Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2011., 16:15   #921
Majko mila..i kakve sve ovo sad ima zaista veze sa CM i njegovim metodama odgoja-ne pričam o riječima koje izgovara.
Valjda mu je tako zgodnije pojansiti MASAMA...sa IQ od 60 do 180(ima li to uopće)

Kako bi bilo da svi ovi strogi protivnici navedu one pozitivne strane kojih navodno ipak ima.
Bilo bi zanimljivo i to pročitati, valjda se nećemo i od toga povampiriti.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 16:27   #922
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Kako bi bilo da svi ovi strogi protivnici navedu one pozitivne strane kojih navodno ipak ima.
Meni je recimo kod njegovog centra za psihologiju pasa
super to što je udaljen 6 iljada kilometara od Vrbana.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:15   #923
Dobro, to je tvoje mišljenje,drugačije nisam ni očekivala..idemo dalje
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:22   #924
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Dobro, to je tvoje mišljenje,drugačije nisam ni očekivala..idemo dalje
pimp, jesi se ti to u "mladez" prosvercala? )
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:26   #925
Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
Meni je recimo kod njegovog centra za psihologiju pasa
super to što je udaljen 6 iljada kilometara od Vrbana.
Ajme
Kada zapravo bude na TV? Čuo sam da se već naveliko priča, ali nikako da uhvatim
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:33   #926
Quote:
Slucajnigost kaže: Pogledaj post
većina bi u prvom 'zamahu'. ali s vremenom (i to vrlo vjerojatno unutar jedne generacije) skužili bi što trebaju radit da prežive.
Ne u prvom zamahu već s vremenom. Oni najmanji i najslabiji svakako u prvom zamahu (psi tipa mopsa, čivava i sve što tehnički nije sposobno loviti i obraniti se od predatora vlastite ili druge vrste). Ovi ostali, najjači i najsposobniji, vjerujem da bi se s vremenom počeli miješati s ostalim kanidima ukoliko bi okolina to omogućila pa je čak vrlo moguće da bi nastala nova vrsta. No ko će ga znat...

Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
Meni je recimo kod njegovog centra za psihologiju pasa
super to što je udaljen 6 iljada kilometara od Vrbana.
Bome... i ja sam hepi zbog toga
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:36   #927
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
pimp, jesi se ti to u "mladez" prosvercala? )

??? kakvu mladeŽ ???

Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ajme
Kada zapravo bude na TV? Čuo sam da se već naveliko priča, ali nikako da uhvatim

Ajme, svaki dan u 16.40 na HRT2
Hm..opet sam zaboravila na to
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 19:55   #928
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
??? kakvu mladeŽ ???
pa ono.... "idemo dalje"
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:22   #929
a to.. a bit će da jesam
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 12:30   #930
Serija počinje u 16,30 HRT 2 , pon-čet. Ja sam bila jako skeptična oko uspjeha njegovih metoda, sada sam prvi put pogledala seriju i gledam ju redovito ( to je uglavnom osim vjesti jedino što redovito gledam na TV, programi puni turskih sapunica i big brothera su su prestrašni) . Moje pasice nemaju nekih velikih problema ali su vrlo živahne i kada idemo u šetnju potpuno polude, skaču, skviče , trče . I tako sam probala , prvo da ja budem smirena, pa da im ne kažem "idemo šetati", i da ih onda odmah u početku smirim sa "pštttt" , i gle čuda jučer su bile mirne, nisu lajale, skvičale i slično , nisam mogla vjerovati. Lilly voli lajati na druge pse, a i na jogere , jučer sam kod šetanja opet samo sa "pštttt" na vrijeme spriječila i jedno i drugo, a srela sam poznanicu koja ima mladu ( ali veliku) haskycu koja je isto to uspjela u nekoliko dana ( isto je ludovala kada je trebalo ići u šetnju, a nju je bilo malo teže zadržati , moje imaju ukupno 19 kg u dvije!!!) . Nebi se usudilo tvrditi da je sve što on radi primjenjivo , posebno vezano za pse koji su jako agresivni , ali ja , u onome što je meni trebalo mogu reći da djeluje! Kao kod bilo koga savjeta u životu ( od lječnika pa do raznih dijeta, odgoja djece i sl) uvjek treba dobro izvagati i odabrati ono u što sami vjerujemo, jer ako u nešto ne vjerujemo neće niti djelovati.
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:06   #931
Pšššššt!

