Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 16:20   #2421
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Aha... Sad ide prema kraju i sve se slaže na dobro. Zao mi samo sto se Fatma ne da iz one kućice. Onaj kvart mi se čini dosta konzervativnim i staromodnim a taman sam se navikla na kvart kod Kadira to mi se čini pristojnim kvartom

A Mukades .. Uf ne mogu je gledat kako je zlobna ljubomorna i zlocesta. Nikako da se nauči na svojim greskama da se promjeni
Da i meni se je vise svidio kvart gdje je Kadir Kvart je siguran, a pogled na zaljev je predivan. Niti kvart gdje je Ruzina kuhinja, nije los i sigurniji je od ovog kvarta koji su izabrali Fatma i Kerim. No mozda su scenaristice zeljele na taj nacin pokazati sa kakvim se teskocama silovana zrtva susrece u primitivnoj i konzervativnoj zajednici i sa kakvim predrasudama ruralne i primitivne sredine kada se pokusava rehabilitirati u zivot i zajednicu nakon groznog iskustva. Jer je ova serija prvenstveno radjena za tursko trziste da senzibilizira javnost o problemu silovanih zena. Zato je i nabacano toliko toga na Fatmina mlada ledja, da se javnost senzibilizira. Tako iako nama u velikim gradovima i u Europi takvo susjedstvo djeluje primitivno i skoro pa nemoguce, vrlo je moguce u kozervativnim, primitivnim i ruralnim sredinama i vrlo je zivo to susjedstvo u koloritu svojeg primitivizma. Zatim Mustafa kao lik je prikazan kao nenormalni opsjednuti bivsi zarucnik koji se ne miri sto je izgubio (i ostavio u najgorem i najtezem mogucem trenutku) zarucnicu pa i nju i njezinog muza proganja do besvijesti. I u RL ima takvih slucajeva i to dosta gdje bivsi partner ubija bivsu partnericu i njezinog sadanjeg partnera. Skoro svako toliko neka takva vijest vristi iz medija o nekom takvom dogadjaju. Koliko god to u seriji izgleda sve prenatrpano i od sume problema ne vidimo opipljivo i vidljivo razvijanje pravog odnosa Fatme i Kerima, u stvarnosti su takvi slucajevi itekako moguci. Cak kada je serija i kod nas pocela, isto je bilo zgrazanja u nekim nasim malim mjestima o temi serije (silovanju) od starijih ljudi, cak i od ponekih mladjih - komentirano rijecima sramota sto se upoce to prikazuje. Na zalost ne moramo otici u Tursku, takvih reakcija ima i kod nas.

A sto o Mukades reci .... nakon svega, da li je ona zaista spoznala sto je cinila Fatmi ili i dalje krivi Fatmu za svoje stanje i svoju kaznu. Mozda ovo drugo.
__________________
... If we believe that tomorrow will be better, we can bear a hardship today. ...

Zadnje uređivanje eckway : 28.10.2012. at 16:38.
eckway is offline  
Old 29.10.2012., 12:54   #2422
Fatmagülün suçu ne?Šta je Fata skrivila?-Od knjige, preko filma, pa sve do serije :kava:



