Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 21:19   #2141
München

Bok svima, ima li tko iz Münchena, zena i ja smo tu od 2001 pa trazimo nekoga od nasih ljudi ovdje
matizhr is offline  
Old 23.07.2008., 21:49   #2142
ako misliš na onu plavu iz kukuruza, ja bih je ženio.
da bi dijete imalo njemačko državljanstvo, jedan roditelj (ona), mora živiti najmanje 8 godina u njemačkoj i imati
neograničenu dozvolu boravka najmanje 3 godine.dijete može imat dvojno državljanstvo do 22 godine, kada se mora odlučiti za jedno
dk1 is offline  
Old 23.07.2008., 21:53   #2143
i mislio sam ju zeniti al ne odma,,,,bemti misa,,ovo je danas doltjelo sam tako,,,,bit ce red da snasa dojde vamo...
__________________
...u raju je ljepo al u paklu je ekipa...
swizach is offline  
Old 23.07.2008., 22:19   #2144
želim vam sve najbolje
dk1 is offline  
Old 23.07.2008., 22:34   #2145
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
želim vam sve najbolje

fala,,bit ce tesko ali valda cemo uspjeti
__________________
...u raju je ljepo al u paklu je ekipa...
swizach is offline  
Old 23.07.2008., 22:47   #2146
ako se rodi u njemačkoj, imat će duplo državljanstvo. njemačko može zadržati do 18 godine i potom se odlučiti za koje će se odlučiti.
no obzirom da će hrvatska ući u EU, postoji zakon po kome netko iz EU uz njemačko može zadržati i svoje državljanstvo (npr. hrvatsko)
sretno i uživajte sa bebaćem
__________________
____________________________________________
carpe diem..kao da je zadnji
mecava is offline  
Old 23.07.2008., 23:20   #2147
jel mi moze tko rec kak naci posao u Njemackoj,zelja mi je raditi u inozemstvu a nikak ne mogu nac posao vani.ima kakvih agencija za zaposljavanje il šta li vec.?hvala unaprijed
goran-cro is offline  
Old 24.07.2008., 20:30   #2148
Quote:
goran-cro kaže: Pogledaj post
jel mi moze tko rec kak naci posao u Njemackoj,zelja mi je raditi u inozemstvu a nikak ne mogu nac posao vani.ima kakvih agencija za zaposljavanje il šta li vec.?hvala unaprijed
Ne, nema agencija za zaposljavanje, moras doci i vlastorucno pribiti cedulju da trazis posao na neko drvo u njemackim sumama. Ako si u Bavarskoj onda pribijes cedulju na Maibaum koji stoji usred svakog sela.
succorosso is offline  
Old 24.07.2008., 20:41   #2149
Quote:
Suesse kaže: Pogledaj post
za ovo sto buntspecht prica o tom starijem paru koji su ostali bez unbefristeta lako moguce, jer je i moj susjed jedan bivsi ostao tako bez dozvole, tj. protjerali su ga, kad su skuzili da iskoristava arbeitsamt/sozialamt i iznajmljuje stan nekom tipu, a da u münchen dodje jednom u tri mjeseca kad mu hausmeister dojavi da je hica. na koncu je zavrsio na arbeitsgerichtu i pravac hercegovina. radio je on nekih 25 godina ovdje.
Gle, ovi nisu nista iskoristavali. Ako je se netko prijavi da je nezaposlen i uzima socijalnu pomoc, tad je zakonski duzan traziti posao i javiti se u Arbeitsamt kad ga zovu. Oni mu daju lovu, on se mora javiti. Sve OK. Dakle cica hercegovac de la Monaco je nesto varao i petljao, pa je to zavrsilo na sudu jer je uzimao pomoc na koju nije imao pravo (sad izmisljam no recimo da je dobio kao nezaposleni stan na koristenje, drzava mu placa stanarinu, pa ga on nekom iznajmi - to je ocito kradja).

