Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 13:57   #1
Hammerite boja

Imam dosta metalne ograde koju sam prije 3 godine obojao ručno (dva premaza) HAMMERITE bojom za metal (efekt zlatna) (prije toga sam skinuo koroziju sa sredstvom za tu namjenu). Slijedeće godine sam morao ponoviti farbanje jer je sva ograda bila u točkicama hrđe. Sada je prošlo 2 godine od zadnjeg (drugog farbanja) i ograda je katastrofa.
HAMMERITE farba i razređivač su 2-3 puta skuplji od boja na drugoj bazi pa sam mislio da ću bar rjeđe farbati ogradu, ali puša.
Više ne znam da li opet prebojati HAMMERITE-om ili premazati HAMMERITE nekom "običnom" bojom za metal (ako to mogu, pošto ne znam na kojoj je bazi HAMMERITE )
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:35   #2
Ma bacanje para...
Uzmi obični Hempel ili nešto slično od Heliosa, chromosa i lipo to odradi kao klasiku, očistiš, prođeš temeljnom bojom i zatim prekrivnonm.
Ja sam ogradu na balkonu prije 5 godina tako pitura, sve je još ok,jedino mi je malo rđa probila na jednom mjestu i to di san navario jedan nosač, pa je taj spj malo uvatio, a ostalo sve super,
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:33   #3
Quote:
Mali Plavi kaže: Pogledaj post
Ma bacanje para...
Uzmi obični Hempel ili nešto slično od Heliosa, chromosa i lipo to odradi kao klasiku, očistiš, prođeš temeljnom bojom i zatim prekrivnonm.
Ja sam ogradu na balkonu prije 5 godina tako pitura, sve je još ok,jedino mi je malo rđa probila na jednom mjestu i to di san navario jedan nosač, pa je taj spj malo uvatio, a ostalo sve super,
osobno idem u morsku akvaristiku i postolja za akvarije se rade od željeznih profila koji se zaštićuju hamerite bojom ako se ne varam i svi imaju samo riječi hvale za nju.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:41   #4
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
osobno idem u morsku akvaristiku i postolja za akvarije se rade od željeznih profila koji se zaštićuju hamerite bojom ako se ne varam i svi imaju samo riječi hvale za nju.
Ne kažem da te nisu boje kvalitetne, al moj subjektivni stav o njoj nije baš bajan,rađe radim na klasični način.
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:51   #5
Quote:
Mali Plavi kaže: Pogledaj post
Ne kažem da te nisu boje kvalitetne, al moj subjektivni stav o njoj nije baš bajan,rađe radim na klasični način.
evo nakon 2 godine s ponosom javljam da unatoć hammeritu hrđe ima
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:38   #6
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
evo nakon 2 godine s ponosom javljam da unatoć hammeritu hrđe ima
dobra je to boja, samo ljudi ne razumiju da ne ide po sistemu kao klasične. Onda pišu da ne valja i sl.

To je boja koja ide debeloslojno, i ako se Sve dobro odradit nema problema. I u alatima kojima se nanosi ima priča, pogotovo valjci. Tu se najviše i zeznu, ne može se napraviti dobra struktura ako se jako ne razrijedi a ako se to radi boja gubi svoja svojstva.

Mada ipak moje mišljenje da koroziju treba maknuti čišćenjem i antikorozivom.

Hammerite boja (direkt na hrđu) radi po sistemu stvaranja međuprostora s podlogom, na bazi mikro mjehurića.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:20   #7
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
evo nakon 2 godine s ponosom javljam da unatoć hammeritu hrđe ima
To samo govori da niste poštivali upute proizvođača o načinu primjene
boje.

Ako se posao odradi kako treba,nema teoretske šanse da izbije hrđa!
Priprema podloge,vremenski interval između nanosa boje i debljina nanosa,ako se te tri stvari poštivaju ,nema ni traga hrđi godinama.
U mom slučaju,stalnim mušterijama kojima sam radio prije 15-ak godina
nema ni traga hrđi,ali je odrađeno kako treba,po uputama proizvođača.

Nikakav specjalan alat nije potreban,več naj običniji valjčić spužveni,i kist,posuda za boju.

Za sve ostalo bitno je kako se razrijedi boja o tom če ovisiti,njezina pokrivnost,brzina sušenje i konačni izgled,nikakva bespotrebna filozofija.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 16:40   #8
koliko znam Hammerite ide direktno na podlogu, možda je smetnja ta hemikalija za skidanje korozije koju si naneo a nisi oprao.
i treba dobro da se meša limenka tokom nanošenja boje, da nenastane talog i retki deo.

ja sam koristio Hammerite direktno na zardjali dekapirani lim, i rezultat je odličan što se zaštite tiče.
ono što nije baš odlično je estetski izgled, ali to što sam namazao nije mnogo vidljivo pa mi ne smeta. nije ujednačena nijansa, to je estetksa primedba.
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 18:30   #9
Quote:
swedishbrick kaže: Pogledaj post
koliko znam Hammerite ide direktno na podlogu, možda je smetnja ta hemikalija za skidanje korozije koju si naneo a nisi oprao.
i treba dobro da se meša limenka tokom nanošenja boje, da nenastane talog i retki deo.

