Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 08:22   #61
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Cek tebe jebu krute cestice u novom TDI-u?
Da, kao najveci problem u TDI-u vidim DPF. Zvao sam i servise, raspitao se malo i taj DPF je stvarno problem. Googlaj malo... postupak regeneracije toga filtera i odrzavanje vozila sa istim je zbilja problem. NE samo na golfu nego i na svim novim dieselima. Napisi u Google DPF problems i citaj... opel, mazda, skoda....
A sto se tice usporedbe sa TSI-jem... citao sam u proslom Autoblicu usporedbu 1.6 TDI-a (105ks) i 1.4 TSI-a(122ks)... kao kojeg bi oni uzeli, dizela ili benzinca i njihova preporuka je TSI. Kazu da se troskovi oba auta jednaki s obzirom na skuplje odrzavanje dizela te da bi njihova opcija bila TSI.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 08:26   #62
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Da, točno, imaš osjećaj kao da je dizelčić. To sam odmah primjetio na svome, ali umanjeno višestruko puta. U praksi se auto uopće i nečuje. Tako da ovo snimljeno možda daje potpuno krivu sliku o zvuku.

Ako ulovim vremena probat ću i ja snimiti rad svog pa ću probati usporediti sa živim zvukom, da čujem koliko se razlikuje snimljen zvuk od pravog.
Vidim da vozis TSI-a... o kojem se autu radi?
Ako ti nije problem, daj napisi par rijeci o motoru, potrosnja, kako vuce... opcenito, jesi zadovoljan?
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 08:36   #63
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Vidim da vozis TSI-a... o kojem se autu radi?
Ako ti nije problem, daj napisi par rijeci o motoru, potrosnja, kako vuce... opcenito, jesi zadovoljan?
Ne TSI, T-Jet.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 14.01.2010., 08:48   #64
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Evo moje kratko iskustvo sa TSI motorom. Imao sam priliku skoro dva dana voziti Audi A4, 1.8TFSI, model sa 120ks. Potrošnja po Zagrebu, za vrijeme onih hladnih dana, prije dva tjedna, 12-14l, po bordu, autoput Zgb - Klc, sa tri osobe, malo ispod 9 litara. Auto je službeni, pa se nije baš pazilo, ali mi se to ćini malo previše. Ne vezano uz teme, auto ide ispod mojih oćekivanja.
Ma taj nije ni po papirima čudo štedljivosti no svejedno nisi ga baš ni štedio što je normalno. Podrazumijeva se da je potrošnja svakog službenog tsi-a preko 10 litara. što se tiče snage, normalno da nisi bio impresioniran, a4 nije baš primjer perolakog auta, teži je preko 200 kg od golfa, uz to 120 konja i sve je jasno. Za bolje impresije trebao si dobit bar tfsi sa 160 konja. 1,4 tsi sa 120 konja se puno bolje ponaša u golfu no razumljivo čak ni kod njega nitko neće reć da ga boli glava ak je u još jačoj verziji.
johny5 is offline  
Old 14.01.2010., 08:49   #65
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Ne TSI, T-Jet.
Hehe, nek je i tjet, opisi čovjeku kolko pesa, potrošnja, kak ide.
johny5 is offline  
Old 14.01.2010., 08:56   #66
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hehe, nek je i tjet, opisi čovjeku kolko pesa, potrošnja, kak ide.
Pa nije direktna tema, pa ne bih, ako ga ne zanima samo ponašanje motora. Jer ipak je ovo Golf

Ali samo kratko mišljenje bi dao direktno vezano za temu.

Što postavljač teme trenutno vozi ili što je vozio do sada ?
Koliko kilometara godišnje prevaljuje?
Kakva je distribucija tih kilometara (grad-otvoreno-autocesta-kratke-duge relacije)?

Garancija za novo vozilo je 4 godine.

Sa druge strane rizik od krađe visok.

