Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2016., 19:18   #41
Odjednom se Karamarka odreknu Kolinda, Stier, Plenkovic, i to javno ga napadaju i pozivaju da ode. Sve zbog maglovite moralno politicke odgovornosti u slucaju firme njegove zene,a koju ni povjerenstvo za sukob interesa nece detektirati da postoji, da ne govorim da postoji neka kaznena odgovornost
Ovaj svibanj je bio hladan, ali jos nismo finska.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 19:20   #42
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ima logike u ovom gore što je napisano, samo bi trebalo više podataka...

Ono što sam danas čuo na općem saboru stranke, Plenković je rekao da stranka ne smije biti taoc jednog čovjeka, a vanka je novinarima rekao da o Tomici ovisi hoćeli dati ostavku, tako da se ja ne mogu oteti dojmu da Plenković želi preuzeti stranku.

Na strani Plenkovića je i Šeks koji je ovih dana uskrsnuo.

E sad, kako sam ja u svoj toj priči bio na strani Tomice, jerbo se on usudio vratiti Tuđmana u stranku, a neki su mi rakli da sam po tom pitanju politički naivan postaviti ću još par pitanja!!


Da li je Tim igrač Tomice ili Petrova (danas je na strani Tomice, možda zato što Tomica ipak ostaje)

Koji je odnos Kolinda -Tim, ja sam pod dojmom da su postavljeni kao guverneri stranih interesa?!

Koji je odnos Petrov -Tim, da li je Tim mostov igrač ili je mostu bilo bitno da Tomica ne bude premijer?


I konačno, tko kome komandera Tim Tomici ili obrnuto?


Ovo su bila pitanja, a sad o ishodu (poželjni komentari)

a) Tomicu zamjeni Plenković (bit ćemo glavni lobisti unutar EU-a za TTIP)

b) Tomica ostane, novi partneri su Bandić, Prgomet, Pupovac (hebat ga)...

c) Novi izbori, samo opet i tu treba dosta rukica u zrak, a foteljice udobne
Nema ti sta bit ne jasno ovi su americki gubernatori,
rat Rusija-Amerika je u punoj snazi.

Karamarko je ocito uhvacen u muljazi sa Rusima.

Sva pitanja koja si postavio si i sam odgovorio.

Nema tu Tudmana i Hrvatske,ubili su i njega i nju.
Mi smo samo geostrateska tocka malo bitna.Imamo takav polozaj.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 20:17   #43
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ima logike u ovom gore što je napisano, samo bi trebalo više podataka...

Ono što sam danas čuo na općem saboru stranke, Plenković je rekao da stranka ne smije biti taoc jednog čovjeka, a vanka je novinarima rekao da o Tomici ovisi hoćeli dati ostavku, tako da se ja ne mogu oteti dojmu da Plenković želi preuzeti stranku.

Na strani Plenkovića je i Šeks koji je ovih dana uskrsnuo.

E sad, kako sam ja u svoj toj priči bio na strani Tomice, jerbo se on usudio vratiti Tuđmana u stranku, a neki su mi rakli da sam po tom pitanju politički naivan postaviti ću još par pitanja!!


Da li je Tim igrač Tomice ili Petrova (danas je na strani Tomice, možda zato što Tomica ipak ostaje)

Koji je odnos Kolinda -Tim, ja sam pod dojmom da su postavljeni kao guverneri stranih interesa?!

Koji je odnos Petrov -Tim, da li je Tim mostov igrač ili je mostu bilo bitno da Tomica ne bude premijer?


I konačno, tko kome komandera Tim Tomici ili obrnuto?


Ovo su bila pitanja, a sad o ishodu (poželjni komentari)

a) Tomicu zamjeni Plenković (bit ćemo glavni lobisti unutar EU-a za TTIP)

b) Tomica ostane, novi partneri su Bandić, Prgomet, Pupovac (hebat ga)...

c) Novi izbori, samo opet i tu treba dosta rukica u zrak, a foteljice udobne
Plenković mi se niti najmanje ne sviđa, još se sjećam kako se u EU parlamentu svađao sa Nigelom Farageom stojeći na braniku EU, tako je jadno i sluganski izgledao. Plenković ne bi bio ništa drugo doli slugan stranih interesa, kad čujem od nemih kako bi HDZ bio super da ga preuzme netko poput Plenkovića, ma neka hvala.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 20:19   #44
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ok Ameri napadaju Karamarka.
Samo.ima tu puno pitanja.
Ne drzi mi ovo vodu,covjek koji 10 godina vodi OS
da nezna stanje..jebi ga...
Sa ovim se logicno.mogu maskirati pravi dogadjaji
tko je Karamarko pa da ga napadaju Ameri?
leti se malo previsoko
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 20:25   #45
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
mesić je dementni starček od 80 godina.

