Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2013., 13:45   #81
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
E vidiš, da smo na sudu sudac bi te kaznio zbog nepoštivanja, a postoji termin i na forumima za ovo šta ti radiš.
Znači, ako ja tebe upozorim da ne trolaš nakon što s neba pa u rebra meni odvališ glupost o nekavim fetvama kad rasprava nema veze sa tim, a sve sa ciljem da spinuješ raspravu, onda je to "nepoštivanje"? Koga bolan?

Quote:
Da te podsjetim. Rekao si PL da mu odgovara suptilno svođenje Bošnjaka na vjersku grupu. Na to sam ja odgovorio da za to mogu biti krivi jedino Bošnjaci jer oni sami sebe svode na vjersku grupu. Zbog toga sam spomenio fetvu.
Naravno, to je očigledno. Ne vidim uopće kako si se ti tu našao prozvanim i kakve veze sa tim ima ostatak od milion i kusur Bošnjaka i nekakve fetve ss tim. To nije ništa drugo nego trolanje, jer ovdje vodiš ili vodite raspravu sa pojedincima, a ne sa čitavim narodima. Dakle iz poštovanja prema meni kao diskutantu red je da me i uvažavate kao što i ja vas uvažavam i samo suprotstavljam argumente. A, doduše ja i napomenem da vam se desi da kad nemaš ili nemate šta odgovoriti ostaje vam samo svođenje rasprave na lični nivo, vrijeđanje i trolanje.


Quote:
Da te podsjetim efendija Cerić je izrekao fetvu za sve babine pristaše. Znači glavni čovjek IZ u BiH je se odrekao dijela vjernika koji nije prihvaćao Aliju i SDA kao svoju stranu. Pa ajmo se sjetit i skupa SDP-a koji je počimao ilahijama i kasidima. Naravno druge bošnjačke stranke neću ni spominjati jer je to kod njih skoro pa obavezno.
Kakve veze Cerić ima sa mnom i ljudskom raspravom i uvažavanjem koje dajem i koje naravno zauzvrat očekujem u toj raspravi?

Ovo o SDP-ovim skupovima i ilahijama prvi put čujem, a i da je bilo toga, ne vidim kakve to ima veze i sa mnom i sa ovom raspravom. Dakle opet trolaš.

Quote:
Meni je ovo primjerice puno zanimljivija tema od Andrića.
Ako ti je zanimljivija, a ti raspravljaj o tome, ali pošto ja o tome ne raspravljam ne vidim razlog da me citiraš, osim što je to spam i trol.

Quote:
Je, franjevci su uvik bili pismeni. Najstariji dokumenti o povijesti BiH su u njihovom vlasništvu.

Da, samo još kad bi ih čitali, ali to je i teško onima koji ne znaju ćirilicu pa im se mora prevoditi (ili prepisivati) na latinicu.

Quote:
Ti znači znaš šta piše u čitankama po hrvatskom programu?
Ne, ja postavljam pitanja u vezi sa nekim tvrdnjama koje ovdje pročitam.

Bilo bi krajnje vrijeme da neko i odgovori kad se može očekivati prevod Andrića na hrvatski kako bi ga svi hrvati, a naročito ovi koji ne znaju srpski jezik razumjeli?
Red je da djeci neko prevede Asku i vuka.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 25.01.2013., 13:47   #82
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma ne želi se separacija (možda kod nekih i možda kao reakcija ne percipiranu ugroženost od asimilacije) želi se preuređenje države.

I kad bi se to tako doživljavalo bilo bi puno manje nervoze. Bošnjaci u željama BiH Hrvata vide samo želju za otcjepljenjem i rasturanjem BiH države, a s druge strane Hrvati u svakoj inicijativi Bošnjaka za većom centralizacijom vide želju da ih se nacionalno potčini i asimilira.

