Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 05:45   #1
Unhappy Griznja savjesti - priznati ili ne

Iz naslova bi se dalo naslutiti da je rijec o klasicnoj prevari, ali nije. Ukratko, ostavio me decko nakon drama koje su se dogadjale i ja sam mjesec, dva nakon prekida poljubila se vani pijana s deckom koji je bio zauzet i jos uvijek je, nakon jos koji tjedan s jos jednim je bilo isto(ali bio je solo), a znaju se mesjusobno. Bila sam u bedu i to mi je bilo jedno od najgorih razdoblja u zivotu, inace se ne ljubakam okolo.

Eh sad, nakon godine dana u prekidu decko i ja smo se pomirili, volimo se i odlucili smo poceti ponovno. Proslo je od toga skoro dvije godine i nema vise mladenackih svadja, ozbiljniji smo i planiramo buducnost zajedno, nije nam nikada bilo bolje. Eh sad, kada smo se odlucili pomiriti on je meni priznao da je vani pijan zbario zensku, ja sam se jako naljutila jer mi nije odmah to priznao, jer smo se i tijekom prekida culi. Ja sam njemu rekla za jednog decka koji mi se cak poceo svidjati, ali tada je uskoro i doslo do pomirdbe. Nisam priznala za ova gore dva slucaja, niti bih da se ovaj prvi i moj nisu poceli druziti, i to poprilicno intenzivno i mene je sada strah da se to sve ne sazna. Budim se u noci, imam nocne more i razmisljam da mu priznam, iako ne znam koji bi bio ishod toga.

U svakom slucaju, grozno se osjecam, nisam ga prevarila ali mu ni priznala da se to dogodilo u prekidu iako sam inzistirala na tome da on meni sve kaze. Uzasna sam, i evo sad mi se sve vraca. Ne znam sta da radim, pomozite molim vas. Dal da sutim i molim se da ce i ovaj sutjeti (to je bilo davno, prije 3 godine, on je jos uvijek s istom curom, ali svejedno, nikad ne znas oce li mu sta izletit). Ili da kazem i da riskiram prekid zbog povrijedjenog ega i neiskrenosti, pogotovo od strane mene koja uvijek inzistiram na tome i osudjujem prevare, lazi i slicno, koji stvarno ali stvarno ne mogu ni zamisliti, volim ga i on to zna, a i on mene. Zelimo brak i djecu uskoro. (Ako je relevantno za pricu, blize smo tridesetima.)

Molim vas da se osvrnete iskljucivo na ovaj dio o priznanju jer sam vec milijardu puta cula kako veza nakon prekida ne funckionira, nama funkcionira i u tome problema nema, tako da eto, samo ovaj dio. Ovo sam ispricala da dobijete siru sliku. Hvala unaprijed, ne spavam od 3 a uskoro se trebam spremati za posao, ocajna sam
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 06:14   #2
Cak mi na pamet pada poslati ovom decku poruku i reci nesto kao da znam da se sad druze i da smo bili u prekidu tada kada se to desilo i da se nadam da nece nista spominjati. Ili je bolje njega ne podsjecati,nisam pametna...
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 07:52   #3
Kao prvo, nemaš ti grižnju savjesti nego se bojiš da će se ovaj izlajati. Postoji razlika.

Moj savjet je da kažeš, nikad ne znaš kad se može saznati... tim više što si ti očekivala potpunu iskrenost s njegove strane.
Iskreno, na njegovom mjestu, da saznam od nekog trećeg, ne bi problem bila toliko ni neiskrenost, ni povrijeđeni ego... već dvostruki standardi, na tom sam izuzetno alergičan.
Reci mu da želiš biti iskrena s njim do kraja, i da moraš to priznati... da je bilo za vrijeme prekida i da se kaješ, ali to je prošlo svršeno vrijeme...
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:14   #4
Eh, kad te vlastiti principi ugrizu za guzicu