a mirela je dobro detektirala ko burgija karamarkovu vladu.

isti oni koji su probušili slovence nakon što su se približili rusima
mesic je mudar covjek...
dementan samo po potrebi...
ljudi rade posao,a mesic pozna vise bitnih igraca od svih
nasih politicara zajedno...
covjek zna igrati igru,za razliku od ...
mislim da mu se po bitnim kontaktima i informacijama
ne moze nitko pribliziti...
slijedeci izbori ce pokazati tko je gdin mesic...
po kontaktima na 2. mjestu je gdja kolinda...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 20:35   #46
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Mesić zna kako lobirati i do kuda smije ići, Karamarko ne, jednostavna i očigledna razlika.
kao što je već rečeno, u Mesićevoj eri je fenomen Putin bio još u pelenama.

[QUOTE=plus.nesto;58823833]
Tuđman je bio u nekim drugim vremenima. Imao je Suska i Granica koji su znali sa amerima.

Quote:
Danas se i Kolinda odrekla Karamarka. Zbog cega, afere od 60 000 eura, njegova zena konzultantica nekoj firmi koja je opet povezana sa drugom firmom (MOL) a koja je povezana sa trecom tj drzavnom kompanijom (INA)? Ne bi u Norveskoj to bila afera, a kamoli da bi ga se Petrov i Kolinda(!) odrekli.
meni se čini da je spor na relaciji Karamarko-KGK bio neizbježan (u kontekstu širih geopolitičkih odnosa) od samih početaka povratka HdZ-ovih elemenata na vlast, ako kao preduvjet tog konflikta uzmemo u obzir želju KGK za političkom emancipacijom.

Ona uostalom i ne može preživjeti mandat na drugi način i ostvariti samostalnost u djelovanju, jer će ju uvijek pratiti breme hdzovske "barbike".

a osim toga, svakog visokoprofilnog palog HDZovca upravo najžešće cipelare njegovi stranački kolege.
Tako će biti i s Karamarkom, ako padne uskoro.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 20:37   #47
napomena
krenimo od pretpostavke da mol nije madjarski...
mol kontroliraju rusi a preko mola kontroliraju inu...
to je gotova prica...
kakva je igra u toku,e to zna malibroj ljudi...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 20:40   #48
Nova jednadzba
Dobro se sjecam clanaka otprije vise od 10 godina u madjarskim medijima kako su Rusi bacili oko na MOL i odonda mi palo na um da su Rusi mozda pravi vlasnici MoL... Ana Saric je bila na visokoj funkciji kod Nine Pavica, bila i u Bgd...a sto se tice Todo, na nekom drugom poslovnom forumu je netko spekulirao kako u Sber banci navodno cekaju da ce Todo pasti i onda ce puno tog njegovog biti njihovo (a dosta tog i pod Morgan & S)? A Plenkovicu je samo do karijere.. Stier je bio ok, jedini mozda ok kandidat za vodstvo, ali sad jako promovira TTIP .
A da, sjecate se da je Kolinda prvo htjela Vandjelica za premijera? Pa je upao Oreskovic (nije njega Kolinda predlozila). A sad je Vandjelic od ovog tjedna u upravnom odboru INE..i to nesto govori. Inace radi za Adris, jedan od top menadzera.
A da, u ducanu danas vidjeh na nasl stranici 24 express o tom kako su Petrov i Kolinda u dogovoru za rusenje Kar i da ih podrzava Crkva..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 21:09   #49
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Plenković mi se niti najmanje ne sviđa, još se sjećam kako se u EU parlamentu svađao sa Nigelom Farageom stojeći na braniku EU, tako je jadno i sluganski izgledao. Plenković ne bi bio ništa drugo doli slugan stranih interesa, kad čujem od nemih kako bi HDZ bio super da ga preuzme netko poput Plenkovića, ma neka hvala.
Samo da ne bude nesporazuma, ja sam 200 posto PROTIV Plenkovića, upravo zato što se radi o eurofilu koji bi trebao zaokružiti političku elitu, zato sam i komentirao sve ovo.

Ono što sam ja htio naglasiti u konkretnoj situaciji, da Karamarko ne smeta zbog INE (jer smo već vidjeli da je svima sve oprošteno za kriminal unutar i oko INE), nego se u HDZ želi postaviti još jedan eurofil koji će biti na strani stranih interesa, a čujem da su ponovno uskrsli i Šeksa koji bi mogao transferirati Plenkovića.


