Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2013., 12:32   #21
Tko je spretan, evo zgodne DIY ideje.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 14:10   #22
ovaj... znam osobu koja štedi na tv pretplati i prijevozu. (nisam ja majkemi)

Nemam auto. Živim u centru (podstanar) pa mi je sve blizu. kredit nemam namjeru dizati ni pod razno.
štednja mi se svodi na - ne pušim, rijetko kupujem časopise i idem na kave, 90% robice, igračaka, opreme za malca smo dobili ( sad ima 2 godine), a već imam robice i za slijedeću godinu, kupujem na akcijama, koristim sve popuste, imam hrpicu loyalty kartica (drugi problem je što kupim i ono kaj mi ne treba).
Ali evo, zapisujem troškove... mjesec prođemo sa prosječno (uključujući putovanja na more i izvanredne troškove tipa autosjedalica i sl.) 7000kn. S tim da u to nije uključeno ono kaj potrošimo solo (povremene kave, gablec...)
Nemam pojma da li je to puno ili malo

I... mir mir mir nitko nije kriv ava ava ava nitko nije krava.

Svima je netko naporan, svakakvih ljudi ima.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 14:11   #23
tema nije kako izbjeci placanje HRT pretplate, odvoza smeca u vikendici i sl, nego kako ustedjeti sa djecom.
Autorica je otvorila temu sa dobrim namjerama, ocekujuci korisna iskustva drugih forumasica.

molim vas da se ne bavite drugim sugovornicima, njihovim nacinom rasprave a takodjer da ne secirate njihove postove u smjeru provokacija i skretanja sa teme.
ako vam netko ide na zivce, koristite opciju IGNORE za tu osobu (necete vidjeti postove osobe koju imate na ignore).
ako smatrate da krsi pravila foruma, kliknite onaj trokutic za prijavu.
takodjer, nije dozvoljeno reklamirati i linkati rasprave sa drugih foruma, koliko god savjeti bili korisni
hvala
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 18:46   #24
Evo moje iskustvo.

Prvi korak je definitivno nadzor troškova. Bez discipline, nema rezultata. Imate na netu više tablica za takve stvari, ali ja sam si u excelu napravila svoju. To je trajalo, dok sam sve troškove upisala, rasporedila po nekim logičnim skupinama i upisala iznose, za koje mislim da ih trošimo za te namjene. I onda sam krenula pratit, bilo je tu podosta iznenađenja.

Drugi korak je bio provjeriti, na kojim stavkama je moguća uštedjeti. Recimo, promjenom operatera, pažljivijim planiranjem kupovine hrane, uštedom na struji i vodi, planiranjem većih trokova itd,itd...

I treći korak, akcija.
Počela sam od onih stavki koje su "bole oči". I svaki mjesec ili svaka tri si zadala novi cilj, smanjiti za toliko izdatke za to i to...
Počevši od toga da imam najpovoljnije kamate na kredit, pa preko toga da imam najpovoljnijeg operatera za mobitele i svi smo na istom, pa su nam međusobni pozivi besplatni, krenula sam svih gnjavit sa gašenjem svjetla, uključivanjem potrošaća na jeftinoj struji, smanjiti temperaturu na radijatoru, umjesto otvaranja prozora, itd,itd...Auto se koristi štedljivo, gume se redovito pumpaju, krovni kovčeg se skida kad nije potreban, izbjegavaju se bespotrebne vožnje, koristi bicikla ili javni prijevoz kad god je to moguće. Najviše se može uštedjeti na hrani, to je posebna priča. Za to smo morali kupiti zamrzivač, kojeg prije nismo imali, ali isplati nam se, jer kupujemo velike količine mesa, direktno od seljaka i imamo pun zamrzivač mesa. Iskoristimo sve akcije, ali samo za proizvode koje i inače kupujemo, ništa ne bacamo, kupujemo samo onoliko koliko stignemo potrošit. Puno toga se može napravit, sve su to male uštede, koje kroz duže razdoblje znače veliku razliku.

Svaki mjesec pratim kako napredujemo, i čovjeka veseli svaka ušteđena kuna. Po tablici vidim da bi se još dalo "stisnuti", na račun nekih stvari koje nisu nužno potrebne, ali čovjeka vesele. U slučaju krize, znam točno što bi otpalo.