Mislim da bi i jedni i drugi trebali malo jasnije i pozitivnije artikulirati svoje stavove: Hrvati da žele autonomiju, ali isključiti mogućnost odlaska iz BiH; a Bošnjaci da žele poštivati posebnosti svakog od tri konstitutivna naroda i da želja za funkcionalnijom državom nije unitarizam.
Slazem se u potpunosti.
uzas is offline  
Old 25.01.2013., 13:55   #83
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
- Bosna i Hercegovina nije uređena cjelina (nije država), nema riješeno nacionalno pitanje, pa se to odražava u praksi, a posebno na jeziku.
- Još dok je bila u sastavu Jugoslavije (koja također nije imala riješeno nacionalno pitanje), jezična politika BiH je imala princip "jezične tolerancije", ma što to značilo. U praksi je ta tolerancija bila netolerancija, jer ni tada nije bilo "moderno" govoriti hrvatskim jezikom.
- Kad su se države Bivše Jugoslavije razdružile, jače su se razdružili i jezici (iako je hrvatski jezik postojao i ranije), ali praksa je bila šarolika, posebno u BiH. Bilo je slučajeva da su ljudi imali averziju prema "nepodobnim" hrvatskim riječima misleći da se radi o arhaizmima ili tuđicama.
- Što se tiče pisaca koji su objavljivali tekstove i na drugim jezicima, ništa čudno - poznavali su i te jezike, a nije isključeno da su tako lakše objavljivali svoje tekstove i imali neke pogodnosti. Možda ta djela ne bi bila ni objavljena da se nisu "švercali". Uostalom, zar nije i Kusturica procijenio da mu se više "isplati" biti Srbin, nego Bošnjak?!
- Balansiranjem u prostoru Bosna i Hercegovina je izgubila identitet, jer umjesto da poštiva integritet sebe same i svake osobe, radi na tome da svi postanu "MLJEVENO MESO"!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola , kako to ti mislis da nacionalno pitanje u BiH nije rjeseno ?
uzas is offline  
Old 25.01.2013., 14:35   #84
Meni još uvijek neke stvari nisu jasne. Ako je BIH država 3 konstitutivna naroda a svi znamo da je kako onda Hrvati mogu učiti o književnosti Hrvata iz Hrvatske a neće učiti o BIH književnosti? Pa nisu Hrvati nacionalna manjina u BIH pa da ne smatraju nju svojom domovinom. Meni je jasno da treba u tim nastavnim planovima obuhvatiti poznate Hrvatske pisce i da je to dio Hrvatskog jezika. Ali ako ćemo gledati tako da Hrvati u BIH uče prema nastavnome planu iz Hrvatske pa onda sami sebi odriču pravo na povijest u BIH. Mislim sada kao ispada bosanski franjevci su dio povijesti Hrvatske. Ne može se sjedit na dvije stolice.
Što se tiče tko može predavati. To je jasno da ako netko završi fakultet bez obzira koji ima pravo predavati . Jer ako ne bi bilo tako onda bi stvarno morali imati 3 škole. Ako imaš u nekoj školi 30 posto Hrvata, 40 posto Srba i 30 posto Bošnjaka. I sada ako ti hoćeš da oni svi kao uće sve predmete na svome jeziku to jest da im predaje profesor koji predaje književnim jezikom onda moraš imati tri škole.

Zadnje uređivanje kikiriki2010 : 25.01.2013. at 14:51.
kikiriki2010 is offline  
Old 25.01.2013., 14:38   #85
Quote:
uzas kaže: Pogledaj post
Nikola , kako to ti mislis da nacionalno pitanje u BiH nije rjeseno ?

Nemoj bolje ništa pitati. Čuti ćeš priču o 3 okupacijske zone a na kraju ti neće ništa objasnit samo će vrtiti fraze u krug.

Zadnje uređivanje kikiriki2010 : 25.01.2013. at 14:48.
kikiriki2010 is offline  
Old 25.01.2013., 14:53   #86
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post

Nemoj bolje ništa pitati. Čuti ćeš priču o 3 okupacijske zone a na kraju ti neće ništa objasnit samo će vrtiti fraze u krug.
Ti si zatvorio temu ne nekoliko dana, pa Ti je valjda cilj to učiniti opet?!
Fraze prosipaš Ti, jer BiH nema tri nego DVIJE OKUPACIJSKE ZONE - Hrvati nemaju svoju.
Koliko je meni poznato u BiH nije riješeno nacionalno pitanje, a ako jest, nabroj konstitutivne narode (i ostale), te u čemu su RAVNOPRAVNI!
U praksi, ne u "horor slikovnici", naravno!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 25.01.2013., 15:14   #87
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Sve je to lipo i onda se sitimo slučaja dvi škole pod jednim krovom.

