Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za nove izbore?
Da 49 80.33%
Ne 12 19.67%
Glasovatelji: 61. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2016., 09:56   #81
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Trebalo bi zakonom zabraniti rasprave o ustašama i partizanama u političkoj sferi.
Premijer nije spominjao partizane, nego komuniste.
Vidi se da je čovjek sa zapada.
mladovino is offline  
Old 23.01.2016., 09:56   #82
Već je počeo s radom.
Orešković već u 9.15 sati došao u Vladu, sastaje se sa ministrima
Tomo1972 is offline  
Old 23.01.2016., 09:58   #83
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Pa si nastavio s ''sada smo mi'' dakle svi MI, zar ne?
Pa naravno svi mi.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 23.01.2016., 09:59   #84
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Vidim da su ministri financija također jutros izvršili primopredaju.
Ako se po jutru dan poznaje dobro je.
Prethodnici ne bi u Vladu dolazili subotom pa ni da je cijela država pod vodom.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 23.01.2016., 10:04   #85
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Pa naravno svi mi.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 23.01.2016., 10:04   #86
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Pa? A Marasov CV?
Nije lako ni voditi opcinu, ma ni kucni savjet stambene zgrade nije lako voditi (kad imas zgradu od 100-200 stanova).
Probaj osobno, pa ces shvatiti.
Drugo, povukao je novce preko Eu projekata. Nije ni lako pisati dobar projekt niti dobiti pare. Probaj osobno, pa ces shvatiti.
Panenic je poceo voditi opcinu u 2013. I povukao je za Tompojevce i susjedna sela puno novaca, uspio pokrenuti projekt navodnjavanja (ima clanaka o tome) itd. Itd. A mogao je samo sjediti u fotelji i ubirati placu i nikom nista.

Cemu apriori/umaprijed pljuvanje po nekom? Sto se postize tim?
Pricam za bilo kog, neovisno o stranci.

Ocekujem malo, nadam se najboljem. .
Neki dan sam potegnula pitanje zašto se unaprijed pljuje po visokoobrazovanim ljudima čija kompletna karijera je vezana u državnu upravu ili poduzeća. Mislim da si upravo ti takav stav podržala je kao nisi ti kriva što realnost pokazuje da su nesposobni uhljebi.
Danas branimo načelnika pazi ti jer nije samo sjedio.
Da li ti recimo imaš pojma o bilo kojem Marasovom rezultatu i ideji. Na stranu što ga kao osobu ne mogu smisliti.
Najave Mosta su bile tako bombastične da je htjela ili ne izbor ovoh čovjeka u ovo ministarstvo sprdačina. Ovo je najbolji kandidat u RH????
Unaprijed mi je doduše bolji od predhodnog, ali pravdati ovo je nemoguće, upravo zboh predizbornih mostovih najava.
KatarinaRi is offline  
Old 23.01.2016., 10:07   #87
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Mislim da si upravo ti takav stav podržala je kao nisi ti kriva što realnost pokazuje da su nesposobni uhljebi.
.
Hrvati imaju stav da apsoultno sve osobe koje rade za državu su uhljebi koji ne rade ništa.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 23.01.2016., 10:09   #88
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvati imaju stav da apsoultno sve osobe koje rade za državu su uhljebi koji ne rade ništa.
Ja recimo nemam taj stav.
Meni su uhljebi samo oni koji ne/rade po državnim uredima, zavodima, agencijama.....a tih se fakat nakotilo.
No ne možemo zanemariti niti one uhljebe na lokalnoj razini, a Bogme i tih se nakotilo.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 23.01.2016., 10:10   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvati imaju stav da apsoultno sve osobe koje rade za državu su uhljebi koji ne rade ništa.
Nije problem što Maras nema dana staža u realnom sektoru.Problem je taj što je on loše radio i u državnoj upravi.Loše je vodio financije SDP-a i sportskog centra Bjelolasica.Dok je Panenić dobro vodio svoju općinu i time ima bolji CV od Marasa.
Inače,bilo bi bolje da je ministar gospodarstva Budimir ili Ćorić.
Tomo1972 is offline  
Old 23.01.2016., 10:11   #90
To što neznate kakav je program vlade Tihomira Oreškovića, ne mora značiti da ga nema. Možebitno je da ste nevažni i uopće nemorate znati to.