Uglavnom, moje mišljenje je, da je prvi korak obavezan, najprije ide dijagnoza, a tek onda terapija...
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 20:36   #25
Quote:
protelos kaže: Pogledaj post
Najviše se može uštedjeti na hrani, to je posebna priča. Za to smo morali kupiti zamrzivač, kojeg prije nismo imali, ali isplati nam se, jer kupujemo velike količine mesa, direktno od seljaka i imamo pun zamrzivač mesa. Iskoristimo sve akcije, ali samo za proizvode koje i inače kupujemo, ništa ne bacamo, kupujemo samo onoliko koliko stignemo potrošit. Puno toga se može napravit, sve su to male uštede, koje kroz duže razdoblje znače veliku razliku.
E, ovo je nama najbolnija točka. Hrana (kombiniram plac I trgovine). Relativno pazimo što jedemo (rekoh već, grickalice smo izbacili I slane I slatke - ja sam bivši čipsofil), ali opet ne kupujem u Bio&Bio I sličnima jer su mi preskupi. Zaista rijetko kad mi se desi da nešto od hrane bacim. Nije pohvalno, ali voće jedemo sporadično (dok ćušpajze tamanimo toliko da me je sram reći koje količine nas troje pojedemo). Morsku ribu, srećom, dobivamo od šogija.

"Škrtarim" na sebi, oduvijek sam takva bila (I kad je bilo I kad nije bilo para) jer mi je grozna ta manija fiksacije na posjedovanje: sto puta razmislim prije nego što nešto kupim, baš sam nežensko po tom pitanju. Ali iskreno, ni ne fali mi ništa (khm, stanem napokon u predtrudničku garderobu, nje imam dovoljno). Muž povremeno malo fušari kod tog stiskanja (njemu je alat ono što je meni nekad bio DM). Dobit će ujutro jedan isprint uz kavicu - kao onaj bolnički dnevnik dojenja

Ali koliko novca ode na hranu
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 21:52   #26
nesto od stvari koje mi radimo da si olaskamo prezivljavanje

- kreditne kartice nemamo, ali imamo debitnu maestro na rate, oboje. i to nam jako dobro dodje kod vecih izdataka, pogotovo neplaniranih, tipa, krepa nam laptop, uzmemo novi na rate koje su bez kamata. osiguranje kod registracije auta takodjer uzimamo na te rate i sl.

- trik za zimske gume: muz je kupio gume i celicne felge. znaci, montaza guma platit ce se jednokratno, jer ce se po sezoni jednostavno mijenjati "citav kotac"

- "marke" trgovackih lanaca - tu mi je kaufland nekako najdrazi, nakon njega lidl. usteda je nevjerojatna, a da se naci prehrambenih artikala koji su i duplo jefitiniji a jednako dobri ako ne i bolji; npr kauflandov stilla corn flakes nam je daleko najfiniji od svih pahuljica a kg mu kosta smijesno malo, lidlova instant kava je zbilja fina a neusporedivo jeftinija od nescafea, o pelenama mislim da nema potrebe pricati jer svi koji su probali toujours, pillo ili wickies ostali su vrlo ugodno iznenadjeni. mi nismo neki veliki potrosaci slatkisa i grickalica, ali opet, ako se zazelimo, tu je lidl apsolutni car s niskim cijenama i fenomenalnim slatkisima/grickalicama
- djecja robica: na obuci ne stedim, al za odjecu mi je puno manje bitno i tu opet moram naglasiti lidl kao apsolutnog cara. robica im je odlicne kvalitete (jedino sa strampicama nisam bila zadovoljna, nekako su mi se jako rastegnule i prorijedile oko savova) a presmijesno jeftina. kupila sam joj tri flis trenrke u dva dijela za 150 kn - toliko bih primjerice u hmu, ili c&a jednu platila. ljetnih majica se znalo naci za 33 kn u pakiranu po 2 komada a kvaliteta im je odlicna - moja mala fura lupilu naslijedjene majice i dalje su k'o nove a stare su sad ce jos malo 5 godina.

