Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2012., 14:29   #2001
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Skočite u zrak od sreće jer takvih elektroventila ima na svakom "ćošku" i cijena im je par eura...

Prvo ga opalite drškom od odvijača!

Ako i nakon nokdauna zvrči i ima brum, onda opet utikač van iz utičnice i skinite dovodno crijevo pa starom zubnom četkicom očistite sito na ulazu elektro ventila.

Ako i dalje nesnosan zvuk, onda kombinirkama skinite obujmice, svrnite crijevo i istim kliještima skinite 2 kleme (nije bitna boja žica). Preostaje ili plast. nosač ili vijak i onda je slobodan elektroventil u vašoj ruci.
Odnesite u najbližu trgovinu rezervnih dijelova i nek vam potraže dotičan tip:
http://batis.hr/perilice.php?id=23&vrsta=22&id2=1
Vratite obrnutim redoslijedom!
Aha, OK, još mi se i činilo premalo za pumpu... Znači moguće je da je tamo zaštopano pa da ga prvo malo pročačkam, tek onda da kupujem drugi ako ne proradi, OK, hvala, idem probati sada to.
__________________
Tesla je umro, Einstein isto, a i meni nešto nije dobro :-)
Remixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 16:13   #2002
Sada krene pranje, ali stane nakon nekoliko minuta. Probao sam to sa ECO modom koji traje pola sata, ali stane za manje od 5min. Čini se da taj dragi elektroventil zapečen (od nekorištenja) pa se ne da otvorit ili je napola otvoren, najbolje da ga skinem i kupim novi pošto nije skup, a usput odmah očistim mrežicu/sito/filter - zar ne?
__________________
Tesla je umro, Einstein isto, a i meni nešto nije dobro :-)
Remixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 06:44   #2003
Imam mašinu za suđe Candy CDI 1012.Nema lcd ekran , a i ona naljepnica se odlijepila sa dod informacijama.Ima onih 4-5 tastera na vrhu vrata ( ugradbena).Problem je u tome što samo brzi program i hladno ispiranje rade normalno. Ostali programi i ne baš.Naime origram za normalno pranje radi skoro normalno , ali pri kraju ciklusa nešto ne štima. Mašina uredno prima vodu , izbacuje tabletu , pa izbacuje vodu , grije...Sam kraj programa izgleda tako kao da nokada neće završiti ispiranje.Non-stop se čuje nekakva voda kako radi. Program ipak na kraju završi , ali ne izbaci vodu. I umjesto 95 min , ona radi 120 min.Da bi izbacio vodu , moram ponovo pokrenuti program iz početka i slušati kad će prestati izbacivati pa da je zaustavim. Elektronika ili hidrostati ili ... ?Ima li možda dva elektronička modula?JA sam našao samo jedan - onaj na vrhu vrata.
gogobr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 11:53   #2004
Zahtjevan kvar za online dijagnostiku...

Meni "daje" na kvar program. modula, onog dijela koji upravlja grijačem jer kad hladni/express programi rade - onda je to prva pomisao...

Jedan od mogućih scenarija kvara jest da lijepi/odmiče kontakte releja koji aktiviraju grijač i da onda se produlji ciklus u beskraj.

Uglavnom, prvo bi trebalo posumnjati na program. modul - što nije jača strana Candy inače jer znano naručuju elektroničke module na najviše jeftinim dalekoist. adresama. Ili možda istrošena ona polja preko kojih prelazi rotacijski preklopnik, ako uopće postoji takav. Ako je pojedinačno na tipke, onda nema sumnje...

Nazovite batis.hr pa nek vam izdiktiraju cijenu modula, tek toliko da imate preliminarnu informaciju za kasnije procjene i ocjene isplativosti...
__________________
In memoriam: Velibor Dzarovski:
https://www.youtube.com/watch?v=07qEQgVWk0M
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 07:22   #2005
I ja sam posumnjao na taj modul , a posebno na taj relej.Iako grijanje radi ok.Ne znam da li postoji još koji el modul pri dnu perilice iako ga nisam vidio.Taj rotacijski preklopnik ne znam što je.Mašina ima 5 botuna na vrhu vrata sa lijeve strane sa indikatorima (lad diode).Inače u Splitu kod Andabake modul dođe cca 700 kn.
gogobr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 09:02   #2006
Ta napomena o istrošenim poljima preko kojih prelazi rot. preklopnik...

