Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 13:40   #21
Quote:
Contactess kaže: Pogledaj post
Dobro razmisli prije nego nekome platis velike novce za skolovanje. Privatni fakulteti imaju svoje prednosti ali mislim da u HRV jos uvik ne nude znanje za novce koje im platis. Ja nedavno zavrsila Americki fakultet za management u Dubrovniku i sada mi odbijaju dati diplomu. I to nakon uplacenih hmm..150.000kn?? Nije mi se bas isplatilo. Da sam znala sto me ceka, nikad ne bi isla dole studirati...

jel nebi bilo logicno da ih tuzis onda???
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 13:57   #22
ovi privatni fakulteti u hrvatskoj.. niš koristi..svi orijentirani ka menadjmentu ili ekonomiji...

pogledjte što nasi susjedi imaju:

Fakultet za umjetnost i dizajn s odlicnim programom!!

video http://www.fudmegatrend.net/media/fudpromo.html

link na stranicu http://www.fudmegatrend.net/

>> Pogledajte izbor fakulteta - svaka im cast! predobro!

http://www.megatrend.edu.rs/
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 04:12   #23
to sto fakultet mozda nije tezak,ne znaci da se na njemu ne steknu potrebna znanja.
po mom misljenju,na tim privatnim fakultetima iako se radi manje,radi se kvalitetnije.
uci se ono sto ce biti konkretno potrebno za posao za kojeg studente skoluju i upravo zato firme zapravo cesce biraju studente tih fakulteta
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 19:38   #24
Svaka firma koja drži do sebe ima testiranja kojim biraju kandidate. Tko je u tim testiranjima bolji je druga stvar...

U većini slučajeva ljudi koji idu po privatnim ekonomskim visokim školama (to nisu fakulteti) već imaju osiguran posao (roditelji, rodbina) i zapravo im diploma treba da mogu nešto objesiti o zid.
H&h is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:46   #25
Quote:
H&h kaže: Pogledaj post
Svaka firma koja drži do sebe ima testiranja kojim biraju kandidate. Tko je u tim testiranjima bolji je druga stvar...

U većini slučajeva ljudi koji idu po privatnim ekonomskim visokim školama (to nisu fakulteti) već imaju osiguran posao (roditelji, rodbina) i zapravo im diploma treba da mogu nešto objesiti o zid.
To je istina, jer ljudi koji rade ne mogu drugačije nego upisati privatni fakultet. A da ne govorimo o praktičnom znanju koje tamo dobiješ i koje možeš odma primijeniti u poslu. Tamo se priprema za situacije u radnom okruženju, a između toga i štrebancije 300 stranica neke teorije je velika razlika. S vremenom će privatni faksevi biti sve cjenjeniji, na žalost još uvijek cijenimo ono što dolazi izvana - ako poslodavac mora birati između nekoga ko je studirao privatni faks vani i nekoga tko je završio ekonomiju u Zgb ili neki privatni, odabrat će onog izvana - za njega se neće smatrati da ga je upisao zato jer ima viška love i želi imati neki papir.
Mislim da je vrijeme da izmisle neki novi fakultet koji bi bio ekvivalent efzg-u, ali sa kvalitetnijim pristupom i drugačijim izvođenjem nastave. Afere da ne spominjem
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:29   #26
Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
To je istina, jer ljudi koji rade ne mogu drugačije nego upisati privatni fakultet. A da ne govorimo o praktičnom znanju koje tamo dobiješ i koje možeš odma primijeniti u poslu. Tamo se priprema za situacije u radnom okruženju, a između toga i štrebancije 300 stranica neke teorije je velika razlika. S vremenom će privatni faksevi biti sve cjenjeniji, na žalost još uvijek cijenimo ono što dolazi izvana - ako poslodavac mora birati između nekoga ko je studirao privatni faks vani i nekoga tko je završio ekonomiju u Zgb ili neki privatni, odabrat će onog izvana - za njega se neće smatrati da ga je upisao zato jer ima viška love i želi imati neki papir.
Mislim da je vrijeme da izmisle neki novi fakultet koji bi bio ekvivalent efzg-u, ali sa kvalitetnijim pristupom i drugačijim izvođenjem nastave. Afere da ne spominjem
Gle ja znam čovjeka koji statistiku je izlazio 7 rokova na državnom fakultetu i nije položio. Otišao je na privatni, dobio iz prve četvorku.

Što misliti o tome? To je sigurno zbog kvalitetnog rada, ha?

Pa nisu poslodavci budale, sestra mi je objašnjavala kako se to radi kod nje kod selekcija za intervju, prvo se odvoje svi oni s privatnih fakulteta i praktički prijavnice idu u smeće, ukoliko ima dovoljno zainteresiranih sa 'stvarnih' fakulteta jel.

Tako da, ako nemaš vezu i imaš znanje ideš na državni. A ako nemaš znanje i imaš pare ideš na privatni i nadaš se nekoj vezi za posao kasnije. Jednostavno, kaj ne?

A privatni fakulteti vani su cjenjeni, zato jer su i TEŽI od državnih, dakle nude kvalitetnij obrazovanje koje se skuplje plaća.

Kod nas to ne postoji, ovdje nude ubiti kakvu-takvu diplomu za one koji nemaju vremena i znanja za državne fakultete, u zamjenu za pare. Nek se nitko ne nađe uvrijeđen, ali to je tako.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:31   #27
Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Tamo se priprema za situacije u radnom okruženju, a između toga i štrebancije 300 stranica neke teorije je velika razlika.
I dalje, ako ti znanost smatraš "štrebancijom 300 strana" neće tebi ni dragi bog pomoći, a ne privatni fakultet.

