Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 00:09   #1
Loše odnošenje prema pacijentima psihijatrijskih bolnica

Pozdrav, baka mi je 20 godina bila u Domu za smještaj duševno obolelih lica Sveti Vasilije Ostroški Čudotvorac u Novom Bečeju, Srbija. Napokon smo je prebacili u Hrvatsku i kada je došla ovamo ispričala nam je kako je tamo nisu ni hranili, da su joj govorili da ona ne može jesti i davali joj samo malo natopljenog kruha i vode tako da je stalno gladovala. Jednom kada je imala epi napad su je ošišali na ćelavo iz ne znam kojeg razloga. Kada je moja mama bila kod nje u posjeti ponijela je sa sobom kifle i nekakve kobasice i kada je izvadila da ju nahrani ostale bake i djedovi su vikali mogu li i oni dobiti malo hrane da su gladni da nemaju šta za jesti da ih tu ne hrane. Poslali smo joj bar deset paketa sa hranom i ona je rekla da ni jedan paket nije dobila, valjda sestre čim vide da je paket za neku stariju osobu uzmu sve sebi. Još je rekla da je grijanje tamo jako slabo i da joj je jako hladno bilo. Sada je u privatnom domu u Hrvatskoj i kada smo to njima ispričali rekli su nam da se to isto i kod nas događa i da se tako odnose prema pacijentima i kod nas. Mene zanima kako je to moguće i kako nitko ništa ne poduzima ? Stari i nemoćni ljudi bivaju izgladnjivani i pothlađeni, ne znam gdje je tu sanitarna inspekcija i jel uopce obilazi takve ustanove ? Što bi se trebalo uraditi da se taj užas zaustavi ? U tom domu u Srbiji ima bar 50 svjedoka koji bi to sve potvrdili.
Matan329 is online now Prijavi nepoćudan post
Matan329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 00:32   #2
Ako je u privatnom nemaju neki nadzor, zasto plaćate ako se ne brinu o njoj? Za Srbiju propise ne znam, ali sigurno ima način da se to prijavi.

Može se prijaviti policiji ako postoje osnove kaznenog djela..
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 10:25   #3
Pacijenti dobivaju prehranu ovisno o svojoj dijagnozi, ako postoji. Pacijenti sa dijabetesom, fenilketonurijom, itd. dobivaju drugačiju prehranu. Da me krivo ne shvatite, nevezano za vašu baku, nekada treba sa rezervom uzeti što pacijenti iz takvih ustanova govore. Ovdje mislim na ovo da ne dobivaju ništa za jesti.


Što se tiče obrijane glave- to ste rebali pitati liječnika. EEG ne zahtjeva brijanje glave.
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.