Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 13:45   #1
Isplata dnevnice za rad na terenu i prekovremeni rad ?!?!

Pozdrav,imam pitanje vezano uz rad na terenu i isplatu dnevnica ,

Nadam se da cete mi odgovoriti na moje pitanje,unaprije se zahvaljujem !

Radi se o prekovremenom radu.

Upucen sam na rad na terenu iz Karlovca u Istru, znaci ja sam radnik koji obavlja posao na terenu a ujedno i sam svoj vozac , krenuo sam u 08:00 h i povratak je bio u 19:20 h time sam ostvario pravo na svoju dnevnicu za daj dan... Sada posto je meni normalno radno vrijeme od 08:00h do 16:00h sto sa ostalim satima koje sam proveo na terenu znaci sati od 16:00h pa do 19:20h ? Dali mi ta razlika sati se prizna i dali mi ide u prekovremeni radi ?

Lijep pozdrav

D.L
rulez.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 15:10   #2
Quote:
rulez.. kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam pitanje vezano uz rad na terenu i isplatu dnevnica ,

Nadam se da cete mi odgovoriti na moje pitanje,unaprije se zahvaljujem !

Radi se o prekovremenom radu.

Upucen sam na rad na terenu iz Karlovca u Istru, znaci ja sam radnik koji obavlja posao na terenu a ujedno i sam svoj vozac , krenuo sam u 08:00 h i povratak je bio u 19:20 h time sam ostvario pravo na svoju dnevnicu za daj dan... Sada posto je meni normalno radno vrijeme od 08:00h do 16:00h sto sa ostalim satima koje sam proveo na terenu znaci sati od 16:00h pa do 19:20h ? Dali mi ta razlika sati se prizna i dali mi ide u prekovremeni radi ?

Lijep pozdrav

D.L
Ako nisi vozač,tvoje radno vrijeme je samo ono koje si proveo u radu.Dakle,ako si komercijalist,tvoj put iz sjedišta firme do terena ne računa se u prekovremene sate već samo ono vrijeme koje si proveo radeći na terenu,dakle ako si putovao od Karlovca do npr.Pule i onda u Puli nešto radio,tvoj put do Pule i natrag do Karlovca nije tvoj prekovremeni rad. Dnevnice dobijaš kad god si na putu,a to znači više od 30km od polazišta i tu se uračunava cijeli put. Prekovremeni sati(osim ako tvoj posao nije posao profesionalnog vozača),su sati koje si proveo na radu a po zakonu se tu ne računa put. Konkretno,nemaš prekovremenih. To znam jer sam imao sličan slučaj
alf12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:03   #3
Quote:
alf12 kaže: Pogledaj post
Ako nisi vozač,tvoje radno vrijeme je samo ono koje si proveo u radu.Dakle,ako si komercijalist,tvoj put iz sjedišta firme do terena ne računa se u prekovremene sate već samo ono vrijeme koje si proveo radeći na terenu,dakle ako si putovao od Karlovca do npr.Pule i onda u Puli nešto radio,tvoj put do Pule i natrag do Karlovca nije tvoj prekovremeni rad. Dnevnice dobijaš kad god si na putu,a to znači više od 30km od polazišta i tu se uračunava cijeli put. Prekovremeni sati(osim ako tvoj posao nije posao profesionalnog vozača),su sati koje si proveo na radu a po zakonu se tu ne računa put. Konkretno,nemaš prekovremenih. To znam jer sam imao sličan slučaj
totalno bezveze zakon....i to sve... a ja sam u ugovoru o djelu na neodređeno vrijeme zaposlen kao poslovođa a radim kao serviser :/
rulez.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 00:20   #4
Quote:
alf12 kaže: Pogledaj post
Ako nisi vozač,tvoje radno vrijeme je samo ono koje si proveo u radu.Dakle,ako si komercijalist,tvoj put iz sjedišta firme do terena ne računa se u prekovremene sate već samo ono vrijeme koje si proveo radeći na terenu,dakle ako si putovao od Karlovca do npr.Pule i onda u Puli nešto radio,tvoj put do Pule i natrag do Karlovca nije tvoj prekovremeni rad. Dnevnice dobijaš kad god si na putu,a to znači više od 30km od polazišta i tu se uračunava cijeli put. Prekovremeni sati(osim ako tvoj posao nije posao profesionalnog vozača),su sati koje si proveo na radu a po zakonu se tu ne računa put. Konkretno,nemaš prekovremenih. To znam jer sam imao sličan slučaj

Zakon je fenomenalan!!!

Evo mog primjera od prije tri dana:
Kao osnovno u ta tri dana sam prešao više od 1200 km i pet trajekata:
1. dan - proveo sam u vožnji ili trajektu 6,5 sati a efektivnog rada 4 sata - ukupno 10,5 sati.
2. dan - proveo sam u vožnji ili trajektu 6 sati a efektivnog rada 4,5 sati - ukupno 10,5 sati i zadnji
3. dan - proveo sam u vožnji ili trajektu 10 sati a efektivnog rada 2 sata - ukupno 12 sati.

Iz predhodno rečenog i Zakona takvog kakav je ispada da sam ja u ta tri dana radio za firmu 10,5 sati a ostalo sam se valjda odmarao. Iz toga bi ispalo da sam još za ta tri dana dužan odraditi 13,5 sati da ispunim obavezu od 24 sata za ta tri dana. Valjda bi to trebao obaviti subotu i nedelju u ovom tjednu. Vjerojatno bi trebao biti i zahvalan poslodavcu što mi je ta tri dana računao kao da sam radio puno radno vrijeme i da ostatak ne trebam odraditi.
ejpox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 08:06   #5
Nedavno je Europski sud pravde donio presudu povodom tužbe radnika jedne (mislim) Španjolske tvrtke u kojoj stoji da je poslodavac BEZ REGIONALNOG UREDA, dužan radnicima i put priznavati u radno vrijeme.

A čini mi se da je to kod tebe slučaj, jer često putuješ i obavljaš posao u mjestu gdje ti poslodavac nema regionalni ured.

Kako se se sad to primjenjivat i da li sve zemlje članice moraju po tome postupati , nemam pojma.
Možda se javi netko tko je u toku s tim.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:47   #6
Terenski komercijalist (m/ž)

TRAŽI SE VEĆI BROJ LJUDI KOJI SU SPREMNI RADITI KAO TERENSKI KOMERCIJALIST. AKO SI KOMUNIKATIVAN S DOBRIM PRODAJNIM VJEŠTINAMA ,MARLJIV I PREDAN RADU I AKO ŽELIŠ DOBRE ZARADE ONDA SE BRZO PRIJAVI NA EMAIL !!

[email protected]
dmagic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.