Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2008., 12:35   #21
Ja planiram danas završiti s Polarnim svijetlom, i odmah se bacam na Tanki bodež... odlična knjiga
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 13:31   #22
Quote:
Amidala kaže: Pogledaj post
Ja ti toplo preporucam da procitas cijelu trilogiju "Njegove tamne tvari"... Ja sam je pred malo uzela u knjiznici i nisam se mogla odvojiti od nje....
Cisto da ti bude lakse navest cu ti naslove:
1.Polarno svijetlo (Zlatni kompas)
2.Tanki bodež
3.Jantarni dalekozor

I ako se odlucis na citanje obavezno kreni po redu....
Da li je Jantarni dalekozor izasao kod nas? Jer prije nekoliko godina kada sam pocela citati, bile su samo ove prve dvije, a treca jos nije bila izasla!
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:16   #23
Quote:
osjecanka kaže: Pogledaj post
Da li je Jantarni dalekozor izasao kod nas? Jer prije nekoliko godina kada sam pocela citati, bile su samo ove prve dvije, a treca jos nije bila izasla!
izasao je.
i to davno, pred vise od 5 godina...tada sam kupila tu knjigu.
greenplastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:17   #24
Quote:
legolasx kaže: Pogledaj post
A jel se zna kada izlazi reizdanje?
pa to je to kaj je sad na kioscima, imam cijelu trilogiju od prije (polarno je izašlo 98`,Tanki bodež 2000` a Jantarni 2002`). Zvala sam Sysprint i rekli su mi da će biti i druge knjige uskoro, te da je jedina razlika u naslovnicama-a i nemaju više knjiga u skladištu jer su sve prodane pa s obzirom da knjige već imam ja si ovo reizdanje ne budem kupovala- jedino ako bude tvrdi uvez cijela trilogija
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 00:31   #25
evo, pogledah film konačno ( skrivena pretpremijera )

ja sam oduševljena.....stvarno, film mi i više nego štima na svim razinama, apsolutno sve mi se svidjelo ( osim occasionally slabe glume klinke, ali to je razumljivo...imala je samo par slabih trenutaka, ostatak vremena je bila izvrsna ). odlično mi je to što sam stvarno imala dojam da je film razradio likove, mala je TOČNO ulovila Lyrin karakter i njenu osobnost, kao i njenu neizmjernu inteligenciju i domišljatost. da ne spominjem emocionalnu vezanost za ioreka te predivan prikaz važnosti daemona te njihov odnos s ljudima. skoro sam plakala na sceni kad nađe malog billyja kojem su napravili "rez" te kada su skoro odvojili nju i pana. knjigu sam čitala prije godinu i pol, samo jednom ( lack of time ), tako da detalje ni ne pamtim, no mislim da je film vjeran knjizi i eto, stvarno sam prepreprezadovoljna vjerojatno ću, kad ju opet pročitam ( uskoro nadam se ), imati više zamjerki...no nisam jedan od onih ljudi koji žele besprijekorne ekranizacije jer cijenim i knjigu i film kao dva potpuno različita medija koji istu stvar pokušavaju reći- drugim sredstvima, tako da mi je sasvim jasno da se ne mogu svi kriteriji knjige zadovoljiti niti je meni to osobno bitno. samo da film zadrži onaj "feeling" knjige, da joj bude najvjerniji u tom pogledu. a po meni je ovaj film to uspio
jedino da, glupo mi je što nisu stavili kraj kakav je u knjizi....prelaz između svijetova....no eto, nisam se žalila kada sheloba nije bila u lotr2 nego u lotr3 pa neću baš ni na ovo, očekujem to u idućem filmu
i eh da, radnja- mislim da su stvarno sve maksimalno objasnili, moja frendica koja nije čitala knjigu je sve pohvatala i kaže da uopće nije bio problem u praćenju, da je sve super razrađeno pa eto, to im nikako nije slaba točka ako se mene ( i nju ) pita.

iskreno, stvarno mi nije jasno od kuda takve loše kritike....naprosto ne kužim. ali eto, sto ljudi, sto ćudi!
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 08:52   #26
Evo i ja sam završio s prvom knjigom... Knjiga je odlična, al je mene kraj totalno razočarao... uopće nisam to tako zamišljao i očekivao i ne sviđa mi se to , sve mi je totalno nezavršeno
Al nema veze... sada krećemo na drugi dio pa da vidimo kako ide dalje...
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 18:17   #27
Ja još razmišljam da li da pogledam film...kritike nisu baš najbolje. Samo to što su izbacili crkvu/religiju je ogroman minus. Glavna glumica i nije baš nešto, ono malo što sam vidjela, a tip koji glumi lorda Azriela... massive fail.