- prasak za ves kupujem persil, koji i nije bas najjeftiniji, al na njega smo navikli jos i prije nego se mala rodila i jednostavno to nisam htjela mijenjati, no vrebam kad im je na akcijama 7 - 8 kg za stotinjak kn i ta kolicina mi potraje preko pola godine. a masinu vrtim skoro svaki dan i ne koristim nikakve perwole za ovu ili onu boju/vrstu tkanine. ne pada mi na um. za skidanje mrlja imam deemov opjevani sapun koji kosta 5 kn, mam ga vec 2 godine a on i dalje izgleda k'o da ga uopce nisam koristila

- tehnika (izuzev "zderaca struje" poput frizidera i sl, to smo pazili da bude A razred i kvalitetno), prvenstveno elektornika (mobiteli, laptopi, tableti 'n stuff) nam je low end - znaci best buy u nizem cjenovnom rangu. davnih dana sam prestala mastati o skupim gadgetima kad svi za dvije godine ionako krepaju, a ako i prezive odavno su zastarjeli

- za ciscenje po kuci sam izbacila apsolutno sve deterdzente izuzev carlija i onog opjevanog denk mitovog ljubicastog srectva za kupaonicu. kad se sjetim kolko sam love bljuvala za ajaxe za laminat, zlo mi dodje. i pod je redovito bio flekav, sredstvo je ostavljalo masni film. cudo jedno kako ga mrva carlija i tople vode dovede do cistoce

- povrce i voce se kupuje cijano, u kolicinama potrebnima za planirani obrok. jedino banana mora biti uvijek u kuci jer su i muz i potomce mu nevidjeni zderaci banana.

- cuspajzi. bog blagoslofio cuspajze za minimalno love prilicno zdrav obrok na koji, doduse, muz kvoca cesto, al tko njega pita bitno je da je zdravo.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 10:51   #27
Quote:
protelos kaže: Pogledaj post
smanjiti temperaturu na radijatoru, umjesto otvaranja prozora, itd,itd...
Ako zelis pojasniti na sto si tocno mislila ok, ako ne, nista. Samo pitam.