Nakon godinu dana, u moje ruke je konačno došla knjiga Vedat Türkali-ja.
Knjiga od cirka 120. stranica.Veoma dobro napisana, čitala sam ju u jednom dahu.Prekrasni, jednostavni opisi, koji lahko ostavljaju bez daha i priopčavaju čitatelju suštinu.
Vedat Türkali je rođen 1919. godine u Samsunu, malom Turskom gradiću.
Godine 1951. uhicen je i optužen za djelovanje protiv države.Osuđen ej na 9. godina, ali je pušten nakon 7. godina odslužene kazne.
Ponukan rekla bih drakonskim zakonom po kojem bi silovana žena morala da se uda za svog silovatelja, a on bi bio spašen od kazne.
Ponukan i događajima u malom mjestu Samsunu, a i ostatku Turske.
Ponukan lažnim moralnom, konzervatizmom, predrasudama i osudama napisao je ovo djelo.
Svojoj glavnoj junakinji je dao ime FatmaGul.
Fatma po uzoru na Fatimu kčerku Muhameda a.s, najsavršeniju od svih žena.Mada Vedat takvo što neinsinuira u ovom djelu, ali ime Fatma nema drugo zančenje.
Vedat na ime Fatma dodaje i ime Gul-ruža.U slobodnom pevodu to bi značilo najsavršenija ruža od svih.
Opisujući stare sokake Vedat nas upoznava sa FatmaGul.
Prelijepom djevojkom, najljepšm od svih, ali u isto vrijeme skromnom i punom nade.
Fatmagul je kčerka siromašnog seljaka.
Ona živi sama sa svojim bratom koji je osoba sa posebnim potrebama.
Mukades ne postoji
Prelijepa FatmaGul, obućena skromno, sa seljačkom maramom na glavi trči obližnjim sokacima, smijući se.
Jedna noć sve to mjenja.
Četvorica pijanih muškaraca, ispod jendog drveta siluju FatmaGul.
Taj događaj mjenja njen život.
Cijelo selo se diglo na noge, uprlo prstom u nju i gotovo je brutalno pretuklo.
Četvorica mladića se žele izvuci iz svega toga, te odlučuju da se jedan od njih mora žrtvovati.I
Lokalni mladić Kerim, također jedan od aktera događaja pristaje na to.
Ne zbog ljubavi, ne zbog simpatije, sažaljenja, nego čisto radi samog sebe.
Brak se sklapa.Po zakonu svi bivaju oslobođeni od optužbe.Kerim i Fatamgul moraju provesti godinu dana u braku, nakon cega ce se utvrditi da li je FatmaGul trudna, ako ne bude trudna brak će se automatski prekinuti.
Nakon čina vjenčanja, trojca bogataša se vračaju u svoj kraj i nastavljaju sa svojim životima.
Kerim se uopšte ne kaje zbog svoga čina
Kerim ne dozvoljava Fatmi da radi, niti da izlazi iz kuće.
Nad njom se brutalno iživljava i tuče je
Jedne večeri se opet kući vrača pijan i spava sa FatmaGul.
FatmaGul, kao djevojka koja se zaljubila u njega, jer ju je unatoč svemu, krivu prihvatio i oženio se njome pristaje.
Bliži se kraj godine dana braka i spasenje za Kerima, ali FatmaGul ostaje trudna.
Kerim saznaje za njenu trudnoću i praktično poludi, deruci se na nju, vicuci, urlajuci, nazivajuci je svakakvim imenima.
Nakon vrijeđanja počinje je tući.
Tuce je gotovo krvnički, do smrti.
Djete,u njenom stomaku umire.
Djete kao jedina nada za novi život, jedina sreća u njenom i onako vec upropaštenom životu.
Kerim u bolnici dolazi k sebi i dok priča sa FatmaGul ona ga i ne sluša.
Poslije FatmaGul shvata da ona ništa nije kriva, da njene krivice nema, da su krivi oni koji su je silovali.
Vedat se kroz cijeli roman pita "Šta je FatmaGul skrivila?",pa joj je sudbina namijenila tkav život.Na kraju zaključuje da FatmaGul nije ničemu kriva, već da su krivi oni koji su njen život napravili takvim.


devam edecek
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher

Zadnje uređivanje Xavi-8 : 29.10.2012. at 13:06.
Xavi-8 is offline  
Old 29.10.2012., 21:32   #2423
Xavi8 hvala ti za kratki sazetak knjige sa bitnim detaljima.

Prica je zastrasujuca ali jaaako realna za jednu primitivnu sredinu.

Sto bi bilo da su se scenaristice drzale originalnog predloska???
Kakav bi odjek kod publike tada bio ???

Da li je na kraju zavoljela Kerima??? Kakav je kraj ???? Mislim happy end, ako takav moze biti s obzirom na veliku kolicinu nasilja prema Fatmagul u prici.

I da - Fatmagul zaista nije kriva, vec drugi sto su joj zivot napravili takvim .

edit: Da li je knjiga na hrvatskom???
__________________
... If we believe that tomorrow will be better, we can bear a hardship today. ...

Zadnje uređivanje eckway : 29.10.2012. at 22:09.
eckway is offline  
Old 30.10.2012., 10:36   #2424
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Xavi8 hvala ti za kratki sazetak knjige sa bitnim detaljima.
Nema na cemu.
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Prica je zastrasujuca ali jaaako realna za jednu primitivnu sredinu.
Da, ako uzmemo u obzir vrijeme i sredinu dobijemo nešto što je veoma realno.
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Sto bi bilo da su se scenaristice drzale originalnog predloska???
Kakav bi odjek kod publike tada bio ???
Cilj mi je upravo bio da pokažem koliko se šta izmijenilo od knjige, preko filma pa do serije i koliko se sa razlogom prilagodilo publici.U sljedecem postu ću se dohvatiti filma koji je rađen malo više po knjizi.
Odjek publike bi bio veoma mali, barem tako mislim.Sumnjam da bi iko od nas želio gledati kako silovatelj bez imalo svijesti muci tu djevojku.
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Da li je na kraju zavoljela Kerima???
Problem je upravo u tome, što se ona zaljubila odmah u njega i to baš snažno

Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Kakav je kraj ???? Mislim happy end, ako takav moze biti s obzirom na veliku kolicinu nasilja prema Fatmagul u prici.
Za mene nije HE, ona je ostala sa njim, ali kako to da svrstam u HE i ako je on došao k sebi.

Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
I da - Fatmagul zaista nije kriva, vec drugi sto su joj zivot napravili takvim .
Upravo je i to poenta knjige, nije Fata kriva, nisu ni druge koje su to doživjele.
I onda se čude što gospon Vedat ne želi pričati o knjizi, pa zar sve njome nije rečeno i poručeno Čemu rastezanje.

Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
edit: Da li je knjiga na hrvatskom???
Nažalost nije, na turskom je.Dobila sam ju kao poklon.Trebam li reci da je knjiga sa 6 lira, došla na 10 lira upravo zbog serije i velike potražnje.
Trebam li reci da su i film i knjiga izazvali velike kontraverze
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 30.10.2012., 12:41   #2425
Ekipa, povedite računa da ostatene ontopic, idete u off, ovo je ipak pdf Televizija.
Bhea is offline  
Old 15.11.2012., 17:03   #2426
Nakon mnogo vremena da se javim i pozdravim moje i naše drago društvo iako vidim da je mali broj onih od prošle zime kad smo znali čekati zoru komentirajući nam najdražu seriju i omiljenog nam junaka kao i sve ostalo u najdražoj serijipopili smo na teće kave...kako onda tako i danas pojedini junaci su zauzeli srca i tamo ostali i nastanili se...vrijeme prolazi i nosi svoje ali nikako ne briše jednog crnog,lijepog i posebnog ljepotana..čupka ili kako ga već mi nazvali....
UMUT HEP VAR!..Toliko puta ponovljen....
http://www.youtube.com/watch?v=xXRTf...eature=related
Gledam ponovo i mnoge scene mi jasnije i razumljivije sada sjednu nego gledajući prvi put...PUUUNO POZDRAVA SVIM STARIM ARKADAŠICAMA KAO I ONIM NOVOPRIDOŠLIM!!!Ja sam tu uz vas kako dosad tako i odsad...uz veliko hvala!!!!
http://i.imgur.com/PHEeG.jpg
__________________
"Ja te nikad neću prestati voljeti"!

Zadnje uređivanje mimoza doma : 15.11.2012. at 17:10.
mimoza doma is offline  
Old 15.11.2012., 19:41   #2427
Quote:
Quote:
mimoza doma kaže: Pogledaj post
Nakon mnogo vremena da se javim i pozdravim moje i naše drago društvo iako vidim da je mali broj onih od prošle zime kad smo znali čekati zoru komentirajući nam najdražu seriju i omiljenog nam junaka kao i sve ostalo u najdražoj serijipopili smo na teće kave...kako onda tako i danas pojedini junaci su zauzeli srca i tamo ostali i nastanili se...vrijeme prolazi i nosi svoje ali nikako ne briše jednog crnog,lijepog i posebnog ljepotana..čupka ili kako ga već mi nazvali....
UMUT HEP VAR!..Toliko puta ponovljen....
http://www.youtube.com/watch?v=xXRTf...eature=related
Gledam ponovo i mnoge scene mi jasnije i razumljivije sada sjednu nego gledajući prvi put...PUUUNO POZDRAVA SVIM STARIM ARKADAŠICAMA KAO I ONIM NOVOPRIDOŠLIM!!!Ja sam tu uz vas kako dosad tako i odsad...uz veliko hvala!!!!
http://i.imgur.com/PHEeG.jpg
Draga moja mimoza nisam mogla odolit a da se ne odazovem na ovaj lipi post ...istina zamrla nan ova tema ali ne zato šta nam umrla ljubav prema miljenicima našim iz isto tako mile nam serije nego eto čisto su tehnički razlozi u pitanju...
Naravno da ih i dalje pratimo na velikim ekranima unatoč tome šta već sve odgledali...ali šta kažeš sada se zapaze i bolje legnu stvari koje prije nisu...a tome sigurno doprinosi hrvatski prijevod...
Volimo ih mi i dalje ne brini...a nadamo se da ćemo ih imat priliku opet zajedno gledati u nekom novom projektu...ili barem Njega...cerek
Evi i od mene malo lipoteeeee
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...85424042_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...90713616_n.jpg
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Old 16.11.2012., 00:09   #2428
Pozdrav starim arkadašicama-spisateljicama mimozi doma & Dempsy od stažom pisanja mlade arkadašice kedi18:upravo sam pročitala par vaših postova o bršljanizaciji u/nakon PBN tj. vaših analiza viđenog i predviđanja budućeg tj. lijepih scena koje nam još predstoje, i kako ste, zajedno sa navaho-sapunka-pokahontas - tražile tragove s posebnim naglaskom na ponašanje "našeg miceka malog", "kondora", "vranca", "medeka", "Čupka" etc.