ja sam koristio Hammerite direktno na zardjali dekapirani lim, i rezultat je odličan što se zaštite tiče.
ono što nije baš odlično je estetski izgled, ali to što sam namazao nije mnogo vidljivo pa mi ne smeta. nije ujednačena nijansa, to je estetksa primedba.
Obzirom na moja dosadašnja dugogodišnja iskustava sa to bojom mogu se složiti sa svim što navodi predhodnik. Estetska greška došla je jer boja nije bila dobro promiješana, tokom rada treba ćešće ručno nekim tanjim predmetom miješati. Pogotovo sa tipom efekt.
Treba miješati boju, ali ne sa bušilicom i onim mješačima boje već ručno, najbolje protresti, ali dobro.
Na izloženim mjestima dobro je dati temeljni premaz istog proizvađača. Čišćenje samo mehaničko i pranje vodom ili brisanje. Boju treba obilno nanositi boljim kistom, oko 25-30mm i drugi sloj po potrebi nakon 6 tjedana, nikako odmah poslije sušenja prvog sloja.
Ovaj tip boje je jedini koji je zadovoljio uvjete na mojoj vikendici na moru gdje ima dosta čelične konstrukcije, ali i ovdje u Zagrebu također imam gdje to primjeniti i zadovoljan sam.

Radi boljih informacija na koji način sanirati Vašu ogradu nazovite na besplatni telefon uvoznika 08001818 i njihova primjena dat će sve podatke.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:33   #10
Quote:
slavko1941 kaže: Pogledaj post
Obzirom na moja dosadašnja dugogodišnja iskustava sa to bojom mogu se složiti sa svim što navodi predhodnik. Estetska greška došla je jer boja nije bila dobro promiješana, tokom rada treba ćešće ručno nekim tanjim predmetom miješati. Pogotovo sa tipom efekt.
Treba miješati boju, ali ne sa bušilicom i onim mješačima boje već ručno, najbolje protresti, ali dobro.
Na izloženim mjestima dobro je dati temeljni premaz istog proizvađača. Čišćenje samo mehaničko i pranje vodom ili brisanje. Boju treba obilno nanositi boljim kistom, oko 25-30mm i drugi sloj po potrebi nakon 6 tjedana, nikako odmah poslije sušenja prvog sloja.
Ovaj tip boje je jedini koji je zadovoljio uvjete na mojoj vikendici na moru gdje ima dosta čelične konstrukcije, ali i ovdje u Zagrebu također imam gdje to primjeniti i zadovoljan sam.

Radi boljih informacija na koji način sanirati Vašu ogradu nazovite na besplatni telefon uvoznika 08001818 i njihova primjena dat će sve podatke.

E tu bi mogla biti greška jer sam drugi sloj naneso drugi dan.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:43   #11
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
E tu bi mogla biti greška jer sam drugi sloj naneso drugi dan.
To JE greška jel kolko se sječam da piše na farbi a čak i u tvom linku,drugi sloj se nanosi UNUTAR 8 sati ili nakon 2tjedna.Ako si drugi sloj nanjeo sljedeći dan to je preko 8h
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:41   #12
zašto nakon 6 tjedana????
ycaws is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 00:18   #13
Quote:
ycaws kaže: Pogledaj post
zašto nakon 6 tjedana????

Da bi imo kaj pitat
To je sve relativno, sigurno netreba 6tj tak je napravio i sad ti tako kaze
A pazi na sirinu kista i debljinu nanosa
I obavezno peri zeljezo vodom lol

Nemoze ta boja u sebi sadrzavat dobra prijanjajuca i vezna svojstva kao i zastitna...To je polu proizvod, i bolesno je skup kao i razredivac za nju.
I drito ide na hrdu

Ak ocete kvalitetno napravit.
Naj bolje sto se moze zastitit je korocink jace je od temeljne boje a i nitro temelj je jeftinja opcija je dobar da pokupi masnocu jer je jak dobro veze i prima lak.
I onda za van boja na uljnoj ili sin bazi, nitro lak ne za van.
I slobodno odma jedno na drugo cim stegne, nema straha
2 sloja laka dovoljno sigurno ce prekrit.
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 13:54   #14
Po ovom linku iz hammerite-ove prezentacije drugi sloj se može nanjeti već nakon 1-8 sati, ali je nakon 2 tjedna sloj skroz sazrio.

http://www.commenda-adria.hr/hammeri...7;3E%3E&broj=5

Što znači da nisam pogrešio u postupku.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:16   #15
Nekorektno!