Nešti nauke. Stvarno ne znam kako su se psi odgajali prije CM-a. Mislim, zbilja moram napisati u vezi s ovim čarobnim pšššššt. Ja sam svim svojim psima oduvijek privlačila pažnju nekim glasom koji je neuobičajen u našoj komunikaciji. Jedna od tih "riječi" bilo je cmokanje usnicama, nakon čega slijedi keks da se zapamti što to znači. Zaustavljanje ili prekid neke radnje označavali smo kratkim pst. Sad smo prešli na kratko ks-ks, upravo zato što me zbog CM-a sram to upotrebljavati. No, činjenica je da svaki novi, neuobičajen i rijetko upotrebljavan glas privlači pažnju. Baš me zanima što se događa nakon mjesec dana ustrajnog ponavljanja "pššššt".
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:20   #932
Hahaha! Isti moj slučaj! Ja sam to "Pšššt!!!" upotrebljavala prije komande "Fuj!", odnosno kao preventivu u trenutku kad počnu njuškati nešto što bi mogli utrpati u usta pa mi je to "Pššššt!" bilo kao upozorenje u smislu - da ti nije palo na pamet! E sad mi je fakat bedasto pššštkati pa pšštkam ispod glasa...
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:24   #933


ja cokćem usnama, odnosno mamim kao macu...oduvijek i to funkcionira...oduvijek
to "čarobno" pšššššttt i sam CM kaže upotrijebite zvuk koji hoćete, ne mora biti nužno pššššštttt,tako da ,nije otrkio toplu vodu


ali...mi smo sada doma u fazi kad se između sebe zayebavamo sa pšššt bitch
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:31   #934
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
nije otrkio toplu vodu
E, pa to stalno ovdje pričam - kad me netko hoće slušati. Ono što je od Cezarovih postupaka upotrebljivo, poznato je već odavno, a ono što je njegovo (ne isključivo, nije on jedini koji davi pse) nije primjeren odgojni postupak. I odavno smo već ovdje zaključili da je jedina korist od CM-a i NG-a u tome što su natjerali ljude da počnu shvaćati kako je odnos s psom nužno interaktivan, inače je najbolje nabaviti plišanca. Rezultate sadašnjeg masovnog utjecaja, nakon prikazivanja na našoj TV, treba pričekati, no čini mi se da već za otprilike godinu vidim ljude po livadama i čujem objašnjenja u stilu - to je takav pas, probao / probala sam čak i po CM-ovim metodama, ali ne ide, svojeglav je i ne možeš mu ništa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:36   #935


pa ja odpočetka zapravo tupim samo o tome da je ajmo reći, promijenio nekakvu svijest o psima..nisam ni zadirala dublje jer mi nije bilo bitno, barem što se mojih beštija tiče
mislim, to je prvi ovakav ajmo ga nazvati reality show..jedna je stvar knjiga a druga stvar nešto vidjeti..
e sad, naravno da će pristup psu ovisiti o tome koliko je tko pametan da to prepozna..a ako se ne budu prikazivale prve sezone, koje su kako kažete grublje..pa i nema neke velike štete
a koristi ima, ukoliko se shvati ona mantra na kraju svake epizode i ako se primjenjuje..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:39   #936
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Moje pasice nemaju nekih velikih problema ali su vrlo živahne i kada idemo u šetnju potpuno polude, skaču, skviče , trče . I tako sam probala , prvo da ja budem smirena, pa da im ne kažem "idemo šetati", i da ih onda odmah u početku smirim sa "pštttt" , i gle čuda jučer su bile mirne, nisu lajale, skvičale i slično , nisam mogla vjerovati.
Ok, sad pasica više ne luduje u šetnji.
Ali ne zato što to ne želi raditi, nego zato što ju ti (psihološki) spriječavaš.

Ostaje još da nabaviš traku za trčanje po doma.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:52   #937
Ja za neke stvari isto koristim Pšššt -kratki čšt-čšt za privlačenje pažnje i ovaj Pššš za utišavanje i to još prije nego je ovaj postao mega popularan. Sad me sram svaki put kad šiknem
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:23   #938
Čovjek se probio i ima svoju emisiju, to mu se treba priznati
Štogod tko mislio o njemu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:37   #939
Jel ovdje malo jedna chat tema?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 07:28   #940
Jutros odlična epizoda - i opet uspješna rehabillitacija grozno zlostavljanog psa!

afennell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.