Puno je tu faktora, pa bi bilo lijepo da čujemo nešto i o tome. To je razumna prosudba.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 14.01.2010., 09:05   #67
Quote:
vicenzo kaže: Pogledaj post
Dobro si to zapazio, pogotovo za ove 2.0 TFSI i 2.0 TSI. Ljudi to brkaju i stavljaju u isti koš, a zapravo se radi o različitim motorima.
Kod Audija 2.0 TFSI ima 211 KS i 350 Nm i to je novorazavijeni motor koji je nastao na bazi onog 1.8 od 160 KS, dosta se razlikuje od starog 2.0 s 200 KS, a gotovo je istovjetan s ovim 1.8.
Kod novog golfa GTI je motor koji razvija 210 KS i 280 Nm, a ne 211 KS kako to često novinarska piskarala pišu po novinama i poistovjećuju taj motor s ovim iz Audija od 211 KS. To su skroz drugačiji motori, imaju drugačije turbine, drugačije podešeno otvaranje ventila, usis, ispuh, ubrizgavanje i još puno toga. Ovaj u GTI-u od 210 KS nastao je na osnovi starog 2.0 od 200 KS, samo je malo pojačan i drugačije podešen.
E vidiš, ovo nije točno. Novi 2,0 GTI sa 210 KS u golfu šestici ima jako malo zajedničkog sa 2,0 GTI 200 KSu petici.
On je razvijen iz petice GTI Edition 30 Years - tamo je imao 230 KS i za ugradnju u GTI šesticu je "prigušen" na 210 KS.

Navodno se Edition 30 Years pokazao puno bolji motor od "obične" GTI petice.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 14.01.2010., 09:15   #68
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Pa nije direktna tema, pa ne bih, ako ga ne zanima samo ponašanje motora. Jer ipak je ovo Golf

Ali samo kratko mišljenje bi dao direktno vezano za temu.

Što postavljač teme trenutno vozi ili što je vozio do sada ?
Koliko kilometara godišnje prevaljuje?
Kakva je distribucija tih kilometara (grad-otvoreno-autocesta-kratke-duge relacije)?

Garancija za novo vozilo je 4 godine.

Sa druge strane rizik od krađe visok.

Puno je tu faktora, pa bi bilo lijepo da čujemo nešto i o tome. To je razumna prosudba.
Do sada sam vozio Golfa IV 1.9 TDI PD (101ks)
Godisnje radim oko 15 000 km 95% po gradu. Prosjecna brzina po putnom racunalu oko 25km/h u slucaju gradske voznje . Najcesce Maksimir-Podsused

Da, rizik krade je velik... al' zivim u kuci a na poslu imamo ograden parking pa je time i donekle smanjen rizik krade. Na auto bih stavio Mult-lock ako to danas sta znaci.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 09:24   #69
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Do sada sam vozio Golfa IV 1.9 TDI PD (101ks)
Godisnje radim oko 15 000 km 95% po gradu. Prosjecna brzina po putnom racunalu oko 25km/h u slucaju gradske voznje . Najcesce Maksimir-Podsused

Da, rizik krade je velik... al' zivim u kuci a na poslu imamo ograden parking pa je time i donekle smanjen rizik krade. Na auto bih stavio Mult-lock ako to danas sta znaci.
Po ovome što si naveo, ja bih se odlučio za TSI. To je moje mišljenje. Nekako sam uvjerenja, pa možda je to i potpuno krivo, ali da je dizel ipak za neke veće relacije. Iako relacija koju svakodnevno prevaljuješ i nije mala.

Ali kako je ipak razlika u cijeni novo polovno, opet sve ukazuje na polovno. Jer koliko sam shvatio razlika je 30 000 kuna. Sa tim novcima možeš servisirati i veći kvar na vozilu.

Kada bi novac isključili kao faktor, bez imalo tazmišljanja bih se odlučio na TSI.

Ali smatram da će sada više ljudi moći donjeti prosudbu na temelju iznesenih činjenica.

I da, svakako probati i jedno i drugo vozilo.

Toliko mi je na vagi i jedna i druga varijanta, tako da bih se usudio reći da ne možeš pogriješiti niti sa jenom varijantom. Samo trebaš za svako vozilo staviti sve pluseve i minuse i vidjeti koji ti kompromis najviše odgovara.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 14.01.2010., 09:42   #70
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Po ovome što si naveo, ja bih se odlučio za TSI. To je moje mišljenje. Nekako sam uvjerenja, pa možda je to i potpuno krivo, ali da je dizel ipak za neke veće relacije. Iako relacija koju svakodnevno prevaljuješ i nije mala.

Ali kako je ipak razlika u cijeni novo polovno, opet sve ukazuje na polovno. Jer koliko sam shvatio razlika je 30 000 kuna. Sa tim novcima možeš servisirati i veći kvar na vozilu.

Kada bi novac isključili kao faktor, bez imalo tazmišljanja bih se odlučio na TSI.

Ali smatram da će sada više ljudi moći donjeti prosudbu na temelju iznesenih činjenica.

