Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Da li je opravdano da manjina mijenja većinu na bolje?
DA 36 59.02%
NE 25 40.98%
Glasovatelji: 61. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 13:11   #41
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Hrvatska krv za mene je posebnija od svih na svijetu. Za mene je proljevana... Nezahvalnicima i sebeljupcima je svejedno... Bog i Hrvati! Shema Croatia!
odlično
Gh0st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:25   #42
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Budi siguran da nije. Jeben argument to "budi siguran", "vjeruj mi" i slično, zar ne?

Ne znam točno na čemu je napisana ova rečenica, ali na hrvatskom nije.

Netočno. Ne poznaje je nitko. Osim tebe očito. Jer u protivnom ista rečenica stoji za sve ostale: Rusku vrhunsku tehnologiju nitko ne poznaje.

pišem "na mobitelu". Ti želiš argument od mene o onom što cijeli svijet želi čuti od NASA-e... Ja sam čuo od dvojice njenih stručnjaka gdje su u odnosu na svijet. Završili su mnoga istraživanja kojih će se neki za 40-50 god sjetiti. Tko, što, nam šalje informacije iz svemira??? S Marsa,... Shema Croatia!

Zadnje uređivanje dominik01 : 11.11.2013. at 13:28. Reason: "jeben argument"- vrhunac izražavanja i promišljanja
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:32   #43
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
pišem "na mobitelu". Ti želiš argument od mene o onom što cijeli svijet želi čuti od NASA-e...
Pa bez brige, znam da nemaš argument osim galame "budi siguran jer ja tako kažem."
Nitko ne spori, čisto da ne bude zabune, da su ameri tehnološki izuzetno napredna nacija. Desetljećima ispred bilo koga drugoga - bullshit.
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo od dvojice njenih stručnjaka gdje su u odnosu na svijet. Završili su mnoga istraživanja kojih će se neki za 40-50 god sjetiti. Tko, što, nam šalje informacije iz svemira??? S Marsa,...
Harcore.
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Shema Croatia!

Well, poseban jesi, to stoji. Ali neće krv biti u pitanju.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:46   #44
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Pa bez brige, znam da nemaš argument osim galame "budi siguran jer ja tako kažem."
Nitko ne spori, čisto da ne bude zabune, da su ameri tehnološki izuzetno napredna nacija. Desetljećima ispred bilo koga drugoga - bullshit.

Harcore.


Well, poseban jesi, to stoji. Ali neće krv biti u pitanju.
Ne trebam nikakvu posebnost, nego čuvam svoju osobnost... Odhranjenim na crvennm (netrudbeničkom) kruhu vrhunac uspjeha je besplatan ručak. Napredak vide u kvaliteti tv, kamere, mobitela,... Evo, Ameri proizveli špijunski avion, leti brzinom od 7500 km!... Shema Croatia!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 15:43   #45
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ne trebam nikakvu posebnost, nego čuvam svoju osobnost... Odhranjenim na crvennm (netrudbeničkom) kruhu vrhunac uspjeha je besplatan ručak. Napredak vide u kvaliteti tv, kamere, mobitela,... Evo, Ameri proizveli špijunski avion, leti brzinom od 7500 km!... Shema Croatia!
samo ću reći ak47 i tetris
kome treba što više
šala mala...birati izmedju amerike, rusije i kine je isto kao i birati izmedju braće dalton
mogao bih razumjeti da hvališ dansku, švedsku ili sl.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 16:01   #46
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
samo ću reći ak47 i tetris
kome treba što više
šala mala...birati izmedju amerike, rusije i kine je isto kao i birati izmedju braće dalton
mogao bih razumjeti da hvališ dansku, švedsku ili sl.
Svaka zemlja ima razloge vrijedne hvale...daleko su Rusija i Kina skupa iza Amerike. Tako nekako je uvijek bilo na zemlji. Aleksandar Makedonski, Rim, Turci, Mongoli...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 18:27   #47
Mislim da je svaka promjena na bolje opravdana. Što se tiče manjine - razumni, inteligentni, obrazovani, moralni, odgovorni ljudi s idejama i voljom za pozitivnim djelovanjem oduvijek su u manjini.
heysus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 19:26   #48
Quote:
heysus kaže: Pogledaj post
Mislim da je svaka promjena na bolje opravdana. Što se tiče manjine - razumni, inteligentni, obrazovani, moralni, odgovorni ljudi s idejama i voljom za pozitivnim djelovanjem oduvijek su u manjini.
Da, ali koja je ta pozitivna manjina.
Uvijek ih ima vise
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 20:22   #49
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Da, ali koja je ta pozitivna manjina.
Uvijek ih ima vise
Nisam siguran da razumijem, možete li pojasniti?
heysus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 20:26   #50
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Da, ali koja je ta pozitivna manjina.
Uvijek ih ima vise
Najbliže pojmu pozitivne manjine su znanstvenici humanističkih znanosti i umjetnici
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 20:51   #51
pa jebo vas japanci izmislili BUKKAKE,kog boli kurac sa slike s marsa