Još malo multi-kulti i sličnih priča.
http://artinfo.ba/news/6478/109/Muhi...-detaljno.aspx
Igrom slučaja-poznajem i silovatelja, a i silovanu ženu. Reći ću samo da ona nije iz Vareša, tamo se zatekla radi brata koji joj je, kao pripadnik tamošnjeg HVO-a, bio zatvoren u vareškom zatvoru. Sve ostalo se već zna.
Šokantna stvar jeste u tome što su oboje iz istog mjesta, komšije su, ta žena nije nigdje otišla iz svoje kuće za vrijeme samog sukoba, cijelo vrijeme je bila tu, tako da je najmanje zavrijedila da joj se desi ovakav gnusan način poniženja.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 25.01.2013., 15:27   #88
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma ne želi se separacija (možda kod nekih i možda kao reakcija ne percipiranu ugroženost od asimilacije) želi se preuređenje države.

I kad bi se to tako doživljavalo bilo bi puno manje nervoze. Bošnjaci u željama BiH Hrvata vide samo želju za otcjepljenjem i rasturanjem BiH države, a s druge strane Hrvati u svakoj inicijativi Bošnjaka za većom centralizacijom vide želju da ih se nacionalno potčini i asimilira.

Mislim da bi i jedni i drugi trebali malo jasnije i pozitivnije artikulirati svoje stavove: Hrvati da žele autonomiju, ali isključiti mogućnost odlaska iz BiH; a Bošnjaci da žele poštivati posebnosti svakog od tri konstitutivna naroda i da želja za funkcionalnijom državom nije unitarizam.
Složio bih se sa navedenim. Situacija uzrokovana agresijom sa istoka i neprirodnim uzimanjem pola teritorije BiH od strane RS, Bošnjaci i Hrvati našli su se u nekorisnom međusobnom optuživanju umjesto da rješavaju problem tamo gdje jest, a to je ispravljanje neprirodne podjele uzrokovane Daytonom. To je kao kad vama dvojici netko otme kruh a vi se tučete za preostalu krišku umjesto da tražite natrag cijeli kruh.

Pri tome i hrvatski i bošnjački političari pokazuju malo političke mudrosti a puno više drugorazrednog političkog folklora. Dojam je da ni jedni ni drugi nisu dorasli situaciji i zato će zapad vjerojatno i dalje držati situaciju u svojim rukama.

Sasvim je jasno da Zagreb neće uslišati poprilično nesmotrenu želju nekih iz Zap. Hercegovine da se priključuju Hrvatskoj ili da rasturaju BiH, jer time bi uništili tisućgodišnje pravo na opstojnost hrvatskog naroda u cijeloj BiH. Nadalje time bi otvorili put za stari plan o proširenju Srbije na 80 km od Zagreba i veliku i neobranjivu granicu, što je apsolutno neprihvatljivi scenarij. Da se to spriječi previše je života dosad palo. Oba politička korpusa dosad nisu pokazali umijeće politike, pa ih se tako i shvaća.

Za očekivati je da će prije ili kasnije doći do rješenja prihvatljivog i za Hrvatsku i za sve narode u BiH a to je jedinstvena BiH sa kantonima i ravnopravnim statusom sva tri naroda u BiH. Hrvati i Bošnjaci su na ovom trusnom geopolitičkom području povijesno prirodni saveznici i nikakvi nemušti lokalni političari taj odnos neće promijeniti
rolandus is offline  
Old 25.01.2013., 15:50   #89
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Složio bih se sa navedenim. Situacija uzrokovana agresijom sa istoka i neprirodnim uzimanjem pola teritorije BiH od strane RS, Bošnjaci i Hrvati našli su se u nekorisnom međusobnom optuživanju umjesto da rješavaju problem tamo gdje jest, a to je ispravljanje neprirodne podjele uzrokovane Daytonom. To je kao kad vama dvojici netko otme kruh a vi se tučete za preostalu krišku umjesto da tražite natrag cijeli kruh.