No ako su ljudi u penziji tad ne dobivaju socijalnu pomoc vec ono sto im po ugovoru pripada na temelju uplata koje su napravili ranije. Ne moze ih Rentenversicherungs Bund zvati neka se izvole javiti i da sad moraju doci. Ako in neki manijak i zove oni se nisu duzni javiti. Nesporazum lako razrijese na sudu, ako DRB ista poduzme u nekom sumanutom scenariju (a nece). Mozda je moguce da je prije zakon bio drugaciji, no ovo mi je jako, jako, jako cudno.
succorosso is offline  
Old 25.07.2008., 16:32   #2150
ima tu svega i svacega succorosso.
buntspecht i ja smo mislili na penzionere koji se ne odjave s EMA u njemackoj, iako kündigen stan i vrate se u hrvatsku. onda nadju (bar je bio u mojoj bivsoj zgradi takav jedan slucaj, hercegovac je bio slucaj br.2 ) nekog naivnog susjeda koji njihovo prezime doda svomu na briefkastl, kako bi posta mogla stizati. u slucaju da je nesto bitno, nazove ih i oni dodju.

ima normalnih penzionera, koji po ulasku u rentu odu u hrvatsku na imanje, kucu sto vec imaju. ima naravno i onih koji se ne zele vratiti i zive svoju jesen kao i svi ostali penzioneri ovdje. ali ima jako puno i onih koji su u frührente, tj. na nekoj socijali ili kao arbeitsamtu i muljaju kako bi im vrijeme proslo dok ne napune 68.

mene posebno ta cinjenica kod nasih gastarbeitera ovdje jako smeta! kao dosli su na privremeni rad, dobili boravak, nasli stan, radili koju godinu i onda poceli gledati kako smuvat drzavu i nista ne raditi, a u hrvatskoj se nebenbei baviti nekakvim "businessom".
Suesse is offline  
Old 28.07.2008., 12:31   #2151
Quote:
Suesse kaže: Pogledaj post

ima normalnih penzionera, koji po ulasku u rentu odu u hrvatsku na imanje, kucu sto vec imaju. ima naravno i onih koji se ne zele vratiti i zive svoju jesen kao i svi ostali penzioneri ovdje. ali ima jako puno i onih koji su u frührente, tj. na nekoj socijali ili kao arbeitsamtu i muljaju kako bi im vrijeme proslo dok ne napune 68.
e...to je razlog zasto neki izgube papire u Njemackoj, inace oni koji su u starosnoj mirovini, ne mogu ni pod razno izgubit papire, ako po obnavljanju putovnice "umgehend" obnove i boravisnu dozvolu.
Jonadab is offline  
Old 29.07.2008., 21:42   #2152
U biti kad se sve zbroji ispada da se pametnjakovici koji bi varali na socijalnom sistemu jos i zale da su ih ulovili u prevari. Prica tipa: radio sam u Njemackoj godinu dana, onda sredio da me otpuste, prijavio se za socijalnu pomoc i odselio u Maroko gdje isprobavam razne trave, nakon 3 godine skuzili su da me u Njemackoj nema i ukinuli mi socijalnu pomoc i sad se ljutim.

U principu u Njemackoj nije ni toliko presudno slovo zakona koliko uvjerenje sluzbenika da je osoba s kojom ima posla korisna njemackoj ekonomiji. Neki dan citam Financial Times i kaze clanak kako su nakon MBA diplome u Indiji svi imali avion za US, a nikome nije palo na pamet da se okusa u Njemackoj i da je to za Njemacku katastrofa.
succorosso is offline  
Old 01.08.2008., 13:18   #2153
mcikojevic e ovak, ja sam se isto udala (frisko) a moj suprug u njemackoj ima boravisnu i radnu dozvolu,.... morala sam prvo izvaditi novu putovnicu na njegovo prezime,a nakon toga u zagreb u njemackoj ambasadi zatraziti vizu za pridruzivanje bracnom drugu u inozemstvu.... moram cekati 2 mjeseca da mi je odobre, a nadam se da hoce... ako to ne napravis nemas nikakva prava biti u njemackoj osim kao turist sto znaci 3 mjeseca, a nakon toga 3 mjeseca pauza( moras biti u hr) i onda imas opet pravo kao turist ici u njem. na 3 mjeseca i to ja ze tu godinu to! uglavnom nazovite ambasadu pa se raspitajte,... i puno je tu papirologije, a izvozaju te kao majmuna...osoba koja trazi tu vrstu vize mora imati bar jedan stupanj znanja nejmackog jezika odnosno bar stupanj A ( i to dokazati papirnato), moras donijeti medunarodni vjencani list, novu putovnicu, sto kopija svega i originala,obavezno se slikati za vizu (to su neke posebne slike) i od supruga prijavu o boravku (iz grada u njemackoj u kojem je prijavljem) eto tako, ako se sta jos sjetim javim!
eberlin is offline  
Old 01.08.2008., 13:22   #2154
goran-cro imas na stranici www.hzz.hr lijepo zaposljavanje u inozemstvu i preko njih se mozes zaposliti sezonski ili kao gostujuca radna snaca sto je na oko godinu dana, ovisi koje zanimanje imas i ako je trazeno mogu ti produziti ako te poslodavac zeli naravno!sretno!
eberlin is offline  
Old 01.08.2008., 23:37   #2155
pozdrav svim forumasima javljam se po prvi puta

