Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2005., 12:16   #61
Quote:
Lei kaže:
Imas to vec na dnu stranice --> Gardaland - što moram znati?

Dobar provod
Ops... Hvala
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 12:45   #62
Evo, prosao je i taj dan. naime, ovu subotu sam po drugi put bila u gardelandu (u razmaku od 2 god). Moram priznati da me ponovo odusevio.
Imaju cak dvije nove stvari - atlantida (najbolje od svega tamo - meni) i sequoia adventure (nisam se usudila ici na to). po obicaju, opet je nesto novo u izradi.

Ono sto je najnovije i sto mozete vidjeti od 17.6 - 11.9., i sto je samo subotom je tzv. "gardaland by night". dakle kao sto ime kaze, to je po noci. i to u tri djela
22:20 - light parade
23:10 - fire: il tempio ritrovato
23:20 - fireworks show

Sve se to odrzava na otvorenom, tako da moze vidjeti tko god zeli, bez nadoplate.

Upravo zbog tog nocnog spetakla mi smo ostali (isla sam preko agencije) do iza ponoci. Tako da je cijeli put u gardaland trajao ravno 24 sata (u 7 ujutro krenuli i vratili se u 7 ujutro drugi dan).

Ono na sto se morate pripremiti su velike guzve na autoputu (dobro i u samom gardalandu dok stojite u redovima), i nepodnosljive vrucine. (u hladu je bilo preko 30, a tek na suncu....)

No, nemojte da vas to obeshrabri. Vjerujte, svakako se isplati potrpiti malo.

P.S. u 11 sati koliko smo bili u gardalandu, uspjela sam proci 12 atrakcija, ali cula sam da je djevojka iz mojeg basa uspjela proci cak njih 13+1 predstava.

Ali sam se raspisala...
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 15:07   #63
gardaland je super - trebala si ici na sequoiu - najbolje je kada visis naopako .... zakon! Naravno, meni je Blue Tornado jos uvijek legendaran
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 15:48   #64
Zna li netko kako je s guzvama?Razmisljam da odem s malim ovaj vikend ali se bojim guzve.


Druga solucija nam je tek na jesen.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 16:20   #65
Quote:
Noemi kaže:
Zna li netko kako je s guzvama?Razmisljam da odem s malim ovaj vikend ali se bojim guzve.


Druga solucija nam je tek na jesen.
mozda bi ova druga solucija bila bolja... ali ne u kasnu jesen kad je vec prohladno, nego ono, pocetkom rujna, ipak tamo ima puno atrakcija na vodi s kojih znas izaci poprskan, pa nije bas ugodno mokar hodat okolo kad nije toplo vrijeme.

Sto se tice guzva, mogu samo reci da je ovaj vikend bilo krcato, no to se osjeti samo kada cekas u redu. ja sam najvise cekala 45 minuta i to na atlantidi. na drugim atrakcijama cekalo se 20-30 min.

Sjecam se da kad sam bila prije 2 god tamo, u 5. mj. guzve su bile dosta manje. valjda zbog toga sto je sada ipak toplije, ljudi su na godisnjima, djeca imaju praznike....








p.s. za one koji nisu bili (a i za one koji jesu) preporucam njihovu web stranicu za pogledat- vrlo zgodno uredjena.

http://www.gardaland.it/it/home.php
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 16:24   #66
Hvala ti.


Bas smo se veselili izletu.Mozda ipak odemo u Aqualand a Gardaland pustimo za jesen
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 21:38   #67
Nije li u sjevernoj Italiji trenutno velika nestašica vode?
Ne bi vam bilo zgodno ići u Gardaland (a pogotovo Aqualand) ako su "ugašene" sve one vodene vožnje. (Meni najdraže. )
Provjerite si to prije puta.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 11:23   #68
Nisam bila prosle godine, pa me polako hvata (ovisnicka) kriza

Znam da je pametnije ici autom na par dana, i znam da je po ljeti toplo i guzva i znam da bi bilo bolje cekat jesen... ma znam sve, al ne mogu odoljeti

Mozete mi podijeliti vasa iskustva s agencijama, vi koji ste isli organizirano? Jos ako su agencije rijecke.....

Moja iskustva s agencijama su uglavnom negativna... isla sam s Kvarner Expresom (dok je jos postojao) i nakon njih uglavnom s Autotransom, i to je bilo uvijek jako neorganizirano. Jednom prilikom je bus kasnio u polasku ni manje ni vise nego 3 sata, jer je sole shvatio da mora prvo u Senj pokupit nekoga, pa se u Senju cudio da kako nema nikoga i skuzio da je krivo shvatio, pa je ostao bez benzina da bi na kraju kad smo konacno stigli fulao izlaz s autputa i vracao se U RIKVERC po autoputu!!!!

