Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2016., 23:54   #1
kome prijaviti nebrigu oko starije osobe

Možda nisam na pravom mjestu ali možda mi netko može odgovoriti.
Radi se o starijoj osobi koja živi sama. Na žalost imala je dva moždana udara, slabo vidi i cijeli niz dijagnoza kako to već ide kod starijih ljudi.
Ja sam od nje zamoljena da joj kupujem kućanske potrepštine za što mi je uredno davala novac i tu sam naravno donosila račun i ostatak novca.
I nije u tome problem.
Problem je što u zadnjih dva tjedna nema ni lipe. Dala je sinu punomoć na tekući račun i on se ne pojavljuje.
Sina nisam u životu vidjela ali mi je užasno žao te starice koja mi pozvoni na vrata i zamoli da joj nešto kupim.
Naravno, pitala sam ju gdje joj je mirovina. Sin nema vremena da dođe do nje i da joj da novac...
Ma noćna mora.
Doslovno je bez lipe. Moje pitanje je jednostavno. Kome prijaviti i na koji način sina? Gospođa nije senilna i ne izmišlja. Ali naravno brani svog sina kada ja pitam kako je to moguće...(ima puno posla, boli ga glava..i sl.)
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 23:57   #2
Centru za soc, skrb. Izaci ce na teren i nesto poduzeti.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 00:00   #3
Sutra putujem na more ali morat ću to obaviti ako ništa drugo preko telefona ili maila.
Hvala na odgovoru.
Stvarno mi ju je iskreno žao. Što bude jela dok nas nema?
Katastrofa od djece.
A kada umre - vjerujem da ću vidjeti sina kada dođe da vidi stan koji je naslijedilo..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 00:03   #4
Kazes na telefon da je situacija hitna i jos provjeris tj nazoves baku da vidis.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 00:05   #5
Hvala - budem!!
Nije je bilo par dana pa sam pomislila da je sin bio.
Danas je opet pozvonila i ja u šoku.
Bojim se da će mi baka to uzeti za zlo ali ovako dalje ne ide.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 02:00   #6
Definitivno prijavi, ali ne nadaj se previše.
Tim više što je starica ionako nesuradljiva (opravdava sina), pa je vjerojatno da kad skuži tko joj i zašto dolazi u potpunosti odbije suradnju.

Znam za puno gori slučaj u praksi. Žena je i agresivna, mršava kao kostur, susjedi trpe emisije na sve strane... Dolazili joj iz centra, a ona im ne otvara vrata, dolazila patronaža, policija...mjesecima se vukla trakavica. Ne znam kako se na kraju riješilo i je li se riješilo ali nije uopće išlo glatko i ažurno.

Sretno.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 19:14   #7
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Centru za soc, skrb. Izaci ce na teren i nesto poduzeti.
To nešto je jako širok pojam...
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.