A imas li drugu opciju nego priznati. Sto ces kontaktirati tog tipa, zaplesti se u jos vecu mrezu prevare i obmane i strepiti cijeli zivot?
Ako inzistiras na iskrenosti s njegove strane, zasto za tebe ne vrijede ista pravila? Kad je on priznao, zasto nisi i ti, u tom trenutku? Da izvedete stvari na cisto. Ovako skrivas, tajis, pojest ces se ziva
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:37   #5
Kratko i jasno NE.
Zato sto realno nista nije bilo.
Ako se otkrije, negiraj. Mozes se uvijek naljutiti i na njega i na tog tipa ak krene kenjat sta i zakljuciti da covjek nema ocito pametnijeg posla nego ic okolo i pricat pizdarije i kvariti tudje veze.
Stvar je posve nebitna, jer kao prvo niste bili u vezi tada, a kao drugo nista se specijalno nije dogodilo. Malo si se zvalila i sta sad. Big deal. Ne radi si sama problem di ga nema.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:39   #6
Ako zbog ničeg - onda zbog vlastitog mira.
Trebala si već i prije, kad ti je on priznao za tu curu. Ne znam jel spavao s njom, ali ti tvrdiš da si se s ovim "samo" (po)ljubila..pa ne kužim čemu tolika panika..osim ako mu nisi ljubila i malog
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:41   #7
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno NE.
Zato sto realno nista nije bilo.
Ako se otkrije, negiraj. Mozes se uvijek naljutiti i na njega i na tog tipa ak krene kenjat sta i zakljuciti da covjek nema ocito pametnijeg posla nego ic okolo i pricat pizdarije i kvariti tudje veze.
Stvar je posve nebitna, jer kao prvo niste bili u vezi tada, a kao drugo nista se specijalno nije dogodilo. Malo si se zvalila i sta sad. Big deal. Ne radi si sama problem di ga nema.
Potpisujem
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:42   #8
Za vrijeme prekida svak ima pravo radit što god želi, bivši i budući partner je budalast ako se ljuti.

Bajduvej, vrlo licemjerno s tvoje strane što si se ljutila na njegove slobodne aktivnosti za vrijeme prekida. Vrlo licemjerno.

Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Ako zbog ničeg - onda zbog vlastitog mira.
Ma nemoj, da istovari svoj nemir u njega, kao u kantu za smeće?

Da je priznala odjednom, nema problema, priznanje u etapama rađa kojekakve probleme: momak može pomislit da postoji debeli razlog zašto nije odmah priznala, može pomislit da osim točke jedan i dva postoje tri i četri, itd. ...

Zato ćerce muči i ne govori ništa.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:42   #9
Jesi sigurna da se lik uopće sjeća da ste se poljubili jednom, prije tri godine?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:46   #10
Deca draga, citam vase odgovore i mislimsi sta ste vi svi naivni.
Mnoge kvalitetne veze su propale radi ovakvih gluposti i ne sposobnosti da dilas sam sa svojim postupcima iz proslosti. Jbg, to je cijena zrelosti. A jos da su neki bokte pitaj kakvi, da je bila neka ipak veza, nego izlasci i malo bezazlene zabave u solo fazi. Djizus. Zasto si to radite pobogu.🤗
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:48   #11
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da se lik uopće sjeća da ste se poljubili jednom, prije tri godine?
Prije 3 godine 😮
Hahaha ovo mi je promaklo 😂

Daj curo opusti se i posveti svom decku. 😉
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:36   #12
Ovo:
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Za vrijeme prekida svak ima pravo radit što god želi, bivši i budući partner je budalast ako se ljuti.

Bajduvej, vrlo licemjerno s tvoje strane što si se ljutila na njegove slobodne aktivnosti za vrijeme prekida. Vrlo licemjerno.