Dempsy, (molim te/lütfen da mi odgovoriš - pitam tebe jer si bila napisala da imaš spremljene sve epizode) znam da će se u zadnjoj epizodi, kad Fatmagül i Rahmi budu na groblju, na mezarima vidjeti imena njihovih roditelja: Sevim i Mehmet. U "kvizu" Kerima i Fatmagül, one kišne noći, vide li se njezini odgovori/je li mu Fatma odgovorila, kad je Kerim pita kako su joj se zvali roditelji? Dovoljan je jedan tvoj evet ili hayır! Sağol!
kedi18 is offline  
Old 16.11.2012., 00:34   #2429
Quote:
kedi18 kaže: Pogledaj post


Dempsy, (molim te/lütfen da mi odgovoriš - pitam tebe jer si bila napisala da imaš spremljene sve epizode) znam da će se u zadnjoj epizodi, kad Fatmagül i Rahmi budu na groblju, na mezarima vidjeti imena njihovih roditelja: Sevim i Mehmet. U "kvizu" Kerima i Fatmagül, one kišne noći, vide li se njezini odgovori/je li mu Fatma odgovorila, kad je Kerim pita kako su joj se zvali roditelji? Dovoljan je jedan tvoj evet ili hayır! Sağol!
Evet...
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Old 17.11.2012., 19:36   #2430
Quote:
mimoza doma kaže: Pogledaj post
Nakon mnogo vremena da se javim i pozdravim moje i naše drago društvo iako vidim da je mali broj onih od prošle zime kad smo znali čekati zoru komentirajući nam najdražu seriju i omiljenog nam junaka kao i sve ostalo u najdražoj serijipopili smo na teće kave...kako onda tako i danaos pojedini junaci su zauzeli srca i tamo ostali i nastanili se...vrijeme prolazi i nosi svoje ali nikako ne briše jednog crnog,lijepog i posebnog ljepotana..čupka ili kako ga već mi nazvali....
UMUT HEP VAR!..Toliko puta ponovljen....
http://www.youtube.com/watch?v=xXRTf...eature=related
Gledam ponovo i mnoge scene mi jasnije i razumljivije sada sjednu nego gledajući prvi put...PUUUNO POZDRAVA SVIM STARIM ARKADAŠICAMA KAO I ONIM NOVOPRIDOŠLIM!!!Ja sam tu uz vas kako dosad tako i odsad...uz veliko hvala!!!!
http://i.imgur.com/PHEeG.jpg
Pozdrav mimoza, drago mi je da te vidim i tvoj prepoznatljivi kratki post s linkom.

Lijepo si to napisala – zauzeli (zauzeo) srce i tamo ostali. Baš si me takla, a teško mene taknuti. Ja sam ti jedna nepopravljiva nostalgičarka.
Tu kod vas došla sam na samom kraju, a počela sam vas čitati nešto ranije, negdje iza 72.
Predivno mi je bilo to vaše druženje i žao mi je što vam se nisam ranije priključila.

I znaš što sad radim, čitami vol 1 i imam najozbiljnije namjere nastaviti dalje. Jer unatoč svim zamjerkama i neispunjenim očekivanjim, ja se još nisam odlijepila od serije.
A i gledam je na Novoj i sad nam slijedi najljepša 79. epizoda. Čini mi se da na nju nemam nijednu primjedbu.
hala is offline  
Old 19.11.2012., 13:33   #2431
Pozdrav curke, hehe he, ne znam jel me se sjećate, davno nisam ovdje bila, maknut spam... al eto, pozdrav mimozi od starog društva koje je na FB i jednom trgu EA( ali trg je trenutno u radovima) pa eto mene tu da malo pročačkam po prošlosti . Svaka čast režiserki Hilalki, ja joj se zapravo nisam posebno obratila, uglavnom sam govorila o likovima, tj. o jednom liku , ali ono što ovu predivnu i veličanstvenu seriju uzdiže- je i ta pažnja na detalje, uvjerljivost prizora u scenografiji i interijerima . U novim gledanjima, posebice s hrvatskim prijevodom, koji nam je i šaputanja razjasnio, više pažnje uspijem posvetiti detaljima, i između ostalog, divna mi je ta njihova veza pogledima. Baš sam jučer navečer pogledala scene u bolnici, kad se Merjem i Kadir zaruče i dođe babo iz Amerike, kako i tamo Kerim i Fatmagul razgovaraju pogledima i kad Kerim nešto pomisli ili osjeti, odmah pogleda Fatmagul dal to ona razumije, a ona mu uzvraća pogled