I da, svakako probati i jedno i drugo vozilo.

Toliko mi je na vagi i jedna i druga varijanta, tako da bih se usudio reći da ne možeš pogriješiti niti sa jenom varijantom. Samo trebaš za svako vozilo staviti sve pluseve i minuse i vidjeti koji ti kompromis najviše odgovara.
Hvala na misljenju...
Racunao sam da bi mi godisnja razlika u trosku na gorivu bila cca. 4000 kn ako dizel trosi 7l a benzinac 10l (u grubo).
S jedne strane imam provjerenog dizela sa malom potrošnjom, nesto losijeg dizajna i unutrasnjosti te sumnjive proslosti. A s druge novi motor, vrlo dobrih karakteristika.... al' skuplji sa sumnjivom budućnosti.

Ne znam... malo sam se zapleo u tu silnu analizu. Nesto cu valjda odlucit
Hvala
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 09:56   #71
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Hvala na misljenju...
Racunao sam da bi mi godisnja razlika u trosku na gorivu bila cca. 4000 kn ako dizel trosi 7l a benzinac 10l (u grubo).
S jedne strane imam provjerenog dizela sa malom potrošnjom, nesto losijeg dizajna i unutrasnjosti te sumnjive proslosti. A s druge novi motor, vrlo dobrih karakteristika.... al' skuplji sa sumnjivom budućnosti.

Ne znam... malo sam se zapleo u tu silnu analizu. Nesto cu valjda odlucit
Hvala
A znam da nije lako, ali svakako treba dobro, dobro odvagnuti. Sa time da se vjerojatno cijena ovog polovnog da dodatno srušiti.

I sada sam se malo vratio na prvi post. U dvije godine samo 25 000km, a dizel. Hm. Ja sa svojim benzincem sam odvalio 13 000 u prvoj godini, sada sam prešao preko 16 000, i do 9. mjeseca, kada će biti 2 godine ću vjerojatno dostići tu kilometražu. A smatram da se ne vozim puno. Kada zatopli na posao idem biciklom, pa tu računam da uštedim do 1500km, ako ne i više.

Ne znam, menije teško reći jer nemam baš puno iskustva oko polovnih, niti u obitelji.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 14.01.2010., 09:58   #72
Ja bih osobno išao na novi auto. Četiri godine garancije, novo, nema sumnjive prošlosti, novi model. Mislim da ti se za 15000 KM godišnje dizel ne isplati.
Target is offline  
Old 14.01.2010., 10:01   #73
Uzmi TDI dok ga jos uvek mozes naci. To je sligjtly overengineered motor i zbog toga polako napusta scenu, a ne jer su novi motori bolju (upravo suprotno!). Ali ko ga uzme, bice sretan.

TDI bez razmisljanja.
Tipi is offline  
Old 14.01.2010., 10:03   #74
Nebih se uzdao u polovnog golfa tolko, ko zna moze on imat i 50000 km i vise bez problema. I zasto prodaje peticu nakon godine i pol sa 25000 km ako je to tako dobar i stedljiv auto. Ja bih se uzdao u novo. Taj golf trosi sigurnih 9 u zg u guzvama oko 10 . Al je nov, garancija duza, puno puno bolja oprema i lijepsi izgled. Ak je razlika 30000 kn nebi ja dvojio. Tvoj je novac i ti odluci sto je najbolje za tebe.
Mairon is offline  
Old 14.01.2010., 10:26   #75
Znam da je problem petice sumnjiva proslost. Zato sam i pitao covjeka dal' se slaze da ga odvezemo u ovlasteni gdje bi ga pregledali i provjerili kilometrazu ako se to moze. Znam da se servisne knjizice bez problema krivotvore pa mi ni njegova nije mjerodavna. Ne znam dal' na onom papiru od tehnickog pise km... ako da, vidim km od proslog tehnickog i otprilike znam situaciju.

Ma, najveci "problem" je sto mi je cetvorka bila dizel gdje uopce nisam morao razmisljat o potrosnji... zato mi se tih 10l cini poprilicno. A auto koji kupim namjeravam vozit bar sljedecih sest godina.
U vakom slucaju, nije lagana odluka.. zato trazim vase misljenje.