Ne kuzim zasto nema niti jedne agencije koja bi bila pametna pa organizirala malo duzi izlet, a ne da propagiraju kao "Gardaland do ponoci", a krece se oko 6, 7 ujutro... pa opet nis ne stignes vidjeti. Da je po mom gustu kretalo bi se cim ranije, tako da je bus tamo u najkasnije 9, i vracalo bi se u ponoc i 15 (nakon sto zavrse svi spektakli), a ne u 23:30 (kako to neke agencije imaju oglaseno)

Eto, uglavnom zbog toga mi je muka ici organizirano, ali je na zalost ta opcija jeftinija ako nema u autu vise od 2 osobe

Ajde sad vi
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 13:41   #69
Ja sam zadnji put bio s busom (Autotrans) - izlet je bio organiziran od jedne skole pa su vozili kako smo htjeli. Krenuli smo u pet ujutro, tamo smo bili u deset (samo jedno stajanje) i bili smo do sest navecer (Gardaland jos nije radio do ponoci). I ja mislim sada jos jednom ici, ali me je strah da se ne dogodi bas ovo sto si napisala u svom postu ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 13:11   #70
Evo, ja sam ovaj vikedn bila u Gardalandu sa Last minute agencijom i sve bilo pet što se tiče organizacije, smještaja i svih ostalih stvari u njihovoj odgovornosti.

Što se atrakcija u Gardalandu tiče zaista nemam ništa za dodati što ostali u ovom topicu nisu. Nismo u jednom danu stigli obići sve, zapravo jedva da smo obišli polovicu parka, ali smo se izorganizirali tako da smo obišli sve što nas je zanimalo. Velikih gužvi u redovima za čekanje je bilo na mahove. Zapravo se najviše isplati, ako se vidi nevjerovatan red, navratiti kasnije.

Recimo, za Blue Tornado je bila ujutro nevjerovatna gužva pa smo produžili dalje. Nakon par sati kad smo se ponovno vratitli čekali smo možda 15 minuta. S obzirom na mali red išli smo na tornado dvaput. Ludnica!

Nego, postam ovdje da dam upozorenje onima koji idu prvi put ili idu više puta ali još nisu imali neugodnosti kao ja da se debelo naoružaju živcima. Ne zbog čekanja u redu već zbog jednog dijela osoblja Gardalanda koje te zaista može toliko iznervirati da u trenu požališ što ne znaš najsočniju psovku na talijanskom.

Naime, upravo nas je osoblje Blue Tornada dovelo do ruba živaca prvenstveno činjenicom što ne znaju beknuti niti jedan drugi jezik pa ti tako ne mogu objasniti zašto nekoga ne žele pustiti da se vozi. Tako smo nas troje (prijateljica, prijatelj i ja) došli na red za tornado, prišli stolicama (koncipirane po 2 sjedala, sve skupa jedno 20ak sjedala) i sjeli. Tip je našeg frenda dignuo i pokazao mu izlaz. Nas dvije smo naravno pokušavale saznati zašto, ali je pretežak, da li je previsok (?), da li je problem što je kraj njega ostao prazan stolac (što smo kasnije eliminirali jer smo vidli da se netko može voziti i ako pored njega nitko ne sjedi) pa možda zbog ravnoteže, sigurnosti...... ČEGA? Naravno da ništa nismo saznale jer nas su nas tip i ženska blijedo gledali ne beknuvši ništa! Probali na engleskom i njemačkom, ali ništa (nitko u tom Gardalandu ne zna pošteno govoriti engleski, natucaju riječ ili dvije, uglavnom ono što ti ne treba, čak i tip koji vodi show sa pingvinima govori nekakav hibridni engleski). Čak neće niti prstom pomaknuti da bi ti bilo kakvom gestom dali do znanja da te čuju, a kamo li da bi ti po principu "lakat-noga" komunikacije objasnili zašto on ne može ići.

