Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 16:36   #1001
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Hajde, držim fige.
hvala
rea98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 12:14   #1002
Bolovi u donjem lijevon dijelu trbuha

Pozdrav!
Mene vec nekoliko mjeseci tupo boli u donjem lijevom dijelu trbuha. S tim da me vec nekoliko godina znalo onako kao presjeci, pa kad bih dobila vjetrove ili otisla na wc bilo bi bolje. Tada je to pripisano sindromu iritabilnog kolona. No sad to kad pocne tupo boli neko vrijeme pa prodje. Prvo sam pila Neofene, sad cekam da samo prodje. Sve to se pojaca 10-ak dana prije menstracije. Takodjer, kao da osjetim zadebljanje s lijeve strane koje se smanji nakon odlaska ba wc. E sad, jasno mi je da cu morati na kolonoskopiju (uzv abdomena je ok), ali uzasno me strah jer sve vise cujem za karcinome debelog crijeva kod mladjih ljudi. Inace, imam 38 godina. Ima tko kakvu utjesnu?
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 19:21   #1003
e

Jedno pitanje vratio sam se s posla i na ex popio iz frizidera hladno pice nakon toga juha i opet polako pice to jest sok,imao sam nakon toga proljev 3 puta i sada samo crijeva doslovno sviraju nemam bolove neke niti gubitak apetita ali me povremeno uhvati osjecaj da moram na wc.I da daleko sam od hrvatske i europe kad sam dosao s posla +39c bilo
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 21:00   #1004
I mene često muči bolovi u trbuhu i onda proljev. Često sam napet i uznemiren.
Ima li nešto što smiruje probavu? Koristim dren zasad.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 21:30   #1005
I mene često muči bolovi u trbuhu i onda proljev. Često sam napet i uznemiren.
Ima li nešto što smiruje probavu? Koristim dren zasad.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 10:33   #1006
Bolovi i proljev, koji prate stres i uznemirenost, to je sindrom iritabilnog kolona najvjerojatnije. Postoje neke tablete za to. Ali ja imam samo bolove na lijevoj strani, bez proljeva. Sto bi to moglo biti?
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 09:33   #1007
Nitko ništa?
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 10:20   #1008
Quote:
Kokolu kaže: Pogledaj post
Bolovi i proljev, koji prate stres i uznemirenost, to je sindrom iritabilnog kolona najvjerojatnije. Postoje neke tablete za to. Ali ja imam samo bolove na lijevoj strani, bez proljeva. Sto bi to moglo biti?

VidovitiMilan bi protrljao svoju kuglu, zatvorio oči, i u transu drhtavim glasom izgovorio:
-Distendirana vijuga crijeva zračnim sadržajem (uzroka je mnoštvo)
-Karcinom

S obzirom na obilje podataka kojima smo zasuti, ne možeš ni očekivati bilo kakvu precizniju niti korisniju informaciju.
A, ni VidovitiMilan ne radi ovdje.

Dakle, pregled kod svog nadležnog ordinarijusa, koji će te nakon detaljno uzete anamneze ( hint:dob,spol,dosadašnje bolesti, sva terapija koju uzimaš, početak tegoba, dinamika tegoba- što pogoršava tegobe, što umanjuje ili čak i eliminira tegobe...) pregledati. A dio pregleda će se sastojati u tome što ćeš leći na leđa savinutih koljena, ordinarijus ti prilazi sa desne strane, prstima kucka po tovm trbuhu, prstima pritišće po tvom trbuhu i na osnovu toga daje konačnu, ili radnu dijagnozu i donosi plan o daljnjim dijagnostičko-terapijskim postupcima.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:59   #1009
To je sve i napravila dr. opce medicine i bas tada nije nista napipala. A ja gotovo uvijek pipam to zadebljanje, samo je nekad tvrdje i vece a nekad ga je tesko naci. Dr. kaze da nema potrebe za kolonoskopijom jer bi me bolilo stalno. A i nemam proljeve, samo zatvor povremeno.
Htjela bih izbjeci kolonoskopiju a opet, kad me boli nije mi svejedno. Zato sam mislila da ce se netko javiti sa slicnim simptomima tko je prosao sve pretrage i zakljucili da nije nista. :-)

E, a koji bi mogli biti uzroci tih distendiranih crijeva? Nema bas puno na netu...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.01.2015. at 14:17. Reason: spajanje postova
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 15:51   #1010
Quote:
Kokolu kaže: Pogledaj post
To je sve i napravila dr. opce medicine i bas tada nije nista napipala. A ja gotovo uvijek pipam to zadebljanje, samo je nekad tvrdje i vece a nekad ga je tesko naci. Dr. kaze da nema potrebe za kolonoskopijom jer bi me bolilo stalno. A i nemam proljeve, samo zatvor povremeno.
Htjela bih izbjeci kolonoskopiju a opet, kad me boli nije mi svejedno. Zato sam mislila da ce se netko javiti sa slicnim simptomima tko je prosao sve pretrage i zakljucili da nije nista. :-)
Zrak?