Pri tome i hrvatski i bošnjački političari pokazuju malo političke mudrosti a puno više drugorazrednog političkog folklora. Dojam je da ni jedni ni drugi nisu dorasli situaciji i zato će zapad vjerojatno i dalje držati situaciju u svojim rukama.

Sasvim je jasno da Zagreb neće uslišati poprilično nesmotrenu želju nekih iz Zap. Hercegovine da se priključuju Hrvatskoj ili da rasturaju BiH, jer time bi uništili tisućgodišnje pravo na opstojnost hrvatskog naroda u cijeloj BiH. Nadalje time bi otvorili put za stari plan o proširenju Srbije na 80 km od Zagreba i veliku i neobranjivu granicu, što je apsolutno neprihvatljivi scenarij. Da se to spriječi previše je života dosad palo. Oba politička korpusa dosad nisu pokazali umijeće politike, pa ih se tako i shvaća.

Za očekivati je da će prije ili kasnije doći do rješenja prihvatljivog i za Hrvatsku i za sve narode u BiH a to je jedinstvena BiH sa kantonima i ravnopravnim statusom sva tri naroda u BiH. Hrvati i Bošnjaci su na ovom trusnom geopolitičkom području povijesno prirodni saveznici i nikakvi nemušti lokalni političari taj odnos neće promijeniti
Od prve do zadnje točno. Da nema proklete RS sada bi se sto puta lakše dogovorili i za entiete i ostale gluposti a ovako kada se svađa oko ostatka ostataka uvijek dođemo na to da netko neće biti zadovoljan bilo da bi nekim novim podjelama Bošnjacima pripalo 20 posto teritorija za njihov entitet ili u drugoj soluciji da bi Hrvati ostali bez Srednje Bosne itd. A sve zato što oni koji su glavni krivci za sve dobiju nagradu za etničko čišćenje i genocid u obliku pola BIH. To je ono što ja tvrdim da HDz-u nije do dogovora. Jer ako se HDZ zalaže za treći a da pritom Čović kaže da RS mora ostati u svojim granicama odmah zna da na to Bošnjaci neće pristati što mu je i cilj jer jedino tako može opstati na vlasti da prodaje fore o trećem i ostalim sranjima.
kikiriki2010 is offline  
Old 25.01.2013., 16:11   #90
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
To je ono što ja tvrdim da HDz-u nije do dogovora. Jer ako se HDZ zalaže za treći a da pritom Čović kaže da RS mora ostati u svojim granicama odmah zna da na to Bošnjaci neće pristati što mu je i cilj jer jedino tako može opstati na vlasti da prodaje fore o trećem i ostalim sranjima.
HDZ BiH je politikantska stranka male važnosti koja nije dorasla zadatku, a vlastiti narod drži u obmani. U nijednoj normalnoj državi narod ne bi glasao za stranku koja paktira sa 'neprijateljem' koji mu radi o glavi. Zna se šta je predsjednik stranke radio, kojim se pismom potpisivao i čije je avione oštećene u napadima na Hrvatsku popravljao. Tako je za HDZ-BiH važniji partner u Banja Luci i Beogradu nego u Zagrebu. No takva neprirodna politika ne može imati dugoročni uspjeh, urušit će se na ovaj ili onaj način.

Ali to je donekle i minus za narod tamo koji ne za odabrati što je dobro za njega (premda stranka nije dobila neki značajni postotak).
rolandus is offline  
Old 25.01.2013., 16:20   #91
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
HDZ BiH je politikantska stranka male važnosti koja nije dorasla zadatku, a vlastiti narod drži u obmani. U nijednoj normalnoj državi narod ne bi glasao za stranku koja paktira sa 'neprijateljem' koji mu radi o glavi. Zna se šta je predsjednik stranke radio, kojim se pismom potpisivao i čije je avione oštećene u napadima na Hrvatsku popravljao. Tako je za HDZ-BiH važniji partner u Banja Luci i Beogradu nego u Zagrebu. No takva neprirodna politika ne može imati dugoročni uspjeh, urušit će se na ovaj ili onaj način.