Nije za ugradbene (posve prekrivene prednjicom) nego djelomično ugradbene (da se vidi gore komandna ploča). Posve ugradbene nemaju jer po defaultu mora sve biti u nula-profilu odnosno na gornjem rubu...

Uputno bi bilo da vam pogleda modul netko tko se razumije u elektroniku, znači neki meštar od RTV popravaka, brodski elektroničar ili sl.

Možda je "osmudilo" nešto na elektronskom sklopu, što će vješto oko učas prepoznati.
Pa se možda može zamijeniti samo to...
__________________
In memoriam: Velibor Dzarovski:
https://www.youtube.com/watch?v=07qEQgVWk0M
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 11:41   #2007
Ova jeste potpuno ugradbena. Tek kad se otvore vrata se na gornjem rubu vide botuni.što se modula tiče nije ništa posmudilo.To bih uspio prepoznati.Kupio bih ja taj modul da sam baš siguran da je do njega.Ne znam ima li za kupiti samo relej?
gogobr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 12:01   #2008
Relej je prilično teško pronaći...

Jer mora odgovarati po dimenzijama, rasporedu kontakata, nazivnoj struji itd.
Trgovine pak ne naručuju nego modele koji imaju pristojnu potražnju...

Prva adresa bi bila:

http://www.chipoteka.hr/

E sad ne znam da li je neka poslovnica u vašem akcijskom radijusu!
__________________
In memoriam: Velibor Dzarovski:
https://www.youtube.com/watch?v=07qEQgVWk0M
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 16:49   #2009
Hvala.Vudjet ću što će biti.
gogobr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 22:13   #2010
Skuzili smo da nam vise vrata na prastaroj sudjerici. Kad ju pokusamo zatvoriti zapinje, al kad ih podignemo, upadnu kako treba, tj. zatvore se kako treba.
Jel se moze to popraviti u kucnoj radinosti?
Vec sam ovdje nalazila razne upute, vrlo korisne, nadam se i ovaj put necemu, jer stvarno, al stvarno bih jos koristila tu sudjericu. Prirasla mi srcu. I novcaniku.
Schwesterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 22:31   #2011
Mehanizam zatvaranja/otvaranja vrata je više bravarsko-autolimarski žanr...

Nego što ima pomoći od onih koji se razumiju u jaku/slabu struju.

Znači, trebalo bi izvući suđericu iz kuh. niza (prethodno izvadite utikač!) i onda skinuti lijevu i/ili desnu vertikalnu stranicu pa studiozno pogledati mehanizam, tamo oko šarki/panti - kako to već tko naziva...

Ako se nešto pohabalo, onda naći nekog talentiranog za mehaniku/strojarske discipline jer je to prvenstveno za takve majstorluke.

Ako padaju, možda se nešto savinulo/ispalo dolje..

Načelno, imate dva tipa mehanizama:

1) s dugačkim oprugama uz vertikalne rubove vrata
2) noviji, s najlonskom namatalicom dolje u kutu vrata.


Prvi se da podmazati s WD 40, a drugi baš i ne...

Ako imate sreću da se nađe nešto kao rezervni dio za tako staru suđericu, onda bi se mogla riješiti i najlonska namatalica - iako vjerojatno ima dugačke opruge...

Ako je stabilna dolje u donjim kutevima, onda se mora skinuti maska gore oko programatora i pogledati mehanizam brave jer i tu se zna pohabati, od čestog otvaranja/zatvaranja. Oprez kod podmazivanja! WD 40 ni u ludilu ne smije dospjeti do električnog dijela, klema, modula, preklopnika i sl.
__________________
In memoriam: Velibor Dzarovski:
https://www.youtube.com/watch?v=07qEQgVWk0M
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 09:54   #2012
Puno hvala, masina je toliko stara da sigurno ima dugačke opruge. Hehe, mozda ima i nesto sto je prethodilo tim oprugama....
Vidjela sam da u Batisu imaju te opruge, ali moramo prvo utvrditi kvar. Donji desni dio vrata upada unutra i prema dolje vise nego sto bi trebao.
Schwesterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 11:25   #2013
Tamo oko donjih kuteva vrata i prednjih "ćoškova" perilice pri dnu..