Quote:
lego kaže: Pogledaj post
Da bi imo kaj pitat
To je sve relativno, sigurno netreba 6tj tak je napravio i sad ti tako kaze
A pazi na sirinu kista i debljinu nanosa
I obavezno peri zeljezo vodom lol

Nemoze ta boja u sebi sadrzavat dobra prijanjajuca i vezna svojstva kao i zastitna...To je polu proizvod, i bolesno je skup kao i razredivac za nju.
I drito ide na hrdu

Ak ocete kvalitetno napravit.
Naj bolje sto se moze zastitit je korocink jace je od temeljne boje a i nitro temelj je jeftinja opcija je dobar da pokupi masnocu jer je jak dobro veze i prima lak.
I onda za van boja na uljnoj ili sin bazi, nitro lak ne za van.
I slobodno odma jedno na drugo cim stegne, nema straha
2 sloja laka dovoljno sigurno ce prekrit.
Vaš odgovor je nekorektan i tako se ne razgovara, pišete bez argumenata i dajete netočne informacije. Po tome mogu zaključiti da sa tom vrstom boje nemate nikakvog iskustva, netreba to potvrđivati nikakvim poštapalicama. A pogreške i dobre primjere bojanja sa tom vrstom boje možete vidjeti i kod mene, javite se.

Dao sam i adresu gdje može dobiti prava uputstva.

Govorite o Korocinku, a znate li što to u prijevodu znači: Kao cink, ili hladni cink. Očito se i u to ne razumijete jer se na taj temeljni premaz nemogu stavljati boje direktno , već je potreban preimer kao kod svih obojenih metala, u ovom slučaju dvokomponentan od istog proizvađača ( Cinkarna, Celje) A sa tim međuvezivom je na ogradi dosta teško raditi jer ima tendenciju curenja.
Za tu vrstu temeljnog premaza potrebna je kvalitetna priprema površine.

Ako ne stavite taj preimer za godinu dana početi će se boja ljuštiti.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:23   #16
Ovako ja nemam iskustva s bojama zato pisem takve gluposti. Samo sto radim sa bojama i lakovima godinama u svojoj firmi.
Znam dobro kad i na koji nacin koristiti odredenu boju, kakav temelj, lak...
Nacin farbanja, lakiram metal svaki dan, alu, drvo. I to od grubih konstrukcoija da najfinijih detalja kao sto su auti.
I naravno da mi se ucini jako glupo kad kazes da treba 6 tj i prat vodom kao i odreden kist
Korocink je temeljni premaz za koji nije potrebno 2K primer!!!
On sam po sebi ima sastav da prima lakove bez primera, a sto ce te slovenci uvjerit da treba samo da prodaju skupi 2kprimer. Netreba citat sve sto pise.
Nece se nista ljustit, ako je premazano korocinkom i polakirano.
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:40   #17
Ništa, onda ću i ove godine treći puta u 3 godine premazati (po propisu), ali ako mi se za godinu dana opet javi hrđa, prebojat ću HAMMERITE bilo čime.

Zanimljivo kod te boje je da na ogradi gdje sam zaljepio sijalice za Božić (sa izolir trakom), pri odljepljivanju na donjoj strani trake (ljepljivom dijelu) ostaju komadi t.j. listići boje (skoro cijelom površinom izolirke), a na ogradi naravno nezaštićena cijev koja za par dana hrđava.
Vani je u to vrijeme naravno hladno ali na "običnoj" boji nema takvih pojava.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:50   #18
Šest tjedana!

[QUOTE=ycaws;7645245]zašto nakon 6 tjedana??[/

U samom pojavljivanju te boje na tržište preporuka je bila ( tada na engleskom jeziku) da se sa drugim slojem treba čekati,da boja potpuno isuši jer se u ovom slučaju radi o posebnoj tehnologiji.

Točno je da danas piše drugi dan, što je širok pojam, obično 24 sata, ali ja se držim one prve preporuke i drugi sloj nanosim za oko mjesec dana.
Nije ni meni u početku išlo, imao sam svoje mišljenje i to se vidi i na mojoj ogradi, razređivao sam boju, još nanio jedan sloj drugi dan i loše je, prošlo je 4-5 godina i opet moram bojati.
Na moru sam se držao postupka koji sam iznio prije i jako sam zadovoljan.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 20:49   #19
Probaj sa Miox bojom. Ja sam svoju ogradu bojao prije godinu dana direkt na hrđu (bez temeljne), jedna ruka i skroz sam zadovoljan. Izbilo je samo na mjestima gdje je bilo obilno hrđe što je i bilo za očekivati.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:53   #20
Nešto nije bilo dobro sa podlogom. I meni se je dešavalo isto na dijelu gdje nisam brusio sa brusilicom već sa diskovima i tamo je bila fino obrađena površina. Isto tako je poznato da se profili nakon izrade zaštićuju antikorozivno finim uljnim slojem. Prije bojanja bilo kojom bojom dobro je nitro razređivačem na krpi obrisati površinu.
Vjerovatno je poznato da boja najbolje prianja na grubo obrađenu i hrapavu površinu i zato je pjeskarenje ili grubo sačmanje limova na pr. u brodogradnji najbolje rješenje. Mi se moramo postaviti prema mogućnostima uzimajući najbolju alternativu.
Svejedno nazovite broj koji sam Vam napisao, nikad dosta informacija.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.