A pitam zato jer pretpostavljam da onaj tko placa grijanje prema potrosnji i nece otvarati prozore ako mu je vruce.
No, to cesto cine oni koji se griju na toplanu (ili toplinsku stanicu) i placaju grijanje prema broju kvadrata.
I jasno, nije da ce bas nesto ustedjeti ako smanje temperaturu, umjesto da otvore prozor, jer iznos na racunu je isti. Samo...kad bi svi radili ovako kako si napisala, pa energija ne bi odlazila kroz (sve) prozore, onda bi se ipak kompletan iznos za utrosenu energiju smanjio, pa tako i onaj na nasem racunu. Mozda ne znatno, ali ipak bi...
Druga je verzija ugraditi kalorimetre. Dosta komplicirano, jer se mislim, moraju sloziti svi stanari. Ali, ako uspije, placate onoliko koliko stvarno potrosite, umjesto da placate ono sto susjed pusti kroz prozor, a i mozete ustedjeti tako da grijete na 21°-22° umjesto na 25°-26°
Ako pak imate etazno plinsko grijanje. Onda je naravno najveca usteda upravo u tome da ne zagrijavate previse. Nije ni zdravo, a i odlaze kune...
Onda...ljudi misle da ce ustediti ako ugase jedan radijator i ako ne griju jednu prostoriju. Jasno, neces bas grijati onu prostoriju u kojoj zelis da bude hladno, ali gasenjem radijatora u hodniku, stubistu i sl. ustvari se ne stedi. Zidovi hladne prostorije su i zidovi onih toplih (obicno) pa ti hladni zidovi "hlade" toplu prostoriju odnosno otezavaju njeno zagrijavanje i odrzavanje topline. Pri otvaranju vrata zrak iz hladne prostorije udje u toplu, pa se opet ta prostorija hladi..i treba ju dogrijavati. Bolje je grijati i hodnik/stubiste/neku nebitnu prostoriju bar na nizu temperaturu (uz pomoc termostatskih ventila) nego ju imati posve hladnu.
Najveca usteda se postize smnjivanjem gubitaka, a tu prvo spada dobra izolacija kuce/stana i dobra stolarija. No, to je povezano s velikim troskovima, tj. nema svatko novaca za to.
Ali...
Iza radijatora se moze staviti specijalna folija, koja sprecava to da grijete zid, a onda posredno njime i ulicu.
Stiropor na vanjski zid se moze staviti bar na balkonski zid na kojem je radijator.
Jako dobra stvar su i trake koje se poljepe na stokove vrata/prozora (ili na vrata/prozorska krila) i sprecavaju puhanje hladnog zraka.
Iznad radijatora nije dobro imati zastor..bar ne skoro do radijatora, jer vecina topline onda ode izmedju stakla (ako je tu prozor) ili zida i zastora, umjesto u prostoriju. Bolje je da su zastori kraci ili da iznad radijatora bude recimo mramorna ploca...koja ce topli zrak usmjeravati prema prostoriji, a i sama ce se zagrijavati, pa zraciti toplinom.
Jos jedna greska koji mnogi rade je da posve iskljuce grijanje dok ih nema doma. Ili po noci. Nije bas pravilo (jer ovisi o izolaciji), no generalno, ekonomicnije je zagrijavati na nizu temperaturu (preporuka je do 4°) nego pustiti da se stan/kuca rashladi, pa se onda mora ponovo zagrijavati na zeljenu temperaturu.
Bojler treba odrzavati, jer uz veci zizak i veci plamen i vece temperature se i vise trosi. Kad je dobro podesen, manje i trosi. Umjesto da je voda za tusiranje vrela, pa dodajete hladnu, bolje je podesiti nizu temperaturu na bojleru. Nisu to neke velike ustede, ali malo tu, malo tamo...
Uz dobro dihtanje stolarije (bez obzira kako ju postigli) moram spomenuti bojlere na dimnjak...koji u tom slucaju nemaju dosta kisika za pravilan rad, pa tu budite jako oprezni, da vas stednja ne bi kostala zivota. Ako nema dosta kisika stvara se smrtonosni CO, pa treba osigurati dotok kisika...imati apkipani prozor, ili rupu u zidu ...ili... Ako imate dobru izolaciju nikako ne upotrebljavati napu ili ventilator istovremeno sa bojlerom.
S troskovima u vezi, ne bojte se provjetravanja, jer kratkim provjetravanjem (iako je stan posve zagrijan) necete izgubit nista, osim sto cete dobiti svjezi zrak u prostorijama, sto je naravno zdravije nego biti stalno u dobro izoliranoj, pregrijanoj ...dakle i zagusljivoj prostoriji.
Otvorite prozore na 5-10 minuta. Stan se nece rashladiti, jer su zidovi i sve u stanu topli i temperatura nece osjetno pasti.
A ako ste zdraviji...manje cete trositi na ljekove i sl.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 12:44   #28
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
...
Sa svim napisanim se slažem. Pogotovo s onim dijelom o gradskom centralnom grijanju (odrasla sam u takvom stanu, mi imamo plinsko etažno). Baš neki dan kaže mi susjeda kako oni griju I drže prozore na kip stalno. Mi još uvijek ne grijemo (godinu dana nas nije bilo u stanu I stan nije bio grijan, temp. nije pala ispod 18 stupnjeva), zračimo povremeno otvarajući prozore širom (jedino dok kuham je prozor u kuhinji na kip).

Vezano za čišćenje (LaLuna), meni je super Blink iz Muellera, neki s octom ili na bazi octa (5,90 kn) za cijelu kupaonicu - od školjke do lavaboa.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 14:17   #29
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Vezano za čišćenje (LaLuna), meni je super Blink iz Muellera, neki s octom ili na bazi octa (5,90 kn) za cijelu kupaonicu - od školjke do lavaboa.
A ja kupujem mr muscolo za 20-ak kn. Vidis kak sam blesava i kako ovakva tema dobro dodje. Vec sam do sad dobila dosta ideja novih za stednju
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 14:41   #30
Najjeftinije rjesenje za podove je pranje otopinom hipermangana. To je skoro pa besplatno, a super ocisti i nije kancerogeno.