to je ardkor
__________________
out of fucks to give...
Macbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 21:16   #52
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post

Mda. Samo ima problem sa tim stavom, prebacuje krivnju sa nasilničke djece i njihovih roditelja koji ih ne odgajaju na nešto sasvim drugo.
Malo teže razumijem tvoj pisani izričaj no OK, trudim se.
Ta "nasilna" djeca uopće nisu nasilna kad nema malformacija u okolini. Uzrok njihove agresije jest "nasilna" promjena na koju nisu navikli.

Nemaju ni roditelji "obične" djece ništa s tim.


Quote:
Apophis kaže:
Evo recimo, par posvoji crno dijete.
Isto će biti verbalno, lako moguće i fizički zlostavljano u školi. Hoćemo zabraniti da ljudi posvoje crno dijete ili ćemo adresirati problem neodgojeno (sti) druge djece?
Em ti gramatiku i pravopis

Opet isti upis.
Kakve veze ima odgoj s naglim promjenama, sa stresom koji ta promjena (crno dijete) donosi u učionicu ?
Mi u Hrvatskoj ulaskom u EU očekujemo da se preko noći promjene stavovi, razmišljanja, primarni odgojni procesi.

Trebat će još jedno 100 godina da dijete koje ima dvije mame bezbrižno prođe kroz djetinjstvo i to nije samo hrvatski problem, već globalni.
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 21:25   #53
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Malo teže razumijem tvoj pisani izričaj no OK, trudim se.
Ta "nasilna" djeca uopće nisu nasilna kad nema malformacija u okolini. Uzrok njihove agresije jest "nasilna" promjena na koju nisu navikli.

Nemaju ni roditelji "obične" djece ništa s tim.




Em ti gramatiku i pravopis

Opet isti upis.
Kakve veze ima odgoj s naglim promjenama, sa stresom koji ta promjena (crno dijete) donosi u učionicu ?
Mi u Hrvatskoj ulaskom u EU očekujemo da se preko noći promjene stavovi, razmišljanja, primarni odgojni procesi.

Trebat će još jedno 100 godina da dijete koje ima dvije mame bezbrižno prođe kroz djetinjstvo i to nije samo hrvatski problem, već globalni.
Daa, kako da ne.

Djeca su nasilna makar verbalno gotovo uvijek. (ne sva, nego općenito kao pojava)
Kada sam išao u osnovnu, zajebavalo se, vrijeđalo i maltretiralo debele, trapave, sa velikim nosom, velikim ušima, sa naočalama, sa smiješnim frizurama, smiješnim imenima ili prezimenima, koje je mama vodila u školu, koji su plakali, koji su se tužili učiteljici itd. Neki od njih su povremeno i fizički napadana.
Jesu to sve malformacije u okolini?

Jel treba zabraniti i "stres" dovođenja crnog djeteta u okolinu, da se jadna djeca ne stresiraju činjenicom da postoje druge boje kože od njih?
To isto nema veze sa odgojem i roditeljima, jelda. How yes no.

