Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 00:19   #21
Bolesni idijot ozlijedio 3-4 čovjeka - 17 u šoku - ukupno 20 ozlijeđenih ?

Postali smo preosjetljivi , ne bi to trebalo dobivati ovakav (uznemirujući) publicitet .
Katus is offline  
Old 19.07.2016., 00:22   #22
Najmanje troje ljudi je ozbiljno ozlijeđeno, a četvrti manje.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]

Zadnje uređivanje Gošća : 19.07.2016. at 01:13.
Gošća is offline  
Old 19.07.2016., 00:22   #23
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Bolesni idijot ozlijedio 3-4 čovjeka - 17 u šoku - ukupno 20 ozlijeđenih ?

Postali smo preosjetljivi , ne bi to trebalo dobivati ovakav (uznemirujući) publicitet .
Pa gle nakon svih ovih turbulentnih dana(Francuska,Turska) sigurno nije ljudima lagano da ne govorim kada viši da netko sjekirom napada ljude do tebe, pa nije ni čudno da im treba pomoć....Doživili su šok sasvim normalna pojava.
arizin is offline  
Old 19.07.2016., 00:24   #24
Takvih stvari će biti još, bojim se.
Mlade izbjeglice se ne snalaze u novoj državi, pa se dešava ovo
DJTcro is offline  
Old 19.07.2016., 00:28   #25
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Bolesni idijot ozlijedio 3-4 čovjeka - 17 u šoku - ukupno 20 ozlijeđenih ?

Postali smo preosjetljivi , ne bi to trebalo dobivati ovakav (uznemirujući) publicitet .
Normalno je to. Ljudi postaju sve zabrinutiji, povjerenja u organe reda i sigurnosti je sve manje, kulturoloska razlicitost unutar stanovnistva na jednom teritoriju je sve izrazenija; sve je manje razumijevanja, sve je vise straha.

Ne znam zasto, ali zadnjih dana, gledajuci cijeli ovaj medijski i politicki cirkus, podsjeca me to na onu legendarnu scenu iz Apokalipse danas...

Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Takvih stvari će biti još, bojim se.
Mlade izbjeglice se ne snalaze u novoj državi, pa se dešava ovo

Normalno. Mislili su da dolaze u zemlju kojom teku med i mlijeko, a dosli su u zemlju koja trazi iznimnu disciplinu vlastitog stanovnistva i predanost istoj. Na istoj se Njemacka izgradila, uvijek i uvijek iznova.

S obzirom da se nitko, ali ama bas nitko nije niti potrudio porazmisliti o tome kolika je stvarna mogucnost integracije tih ljudi u domace stanovnistvo i kulturu, te kako je asimilacija tih ljudi zamijenjena laprdanjem, sasvim je normalno da se ovakve stvari dogadaju.

I dogadati ce se zato sto je novca za uzdrzavanje masa "dok se ne snadu" sve manje, a netko te novce treba namaknuti. Sigurnosna situacija je sve nestabilnija, jacaju pro i anti pokreti. Pro i anti cega? Biraj.

Liberalna krivnja Europljana unistava Europu. Nitko nije kriv sto se rodio takav kakav se rodio, tamo gdje se rodio; bio on bijel, crn, smed ili ne znam koje boje. Stoga nitko nije duzan nikoga uzdrzavati niti otkidati od sebe, da bi oprao rukice zbog tko zna cega i osjecao se boljim, liberalnijim, humanijim ili kaj ja znam... Manje bijel i manje kriv? Kriv za sto?

P.S. Nevezano samo uz ovaj slucaj. Mozda je fakat Nijemac dobio popizditis... Kritika je generalno usmjerena odnosu prema imigraciji i liberalnoj krivnji koja ubija Europu.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...

Zadnje uređivanje Leonida : 19.07.2016. at 01:20.
Leonida is offline  
Old 19.07.2016., 00:30   #26
Kako stižu novi podaci, Večernji je još osvježio vijest na koju sam već dala link:

Pobješnjeli mladić (17) sjekirom i nožem napao putnike u vlaku. Ministar: Radi se o izbjeglici koja je stigla lani

Quote:
Napadač je 17-godišnji Afganistanac, objavio je njemački portal Bild.de. Bavarski ministar unutarnjih poslova Joachim Hermann kazao je da se radi o izbjeglici koji je lani došao u Njemačku bez pratnje, a prije dva tjedna udomila ga je jedna njemačka obitelj. Vjerojatno je u Njemačku stigao tzv. balkanskom rutom.
Interesantno kako nema puno po stranim stanicama, tu i tamo nešto, najviše na Russia Today, a ostali se bave Nicom, Turskom, ili američkom predizbornom kampanjom.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 19.07.2016., 00:32   #27
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
DW javlja da je viknuo Allahu akbar prije napada. link
ma ja jos uvijek tipujem,da je to netko odbacen u drustvu, nedavno se rastao sa djevojkom, pukno mu film i sad bi se on revansirao 'drustvu'. A kako ne bi ispao potpuno glup i luzer, u posljednji cas svoj socioloski i psihicki ocaj zapakira u allah akbar 'ideju'.....
lutnik is offline  
Old 19.07.2016., 00:34   #28
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Takvih stvari će biti još, bojim se.
Mlade izbjeglice se ne snalaze u novoj državi, pa se dešava ovo
a jos u kakvoj drzavi su odrastali, uz bombe, normalno da ih ima koji puknu kad tad...
lutnik is offline  
Old 19.07.2016., 00:38   #29
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
ma ja jos uvijek tipujem,da je to netko odbacen u drustvu, nedavno se rastao sa djevojkom, pukno mu film i sad bi se on revansirao 'drustvu'. A kako ne bi ispao potpuno glup i luzer, u posljednji cas svoj socioloski i psihicki ocaj zapakira u allah akbar 'ideju'.....
Ja tipujem da lik uopće nema 17 godina nego je stariji ali se pravio da je maloljetnik da dobije ulaz u Njemačku. (to znaju raditi)