Ali to je donekle i minus za narod tamo koji ne za odabrati što je dobro za njega (premda stranka nije dobila neki značajni postotak).
Kako nije? Pa HDZ je dobio najviše glasova Hrvata. Ja nisam to išao baš gledati ali netko je rekao 60 posto meni se čini da je HDZ imao od Hrvatskih glasova. Ma svakim danom je sve jasnije da određenim ljudima nije uopće do dogovora već da im je primarni cilj da ispadne vani da eto pokušavamo se dogovoriti ali ne ide. Koliko će to trajat vidjet ćemo. Dodik će na sljedećim izborima vjerojatno odleprdit. Skupa s njime odlazi i Lagumdžija. A Čović može zavaliti tom Lagumdžiji što ga je izbacio iz federalne vlade jer bi i on najebao samo ga je Lagumdžija spasio.
kikiriki2010 is offline  
Old 25.01.2013., 16:28   #92
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
..............
Jasno sam objasnio zašto sam rekao to šta sam rekao. Komentirao sam ono o svođenju Bošnjaka na vjersku grupu, ako ti nije jasno pročitaj još koji put.

Evo malo vijesti o nekim neslaganjima između SDA i SDP-a
Proljeće će po svemu biti burno.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-c...-sda/130125091
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 25.01.2013., 16:30   #93
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Igrom slučaja-poznajem i silovatelja, a i silovanu ženu. Reći ću samo da ona nije iz Vareša, tamo se zatekla radi brata koji joj je, kao pripadnik tamošnjeg HVO-a, bio zatvoren u vareškom zatvoru. Sve ostalo se već zna.
Šokantna stvar jeste u tome što su oboje iz istog mjesta, komšije su, ta žena nije nigdje otišla iz svoje kuće za vrijeme samog sukoba, cijelo vrijeme je bila tu, tako da je najmanje zavrijedila da joj se desi ovakav gnusan način poniženja.
Strašno nešto. Da, pročitao sam negdi da je posjetila brata u zatvoru i tada su je te zvijeri silovale. Možeš li reći znaš li di sad žive ili jesu li im barem obitelji blizu jedni drugih?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 25.01.2013., 16:55   #94
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Kako nije? Pa HDZ je dobio najviše glasova Hrvata. Ja nisam to išao baš gledati ali netko je rekao 60 posto meni se čini da je HDZ imao od Hrvatskih glasova. Ma svakim danom je sve jasnije da određenim ljudima nije uopće do dogovora već da im je primarni cilj da ispadne vani da eto pokušavamo se dogovoriti ali ne ide. Koliko će to trajat vidjet ćemo. Dodik će na sljedećim izborima vjerojatno odleprdit. Skupa s njime odlazi i Lagumdžija. A Čović može zavaliti tom Lagumdžiji što ga je izbacio iz federalne vlade jer bi i on najebao samo ga je Lagumdžija spasio.

u tradicionalno HDZ-ovskom kraju 60% je loš rezultat i to donekle opravdava narod tamo jer je bilo dosta suzdržanih. Znači da je narod bio nezadovoljan ponuđenim ali nije imao nešto izbora pa je glasao za HDZ jer je 'pao' na ime što je na neki način prijevara.
rolandus is offline  
Old 25.01.2013., 18:08   #95
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Čuj, meni je jasno da ti imaš neke želje, stavove itd. ali ljudi sami sebe nazivaju bosanskim franjevcima pa ne vidim razloga da ih neko drugi naziva hrvatskim franjevcima kad su ti franjevci djelovali u hrvatskoj. Jedino ako mi ti to izričito narađuješ pa bih se ja kao trebao povinovati tvojim željama.
Bosanski franjevci su hrvatski franjevci. "Bosanski" je geografski pojam, a "hrvatski" etnička odrednica.