Jesi ti to rečenicom "ta djeca nisu nasilna kada nema malformacija u okolini" upravo opravdavao nasilje te djece spram nečeg nepoznatog? Reci da nisi.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 21:39   #54
ako je nabolje onda narovno da je opravdano,sad ovisi sto ovo nabolje znaci,to moze biti prilicno subjektivno i iskrivljeno,npr. koliko je meni poznato hitler je mislio da mjenja njemacku na bolje

do promjene nece doci ako ide polako,kvragu bit ce jos i bolnije;jest da ce se djetetu s 2 mame rugat ali to samo jednu generaciju-jer su ih roditelji tak odgojili i jer im se to u skoli tolerira.djeca cesto i nesvjesno unose ideje svojih roditelja u svoje ponasanje.vecina razumnih teensa se ne bi rugala jer oni ne vide sto je tu neprihvatljivo sto znaci da je do promjene vec doslo,sad je samo treba provest do kraja i prisilit ove starije i konzervativnije da se naviknu.

djeca su itekako nasilna i ljudi koji su izmislili onu nevin kao malo djete nikad nisu bili djeca.odgoj naravno bitno utjece i okolina takoder(koliko je za dijete bilo pozeljno/pogodno da razvije agresiju kao obrambeni mehanizam).
ljudi se opcenito boje nepoznatog i ponasaju se agresivno u strahu,treba im samo odmah objasnit da to nije nepoznato nego samo varijacija na temu.

ja iskreno ne vidim to sto se pozivaju na to da djete treba i oca i majku.sta je onda sa samohranim roditeljima?ili djecom ciji je 1/oba roditelja mrtva?djecu u sirotistu?u domu jer su odlucili ici u srednju u veci grad?djece koji zive sa nekom rodbinom? osim toga,s obzirom da roditelji ne koriste svoje spolne organe pri odgoju i poducavanju djece ja zaista ne vidim vaznost spola roditelj.upirat da je to i dalje vazno zbog razlike u mentalitetu muskarca i zene bi bilo seksisticki.therefore your argument is invalid

Zadnje uređivanje beastfall : 11.11.2013. at 21:59.
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:06   #55
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da li je opravdano da grupa intelektualaca, filozofa i nezavisnih mislioca radi na tome da mijenja većinu? Prije je rasizam bio normalna stvar kao i to da žena bude muževo vlasništvo. Bilo je normalno da radnici rade 12 sati u rudniku za 2 šilinga. To se smatralo potpuno normalnim i prirodnim stanjem. Protivnici takvih "neprirodnih" ideja su bili debela manjina, ali su na kraju svojim radom stekli da njihovo mišljenje bude dominantno.

Možemo i dalje: da li je opravdano da europa i amerika mijenjaju tradicionalna muslimanska i ostala društva koja gaje praktički srednjevjekovne vrijednosti i gdje se ne poštuju ljudska prava koja stoje u deklaraciji ujedinjenih naroda? Ili u Hrvatskoj: treba li se boriti protiv određenih primitivističkih osobina Hrvata?
Samo malo, kao prvo, naslov je malo čudan, kada je manjina nešto mjenjala?

Što se tiče rasizma, bijela većina je ukinula rasizam, kod mnogih crnaca i latinosa bome sam primjetio neke stavove koji bi se da izađu iz usta bijelaca bili smatrani "rasističkima".

Isto je sa ženama,njima su muškarci dali pravo glasa, dakle teško je govoriti o manjini
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:17   #56
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Isto je sa ženama,njima su muškarci dali pravo glasa, dakle teško je govoriti o manjini
pa krenula je manjina zena,pa se ta manjina povecala,pa su se neki razboriti muski ukljucili;ali krenulo je od manjine,od par ljudi koji su zahtjevali promjenu
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:25   #57
Quote:
Fall the beast kaže: Pogledaj post
pa krenula je manjina zena,pa se ta manjina povecala,pa su se neki razboriti muski ukljucili;ali krenulo je od manjine,od par ljudi koji su zahtjevali promjenu
Dakako,ali nikada se nije dogodilo da je 5% ljudi bilo za nešto, pa da su izglasali takav zakon ipak.

Sjever, mnogoljudniji od Juga, nikada nije imao rosptvo i većina običnog puka je uvijek bila protiv istog
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:48   #58
Sjever je imao ropstvo,od rimljana do barbarskih plemena
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 10:28   #59
Quote:
heysus kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da razumijem, možete li pojasniti?
možemo

Hoćemo reći da je i NSDAP npr 1919 kad je osnovana bila u debeloj manjine pa je do 1933 promjenila Njemačku u korjenu
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 11:03   #60
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
možemo

Hoćemo reći da je i NSDAP npr 1919 kad je osnovana bila u debeloj manjine pa je do 1933 promjenila Njemačku u korjenu
Ok, a poanta je?
heysus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.