evo moje situacje

ovdje u njemackoj sam 10 mjeseci radim u restoranu konobar po zanimanju

imam vizu ono na 18 mj tj. gastarbeiter prvu sam dobio na 1 god. sto je

moguce produzit jos 6 mj.

moje pitanje sljedi dali postoji kakva sansa poslije tih 18 mj. ukupno produzit

odnosno napravit opet tako na 18 ili kad se to ispuca je fertig ili.

a ove sezonske traju samo 4 mj. u kalendarskj godini ili postoji li kakva opcija

puno hvala unaprijed!
denny111 is offline  
Old 04.08.2008., 12:59   #2156
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
mcikojevic e ovak, ja sam se isto udala (frisko) a moj suprug u njemackoj ima boravisnu i radnu dozvolu,.... morala sam prvo izvaditi novu putovnicu na njegovo prezime,a nakon toga u zagreb u njemackoj ambasadi zatraziti vizu za pridruzivanje bracnom drugu u inozemstvu.... moram cekati 2 mjeseca da mi je odobre, a nadam se da hoce... ako to ne napravis nemas nikakva prava biti u njemackoj osim kao turist sto znaci 3 mjeseca, a nakon toga 3 mjeseca pauza( moras biti u hr) i onda imas opet pravo kao turist ici u njem. na 3 mjeseca i to ja ze tu godinu to! uglavnom nazovite ambasadu pa se raspitajte,... i puno je tu papirologije, a izvozaju te kao majmuna...osoba koja trazi tu vrstu vize mora imati bar jedan stupanj znanja nejmackog jezika odnosno bar stupanj A ( i to dokazati papirnato), moras donijeti medunarodni vjencani list, novu putovnicu, sto kopija svega i originala,obavezno se slikati za vizu (to su neke posebne slike) i od supruga prijavu o boravku (iz grada u njemackoj u kojem je prijavljem) eto tako, ako se sta jos sjetim javim!
uh kako mi je ovo poznato..............
belica is offline  
Old 05.08.2008., 12:06   #2157
Upit

Ja sam dipl. inženjer geologije. Zanima me koliku plaću mog imati u Njemačkoj?
geolog is offline  
Old 05.08.2008., 12:21   #2158
Quote:
geolog kaže: Pogledaj post
Ja sam dipl. inženjer geologije. Zanima me koliku plaću mog imati u Njemačkoj?
1. Godine iskustva?
2. Gdje u Njemackoj?
3. Ozenjen? Djeca?

Sve u svemu, mogao bi se razocarati kad cujes cifru!!
Latka is offline  
Old 05.08.2008., 18:07   #2159
belica znaci i ti si u istoj kasi, ajde drago mi je cuti da nisam jedina! uostalom kako ti je ovdje u deutschlandu? meni je trenutno predosadnoooo!!!!!!!!!!!!!!!
eberlin is offline  
Old 05.08.2008., 19:47   #2160
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
belica znaci i ti si u istoj kasi, ajde drago mi je cuti da nisam jedina! uostalom kako ti je ovdje u deutschlandu? meni je trenutno predosadnoooo!!!!!!!!!!!!!!!
je draga u istoj smo kaši. kad si ti predala za vizu? moj dragi bas danas bija u uredu za strance i rekli mu da zadovoljava sve uvjete. e sad, samo da ne bude iznenadjenja kad dobijem odgovor iz ambasade. jesu li i tebi rekla da ce te obavjestiti pismeno o ishodu?
meni ti je De draga, ali lito u De je definitivno predosadno i prejadno, tako da sam ja u Hr od 6 miseca. tu sam s mora pa uzivam jer ko zna kad ce mi se opet pruzit prilika uzivat cilo lito u moru.
belica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.