Prema dosad viđenom, vjerujem da Tihomir Orešković zna što želi i to će ostvariti.
Sova77 is offline  
Old 23.01.2016., 10:14   #91
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
To što neznate kakav je program vlade Tihomira Oreškovića, ne mora značiti da ga nema.
Ma upravo to, jebe mi se više živo za jamstvene kartice, planove 21, 22, 28.....
Pun urac mi je tog štiva i tih knjižurina koje ionako nitko ne čita.
Zanimaju me samo rezultati, a želim vjerovati da će Orešković pomaknuti stvari prema naprijed, a da pri tome ne mislimo odmah na rub provalije jer na rubu smo već odavno.
Ti planovi su ko i ono kad kaže "do kraja dana ću neš pojebat" a onda u krevet legne sjebanog plana.

Zato mi je drago kad je sinoć rekao "šampanjac će biti kada budu rezultati", a ne ko prethodnici prvo se urokaju šampanjcem a onda useru ko grlice.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 23.01.2016., 10:16   #92
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
To što neznate kakav je program vlade Tihomira Oreškovića, ne mora značiti da ga nema. Možebitno je da ste nevažni i uopće nemorate znati to.

Prema dosad viđenom, vjerujem da Tihomir Orešković zna što želi i to će ostvariti.
ne znam je li ovo ironija ili...?
ja kao glasac i porezni obveznik itekako bi trebala znati koji je program vlade...

da je tim oreskovic zaista imak slobodne ruke pa da odabere zausta najbolje od najboljeg, onda bi mozda imala neke nade, ovako.....zaliboze
mirjam is offline  
Old 23.01.2016., 10:17   #93
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ja recimo nemam taj stav.
Meni su uhljebi samo oni koji ne/rade po državnim uredima, zavodima, agencijama.....a tih se fakat nakotilo.
No ne možemo zanemariti niti one uhljebe na lokalnoj razini, a Bogme i tih se nakotilo.
Previše čitaš direktno.hr ili takve neke sprdaične od novina

Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Nije problem što Maras nema dana staža u realnom sektoru.Problem je taj što je on loše radio i u državnoj upravi.Loše je vodio financije SDP-a i sportskog centra Bjelolasica.Dok je Panenić dobro vodio svoju općinu i time ima bolji CV od Marasa.
Inače,bilo bi bolje da je ministar gospodarstva Budimir ili Ćorić.
Što je loše vodio? U kom smislu?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 23.01.2016., 10:18   #94
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
To što neznate kakav je program vlade Tihomira Oreškovića, ne mora značiti da ga nema. Možebitno je da ste nevažni i uopće nemorate znati to.

Prema dosad viđenom, vjerujem da Tihomir Orešković zna što želi i to će ostvariti.
Problem je što orešković nema niti će imati svoj program, nego će imati karamarkov program
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 23.01.2016., 10:20   #95
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Previše čitaš direktno.hr ili takve neke sprdaične od novina
Nemam ja šta čitati, dovoljno je što povremeno moram obići po koji državni ured, zavod, agenciju, ministarstvo.....
Tamo sve vidiš iz prve ruka, hrpetina drkadžija koja urca ne radi, i par njih koji se ubijaju od posla..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 23.01.2016., 10:22   #96
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Trebalo bi zakonom zabraniti rasprave o ustašama i partizanama u političkoj sferi.
Pa kako bi inače bili svi ovi lijevi tako in da ne izvlače stare loše komunjarske propagandne fore, kojima su ispirali glavu ljudima zadnjih 70 godina ?
Oni koji sa pravim socijalizmom nemaju veze nego koriste stare udbaške fore iz 50-ih za očuvanje SFRJOT.
To je ta propaganda kojom se bave već toliko dugo i koja nažalost lako manipulira sa svim politički neukim ljudima.
Čak i danas među mladim obrazovanim ljudima u 21. stoljeću. Sram je i smiješno je da je tako ali je tako.

