Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2016., 19:07   #61
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ma to stoji, ali to nije poanta, jer svi dobro znamo o čemu se tu radi, nismo naivni. Kada prolazim pored Kvatrića srce mi se para što je ta seljačina napravila od toga. Umjesto da ga sredi, uredi, da zadrži funkciju koju je imao ili sličnu i da na nešto liči, lik je tamo spičio beton i ploče i od funkcionalnog prostora napravio jedno veliko ništa, osim što je ekipa uzela provizije na poslovima.

O tome se ovdje radi.
Ti i neznas kako ce Britanac izgledati nakon preuredjenja a vec seres protiv.
Hajde da je preuredjen lose....to je u Zagrebu vise pravilo nego izuzetak..pa da onda seres...ali ti si poceo srati prije nego su poceli radovi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 19:30   #62
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti i neznas kako ce Britanac izgledati nakon preuredjenja a vec seres protiv.
Ima li negdje natječaj?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:13   #63
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ima li negdje natječaj?
Nemam pojma...i mene zanima.


( mada kod nas to uvijek na slajdovima izgleda dobro a izvedba na kraju bude sranje )
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 22:21   #64
Meni ovo o ciganskim standovima zvuci kao izjava JNA generala koji je rekao da sta ima veze da granatiraju Dubrovnik, napravit ce jos bolji kad ga osvoje, valjda od betona i stakla.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 22:26   #65
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti i neznas kako ce Britanac izgledati nakon preuredjenja a vec seres protiv.
Hajde da je preuredjen lose....to je u Zagrebu vise pravilo nego izuzetak..pa da onda seres...ali ti si poceo srati prije nego su poceli radovi.
A sta je preuredjeno da izgleda dobro?
Sve novo izgleda kao scenarij za narodnjacki klub krizan s kamenjarom i zacinjen stupichima po 1000kn.
Zadnja briljantnost "struke" su bile bljeskalice i uklanjanje rinzola iz Mesnicke, na sto su stanari, s pravom, poludili. Ili fontane koje nitko ne zeli, gradjene pokraj kvarta za koji nisam siguran ima li vode.

Nezanimljivih zdanja kao centar na Cvjetnom ima na sve strane svemira u neogranicenim kolicinama: nitko ne dolazi u Zagreb radi shopping mall-ova. Ista roba u istim vrstama ducana stoji na raspolaganju u svakom gradu EU.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:42   #66
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Slažem se s boldanim, ali ja ne vidim razliku između ovog i ovog
nakon što si stavio znak jednakosti između Branimirove tržnice i Britanca, ja nisam siguran da ti vidiš išta.

Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ojoj, nema to veze s ukusom već s kojekakvim mutnim pogodovanjima.
ako pričamo o motivu oranja po Zagrebu, da. Ali sad pričamo o estetici.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti i neznas kako ce Britanac izgledati nakon preuredjenja a vec seres protiv.
Hajde da je preuredjen lose....to je u Zagrebu vise pravilo nego izuzetak..pa da onda seres...ali ti si poceo srati prije nego su poceli radovi.
daj nam plan
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 02:27   #67
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
A sta je preuredjeno da izgleda dobro?
Sve novo izgleda kao scenarij za narodnjacki klub krizan s kamenjarom i zacinjen stupichima po 1000kn.
Zadnja briljantnost "struke" su bile bljeskalice i uklanjanje rinzola iz Mesnicke, na sto su stanari, s pravom, poludili. Ili fontane koje nitko ne zeli, gradjene pokraj kvarta za koji nisam siguran ima li vode.