Da priprema za situacije u radnom okruženju, pa mojne me nasmijavati.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 10:36   #28
na državnom faksu te uče totalno nepotrebne stvari, profesori su bezobrazni i u opće ti ne izlaze ususret. Faks je samo jedna diploma...ti nečeš naučiti raditi na faksu, naučit češ neku teoriju od čega češ 50% zaboraviti..na privatnom faksu se uče potrebne stvari a ne zamaraju se sa sitnicama.....
monika novak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 19:28   #29
Quote:
monika novak kaže: Pogledaj post
na državnom faksu te uče totalno nepotrebne stvari, profesori su bezobrazni i u opće ti ne izlaze ususret. Faks je samo jedna diploma...ti nečeš naučiti raditi na faksu, naučit češ neku teoriju od čega češ 50% zaboraviti..na privatnom faksu se uče potrebne stvari a ne zamaraju se sa sitnicama.....


odlakle ti tak divan i pametan zaključak?
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:35   #30
Thumbs up

Moja je obitelj investirala mnogo novca kako bi mi omogućila školovanje na privatnom fakultetu. Na državnom nikad nisam studirala, stoga jednostavno nemam potrebu pljuvati po njemu, jer ne znam kako je tamo stvarno, samo ono što mi drugi govore, a dojmovi variraju od pojedinca do pojedinca.

U svakom slučaju, privatni fakultet nudi mnogo prilika onima koji ih žele iskoristiti. Nitko ne forsira štrebanje, već se cijeni praktično znanje i povezivanje naučenog sa svakodnevnim životom. I to je ono što ja osobno najviše cijenim.

__________________
DODIRI OD STAKLA
verdimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:54   #31
Quote:
verdimus kaže: Pogledaj post
Moja je obitelj investirala mnogo novca kako bi mi omogućila školovanje na privatnom fakultetu. Na državnom nikad nisam studirala, stoga jednostavno nemam potrebu pljuvati po njemu, jer ne znam kako je tamo stvarno, samo ono što mi drugi govore, a dojmovi variraju od pojedinca do pojedinca.

U svakom slučaju, privatni fakultet nudi mnogo prilika onima koji ih žele iskoristiti. Nitko ne forsira štrebanje, već se cijeni praktično znanje i povezivanje naučenog sa svakodnevnim životom. I to je ono što ja osobno najviše cijenim.

jel zna itko jel ima privatni fakltet pedagogije u zagrebu???
ivana ivanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:09   #32
dali mi netko može reći ako studira ili ako je studirao na Vernu a smjer Turistički i hotelski menađment kako je ???? dali je teško?? i kakvi su prijemni ispiti???
Larry :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:05   #33
Quote:
Larry :) kaže: Pogledaj post
dali mi netko može reći ako studira ili ako je studirao na Vernu a smjer Turistički i hotelski menađment kako je ???? dali je teško?? i kakvi su prijemni ispiti???
Nisam studentica VERNa, niti ću biti, ali imam par poznanika koji tamo studiraju pa..if it helps

Za THM konkretno ne znam, ali znam da nemaš prijemne ispite-piše se matura. Konkretno, sve niža razina (hj, mat i eng) + ocjene iz srednje + motivacijski intervju. Za neke su još i zadržali prijemne (mislim da za sve starije od 24 godine).

Jeli teško? Samo ću se nasmijati na ovo pitanje...
__________________
butterflies and non-believers are twice as divine
Scamall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:32   #34
Privatni fakulteti u Hrvatskoj

Kakva je situacija sa privatnim fakultetima u Hrvatskoj? Jel slicno kao u BiH i Srbiji?
U BiH i Srbiji postoji na desetine privatnih fakulteta jer je otvaranje tih fakulteta postao najunusniji biznis jer se na legalan nacin svake godine mogu zaraditi milioni eura. A ti fakulteti su dno, dna...i nije potrebno apsolutno nikakvo znanje da se zavrse ti fakulteti, tako da su laksi od osnovne skole.
vaiors is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:00   #35
Mislim da je to posljedica sindroma "bitno da imam diplomu".

Da je ljudima bitno steci neko znanje onda bi losi privatni fakulteti brzo propali.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:09   #36
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to posljedica sindroma "bitno da imam diplomu".

Da je ljudima bitno steci neko znanje onda bi losi privatni fakulteti brzo propali.
Nas balkanski mentalitet.
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:24   #37
Kakva je situacija u Hrvatskoj, po pitanju privatnih fakulteta? Jel isto zagarantovana diploma samom uplatom skolarine?
vaiors is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 06:59   #38
Jest.
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 11:39   #39
Naravno, novac = diploma...

zašto na privatnim fakultetima većina završava u roku, sigurno zato što su svi jako pametni i sve je izvrsno organizirano ...
spacelab4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 11:54   #40
I u Hrvatskoj su privatni fakulteti dno dna, plaćaš ih da ti prodaju diplomu, to svi završavaju bez ikakvog znanja ili učenja. Ali zato se kasnije niti u jednoj ozbiljnijoj firmi s time ne može zaposliti jer svi znaju koja je nekvaliteta ljudi koji izađu s takvih fakseva.

Dovoljno govori činjenica da se uglavnom na te fakultete upisuju ljudi koji apsolutno nigdje ne mogu upasti, a roditelji im imaju para na bacanje, pa valjda misle da
im i zanimanje mogu kupiti.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.