Također, tipujem da je doživio kulturni šok kad je iz svoje vukojebine došao u Njemački velegrad, i sad su mu svi drugi krivi. Niko ga nije tjerao da dođe i niko mu nije kriv što se nije znao prilagoditi.

EDIT: najnovija nadopuna na onoj istoj DW stranici:

Njemačka TV Das Erste javlja da je afganistanac napao policajce prije nego što je ubijen.
Marina Fiume is offline  
Old 19.07.2016., 00:43   #30
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ja tipujem da lik uopće nema 17 godina nego je stariji ali se pravio da je maloljetnik da dobije ulaz u Njemačku. (to znaju raditi)

Također, tipujem da je doživio kulturni šok kad je iz svoje vukojebine došao u Njemački velegrad, i sad su mu svi drugi krivi. Niko ga nije tjerao da dođe i niko mu nije kriv što se nije znao prilagoditi.
sto jos uvijek znaci, da se ne radi o terorizmu, a to je poanta mojih upisa
lutnik is offline  
Old 19.07.2016., 00:46   #31
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
sto jos uvijek znaci, da se ne radi o terorizmu, a to je poanta mojih upisa
Da li se napad na policiju može smatrati terorističkim činom? Ako da, onda je terorist.
Marina Fiume is offline  
Old 19.07.2016., 00:48   #32
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ovo sveopće ozračje je jako prijemčivo i zarazno za mentano labilne, ne moraju biti ni isil-ovci ni vjerski fanatici.
ovolika medijska ekspozicija djeluje kao i vijesti o samoubojicama koje ohrabruju i druge koji su na rubu na isti čin.
milko84 is offline  
Old 19.07.2016., 00:49   #33
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Da li se napad na policiju može smatrati terorističkim činom? Ako da, onda je terorist.
Ako bi ih napao iz cistog mira - da, a ako su ga stisli u kut - ne, to rade i mnogi kriminalci.
lutnik is offline  
Old 19.07.2016., 00:51   #34
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
ovolika medijska ekspozicija djeluje kao i vijesti o samoubojicama koje ohrabruju i druge koji su na rubu na isti čin.
I ja tvrdim da napuhavanje ovakvih vijesti samo podstice i ostale ocajnike, da urade nesto slicno
lutnik is offline  
Old 19.07.2016., 01:01   #35
dakle imamo lika s "problematičnog" područja koji uz uzvike "allahu akbar" sekirčetom mesari putnike u vlaku, ali ne, zašto pomisliti da je terorist, možda je mladić puknuo pod stresom zapadnjačkog života, možda ga je djevojka ostavila, možda su ga opsjeli zli duhovi...
odurni_gad is offline  
Old 19.07.2016., 01:03   #36
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Ako bi ih napao iz cistog mira - da, a ako su ga stisli u kut - ne, to rade i mnogi kriminalci.
aha, panduri su ga stisli u kut bez razloga i ovaj je slučajno pronašao sjekiru u džepu
odurni_gad is offline  
Old 19.07.2016., 01:05   #37
ako je politički motivirano, onda spada u terorizam


edit: objavljena je slika, prilično krupan i bradat 17 godišnjak
milko84 is offline  
Old 19.07.2016., 01:09   #38
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
sto jos uvijek znaci, da se ne radi o terorizmu, a to je poanta mojih upisa
Slažem se.
Ne vjerujem da je to terorizam, niti da je taj dečko od 17 godina (ili i manje više - nebitno) terorist.
O uzrocima se može samo nagađati, ali ja vjerujem da nije se lako prilagoditi negdje gdje se osjećaš potpuno sam, odbačen i prezren.
Nijemci pomalo preziru čak i one koji su iz sličnog kulturnog miljea a kamoli nekog tamo iz Afganistana. Isto vrijedi i obratno.
I onda se pomalo rađa mržnja (makar kako lib. mediji nastoje sve uvjeriti da su Nijemci maltene oduševljeni s emigrantima) jednih prema drugima...i eto, pukne film pa dolazi do ovakvih stvari. I dolazit će sve više i više jer se pokušava spajati nešto što je nespojivo...
Žao mi tih ranjenih ljudi i žao mi tog mladića.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 19.07.2016., 01:13   #39
Kako će Merkelica popušiti iduće izbore...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 19.07.2016., 01:15   #40
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
aha, panduri su ga stisli u kut bez razloga i ovaj je slučajno pronašao sjekiru u džepu
umjesto da bezrazlozno fejspalmas, radije poradi malo na funkcionalnoj pismenosti....
lutnik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.