Slazem se i ja s kajperinjom i dodatno bih naglasila vaznoat redovnog otvaranja prozora i zimi, posebice gdje zive djeca, ipak je tu zdravlje u pitanju.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 15:07   #31
Cak i u stanovima na toplani se mogu zatvorit radijatori umjesto otvorit prozori
Kad bi svi to radili valjda bi se ipak smanjila ukupna potrosnja? Mozda nisam u pravu, ako netko zna nek napise
Mi smo na toplani al su radijatori ipak smanjeni na temeraturu koliko je potrebno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 16:04   #32
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Cak i u stanovima na toplani se mogu zatvorit radijatori umjesto otvorit prozori
Kad bi svi to radili valjda bi se ipak smanjila ukupna potrosnja? Mozda nisam u pravu, ako netko zna nek napise
Mi smo na toplani al su radijatori ipak smanjeni na temeraturu koliko je potrebno
Jasno da mogu.
Upravo to i jesam napisala:
"No, to cesto cine oni koji se griju na toplanu (ili toplinsku stanicu) i placaju grijanje prema broju kvadrata.
I jasno, nije da ce bas nesto ustedjeti ako smanje temperaturu, umjesto da otvore prozor, jer iznos na racunu je isti. Samo...kad bi svi radili ovako kako si napisala, pa energija ne bi odlazila kroz (sve) prozore, onda bi se ipak kompletan iznos za utrosenu energiju smanjio, pa tako i onaj na nasem racunu. Mozda ne znatno, ali ipak bi..."
Ali ne skodi ponoviti.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:01   #33
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ako zelis pojasniti na sto si tocno mislila ok, ako ne, nista. Samo pitam.

A pitam zato jer pretpostavljam da onaj tko placa grijanje prema potrosnji i nece otvarati prozore ako mu je vruce.
No, to cesto cine oni koji se griju na toplanu (ili toplinsku stanicu) i placaju grijanje prema broju kvadrata.
Na žalost (ili na sreću), ne grijemo se na toplanu.

Radi se o tome, da u kući imamo i tinejdžere, koji baš i ne kuže uvijek da se soba mora prozračit 15 min i onda zatvorit prozor. Oni prozor koriste za hlađenje, jer je to jednostavno lakše nego smanjit temperaturu na radijatoru Nebrojeno puta sam našla radijatore u njihovim sobama da kure na 25, i prozor otvoren A ja grijem ulicu... sad smo im objasnili da ako se to bude događalo, da ćemo im radijatore skinut, pa nek si misle...
Isto tako, usred noći idem u wc, i nađem svjetla sva upaljena u kupaoni jer se nekom nije dalo gasit
Ali to je normalno, ja se sebe sjećam, kad sam bila te dobi, i mama mi je govorila da gasim svjetla, išla mi je na živce i smatrala sam da sere bez veze
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:16   #34
Quote:
protelos kaže: Pogledaj post
Radi se o tome, da u kući imamo i tinejdžere, koji baš i ne kuže uvijek da se soba mora prozračit 15 min i onda zatvorit prozor. Oni prozor koriste za hlađenje, jer je to jednostavno lakše nego smanjit temperaturu na radijatoru Nebrojeno puta sam našla radijatore u njihovim sobama da kure na 25, i prozor otvoren A ja grijem ulicu... sad smo im objasnili da ako se to bude događalo, da ćemo im radijatore skinut, pa nek si misle...
Znaci imate radijatore s termostatom. Bilo strujne ili na plinski bojler.
Ovo s tinejdzerima mi je savrseno jasno, s njima to bas ne ide lako.

