaranja i to treba poštovat.
Kazna od 500 kuna bi bila više nego dovoljna. I pretjerana, budući da je to tek formalna pogreška, bez žrtve, bez oštećene strane. Mislim, ako je neodgovornom vožnjom dozvoljeno usmrtiti ljude na cesti i završiti 'uvjetno', bez dana zatvora... mislim... i takvi nakaradni kriteriji su prihvatljivi "pravnim" državama... nije li to odvratno?

On tom proceduralnom greškom, ako se o tome radi, nikom nije uzeo ni lipe iz džepa, a kamoli da je nekoga zgazio. Nikome, doslovno, nije pala ni dlaka s glave. Strašnog li zločina. Ali specijalci se šalju na njega, dok se roditelji moraju samoorganizirati kako bi djecu zaštitili od dilera droge...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 14.11.2012. at 09:50.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:38   #79
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Odakle ti taj podatak da je bio bolestan?
U tih desetak godina ni on ni djeca nisu bili bolesni? Imaš taj podatak?

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Kamatarenje čovjeka nakon što mu je propao obrt je nemoralno, državi je donijelo 0 lipa, a profit samo onom ljigavcu koji je kuću dobio ipod cijene.
Nema tu nikakvog kamatarenja. Bio je dužan, nije platio. Mogao je riješiti na n načina, pravio se previše blesav ili previše pametan (neka sam odabere), ostao bez kuće. Gotova priča.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:42   #80
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
U tih desetak godina ni on ni djeca nisu bili bolesni? Imaš taj podatak?
A ti imaš da su bili?
Osim toga, recimo, ja se liječim alternativnom medicinom, ali država me svejedno pljačka...



Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Nema tu nikakvog kamatarenja. Bio je dužan, nije platio. Mogao je riješiti na n načina, pravio se previše blesav ili previše pametan (neka sam odabere), ostao bez kuće. Gotova priča.
99% sam uvjeren da je u tom "dugu" kamata najveća stavka, da su ga nastavili kamatariti i nakon što mu je obrt propao. Zašto porezna nije objavila strukturu duga?
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.