maknut spam

http://img441.imageshack.us/img441/623/anigiflze.gif

http://img824.imageshack.us/img824/8788/fanigifc.gif



Eh da! Zaboravila sam napraviti ono zbog čeg sam ovdje došla! Ovo je za @kedi 18 i sve ostale kojima treba Imaš dolje i ESKI DIZILER s fenomenalnom ponudom odabereš što hoćeš a kad ti se otvori, klik na Tanitimi gec - da ti se maknu

http://ddizi.com/diziler/772/Fatmagul-un-Sucu-Ne
__________________
Ja sam u bulutima...

Zadnje uređivanje Bhea : 19.11.2012. at 14:45. Reason: merg.posts
brankacro is offline  
Old 19.11.2012., 18:24   #2432
Quote:
brankacro kaže: Pogledaj post

Pozdrav curke, hehe he, ne znam jel me se sjećate, davno nisam ovdje bila, maknut spam... al eto, pozdrav mimozi od starog društva koje je na FB i jednom trgu EA( ali trg je trenutno u radovima) pa eto mene tu da malo pročačkam po prošlosti . Svaka čast režiserki Hilalki, ja joj se zapravo nisam posebno obratila, uglavnom sam govorila o likovima, tj. o jednom liku , ali ono što ovu predivnu i veličanstvenu seriju uzdiže- je i ta pažnja na detalje, uvjerljivost prizora u scenografiji i interijerima . U novim gledanjima, posebice s hrvatskim prijevodom, koji nam je i šaputanja razjasnio, više pažnje uspijem posvetiti detaljima, i između ostalog, divna mi je ta njihova veza pogledima. Baš sam jučer navečer pogledala scene u bolnici, kad se Merjem i Kadir zaruče i dođe babo iz Amerike, kako i tamo Kerim i Fatmagul razgovaraju pogledima i kad Kerim nešto pomisli ili osjeti, odmah pogleda Fatmagul dal to ona razumije, a ona mu uzvraća pogled

maknut spam

http://img441.imageshack.us/img441/623/anigiflze.gif

http://img824.imageshack.us/img824/8788/fanigifc.gif


Eh da! Zaboravila sam napraviti ono zbog čeg sam ovdje došla! Ovo je za @kedi 18 i sve ostale kojima treba Imaš dolje i ESKI DIZILER s fenomenalnom ponudom odabereš što hoćeš a kad ti se otvori, klik na Tanitimi gec - da ti se maknu

http://ddizi.com/diziler/772/Fatmagul-un-Sucu-Ne
Sevgili Brankacro, canim benim, taman da ću jučer, na pazar day/gün svečano ušetati po prvi put na EA-trg, kad - ne mogu otvoriti ni stranicu, a i ovaj mi forumski server bio u kvaru. Maloprije vidim da je, kako pišeš, (i njegov) TRG under construction. Ali, ako su trgovi u gradnji i popravcima, nisu mostovi tj. MOST u zlaćanom kreve/t/cu.
Je li večeras na redu scena s GOLDEN GATE BRIDGEOM (ne znam je li ga netko od vas prije ovako nazvao - a posvećene su tom mostu stranice pune ljepote i inspiracije - srećom da sam sve sejvala)? Kerim, razbarušene kose, u crnoj pidžami NAD nasmijanom Fatmagül - i njihovi - baksam dursam pogledi - i škakljanje i konačno otpuštene kočnice ... radost ... radost ... i kako ga Hilalka baš voli dok ga snima u toj prekrasnoj sceni.

(I moja tuga što će nas naši junaci, za možda jedan tjedan, napustiti i što će time prestati ovo predivno prijateljstvo-arkadašijanstvo na FSN-temama). Zato ti hvala od srca na link-darovima i gifićima!
kedi18 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.