Quote:
Isto tako, usred noći idem u wc, i nađem svjetla sva upaljena u kupaoni jer se nekom nije dalo gasit
Ali to je normalno, ja se sebe sjećam, kad sam bila te dobi, i mama mi je govorila da gasim svjetla, išla mi je na živce i smatrala sam da sere bez veze
Svjetla po cijeloj kuci ili (cak malom) stanu jesu iritantna, ali ipak su u sklopu ustede daleko manje bitna stavka nego grijanje ulice, pa tu treba biti odlucniji.
Ili strpljiv i decentan, pa se nadati da ce usvojiti...kad ih prodje.
Iako ...mozda oni samo malo vise luftaju...nisu zaboravili, nego zbog zdravlja...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:22   #35
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
A ja kupujem mr muscolo za 20-ak kn. Vidis kak sam blesava i kako ovakva tema dobro dodje. Vec sam do sad dobila dosta ideja novih za stednju
A ja sama radim sredstvo za čišćenje kuhinje (mislim na stol i radne površine, te pod); u posudu sa špricaljkom stavim malo alkoholnog octa (cca 1 dl), špricnem čarlija malo, dodam vode i - VOILA! Meni super čisti...

LaLuna - ovaj "trik" za zimske/ljetne gume mi nije jasan (jasna mi je tehnikalija da uštediš godišnje oko 400 kn) ali mi nije jasno kak balansirate gume sami, nije malo opasno igrati se vulkanizera na sve 4 gume?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:37   #36
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
A ja sama radim sredstvo za čišćenje kuhinje (mislim na stol i radne površine, te pod); u posudu sa špricaljkom stavim malo alkoholnog octa (cca 1 dl), špricnem čarlija malo, dodam vode i - VOILA! Meni super čisti...

LaLuna - ovaj "trik" za zimske/ljetne gume mi nije jasan (jasna mi je tehnikalija da uštediš godišnje oko 400 kn) ali mi nije jasno kak balansirate gume sami, nije malo opasno igrati se vulkanizera na sve 4 gume?
Prije sam i ja imala tu tehniku, alu felge sa ljetnim gumama, i čelične felge sa zimskim gumama. Uštedi se na promjeni, jer manje košta zamjena samo kotača, nego mijenjanje guma, a i navodno, na taj način se gume manje oštećuju. To funkcionira kod onih koji ne rade veliku kilometražu ko ja, meni se to više ne isplati, jer sam sretna ako mi gume potraju više od jedne sezone
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:47   #37
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
A ja sama radim sredstvo za čišćenje kuhinje (mislim na stol i radne površine, te pod); u posudu sa špricaljkom stavim malo alkoholnog octa (cca 1 dl), špricnem čarlija malo, dodam vode i - VOILA! Meni super čisti...
To onda moras (valjda) ipak dobro isprati?
Sto se tice wc-a nije usteda novaca, ali je usteda vremena, a kada imas puno djece nije (uvijek) ni to za baciti.
U Mulleru, paketic dezinfekcijskih maramica Sagrotan (ima od iste firme i malih maramica i sprej i...) za ciscenje zahoda su mi super. S maramicom caskom dezinficiras sve.
To naravno ne znaci da neces obaviti i ono redovno pranje zahoda koje se odnosi i na "ispod rubova" i ono pod vodom, ali je vrlo ucinkovito za redovno odrzavanje cistoce.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 21:13   #38
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
U Mulleru, paketic dezinfekcijskih maramica Sagrotan (ima od iste firme i malih maramica i sprej i...) za ciscenje zahoda su mi super..
jesu to maramice kao one za čišćenje od W% iz Lidla? koliko koštaju?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 21:21   #39
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
jesu to maramice kao one za čišćenje od W% iz Lidla? koliko koštaju?
Vjerojatno je nesto slicno. A pretpostavljam da su u Lidlu ipak jeftinije.
Ne sjecam se cijene. Ima ih 30 i navodno ubijaju 99,99 svega ...
No, bez obzira koje se kupe mislim da je dobra stvar...jer ne mozes stalno cistiti, pa caskom prebrises. Ako je pola od toga istina, pa stvarno dezinficiraju ...onda super.
Nisam custunac...bas zato mi je ovako nesto super, a ako ima puno clanova obitelji (pa se puno kaka) ili ako si malo vise frik na dezinfekciju ovako nesto dobro dodje.
Mozda je sad ovo off, ali ja sam to samo dodala u imo on topic post, jer ako roditelji dobiju na vremenu i to je svojevrsna usteda.
A o wc i drugim cistilicama mozemo na nekoj drugoj temi.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 21:23   #40
Ja za tu svrhu koristim muellerove Blink maramice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.