Gretch, šta su napravili sa krajem? *puzzled*
__________________
Juno: I think the last one was defective. The plus sign looked more like a division sign. I remain unconvinced.
Rollo: This is your third test today, Mama Bear. Your eggo is preggo, no doubt about it.
Wendy J. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:54   #28
Pozdrav. Evo još jednog Pullmanovog fana.

Pročitala sam knjige prije par godina i sad neki dan opt Polarno svijetlo da se malo podsjetim radnje. Knjige su mi super, radnja ide, nema prevelikih opisa, likovi su dobro predstavljeni.
Gledala sam trailer za film i čini se dobar.Danas idem na film pa javim dojmove.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 05:57   #29
Exclamation

Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
Knjigu se svakako isplati kupiti, ako voliš lijep fantasy. a His dark materials je baš to- PREDIVAN fantasy.
možda je knjiga ok
film baš i nije

dosadnjikavo

filmu je prednost što se može pokazati ljepote sjevera
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 20:22   #30
Meni je trilogija odlicna. Negdje u srednjoj skoli sam je prvi put procitala i prosle godine kupila knjige. Pullman ju je odlicno napisao, ubacio jako puno elemenata koji se slazu tek kada se procita treca knjiga. Najvise me iznenadio kraj trilogije jer je malo kontroverzan, tj. tako su ga ocijenili. Meni je odlican i odgovarajuci je. Ne moze se usporedjivati s Potterom jer, iako se u obje knjige radi o nadnaravnom, Pullman ipak drugacije pise od Rollingove i u njegove knjige su malo blize ''pravom'' zivotu. Uglavnom, preporucam je svima.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 18:56   #31
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
... pa su to promijenili, odnosno, crkva se uopće ne spominje, već se ta organizacija naprosto zove "the magisterium" i ne vuče nikakve konotacije s crkvom. užas, masakr knjige i njene poruke!...
Nisam čitala knjige, pogledala sam samo film tako da ne mogu uspoređivati što je bolje. Priča je lijepa, htjela bih se osvrnuti na ovu primjedbu da je izbačena crkva.

Magisterium je prilično jasno prikazan kao crkva da se gotovo ne može pogriješiti. Ni u jednom trenutku nisam posumnjala o kojoj se instituciji radi iako nisam čitala knjigu. Mislim da su bili dovoljno precizni u oslikavanju karaktera ustanove da gledatelj lako može zaključiti o čemu je riječ. Obzirom da se crkva uznemiri na sve i svašta, ne čudi me što su htjeli izbjeći rasprave. Pametnom dosta.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 15:37   #32
knjiga je katastrofa, stil grozan, ali priznajem da ideja ok
posudila sam u knjižnici jer su svi pričali kak je dobra knjiga
došlo mi da skinem martina s police i počnem se klanjat njegovim knjigama nakon što sam ovo čitala
razorilo mi je moždane stanice, ono malo što sam ih imala
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 02:56   #33
komentar o sebi si sama rekla, meni je Pullman puno bolji i citljiviji od Martina, njega pokusavam zavrsit citat zadnje dvije godine i nikako mi ne ide
Blendie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 22:23   #34
ja obožavam radnju te knjige, i valjda je jedna od rijetkih koja me je ostavila bez daha i na koju sam plakala i smijala se
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:31   #35
ja sam pročitala prvu knjigu i ideja jest dobra, ali morala sam se prisiliti da pročitam do kraja.nije bilo ono da jedva čekam što će se dogoditi. tak da baš nemam volje za nastavcima. a možda je problem što sam čitala za faks, pa mi je bilo onak, prisilno. evo, što okolnosti čine
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.