Ako Plenković preuzme HDZ ,onda svim mladim Hrvatima treba predložiti da odu iz ove kolonije...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 21:13   #50
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
1,Ameri ruse Karamarka
2.Rusi ruse Karamarka
3.MOST za racun Mesica rusi Karamarka
4.EU rusi Karamarka
5.Ekipa u HDZu ruse Karamarka
6.Milanovic rusi Karamarka

Koji je tocan odgovor I zasto???
Amerika ovdje ima strateski anti-putinovski projekt ; plutajuci LNG za uvoz americkog plina !
Nakon sto je to bivsa vlada odugovlacila u beskraj sa dokumentacijom za kopneni klasicni LNG terminal , dosla je ova vlada i pokrenula projekt plutajuceg LNG-a.
Takva vlada se onda ne rusi iz USA.

"Mesic je vasa savjest a Rusija zeli kontrolni paket INA"... moze li biti jasnije

I dalja stojim iza tvrdnje broj 2 !
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 21:38   #51
Prije tjedan dana je netko od forumasa na temi negdje na politici pisao da mu je izvor iz sdp rekao da je Mesic plasirao aferu Konzultantica..ali kako se tu uklapa Kolinda (USA), Plenkovic (EU) i Stier(USA)?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 21:43   #52
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nova jednadzba
Dobro se sjecam clanaka otprije vise od 10 godina u madjarskim medijima kako su Rusi bacili oko na MOL i odonda mi palo na um da su Rusi mozda pravi vlasnici MoL... Ana Saric je bila na visokoj funkciji kod Nine Pavica, bila i u Bgd...a sto se tice Todo, na nekom drugom poslovnom forumu je netko spekulirao kako u Sber banci navodno cekaju da ce Todo pasti i onda ce puno tog njegovog biti njihovo (a dosta tog i pod Morgan & S)? A Plenkovicu je samo do karijere.. Stier je bio ok, jedini mozda ok kandidat za vodstvo, ali sad jako promovira TTIP .
A da, sjecate se da je Kolinda prvo htjela Vandjelica za premijera? Pa je upao Oreskovic (nije njega Kolinda predlozila). A sad je Vandjelic od ovog tjedna u upravnom odboru INE..i to nesto govori. Inace radi za Adris, jedan od top menadzera.
A da, u ducanu danas vidjeh na nasl stranici 24 express o tom kako su Petrov i Kolinda u dogovoru za rusenje Kar i da ih podrzava Crkva..
Todoriću je Sberbanka nedavno odobrila popriličan kredit, a čuo sam već nekoliko puta da su Rusi poprilično zainteresirani za preuzimanje njegove distribucijske mreže, ali i da je Todorić poprilično počeo smetati EU zbog zbližavanja sa Rusima.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 22:02   #53
Sber b mu je vise puta odobrila ogromne kredite, pa i nedavno , a prije toga i Morgan & S. Da je stvarno pametan, davno bi se prestao siriti i fokusirao bi se samo na prehrambeni sektor, a ovako...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 22:05   #54
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Amerika ovdje ima strateski anti-putinovski projekt ; plutajuci LNG za uvoz americkog plina !
Nakon sto je to bivsa vlada odugovlacila u beskraj sa dokumentacijom za kopneni klasicni LNG terminal , dosla je ova vlada i pokrenula projekt plutajuceg LNG-a.
Takva vlada se onda ne rusi iz USA.

"Mesic je vasa savjest a Rusija zeli kontrolni paket INA"... moze li biti jasnije

I dalja stojim iza tvrdnje broj 2 !
Ovo je logicno pogotovo nakod danasnjeg govora na Saboru nas je prioritet savez sa SADom I LNG !!!
I jos je nesto onda logicno da on I Mesic nisu u dobrim, I da Mesic ovo koristi
radi necega sto Karamarko misli ili planira......ako su mu Rusi dali papire
sto im je moguce ako imaju nadzor nad Molom.

Al kako se onda uklapaju Stier I Plenkovic u to???
Zar po tome oni nebi trebali biti za njega ili se tu ukljucio tata Seki da proba zamutiti vodu .....I bude asistent Mesicu cisto radi osvete Karamarku....
Cemu onda plasiranje da su Ana I Tomica bili u Finsku, kupovat dionice nuklearke za racun Rusa....

Zasto I Predsjednica sada, napominjem sada radi ovog sto ZALAC 1 pise,to smo vec apsolvirali, tu ce sukoba jos biti.....al ako su Rusi nagazili Karamarka
bar sad ga mora branit.....a nije bas tako....
Ili sad svi koriste momenat da zauzmu sto bolje pozicije....