Nezanimljivih zdanja kao centar na Cvjetnom ima na sve strane svemira u neogranicenim kolicinama: nitko ne dolazi u Zagreb radi shopping mall-ova. Ista roba u istim vrstama ducana stoji na raspolaganju u svakom gradu EU.
Ja cu se prvi sloziti da nije nista preuredjeno u Zagrebu a da je to napravljeno kako spada...evo meni prvom ne pada napamet ni jedna stvar sa kojom sam ja u potpunosti zadovoljan. Ali to ne znaci da ne treba preuredjivati...nego treba izvrsiti pritisak da se stvari rade bolje i kvalitetnije i da se uci na starim pogreskama.
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ili fontane koje nitko ne zeli, gradjene pokraj kvarta za koji nisam siguran ima li vode.
mali osvrt na ovo.
Mjesto na kojima se nalaze te fontane je jos prije sto godina bilo predvidjeno kao nastavak Lenucijeve potkove i to kao velika avenija okruzena monumentalnim zgradama a koja je trebala biti glavni ulaz u grad Zagreb...od cijelog tog plana su napravljene dvije trotracne ceste, NSB , Lisinski i mislim da gradsko poglavarstvo spada pod to.

Da je Zagreb pravi grad a ne balkanska provincija kao sto jeste i kao sto je uvijek i bio, onda bi prvo sve one potleusice i alafordovke koje su nikle oko te avenije bile davno poravnate....nesto sto se bilo pocelo raditi 50-tih rusenjem starog Trnja a sto nikada nije do kraja zavrseno i umjesto njih bi bile i sa jedne i druge strane niz zgrada gabarita kao sto je NSB-a bas kao sto je to uvijek bilo i predvidjeno.

Kada se to znade onda je svakom tko ima sposobnost vizije kako bi taj prostor trebao u konacnici izgledati jasno da je najveci problem Bandicevih fontana ne u polozaju i monumentalnosti, vec u tome sto su nedovoljno monumentalne.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 21.07.2016. at 02:58.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 06:09   #68
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja iskreno ne vidim, i jedno i drugo su montažne konstrukcije koje svojom kvadraturom zauzimaju i nagrđuju prostor, doslovce ista pašta samo drugo pakovanje, ako se mene pita.
Ja iskreno vidim.
Ono na Banos placu je ruglo kojeg bi se svaki Zagrepčanec trebao postiditi. Nešto slično po Varaždinu postavimo tijekom Špancirfesta i nazivamo ga "pivski šator za riganje".
Dočim ova KavaTava (nikad nisam bio tamo uživo) sliči na malu obiteljsku kavanu napravljenu, održavanu i vođenu sa srcem.

Recimo, takvih su prepune Slovenija, Austrija, a naročito Nizozemska.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 09:29   #69
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mjesto na kojima se nalaze te fontane je jos prije sto godina bilo predvidjeno kao nastavak Lenucijeve potkove i to kao velika avenija okruzena monumentalnim zgradama a koja je trebala biti glavni ulaz u grad Zagreb...od cijelog tog plana su napravljene dvije trotracne ceste, NSB , Lisinski i mislim da gradsko poglavarstvo spada pod to.

Da je Zagreb pravi grad a ne balkanska provincija kao sto jeste i kao sto je uvijek i bio, onda bi prvo sve one potleusice i alafordovke koje su nikle oko te avenije bile davno poravnate....nesto sto se bilo pocelo raditi 50-tih rusenjem starog Trnja a sto nikada nije do kraja zavrseno i umjesto njih bi bile i sa jedne i druge strane niz zgrada gabarita kao sto je NSB-a bas kao sto je to uvijek bilo i predvidjeno.

Kada se to znade onda je svakom tko ima sposobnost vizije kako bi taj prostor trebao u konacnici izgledati jasno da je najveci problem Bandicevih fontana ne u polozaju i monumentalnosti, vec u tome sto su nedovoljno monumentalne.

Spada i palača pravde koja nije nikada dovršena a i vijećnici fali jedan blok
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 09:37   #70
[QUOTE=Tijs;59570085]nakon što si stavio znak jednakosti između Branimirove tržnice i Britanca, ja nisam siguran da ti vidiš išta.



/QUOTE]

Stanje u kojem se nalaze ne služi nikome na čast


Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ja iskreno vidim.
Ono na Banos placu je ruglo kojeg bi se svaki Zagrepčanec trebao postiditi. Nešto slično po Varaždinu postavimo tijekom Špancirfesta i nazivamo ga "pivski šator za riganje".
Dočim ova KavaTava (nikad nisam bio tamo uživo) sliči na malu obiteljsku kavanu napravljenu, održavanu i vođenu sa srcem.