U prilog tomu ide dinamika u veličini i napetosti.

Regulacije prehrane (cjelovite žitarice), zatim par dana žganci, prati dinamiku.
Ima smisla razmotirti i uporabu probiotika korz par tjedana, zatim Epumisan...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 16:27   #1011
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
... zatim Epumisan...
Moja zena se kune u njegovu korisnost.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 17:06   #1012
Hvala puno! Nekako sam si mislila da kad je zrak da su onda kao grcevi a ne ta neka tupo jaka bol. A da bih mogla promijeniti prehranu, bih, ovisna sam o slatkom.

Zna li netko moze li se razlikovati i po cemu neka benigna bol od ozbiljnije?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.01.2015. at 14:18. Reason: spajanje postova
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 13:56   #1013
Kokolu, mislum da ti na to pitanje nirko ne moze dati odgovor, ali znam da ako se radi o crijevima obicno bude krvi u stolici (treba napraviti test na okultno krvarenje) ili/i povracanje i\ili jaki bolovi, pravila nema.
A jesi bila kod gastroenter??
Osobno mislim da je stres i strah cudo i da moze izazvati puno tegoba i jos kad pocnes obracat paznju na njih gotova si.
I ja sam kao ti, stalna napetost i nadutost, cak i povremena bol lijevo od pupka gdje ja osjetim nekakvo otvrdnuce, gastro kaze sve ok ali da ako hocu neka odem na ct da budem sigurna.I naglasio je da imam meteorizam crijeva!!!
Luda sam od toga, svaki dan mi je nesto, trbuh stalno napet, kao da je stisnut.
Ne znam...svaki savjet je dobrodosao...
ivkovace is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 18:17   #1014
Probaj pit čaj od metvice, pa kroz dan i od kamilice, meni to pomaže i smiruje dosta želudac.
Isto ti je odlično dren- sok, pekmez ili čak rakija. Proguglaj si malo, jako je ljekovit, meni je smirilo.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 18:26   #1015
grčevi u trbuhu u polusnu. paraliza ili?

pozdrav ljudi,


ovako, jučer mi se usred spavanja, dakle bio sam u nekakvom polu snu, počeli javljati grčevi u trbuhu, ali kada sam se skroz osvijestio, nije mi bilo ništa. čak sam se i presavijao koliko me sve stezalo a i ti grčevi su nalik jakim trncima....
pošto znam, koliko je meni rečeno, paraliza u snu je znak da je tijelo jako iscrpljeno pa je to sasvim normalna pojava ( a i inače je normalna pojava). problem je što sam ja znao imati paralize ali nikada tako intenzivne i nikad oko područja trbuha. inače se bavim sportom, pušim i pijem povremeno. samo želim da mi netko ustanovi je li sam ja sve to točno rekao, ovo za paralizu u snu. thx
književnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 18:41   #1016
paraliza znači da se nešto uopće ne može micati. o čemu ti govoriš?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 18:41   #1017
Nisam bila kod gastroenterologa, ne znam zasto ali dr. odmah spominje kolonoskopiju. Ma znam da stres moze puno toga pojacati, pogotovo ako si stalno fokusiran na to. Ali nekako mi nisu normalni ti bolovi. Inace imam prolaps diska u donjem dijelu kraljeznice pa se tjesim da je mozda neka refleksna bol...
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 17:53   #1018
Kokolu, to je moguce da ti je ok kraljez. Ali ja bih na tvom mjestu prvo otisla kod gastroent. pa neka on procijeni sto dalje.
Evo moja kolegica je neki dan bila na kolonoskopiji zbog stipanja i bolu pored pupka koja bi se sirila u donji trbuh, nalaz joj je ok i lijecnik smatra da je ta bol refleksija od kraljeznice tako da je sve moguce....
ivkovace is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:13   #1019
Thumbs down

Da, izgleda da ne mogu izbjeci kolonoskopiju.
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:49   #1020
Kolonoskopija je zlatni standard

...koliko god neugodna katkad ta pretraga bila
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.