Ustaše idu... sve koji vole Hrvatsku i žele dobro svim građanima te smatraju da se treb apoštovati npr. Domovinski rat, vojnike i tradiciju su ustaše.
Ustaše vas budu zele... vidite da ne glorificiraju partizanštinu moga dede i da ističu tamo neke jame Jazovke... to su ustaše velim vam !
Ustaše sim, ustaše tam. Ti vrapca bojim se otvoriti konzervu da jedan ne iskoči.
Stalno su im ustaše po ustima a ustaša nigdje. Sad nemaju pametnija posla nego očuvanje tekovina AFŽ-a i antifašizma. Danas. Rat je završio 45- e drugo... dajte se saberite.
Prazna, šuplja boračka retorika jer djela nemaju, koja će nažalost i ovoj Vladi i ovakvom premijeru bacati kajle pod noge.
Drago mi je da su ministri neki novi ljudi i bilo bi divno kad bi sve ove beskorisne političare maknuli iz Sabora. Forever. U penziju drugovi i drugarice!
Najtužnije je što hrpa inače visokoobrazovanih ljudi kakti intelektualaca vjeruje u takve gluposti i daju se za takve for iskorištavati (Štikla na platformu 112 teatar ).
Nevjerojatno !

Redikule iz Okupiraj i marširaj ne bum ni spominjala jer njih ne treba shvaćati ozbiljno.
Premijeru Timu Oreškoviću i novoj Vladi želim puno uspjeha. Ne poznajem čovjeka ali ako je moj ličanin ne bu se dal zafrkavati. Neće pustiti nredikulima mlatiti praznu slamu bez kraja i konca.
To će mnoge stare zastupnike iznenaditi.... pa može očekivati podmetanja i svakaj nekaj gadno.
Od lijevih i desnih. Koliko su ozbiljni naši sabornici vidi se po tome koliko su često u Zokijevoj Vladi dolazili na sjednice.Tu bi kanađanin isto trebao uvesti reda. Da kada ne dođu skidaj im to sa plaće !
Ova Vlada neka prvenstveno misli na potrebe maloga čovjeka, da se po novinama ne nalaze vijsti kako je neki tajkun po peti puta uspio podmititi nekoga da na služi kaznu.
Trebamo bolne rezove jer smo na rubu. Otpuštanja uhljebljenih i reorganizaciju čitavog sustava.
Trebamo reforme koje će donijeti korist svima nama. Nitko ne bi bio otpušten, svi bi velike plaće a svi bi da je to netko drugi.. tamo netko.
Paziti na tzv male stvari.
Napraviti reorganizaciju sudstva i veću kontrolu sudova jer su neke presude apsurdne. Ubiješ jahtom ljude (sa prethodnim dosjeom sa stradalim ljudima) daju ti uvjetnu i još tražiš odštetu... dok bakica za ukradenu jabuku dobije zatvor.

