Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2016., 21:18   #1
Unhappy Ukinuto radno mjesto ?

Poštovani,
Ako negdje nsam dobro postao, ispricavam se.

Dozivio sam sljedecu situaciju..poslodavac je zbog neefikasnosti dijela radnika ukida moje radno mjesto.
Zaposlen sam na određeno radno vrijeme..ponuđen mi je novi ugovor za novo radno mjesto, sa smanjenom placom.
Da li ja taj ugovor moram prihvatit ?
Koje izbore ja imam ovdje ?
Ako ga ne prihvatim dobivam li otkaz ?
Mogu li se prijaviti na zavod za nezaposene, dobiti naknadu ? Da radim vise od 9 mj u zadnja 24 mjeseca.
Stoga mene najvise zanima da li ja taj novi ugovor moram prihvatit, u kojem roku ? I koje mogu biti posljedice ne prihvacanja istog ?
Unaprijed zahvalan.
Mario009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:50   #2
Ako si zaposlen na određeno vrijeme, tvoj ugovor završava istekom vremena na koje je sklopljen.
To nije otkaz, nego istek ugovora sklopljenog na određeno vrijeme.
Hoćeš li ti prihvatiti novi ugovor nakon ovog koji je istekao , to je na tebi.

Za pravo na naknadu ne znam, vjerujem da na stranicama HZZ-a piše koji su uvjeti za pravo na naknadu.

Otkaz je kad se ugovor otkazuje prije vremena (bilo koja strana) , a kad je ugovor na određeno vrijeme, onda ugovor prestaje važiti s onim datumom koji stoji u ugovoru.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 22:03   #3
Ne prihvaćanje novog ugovora o radu nakon isteka ugovora na određeno vrijeme nije prepreka za dobivanje naknade od strane HZZ-a ako su
zadovoljeni svi ostali potrebni uvjeti.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:17   #4
Quote:
Mario009 kaže: Pogledaj post
Poštovani,
Ako negdje nsam dobro postao, ispricavam se.

Dozivio sam sljedecu situaciju..poslodavac je zbog neefikasnosti dijela radnika ukida moje radno mjesto.
Zaposlen sam na određeno radno vrijeme..ponuđen mi je novi ugovor za novo radno mjesto, sa smanjenom placom.
Da li ja taj ugovor moram prihvatit ?
Koje izbore ja imam ovdje ?
Ako ga ne prihvatim dobivam li otkaz ?
Mogu li se prijaviti na zavod za nezaposene, dobiti naknadu ? Da radim vise od 9 mj u zadnja 24 mjeseca.
Stoga mene najvise zanima da li ja taj novi ugovor moram prihvatit, u kojem roku ? I koje mogu biti posljedice ne prihvacanja istog ?
Unaprijed zahvalan.
Ne potpisuj ništa ako imaš postojeći ugovor.
Ukoliko potpišeš dobit ćeš novi koeficijent koji je pretpostavljam manji u odnosu na ovaj koji sada imaš...inače ti ne bi dao novi ugovor.
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:44   #5
Quote:
Rayburn-Kenhelm kaže: Pogledaj post
Ne potpisuj ništa ako imaš postojeći ugovor.
Ukoliko potpišeš dobit ćeš novi koeficijent koji je pretpostavljam manji u odnosu na ovaj koji sada imaš...inače ti ne bi dao novi ugovor.
Pa to čovjek i veli, ako potpiše ide manja plaća. Ali njega brine što ako odbije potpisati? Možda neće više imati priliku dobiti niti taj manji ugovor nego ide otkaz.

Pitanje je da li ide otkaz ako se odbije potpisati ponuđeni novi ugovor?
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 17:34   #6
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Pa to čovjek i veli, ako potpiše ide manja plaća. Ali njega brine što ako odbije potpisati? Možda neće više imati priliku dobiti niti taj manji ugovor nego ide otkaz.

Pitanje je da li ide otkaz ako se odbije potpisati ponuđeni novi ugovor?
Ako je ugovor na određeno, radi se o isteku ugovora a ne otkazu.
Poslodavac postupa u skladu sa Zakonom ako mu predlaže novi ugovor s obzirom da se njegovo radno mjesto ukida.
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.