Frend je izašao van, mi ostali u sjedalima i odvozili se, no čim smo sišli, sa frendom smo ponovno stali u red što se na kraju pokazalo dobrom odlukom. U međuvremenu se pojavio još jedan tip koji je raspodjeljivao ljude po sjedalima i našeg frenda bez ikakvog beda pustio. No, onaj tip sa kojim smo se pokušavali sporazumjeti nas je prilikom čekiranja da li smo se dobro vezali skužio pa je došao do mene i toliko me stisnuo sa onim siguronosnim držačem da sam zaista jauknula od boli. Tip mi se bez i jedne riječi nasmijao i otišao.

to je sve što mogu reći o barem jednom dijelu osoblja Gardalanda
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 18:36   #71
Quote:
caregiver kaže:
Evo, ja sam ovaj vikedn bila u Gardalandu sa Last minute agencijom i sve bilo pet što se tiče organizacije, smještaja i svih ostalih stvari u njihovoj odgovornosti.

Što se atrakcija u Gardalandu tiče zaista nemam ništa za dodati što ostali u ovom topicu nisu. Nismo u jednom danu stigli obići sve, zapravo jedva da smo obišli polovicu parka, ali smo se izorganizirali tako da smo obišli sve što nas je zanimalo. Velikih gužvi u redovima za čekanje je bilo na mahove. Zapravo se najviše isplati, ako se vidi nevjerovatan red, navratiti kasnije.

Recimo, za Blue Tornado je bila ujutro nevjerovatna gužva pa smo produžili dalje. Nakon par sati kad smo se ponovno vratitli čekali smo možda 15 minuta. S obzirom na mali red išli smo na tornado dvaput. Ludnica!

Nego, postam ovdje da dam upozorenje onima koji idu prvi put ili idu više puta ali još nisu imali neugodnosti kao ja da se debelo naoružaju živcima. Ne zbog čekanja u redu već zbog jednog dijela osoblja Gardalanda koje te zaista može toliko iznervirati da u trenu požališ što ne znaš najsočniju psovku na talijanskom.

Naime, upravo nas je osoblje Blue Tornada dovelo do ruba živaca prvenstveno činjenicom što ne znaju beknuti niti jedan drugi jezik pa ti tako ne mogu objasniti zašto nekoga ne žele pustiti da se vozi. Tako smo nas troje (prijateljica, prijatelj i ja) došli na red za tornado, prišli stolicama (koncipirane po 2 sjedala, sve skupa jedno 20ak sjedala) i sjeli. Tip je našeg frenda dignuo i pokazao mu izlaz. Nas dvije smo naravno pokušavale saznati zašto, ali je pretežak, da li je previsok (?), da li je problem što je kraj njega ostao prazan stolac (što smo kasnije eliminirali jer smo vidli da se netko može voziti i ako pored njega nitko ne sjedi) pa možda zbog ravnoteže, sigurnosti...... ČEGA? Naravno da ništa nismo saznale jer nas su nas tip i ženska blijedo gledali ne beknuvši ništa! Probali na engleskom i njemačkom, ali ništa (nitko u tom Gardalandu ne zna pošteno govoriti engleski, natucaju riječ ili dvije, uglavnom ono što ti ne treba, čak i tip koji vodi show sa pingvinima govori nekakav hibridni engleski). Čak neće niti prstom pomaknuti da bi ti bilo kakvom gestom dali do znanja da te čuju, a kamo li da bi ti po principu "lakat-noga" komunikacije objasnili zašto on ne može ići.

Frend je izašao van, mi ostali u sjedalima i odvozili se, no čim smo sišli, sa frendom smo ponovno stali u red što se na kraju pokazalo dobrom odlukom. U međuvremenu se pojavio još jedan tip koji je raspodjeljivao ljude po sjedalima i našeg frenda bez ikakvog beda pustio. No, onaj tip sa kojim smo se pokušavali sporazumjeti nas je prilikom čekiranja da li smo se dobro vezali skužio pa je došao do mene i toliko me stisnuo sa onim siguronosnim držačem da sam zaista jauknula od boli. Tip mi se bez i jedne riječi nasmijao i otišao.

to je sve što mogu reći o barem jednom dijelu osoblja Gardalanda

ne znam, ne mogu reci za dio blue tornado, ali sto se ostalih zaposlenih tice, nemam zamjerki (osim onog sto sam vec napisala da im nikome ne bi falilo malo tecajeva iz engl). svi su bili vrlo ljubazni i strpljivo pokusavali skuzit sto im objasnjavam rukama i nogama na talijanskom...
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:22   #72
gardaland ?

