Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 14:42   #421
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
A i povijest je pokazala da su mnoge "većine" u stvari bili totalni idoti.
Ovo ti se ne čini "miješanjem" i isticanjem, veličanjem, vlastite pameti na račun skoro svih ostalih? Meni da.
Ne. To je samo mišljenje. Žao mi je ako si se našla u tome.
I nisu svi ostali u pitanju, možda je manji broj ljudi (hence većina u navodnicima), kad već non stop spominjemo neke veličine.

Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Sjećamo se mnogih "tradicija" samo posljednjih desetljeća koje su plesale jedno ljeto, za razliku od nekih drugih. Od odjeće, hrane, društvenih odnosa, automobila, zabave, književnosti, filmova, pa do još mnogo čega. Nekako ponešto ipak traje i traje, svaki puta se poput Feniksa diže i živi među ljudima, većinom. I uvjerena sam da zaslužuje makar pažnju i drugi pogled.
Ovo što si nabrojala nisu tradicije već trendovi. Pretpostavljam da si na to mislila. Diskreditirajuće je što kontinuirano spominješ većinu kao potporu svom stavu jer si nesigurna u njega. Možda misliš da je time tvoj stav u stvari ispravan u odnosu na tuđi, ali u stvari, nije ni ispravan ni neispravan. Nije ništa.
Lijepo od tebe da poštuješ obitelj, ali to u stvari nema veze s tradicijom. Poštujem i ja obitelj ali to ne znači da se ne možemo razilaziti u mišljenju niti znači da ću učiniti nešto bespogovorno jer netko tako želi, pod uvjetom naravno da nitko nikom realno ne šteti.
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:12   #422
Quote:
mad cat kaže: Pogledaj post
Ne. To je samo mišljenje. Žao mi je ako si se našla u tome.
I nisu svi ostali u pitanju, možda je manji broj ljudi (hence većina u navodnicima), kad već non stop spominjemo neke veličine.



Ovo što si nabrojala nisu tradicije već trendovi. Pretpostavljam da si na to mislila. Diskreditirajuće je što kontinuirano spominješ većinu kao potporu svom stavu jer si nesigurna u njega. Možda misliš da je time tvoj stav u stvari ispravan u odnosu na tuđi, ali u stvari, nije ni ispravan ni neispravan. Nije ništa.
Lijepo od tebe da poštuješ obitelj, ali to u stvari nema veze s tradicijom. Poštujem i ja obitelj ali to ne znači da se ne možemo razilaziti u mišlgičnoenju niti znači da ću učiniti nešto bespogovorno jer netko tako želi, pod uvjetom naravno da nitko nikom realno ne šteti.
Osobne uvrede ostavi za diskusiju s nekim drugim, neprilično je bez ostatka.
Samo razgovaramo o svojim stavovima i ne trebamo se smještati nigdje zbog toga.
Ne možeš, ponavljam, samo olako odmahnuti na sve što veseli većinu, prakticira većina i vjeruje većina. To ne može biti sve puka iluzija, nelogično je i statistički nevjerojatno da milijuni griješe bez veze, a ti si eto u par godina domislila svemu najboljem i pametnijem. Makar i bilo nekoliko ljudi kroz povijest za koje se tako nešto može makar donekle tvrditi.
Nije stimulativno za diskusiju karikirati. Potrudim se potanko i na primjeru objasniti, a ti zatim uvedeš riječ bespogovorno, od koje redovito dobijem ospice i koju nikada ne bih izgovorila. Između slijepog i slušanja s pažnjom, obzirom i razumijevanjem drugih ljudi je more opcija i kompormisa, itekako mogućih, mogućnosti.
I da, ja se nikada ne bih usudila reći da je tvoj stav, makar se nikako ne slagala, ili ga ne razumjela, NIŠTA! Naprosto previše cijenim ljude, ali to valjda, ne zamjeri molim te, seže do kućnog odgoja. Previše je brutalno i sebično za moj ukus, kolikogod bila svjesna vremena u kojima jesmo.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:37   #423
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Osobne uvrede ostavi za diskusiju s nekim drugim, neprilično je bez ostatka.
Samo razgovaramo o svojim stavovima i ne trebamo se smještati nigdje zbog toga.
Ne možeš, ponavljam, samo olako odmahnuti na sve što veseli većinu, prakticira većina i vjeruje većina.
Uvrijedila si se, ne vidim zašto. A opet nastavljaš raspravu sa mnom. Ah taj ego...
Mogu naravno izraziti mišljenje kakvo hoću. Arogantno je nekom reći da nešto ne može izraziti.
Bespredmetno je ovdje govoriti o imaginarnoj većini koja ti, već sam rekla, služi kao floskula i podrška u mišljenju. To su jednostavno laži, spin kojim bi htjela diskreditirati sugovornika a koji nema uporište u stvarnosti, kao što je i laž da je način na koji ja razmišljam isljučivo moj osobni.
Nadalje... stav na koji sam referirala da je -ništa- nisi shvatila. Nema tu ispravnog i neispravnog, samo razmjena mišljenja. A što se tiče kućnog odgoja... trebam li se referirati... to je ono što govoriš ljudima kad ostaneš bez argumenata. Ovdje ti čak ni to nije ni na mjestu jer si ga izrekla zbog nerazumijevanja.

Tvoje potanko pojašnjavanje primjerom nažalost veze s vezom nije imalo, pomiješala si kruške i jabuke, ali sam rekla da je lijepo od tebe da poštuješ svoje.
A to što imaš problem s određenim riječima tipa "bespogovorno" i "većina/nekoliko/manjina" nije i moj ptoblem. Te više/manje/većina/jedan je uglavnom ono na čemu baziraš svoju tezu u koju si se bespotrebno zapetljala pa si u nekoliko navrata rekla jedno te isto iako sam već odgovorila na to. Uostalom, već sam rekla, neka veseli koga hoće i što hoće sve dok ne ugrožava drugog.


A sad draga moja, bilo mi je drago, bilo je zabavno, ali krećem kući i za mene je ova tema dovršena. U nekoj drugoj raspravi...
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:00   #424
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je to loše?
Ne, nisam ni mislila reći da je to loše, samo sam htjela reći da nije kritičko razmišljanje, koje podrazumijeva kognitivnost only i, po definiciji, (kritički) odmak od emocionalnih utjecaja, patterna i navika.

(Skoro) sve može biti i dobro i loše, ovisno o kontekstu. Ovako kako si ti opisala svoj pristup svojoj svadbi, to mi izgleda vrlo pozitivno, znak je poštovanja prema drugima i tvoje odluke da misliš na druge, a ne samo na sebe. To mi se čini super, ne vidim ništa loše u tome. Isto tako, neki ljudi zbilja vole takvu vrstu fešti, sve pet.

Al ja bih se radije ubila nego doživjela da mi se uzvanici na mojoj svadbi pojave sa zastavama i kad bih ja organizirala takvu svadbu samo zato jer je to uobičajeno ili, još gore, jer očekujem da ću dobiti puno love, to bi bilo sasvim nešto drugo nego kod tebe. S pravom bi mi se ljudi rugali. Mislim da takvi ljudi (neiskreni i pokondireni) izazivaju podsmjehe i antipatiju, ne svi koji organiziraju tradicionalne svadbe.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.