A sto se tice male km... On kaze sljedece (naravno upitno)... Bio mu je zenin auto, rastali su se i sada ga prodaje. A i narasla mu je kamata. Auto je comfortline a kupio ga je za 150 000 sa popustom od 20 000. Naravno, moze rec bilo sta.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 10:31   #76
Gle odi provjeri za golfa 5 znam stalo ti do potrosnje. Uvjeri prodavaca da si potencijalni kupac da se zanimas i spusti cijenu za koju tisucu kn. Ako je sve uredu s autom onda rade uzmi 5. Trosi 2-3 litre manje voznjom zagrebom.
Mairon is offline  
Old 14.01.2010., 10:37   #77
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post

A sto se tice male km... On kaze sljedece (naravno upitno)... Bio mu je zenin auto, rastali su se i sada ga prodaje. A i narasla mu je kamata. Auto je comfortline a kupio ga je za 150 000 sa popustom od 20 000. Naravno, moze rec bilo sta.
Ne znam, alinekako mi je ovo upalo u oko. Jel mu je žena navedena kao prvi vlasnik? Ili se kao auto vodio na njega? Što nema previše smisla ako ga je žena vozila. I koji je on auto imao?

Ne znam, . . .

dobro razmisli.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 14.01.2010., 10:41   #78
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Znam da je problem petice sumnjiva proslost. Zato sam i pitao covjeka dal' se slaze da ga odvezemo u ovlasteni gdje bi ga pregledali i provjerili kilometrazu ako se to moze. Znam da se servisne knjizice bez problema krivotvore pa mi ni njegova nije mjerodavna. Ne znam dal' na onom papiru od tehnickog pise km... ako da, vidim km od proslog tehnickog i otprilike znam situaciju.

Ma, najveci "problem" je sto mi je cetvorka bila dizel gdje uopce nisam morao razmisljat o potrosnji... zato mi se tih 10l cini poprilicno. A auto koji kupim namjeravam vozit bar sljedecih sest godina.
U vakom slucaju, nije lagana odluka.. zato trazim vase misljenje.

A sto se tice male km... On kaze sljedece (naravno upitno)... Bio mu je zenin auto, rastali su se i sada ga prodaje. A i narasla mu je kamata. Auto je comfortline a kupio ga je za 150 000 sa popustom od 20 000. Naravno, moze rec bilo sta.
Ah, reko si i sam da voziš 95% gradske vožnje, jasno da benz tu ne ide ispod 10 litara. U tim uvjetima ni golf 5 tdi sigurno neće ić ispod 7,5 litara. To ti je razlika 500 eura godišnje, za 6 godina razlika je 3000 eura u gorivu, po meni nije neka prevelika cijena jer za tu razliku u cijeni voziš novi auto(da radiš puno km zbilja onda dileme nema jer 10-ak tisuća eura razlike bi svatko odmah potpisao i ušparao). Gubitak cijene i sve ostalo će bit podjednak, znači razlika je samo u tih 3000 eura što tsi više potroši. Ok su opremljeni i jedan i drugi i tu nema problema. Čini se da je tu najveći problem skepsa prema tsi-i motorima nego potrošnja tsi-a i sve ostalo, s druge strane tu je zat 4 godine garancije, a ak ga budeš pazio i održavao ma neće mu ništa bit ni duže vrijeme.
Inače ja nikad ne preferiram kupnju novog auta, no u ovim uvjetima a pogotovo kod golfa koji drži cijenu kao novi, uvijek bih više naginjao novom. Pravilo za kupnju golfa je ili novi ili 7 godina stari(malo smiješna usporedba no tako je), tako je oduvijek bilo, jedino što je nešto rizičnije kupit 7 godina staru 4 ili 5-cu nego što je to bilo sa 1,2,3 modelima.

Zadnje uređivanje johny5 : 14.01.2010. at 10:53.
johny5 is offline  
Old 14.01.2010., 10:47   #79
Hvala vam na misljenju. Nista, morat cu negdje presjec i konacno odlucit.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 10:55   #80
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Hvala vam na misljenju. Nista, morat cu negdje presjec i konacno odlucit.
Ma znamo da bi ti bolje tdi-a, no riskiraj i probaj malo tsi-a, motorić ide ko lud za tu snagu, po tom pitanju moći ćeš samo guštat.
Kolega dolje ima dvojbu golf 5 tdi ili polo benz no ograničen je buđetom od 11,12 tk eura. Kod tog buđeta golf 5 već može biti isplativa opcija pogotovo ako nađe 2007 godinu očuvanog za nekih 11 tk eura no kod ovog tvog slučaja to ne vrijedi i razlika je samo u 3000 eura goriva.

Zadnje uređivanje johny5 : 14.01.2010. at 11:09.
johny5 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.