Recimo, takvih su prepune Slovenija, Austrija, a naročito Nizozemska.
Jedino što priznam kavinom kiosku je da je bolje dizajniran, ali ipak je to samo kiosk, za pare koje su ulupali u njega mogli su kupiti - unjamiti bilo koji od zatvorenih prostora na Ilci (ili drugdje) i svi bi bili zadovojni
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 09:47   #71
Po starom dobrom običaju Bandić će opet nešto debelo zasrat na Britancu.
Našim novcem.
Za dvije godine najviše slijedi saniranje rekonstrukcije.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 10:18   #72
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Nezanimljivih zdanja kao centar na Cvjetnom ima na sve strane svemira u neogranicenim kolicinama: nitko ne dolazi u Zagreb radi shopping mall-ova. Ista roba u istim vrstama ducana stoji na raspolaganju u svakom gradu EU.
Boli me livo uvo za turiste. Meni kao građanski ovog grada odgovara da u centru mogu kupiti i nešto od onoga što se prodaje u mallovima, a ne da za svaku sitnicu moram sjesti u auto i pičiti na drugi kraj grada. To što je projekt Cvjetni sam po sebi kriminalan je neka druga priča.

No to ne znači da se uz krpice kakvih ima u svim drugim gradovima svijeta u centru ne bi trebali naći i mali obrti koje je grad izosrtankom ikakve strateške vizije takoreći izbacio. Potez od Britanca do Črnomerca je kriminalan, isto vrijedi i za potez od Draškovićeve do Maksimira. I to sve nema veze sa štandom Kave Tave.

Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
ako pričamo o motivu oranja po Zagrebu, da. Ali sad pričamo o estetici.
Ali i pričamo o motivu oranja. Zapravo ne, pričamo o motivu ulaganja u pogrešne stvari. Ili misliš da bi stvar bila drastično bolja ili lošija da su fontane i Cvjetni radili neki drugi arhitekti? Stvar je malo kompleksnija od "brđanske estetike" jednog čovjeka.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 10:48   #73
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti i neznas kako ce Britanac izgledati nakon preuredjenja a vec seres protiv.
Hajde da je preuredjen lose....to je u Zagrebu vise pravilo nego izuzetak..pa da onda seres...ali ti si poceo srati prije nego su poceli radovi.
pametni uče iz iskustva, a budale vjeruju da će se ako radiš po istome dobiti drugačiji rezultat
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 10:51   #74
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ha čuj, to je išlo preko javnog natječaja, a seljenje tržnice je bilo odavno u planu, vjerojatno puno prije nego što je Miki uopće sanjao gradonačelničku karijeru.
Ne govorim uopće o tržnici, da li je ona trebala tamo ostati ili ne, to nije primarno sada ovdje. I natječaj je manje bitan, osim ako se želimo lagati da je, ako se provodi javni natječaj, onemogućena bilo kakva podjela provizije ispod stola

Ono što je bitno je to da ono što imamo sada tamo, nema apsolutno nikog smisla, ono je doslovno krađa lijepog prostora građanima koji sada ne služi - baš ničemu.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 10:52   #75
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A zašto se o ovome raspravlja na politici?
Pa to i jeste ono, najosnovniji smisao politici. Rad na kvaliteti života građana. To je suština politike.

U tom tvojem pitanju i neshvaćanju se kriju mnogi odgovori zašto nam je tako kako nam je
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 11:00   #76
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ono što je bitno je to da ono što imamo sada tamo, nema apsolutno nikog smisla, ono je doslovno krađa lijepog prostora građanima koji sada ne služi - baš ničemu.
Gle, apsolutno se slažem, prostor je devastiran i ne služi nikome i ničemu. Tragično je da jedini sadržaj tom trgu daje ona zatvorena Vincekova terasa. No podatke o natječaju sam ti dala da ti razbijem iluziju da je za to kriv samo Bandić. Iz njih lijepo vidi da je problem daleko kompleksniji. Počnimo od natječaja, odnosno od toga kako arhitekti-stručnjaci zamišljaju javni prostor.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 11:06   #77
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Gle, apsolutno se slažem, prostor je devastiran i ne služi nikome i ničemu. Tragično je da jedini sadržaj tom trgu daje ona zatvorena Vincekova terasa. No podatke o natječaju sam ti dala da ti razbijem iluziju da je za to kriv samo Bandić. Iz njih lijepo vidi da je problem daleko kompleksniji. Počnimo od natječaja, odnosno od toga kako arhitekti-stručnjaci zamišljaju javni prostor.
Upravo o tome govorim. Da, stručnjaci-arhitekti znaju imati svoja nakaradna viđenja. No, poanta je tome da je Grad taj koji bira rješenje i amenuje konačan izgled. Izvođenje radova je ono na čemu oni ubiru pinku u konačnici.