Mislim da je tu vise postrojbi koji tuku.....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 22:33   #55
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Amerika ovdje ima strateski anti-putinovski projekt ; plutajuci LNG za uvoz americkog plina !
Nakon sto je to bivsa vlada odugovlacila u beskraj sa dokumentacijom za kopneni klasicni LNG terminal , dosla je ova vlada i pokrenula projekt plutajuceg LNG-a.
Takva vlada se onda ne rusi iz USA.

"Mesic je vasa savjest a Rusija zeli kontrolni paket INA"... moze li biti jasnije

I dalja stojim iza tvrdnje broj 2 !
ma dovoljno je pogledati koji medij iznosi svaki tjedan nove detalje oko ove afere i ciji je taj medij bio glasnogovornik oduvik da bi se zakljucilo tko iza svega stoji.

ono sto ja, pak, mislin kako to nema veze sa inon ili molon, nego sa udaron na vladu sa svrhon da se smijeni karamarko koji se nece odrekne nekih ministara ili da buden precizniji- jednog ministra.

vrime ce pokazat...
vlaški is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 22:47   #56
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
kao što je već rečeno, u Mesićevoj eri je fenomen Putin bio još u pelenama.
Malo ste zaboravni, projekt Družba Adria odn odvojak Južnog toka reko RH je bio aktuelan do 2012 kada je Jadranka Kosor otkazala obnavljanje ugovora o nabavi plina sa Gazpromom tako da se tu govori o dužem vremenskom toku. A cijelo vrijeme Mesić je radio u korist rusa.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 22:53   #57
Tu se milijun stvari uopće ne slaže.

Prvo i osnovno - MOST, tj Petrov.
S jedne strane, znamo ko je službeno bio glavni financijer (iako službena objavljena brojka nije baš neka pa je i to ostavljeno za raspravu). Znamo da su prije izbora dobili pun k medijskog prostora, a i znamo sve o medijima. To je već jako puno minusa o čemu sam već i žlabrala.
S druge strane, isti taj MOST se niti prije niti tijekom niti nakon izbora niti u jednom trenu nije decidirano oglasio po pitanju vanjske politike, tj bar ja nisam niš konkretno nigdje ubrala. Wtf.
S treće strane, najveći WTF bio je kada je Biden bio u Zg, a tada Vlada još nije ni bila oformljena (krajem 11. mj.), Biden je nasamo razgovarao s Petrovim. Wtf, da.

Ovi ostali akteri su još kak-tak jasni (valjda), ali činjenica jest da je SDP predložio a MOST prihvatio.

Luda kuća
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 23:05   #58
Ne slažem se s tezama da tu nešto rovare Ruje il Ameri.

Kompromitirajući podaci bi za njih bili ko stvoreni da ucjenjuju Karamarka, da mu zavrću ruku u tišini. Ovo je pokrenuo netko tko ima pristup informacijama i dokumentima, ali je preslab da to iskoristi u tajnosti nego koristi medije i javnost.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 23:15   #59
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s tezama da tu nešto rovare Ruje il Ameri.

Kompromitirajući podaci bi za njih bili ko stvoreni da ucjenjuju Karamarka, da mu zavrću ruku u tišini. Ovo je pokrenuo netko tko ima pristup informacijama i dokumentima, ali je preslab da to iskoristi u tajnosti nego koristi medije i javnost.
Jako ima smisla sto pises......bas ima.
Kilavo je ovo za Ruse/Amere....
Domaci je ovo neciji rad!!!!
Ovdi je cilj PONIZITI I UNISTITI Karamarka...nista drugo.
Mislim da MOST ne razmislja o SDPu.....
Maknit Karamarka I Vlada ide dalje....

Kome je u interesu poniziti Karamarka,ako to znamo znamo sve.

Zadnje uređivanje realist : 28.05.2016. at 23:26.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 23:24   #60
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s tezama da tu nešto rovare Ruje il Ameri.

Kompromitirajući podaci bi za njih bili ko stvoreni da ucjenjuju Karamarka, da mu zavrću ruku u tišini. Ovo je pokrenuo netko tko ima pristup informacijama i dokumentima, ali je preslab da to iskoristi u tajnosti nego koristi medije i javnost.
A ne znam. To je zapravo bila i moja osnovna teza...a opet, izgleda da odnosi SAD-Rus STVARNO jesu tolko loši. Pitanje je to sve, svi su i spremni i sposobni za puno više.
Ne znam ko je to na ovom planetu pa da može potcjenjivat i jedne i druge.
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.