Quote:
Kad smo kod minimuma zajedništva i funkcionalne BiH, kako vidim tebi leže ovi dvostruki standardi pa kad ti odgovara da zažmiriš na provokacije tipa "muslimanske fašističke ideje" i suptilno odricanje prava Bošnjacima na naciju kroz svođenje na vjersku grupu, ne osjećaš potrebu da reaguješ (ne mislim kao moderator, iako je to najmanje što bi trebalo očekivati, ne radi mene, nego čisto radi uljudne rasprave) kao učesnik u raspravi.
Forsiranje da se Muslimane naziva Bošnjacima nema nikakvo uporište u realnosti. Na kojem su se to popisu južnoslavenski Muslimani većinom izjasnili kao Bošnjaci?

Dok god se na službenom popisu južnoslavenski Muslimani uvjerljivom većinom ne izjasne kao Bošnjaci, džabe svi politički dogovori u jednom sarajevskom hotelu od prije 20ak godina.
PilotInstruktor is offline  
Old 25.01.2013., 18:22   #96
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Bosanski franjevci su hrvatski franjevci. "Bosanski" je geografski pojam, a "hrvatski" etnička odrednica.


Forsiranje da se Muslimane naziva Bošnjacima nema nikakvo uporište u realnosti. Na kojem su se to popisu južnoslavenski Muslimani većinom izjasnili kao Bošnjaci?

Dok god se na službenom popisu južnoslavenski Muslimani uvjerljivom većinom ne izjasne kao Bošnjaci, džabe svi politički dogovori u jednom sarajevskom hotelu od prije 20ak godina.
Pa s kime su onda Hrvati potpisali Dejtonski sporazum. Pa kakvi ste vi ljudi onda ako ne poštujete ono što potišete. Živite u državi ne poštujete njezin ustav a s druge strane se pozivate da su vaša ustavna prava ugrožena. Licemjerno do boli.

Franjevci su Bosanski i Hrvatski. To dvoje nije isključivo. Kao i sve u BIH. Sve je Bosansko i još od nekoga od naroda ili svih naroda. Nikako da shvatiš više HRVATI NISU NACIONALNA MANJINA. BIH je njihova domovina. Sve što je od Bosanskih Hrvata je i Bosansko. Sve što je od Bošnjaka je Bosansko. Sve što ej od Bosanskih Srba je Bosansko. NAŠE. I kada to napokon svi shvate BIH će ići naprijed.
kikiriki2010 is offline  
Old 25.01.2013., 18:32   #97
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Pa s kime su onda Hrvati potpisali Dejtonski sporazum. Pa kakvi ste vi ljudi onda ako ne poštujete ono što potišete. Živite u državi ne poštujete njezin ustav a s druge strane se pozivate da su vaša ustavna prava ugrožena. Licemjerno do boli.
Potpisali smo sporazum sa Muslimanima. I nisam ja licemjeran, nego ste to vi, Muslimani. Kako možete forsirati da se vaš narod izjašnjava bošnjačkim imenom, iako to niti jednim popisom do sada nije potvrđeno? Možda muslimanski narod odbaci dogovor ratnog vodstva iz Holiday Inn-a?

Quote:
Franjevci su Bosanski i Hrvatski. To dvoje nije isključivo. Kao i sve u BIH. Sve je Bosansko i još od nekoga od naroda ili svih naroda. Nikako da shvatiš više HRVATI NISU NACIONALNA MANJINA. BIH je njihova domovina. Sve što je od Bosanskih Hrvata je i Bosansko. Sve što je od Bošnjaka je Bosansko. Sve što ej od Bosanskih Srba je Bosansko. NAŠE. I kada to napokon svi shvate BIH će ići naprijed.
Baš zato što je BiH domovina Hrvata, oni imaju pravo na suverenu odluku o budućnosti te zemlje. Ako recimo žele kanal na svom jeziku, trebaju ga i dobiti, bez da bošnjački političari i plebs nekakvim birtijaškim kvaziargumentima blokiraju takvu odluku.
PilotInstruktor is offline  
Old 25.01.2013., 18:41   #98
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Potpisali smo sporazum sa Muslimanima. I nisam ja licemjeran, nego ste to vi, Muslimani. Kako možete forsirati da se vaš narod izjašnjava bošnjačkim imenom, iako to niti jednim popisom do sada nije potvrđeno? Možda muslimanski narod odbaci dogovor ratnog vodstva iz Holiday Inn-a?