Kao prvo, zašto si uopće inzistirala da ti on kaže što je radio dok ste bili u prekidu? To ti je donijelo mir kako, kako to utječe na ono sada?
Oboje ste bili slobodni i mogli ste raditi što ste htjeli.
Ako ste krenuli iz početka, čemu vaditi kosture iz prošlosti?
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:37   #13
poljubac star 3 godine radi takvu frku? ne morate se ispovijedati o svemu u novim vezama. nikog nisi prevarila i ne vidim nikakav razloga za griznju savjesti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:25   #14
Hvala svima na odg. Da ne kvotam sve, ukratko. Da bio je samo poljubac, a i on je rekao za tu curku da je bio samo poljubac. Tesko je na forumu preslikat cijelu situaciju ali mi smo imali nekakav dogovor da ako nam se netko svidi da cemo rec jedno drugome za to, ja sam to i rekla (napisala sam bila da mi se netko svidio) i tada je i doslo do pomirdbe, i u afektu mirenja tu noc sam pitala sta u ovih godinu dana bas nikog nije bilo, i onda je rekao za tu curu.

E i netko je rekao nije griznja savjesti, ok slazem se djelomicno, griznja savjesti je cijelo vrijeme ali ovo i nije griznja savjesti kako si rekao nego veliki strah da se ovaj ne izlaje. Slazem se. Sry

Ne znam sta da radim, ne zelim rec zato jer se bojim da ce se naljutit znog neiskrenosti i to je kuzim, ne zelim rec jer bi se osjecao mozda glupo i jadno jer radi s tim likom i druze se ovak a nis nije znao. Zelim rec zbog sebe ali i to je sebicno. Glupa je jako situacija, mozda nije na prvu ali moze napravit probleme di ih realnije nije trebalo bit da sam ja drugacije to 'odigrala', da ili nisam njega ispitivala sta je on radio ili da sam odmah rekla. Kriva sam, znam, ali trebam savjete
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:49   #15
Ja ti mogu reći kako je istina čvrst oslonac za daljnje odnose ka povjerenju i zajedništvu (ljubavi i obitelji).
Al da je problem banalan, to jeste.
Dklaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:50   #16
Nisi kriva...
i štoje to uopće krivica

zapamti, nema apsolutne isktrenosti...
razumijem zvoj strah, ali je on bezrazložan

a i taj dečko , ako se ikad uopće i izlane, možeš reći da je to bilo npr. i prije ovog tvog...tko bi se snašao u vremenu od prije 3 - 4 godine?

uostalom, on ima svoju curu, ti si s ovim, teško da će oni ikad na tu temu...

gle, to su dečki, drugačiji su od vas, cura...ne kopaju toliko po prošlosto, bar nisu u moje vrijeme..

ta bedastoća od ispitivanja partnera o intimnoj prošlosti može vas samo sjebati...ne razmišljajte o tome, please


život je sad i ovdje
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:59   #17
A jel nije ovo za teen pdf.......

Jedino kaj bi rekla je; koji vrag se petljate sa nekim dečkima od prije. Prošlost ne treba evocirati. To nauči autorice; čim prije , tim bolje.

Nađi ti sebi novog dječka.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:06   #18
Ne vjerujem da će se taj lik izlajat,jer njemu to nije u interesu.
Bio je,i još uvijek zauzet.Tak da...

I ne znam zakaj tolko drame oko puse.
Kaj bi tek bilo da je bilo nekaj više?
Pa bili ste u prekidu.
I glupo uopće kaj si od njega tražila da ti se ispovijeda i još šizila,jer nemaš pravo na to.

I NE.Ne govori ništa.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:08   #19
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
E i netko je rekao nije griznja savjesti, ok slazem se djelomicno, griznja savjesti je cijelo vrijeme ali ovo i nije griznja savjesti kako si rekao nego veliki strah da se ovaj ne izlaje. Slazem se. Sry
A što bi bilo da se ovaj ipak izlaje? Maltretira li te taj tvoj dečko, hodaš li po jajima s njim inače?

Pusa prema seksu? Hmm. Stvarno teška dilema.
Bolje se pozabavi time da je u prekidu spavao s drugom.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:11   #20
Haha znala sam da ce netko komentirati za teen pdf, gle 'problem' je glup jer se iz niceg razvio potencijalni problem al sta je tu je. Btw za novog decka necu ni komentirat, sretni smo i odnos je idealan osim ove pizdarije
belena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.