A obzirom da znamo kako taj Grad i njegov gradonačelnik biraju izgled i rješenje, imamo tisuću razloga bojati se kako će to izgledati. To je ono o čemu sam prije pisao - imamo iste ljude i isti princip kao i dosada, i sada bismo svi mi trebali očekivati drugačiji ishod.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 11:27   #78
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Upravo o tome govorim. Da, stručnjaci-arhitekti znaju imati svoja nakaradna viđenja. No, poanta je tome da je Grad taj koji bira rješenje i amenuje konačan izgled. Izvođenje radova je ono na čemu oni ubiru pinku u konačnici.
Ne sasvim, u žiriju sjede predstavnici grada, ali njihova riječ vrijedi koliko i riječ stručnjaka. Uz to, ako imaš prijedloge koji su svi odreda nekakvo ispolirano betonsko rješenje koje lijepo izgleda na crtežu, ali ne uzima u obzir korisnike i njihove potrebe, onda mogućnost izbora i nije baš nekakva. Dakle, dio problema počinje već u obrazovanju arhitekata.

Na kraju, ako ćemo nazad na gradonačelnika, u vrijeme kad se radio natječaj, gradonačelnica je bila Marina Matulović-Dropulić. Naravno, projekt je izveden u Bandićevo vrijeme i djelomično izmijenjen u odnosu na natječaj, prvenstveno radi garaža. Da se razumijemo, to ne znači da pokušavam skinuti odgovornost s Bandića i njegovo šerifsko i kriminalno vođenje grada, samo mislim da ovo nije najbolji primjer da se ističe njega kao krivca za takvo stanje Kvatrića. Previše je tu faktora da bi se krivica svela samo na jednog čovjeka imenom i prezimenom. Uostalom, kako sam uočavaš:

Quote:
To je ono o čemu sam prije pisao - imamo iste ljude i isti princip kao i dosada, i sada bismo svi mi trebali očekivati drugačiji ishod.
I to je problem. No on nije (samo) zagrebački već, ako ćemo suditi po drugim gradovima u Hrvatskoj, sustavan. I trebali bismo aktivno promišljati kako da ga popravimo na nivou sustava koji gradonačelnicima omogućuje da šerifski vladaju gradovima, a ne kako da maknemo Bandića jer je dotepenski seljo s kumovima. Micanjem Bandića se neće ama baš ništa promijeniti. Pogledaj Split - i nakon Keruma, Kerum.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 14:54   #79
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Da sereš po drugima a da se vas pita gradile bi se barokne mahale i trgove bi krasili propeti konjanici i aleksandri prigorski, dajte izbijte si iz glave to usrano 19 stoljeće i uđite u 21.

Evo kako izgleda 21 stoljeće na trgu u Europi
Dijasporo, i bogu si teška...
A da ti malo brineš o svom gradu, a Purgerima prepustiš brigu o Zagrebu?

Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ajd probaj kvotati da ti odgovori ne čuče širom topika.
A o praznim lokalima bi se dalo ...
Znaš li ti čiji su to lokali, koliko je najam, koliko treba ulaganja...
I na kraju - zaboga miloga pa to je plac. Halo???
Jebeni plac i to treba i ostati. Pa neka gradonačelnik prestane liječiti svoje provincijske frustracije na zagrebačkim trgovima.
Neka si pobetonira rodnu selendru.
Svaka čast na dijagnozi!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 14:58   #80
Idemo dalje. Delat

Životni projekt - fontane

http://www.poslovni.hr/hrvatska/band...fontana-315677
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.