Baš zato što je BiH domovina Hrvata, oni imaju pravo na suverenu odluku o budućnosti te zemlje. Ako recimo žele kanal na svom jeziku, trebaju ga i dobiti, bez da bošnjački političari i plebs nekakvim birtijaškim kvaziargumentima blokiraju takvu odluku.
Nije potpisan sporazum s Muslimanima nego Bošnjacima. Ustav BIH jasno kaže tko su konstitutivni narodi i to ste potpisali. Ako vam se nije sviđalo niste morali potpisivati. U ovome slučaju za vas ustav ne vrijedi. On ne postoji. Kada neki kažu Hrvati su nacionalna manjima u BIH. E onda se pozivate na ustav. A da ne nabrajam dalje. Čisto licemjerstvo. Kada mi paše onda poštujem ustav a kada mi ne paše on za mene ne postoji. A super mi je ovo kako si prebacio temu s franjevaca na javni servis.
kikiriki2010 is offline  
Old 25.01.2013., 18:46   #99
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Nije potpisan sporazum s Muslimanima nego Bošnjacima. Ustav BIH jasno kaže tko su konstitutivni narodi i to ste potpisali. Ako vam se nije sviđalo niste morali potpisivati. U ovome slučaju za vaš ustav ne vrijedi. On ne postoji. Kada neki kažu Hrvati su nacionalna manjima u BIH. E onda se pozivate na ustav. A da ne nabrajam dalje. Čisto licemjerstvo. Kada mi paše onda poštujem ustav a kada mi ne paše on za mene ne postoji. A super mi je ovo kako si prebacio temu s franjevaca na javni servis.
Ako su Bošnjaci konstitutivan narod, zašto onda Muslimani sjede u vladi i predsjedništvu?

Vjerojatno ti je poznato da se 91' tek oko tisuću ljudi izjasnilo Bošnjacima. Zašto se onda tim pravim Bošnjacima ne vrate njihova prava? Zašto su tu konstitutivnu poziciju uzurpirali Muslimani?

Hrvati se više nemaju što pozivati na Ustav, jer je evidentno ništavan. Od Komšića kojeg su izabrali Bošnjaci, a ne Hrvati, pa do hrvatskog jezika, koji je služben, a nastoji ga se izgurati iz škola i medija.

Ustav BiH, kao i cijela pravna država BiH, su jedna velika komedija koja zapravo funkcionira onako kako se tzv. Visokom Predstavniku (tko ga je demokratski izabrao- ne zna se) sprdne, tj. kako Amerikanci kažu.
PilotInstruktor is offline  
Old 25.01.2013., 18:51   #100
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Ako su Bošnjaci konstitutivan narod, zašto onda Muslimani sjede u vladi i predsjedništvu?

Vjerojatno ti je poznato da se 91' tek oko tisuću ljudi izjasnilo Bošnjacima. Zašto se onda tim pravim Bošnjacima ne vrate njihova prava? Zašto su tu konstitutivnu poziciju uzurpirali Muslimani?

Hrvati se više nemaju što pozivati na Ustav, jer je evidentno ništavan. Od Komšića kojeg su izabrali Bošnjaci, a ne Hrvati, pa do hrvatskog jezika, koji je služben, a nastoji ga se izgurati iz škola i medija.

Ustav BiH, kao i cijela pravna država BiH, su jedna velika komedija koja zapravo funkcionira onako kako se tzv. Visokom Predstavniku (tko ga je demokratski izabrao- ne zna se) sprdne, tj. kako Amerikanci kažu.
Da vidimo šta kaže ustav, tko ga je to potpisao:
Quote:
Podsjećajući se na Osnovna načela usaglašena u Ženevi 8. 9. 1995. godine i u Njujorku 26. 9. 1995. godine, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine:
I kažeš potpisali sporazum i ustav s Muslimanima. Jadno da jadnije ne može biti. Krajnje licemjerstvo. Kada mi odgovara ustav me štiti kada mi ne odgovara ustav me ne zanima. To što sam ga potpisao ne znači ništa.
kikiriki2010 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.