Nema elektrike i zato je to idealno za nekog susjeda, poznanika ili kolegu koji je vičan strojarskom žanru - da malo pogleda da se nije nešto pohabalo tamo oko panti i onda eventualno neka improvizacija da se spasi stvar.
__________________
In memoriam: Velibor Dzarovski:
https://www.youtube.com/watch?v=07qEQgVWk0M
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 12:15   #2014
Perilica Candy stane nakon 23 minute

Pozdrav,

imam problema sa perilicom posuđa Candy CD132.
Kada stavim na program za tanjure, jako ili slabije zaprljano suđe, normalno krene, voda ulazi, pere, sve normalni zvukovi, ali onda nakon točno 23 minute stane uz neisprekidani alarm. Kada ju otvorim, vode nema, sve je mokro, vratašca od teblete se nisu ni otvorila, voda je hladna.
Da li netko zna što počinje u toj minutaži, možda grijanje vode pa neće jer je grijač otišao. Kad stavim samo na ispiranje (čaše) ispere i izbaci normalno vodu.
Gdje se nalazi grijač, pošto u unutrašnjosti kade za pranje nije?

Hvala puno.
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 12:26   #2015
Grijač je skriven u tunelu...

Međutim, vjerojatnije da je otišao relej koji ga ukapča, gore u sklopu program. modula nego sam grijač. Naime, grijači u suđericama rade u izvrsnim uvjetima jer je voda omekšala (nema naslaga na njima) i jedino masovno crkavaju oni unutar Quadro suđerica, a što je pak priča za sebe.

Trebali bi pozvati nekog da pogleda programatorski sklop, a što se tiče grijača/NTC osjetnika temperature - samo se provjeri Ohmmetrom i ne treba ga se čupati van.

Na Candy tradicionalno "gecrkt" releji koji uključuju grijače i obično mijenjaju cijeli modul programatora, a što je onako okvirno 1000 kn!
__________________
In memoriam: Velibor Dzarovski:
https://www.youtube.com/watch?v=07qEQgVWk0M
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 13:32   #2016
...poštovani imam i ja "sitan problemčić"...imamo indesit perilicu (8 g.), i zadnjih desetak dana smo primjetili da tableta za pranje ne izlazi iz svog spremnika...rastopi se u spremniku, a posuđe naravno ostane prljavo...ima li tko kakvu ideju, ili zvati servis...unaprijed hvala na odgovoru..
__________________
..cijepljen 10.04.1977. Rijeka-dinamo 1:0...
wad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 18:14   #2017
Tablete hitnete na pod suđerice i uključite...

Ionako tamo skonča kad se otvori ladica, doduše u onom posebnom trenutku kad je voda već mlačna - ali neće biti velika pogreška jer su nove tablete koncipirane za suđerice s trajanjem programa od cca 2 h pa im je slaba topljivost.

Alternativa je da imate nekog u kući tko je nadaren za fina "prčkanja" jer se ladica otvara obično preko zupčaste polugice programatora i onda je to regulirano preko finih opruga (koje znaju izletjeti!) i tako to...

Obično se ili pokvari nešto u tom mehanizmu, od pohabanosti, ili se jednostavno izobliči ladica za tabletu od temperaturnih djelovanja.

Međutim, kao što rekoh - bacite tabletu na pod i uključite...
__________________
In memoriam: Velibor Dzarovski:
https://www.youtube.com/watch?v=07qEQgVWk0M
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 19:37   #2018
Thumbs up Popravak programatora

Majstor mi je popravio perilicu!
Greška je bila u elektronici - programatoru.
Popravak me je došao 550 kuna!
Nadam se da narednih godinu - dvije (barem) neće biti kvaraova.

Mali grizzly - hvala!

Sokol91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 09:40   #2019
...hvala grizzly...i sretan božić...
__________________
..cijepljen 10.04.1977. Rijeka-dinamo 1:0...
wad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 12:21   #2020
Quote:
going_east kaže: Pogledaj post
odaberem program, zatvorim vrata. perilica pocne nesto raditi, no za 3 minute pocne pistati. otvorim vrata, blinka lampica uz odabrani program, tipke ne reagiraju. jedino sto mogu je ugasiti je.
i tako svaki put.
ne znam vise sta da provjeravam

ima tko sugestiju?
ista stvar, electrolux, stara oko 7 godina, do sad bez problema, odradila normalno program, odmah potom stavim novu turu posuđa i počner pištanje

što da provjerim?
__________________
Vorfreude ist die schönste Freude
zoila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.