Ajmo ljudi, jel bio tko?
Mislimo ja i cura otic na jedan dan, ima li koja sugestija ?
Kako je tamo?
Hoce nam bit dovoljan jedan dan za sve to razgledat ?
Gdje parkirat, kako je parking rijesen ?
Ajmooo...

wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:41   #73
ja sam bila u 1.srednje (dakle prije 9 godina).
vjerovatno se dost toga promijenilo otad.
al super je.
mislim da bi 1 dan trebo bit dost

p.s.ak to još postoji,obavezno odi na onaj gusarski brod
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:35   #74
Quote:
wob kaže:
Ajmo ljudi, jel bio tko?
Mislimo ja i cura otic na jedan dan, ima li koja sugestija ?
Kako je tamo?
Hoce nam bit dovoljan jedan dan za sve to razgledat ?
Gdje parkirat, kako je parking rijesen ?
Ajmooo...

Ma fenomenalno je
Ako idete, probajte otići na dva dana da sve stignete pogledati..
Blue tornado-OBAVEZNO!!!
Bila-12 puta za redom na tornadu
Ima i drugih zgodnih stvarčica adrenalinskih
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:17   #75
uuuuu 12 puta na blue tornadu ?
Ma sarali smo malo netom i vidjeli da stvarno ima dobrih tamo stvari,..
Zanima me kako je parking rijesen, di cu autu ostavit bogati :-)
A i koliko se upad placa?
Kad platis jednom, to je za cijeli dan, dodatni troskovi ??
Dali su suveniri skupi, i zanima me dali naplacuju slikavanje sa onim maskotama ? Ko u Rimu ispred colloseuma sta traze za sliku sa nekim romima obucenim u gladijatore 5-10 eu za sliku :-)
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:21   #76
Quote:
wob kaže:
uuuuu 12 puta na blue tornadu ?
Ma sarali smo malo netom i vidjeli da stvarno ima dobrih tamo stvari,..
Zanima me kako je parking rijesen, di cu autu ostavit bogati :-)
A i koliko se upad placa?
Kad platis jednom, to je za cijeli dan, dodatni troskovi ??
Dali su suveniri skupi, i zanima me dali naplacuju slikavanje sa onim maskotama ? Ko u Rimu ispred colloseuma sta traze za sliku sa nekim romima obucenim u gladijatore 5-10 eu za sliku :-)
Pa čuj, nemam zalud 17 godina {to mlado sve izdrži }
Brijem da tamo imaš ogromno parkiralište
Upad je, ne znam točno, oko 17€ ili sam podcijenila , ne znam stvarno, ali osim suvenira i klopice sve je ostalo za cijeli dan uključeno u cijenu..
Mislim da se slikanje s figuricama ne naplaćuje, gotovo sigurno , ali provjeri..

Inače, ako ste adrenalinski tipovi, slikanje s figuricama ćete preskočiti po hitnom postupku,
naime,
previše je adrenalinskih stvarčica i zgodica da bi se gubilo vrijeme na slikanja s nekakvim glupostima..
Sjetila sam se da te nakon svakog sudjelovanja, odnosno vožnje{na nekim ludim} slikaju i to slatko ukrase pa ak' hoćeš kupiš ali je dosta skupo{te slike, ne..}
Uglavnom je tematski podjeljen tako da ima šta za vidjet i kupit
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:24   #77
kad si ti bila zadnji put tamo ? To nesto frisko ili ima godina oho ho.. Da se znam ravnat po toj cijeni :-)
Znaci blue tornado rules , ima li jos sta da i je ostalo u sijecanju da je bilo ludilo :-)
Toliko smo toga vidili na stranicama od gardelanda, da ne znamo gdje bi isli prvo :-)
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:30   #78
Quote:
wob kaže:
kad si ti bila zadnji put tamo ? To nesto frisko ili ima godina oho ho.. Da se znam ravnat po toj cijeni :-)
Znaci blue tornado rules , ima li jos sta da i je ostalo u sijecanju da je bilo ludilo :-)
Toliko smo toga vidili na stranicama od gardelanda, da ne znamo gdje bi isli prvo :-)
Bila sam prije par mjeseci sa školom
Evo, čim uhvatim vremena ti opišem najluđe i ljepše,
modernije,vodenije, novije{jer je dosta stvari izgrađeno} i tak...
Samo što sada nemam motivacije, ali evo obećajem..
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:32   #79
Kroz te vodene sheme se moze pegla i u 4 mjesec, pa mi nije jasno jel te smoci to ??
Necu kabanicu nosit sa sebom :-)
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:36   #80
Quote:
wob kaže:
Kroz te vodene sheme se moze pegla i u 4 mjesec, pa mi nije jasno jel te smoci to ??
Necu kabanicu nosit sa sebom :-)
Da, smoči te , ali si u takvom zanosu da i ne primjetiš..
Zapravo, najbolje ti je ići ili po toplom, lijepom vremenu{naglasak na toplom}
ili po kiši kad ti je ionako svejedno ..
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.