Da se vodi briga o bolesnima, nemoćnima, obespravljenima i da svatko može konačno naći posao u Hrvatskoj. Da krediti nisu lihvarski .
Treba raditi na podizanju nataliteta i na pravima majki i djece. Pravima obitelji.
Ukinuti rad nedjeljom jer ni u Njemačkoj ni u Austriji a ni u Švicarskoj trgovine ne rade nedjeljom. Mi smo gotovani i egoisti pa nas ne muči kaj mi u šoping centu odmaramo nedjeljom i ločemo kavu dok neka umorna žena radi u Konzumu a druga vodi brigui o našem klincu u Igraonici jer su neke žene lijene taj dan odvesti klinca u prirodu.
To su male ali važne stvari.
Ova prošla Vlada bila je katastrofalna i razočarala je mnoge svoje fanove kaj su u nju vjerovali. Nemojete da vam se to ponovi.
Najviše je porganizirala gay parade, ekscese sa braniteljima, forsala nakaradni Zdravstveni odgoj i hrpu nebuloza a da o dodjeljivanju donacija svojim pulenima šakom i kapom bolje da ne pričamo.
Treba smanjiti nepotreban i ogroman državni aparat, isprazniti kancelarije državnih firmi sa viškom uhljeba koji kafenišu od kancelarije do kancelarije premečući jedan te isti papir u ruci. Koji su tam došli po sticu Jozi i rodici Kati.
Treba se primiti posla. Konkretnog posla .
Nadam se da bu ovaj ličanin napravio kao i svaki ličanin:lupio šakom o stol kad mu prekipi jer mi ličani ne trpimo dugo bulšit.
Nadam se da će donijeti malo kanadskog elana.
Da će raditi odlučno ne dozvoljavajući da ga razni šupljoni vuku za nos.
Da se se firme otvarati a ne gasiti, obrti otvarati a ne zatvarati, da će se ljudi zapošljavati a ne otpuštati a najviše od svega se nadam da mladi ljudi neće više bježati trbuhom za kruhom negdje van.
Želim mu puno sreće.
Njemu i novim ministrima.
A kaj mogu očekivati ? Od hrpe Zokijevih kadrova razbacanih po raznim državnim institucijama samo podmetanja, laži i kvar.
Sve to treba zamijeniti i na ravnateljska mjesta te na sve jače funkcije staviti stručne i kvalitetne ljude.
pozitivax is offline  
Old 23.01.2016., 10:22   #97
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
ne znam je li ovo ironija ili...?
ja kao glasac i porezni obveznik itekako bi trebala znati koji je program vlade...
Možda, ali koliko ti je značio plan 21 ili jamstvena kartica prije toga? Ništa.
Po meni je najbolji program proračun, iz njega najbolje možeš vidjeti što je stvarni i pravi plan, a ne koje kakve knjižurine i listići nazvani planovima s kojim sa onda brišu guzice i žali Bože papira i tonera....
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 23.01.2016., 10:25   #98
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ustaše idu... sve koji vole Hrvatsku i žele dobro svim građanima te smatraju da se treb apoštovati npr. Domovinski rat, vojnike i tradiciju su ustaše.
tko je to izjavio? evo samo jednog mi reci
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 23.01.2016., 10:26   #99
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Neki dan sam potegnula pitanje zašto se unaprijed ....


Danas branimo načelnika pazi ti jer nije samo sjedio.
Da li ti recimo imaš pojma o bilo kojem Marasovom rezultatu i ideji. Na stranu što ga kao osobu ne mogu smisliti.
Najave Mosta su bile tako bombastične da je htjela ili ne izbor ovoh čovjeka u ovo ministarstvo sprdačina. Ovo je najbolji kandidat u RH????
Unaprijed mi je doduše bolji od predhodnog, ali pravdati ovo je nemoguće, upravo zboh predizbornih mostovih najava.
ovo je bas sprdacina. ministar panenic je sposoban jer je vodio projekt....cega onog?
ako je to kriterij, onda u ovoj drzavi ima na stotine ljudi koji su daleko bolji kandidati, jer uz danas tako jako moderno i zvucno "povlacenje sredstava iz eu fondova", osmisljavanje projekata i njihova realizacija je godinama njihov posao........

inace, ta opcina tompojevci, koliko tu ljudi zivi....
mirjam is offline  
Old 23.01.2016., 10:28   #100
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što je loše vodio? U kom smislu?
U smislu da je SDP i Bjelolasica imale financijske probleme kada ih je on vodio.
Tomo1972 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.