Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2011., 18:06   #1
Balkon

Prostran 2-soban stan od 52 kvadrata na Španskom bih kupila jer je jako svijeto i prostran. Neki smatraju da je bolje za te kvadrate kupiti trosoban, ali onda je redoviti dnevni prostor umanjen za koji 10m2.

Jedini po meni očiti nedostatak je što isti nema balkona. Dakle ni onog malog na kojeg ništa ne stane i koji u biti nije funkiconalan.

Kakva su vaša iskustva, razmišaljnja po pitanju imati ili ne- balkon?
Hvala svima!
orsula is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 20:02   #2
Meni moj balkon ne služi ničemu osim za vješanje rublje, šta bi mogla i sa prozora, ali opet ne bi voljela živjeti u stanu bez balkona. Nekako bi se osjećala kao u kutiji. To je moj subjektivan doživljaj, iako s praktične strane kažem nije mi nužan.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:35   #3
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Meni moj balkon ne služi ničemu osim za vješanje rublje, šta bi mogla i sa prozora, ali opet ne bi voljela živjeti u stanu bez balkona. Nekako bi se osjećala kao u kutiji. To je moj subjektivan doživljaj, iako s praktične strane kažem nije mi nužan.
Slažem se, ljepše je s balkonom, al se preživi i bez balkona.
koliko katova ima zgrada i koji je kat stan?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:42   #4
Ja sam prvo živjela u stanu bez balkona i bilo je OK, a sad imam 2: maleni za veš i normalni za stolice i kavicu.
Upravo gledam veće stanove i mogu samo reći - nikad više bez balkona...
__________________
Believe nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
Tikacat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 18:26   #5
mi nismo uopće razmatrali stan bez balkona, muškoj polovici to je bio jedini uvjet pa sad imamo stan i s malim balkonom i terasom.

on i po cičoj zimi ide van.

ja bih možda preživjela bez, ali on nikako
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 19:26   #6
ja imam u stanu 3 balkona!!!
i moram priznati da ponekad pomislim kako bi bilo divno imati jos jednu povecu sobu, umjesto dva balkona, jedan bih ostavila.
super je onaj juzni balkon na kojem se cijelo ljeto mogu suncati, ali sjeverni balkon je koma, jako je zimi hladno, propuh je i samo hladi stan.
savjetujem da ako ikako mozes, ne odabares nikako stan s balkonom na sjeveru.
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 21:20   #7
meni je balkon bio uvjet prilikom kupovine stana.. sušenje veša, kava i cigareta i sl.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 00:03   #8
A tek biljke i cvijeće! Usred grada na balkonu redovito uzgajam začinsko i ljekovito bilje, pa cvijeće i penjačice, i na taj način stvaram mikroklimu, čišći, svježiji i mirišljavi zrak, te umanjena toplina ljeti.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 09:17   #9
Imati balkon svakako je veliki +,za veš,a za ispijanje kavice pogotovo...naravno ako se mora uzeti malen stan može se i bez njega ali kad bi kupovala veći stan balkon bi bio obavezan.
Sada sam trenutno u stanu koji ima balkon i dio je dnevnog boravka i svakako ga mislim jednom odvojiti(naravno da ne narušim izgled zgrade samo lupiti zid sa unutrašnje strane).
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 10:53   #10
ja osobno nikada ne bih kupila stan bez balkona. Ako niste pušači i ako vam dođe pušač u stan nezgodno je da nema gdje zapaliti isto tako ako budete imali malu djecu nezgodno je pušiti kraj njih.
MM kada dođe s nogometa obavezno svoje smrdljive tenisice baci na balkon da se roluftaju, i tako bih mogla nabrojati xy prednosti balkona.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:16   #11
i ja znam povremeno i privremeno na balkon izbaciti neku kramu - na proputovanju prema smeću
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:33   #12
meni je balkon na kojem mogu imati normalni stol i stolice bio apsolutni must kod kupovine stana. na kraju sad imam dva takva balkona, na jednom koji je uz dnevni boravak obavezno pijemo kavicu i ponekad kad je vrijeme lijepo i ručamo il večeramo. na drugome koji je uz dječje sobe, sušim rublje i planiram staviti jedan manji stolić i dvije stolice tako da i djeca imaju na njemu svoj kutak.
Uglavnom, mi dosta vremena provodimo na balkonu kad je lijepo vrijeme i to je životna navika.
Netko ima drugačije navike pa mu balkon nije nužan kod kupnje stana.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 15:34   #13
nekako mi je neprihvatljiv stan bez balkona, makar ne služio ničemu ali ipak...
moj stan ima lođu koja mi je zapravo nastavak dnevnog boravka...po ljeti je to super...ispred je drveće-mali park i sve skupa je jedan od najljepših detalja cijelog prostora...čak mogu reći da je to bio bitan razlog zašto sam se odlučila za ovaj stan...evo, pokušavam zamisliti kako bi bilo bez te lođe i da je tako vjerojatno ovaj stan nikako ne bih kupila...
moj savjet je balkon, lođa, terasa...obavezno...
rossana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:08   #14
Također nisam htjela stan bez balkona da mogu posušit veš, zapalit, a da ne zadimim sobu, provjerit kakvo je vrijeme/temperatura vani.
Može se, naravno živjeti i u stanu bez balkona, ali ako se kupuje - osobno bi uvijek izabrala balkon

Super mi je stvar - vani si, a nisi
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:05   #15
Hvačla svima na odgovorima. Baš kako su neki od vas napisali, možda nije nužno potreban, ali se uz njega čovjek osjeća slobodnije i ugodnije. Problem je što mali stanovi ili imaju jako male balkone na koji stane samo jedna osoba - dakle nikakvi stolcui, stolovi ili imaju hrpu kvadrata pa je onda narušena funkcionalnost stana.

Stan je dvosoban na trećem katu od pet.

Ali tražim dalje- zapadni dio grada bliže Trešnjevci. Ako znate nešto- vičite :-) :-)
orsula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.