Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2003., 23:37   #1
Uroci, copranja, prokletstva

Vjeruju li ozbiljni duhovnjaci u kletve i uroke?
Ili se tim područjem bave samo šarlatani?
Možete li preporučiti kakvu literaturu o toj temi?
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 08:11   #2
Dion Fortune : "Psychic Self-Defense"

Neznam da l' sam ozbiljan duhovnjak ali vjerujem u to.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:33   #3
knjiga

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Dion Fortune : "Psychic Self-Defense"

Neznam da l' sam ozbiljan duhovnjak ali vjerujem u to.
osim ove navedene,postoji li jos kakva ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 17:41   #4
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
osim ove navedene,postoji li jos kakva ?
Ova je odlična :

Practical Psychic Self Defense
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 09:37   #5
Quote:
Dion Fortune : "Psychic Self-Defense"
Knjiga je izdana i na hrvatskom....da, OK je , ali s njiom oprezno jer ako ju se shvati preozbiljno može izazvati fobije....i evo ti uroka bačenih od sebe na sebe
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 10:09   #6
Quote:
genNorec kaže:
...ali s njiom oprezno jer ako ju se shvati preozbiljno može izazvati fobije....i evo ti uroka bačenih od sebe na sebe
Istina živa....lako ti se desi da zabludis pa da za svaki neuspjeh krivis uroke (kao kad new ageri za sve krive karmu, ili kršćani vraga i sl.). Ili odletis u drugu krajnost poput Z.Andrijić koja u svemu vidi anđele.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 10:45   #7
genNorec: OK je , ali s njiom oprezno jer ako ju se shvati preozbiljno može izazvati fobije....i evo ti uroka bačenih od sebe na sebe

delija:
Ja bih na ovo dodao.
Kad ce ljudi U POTPUNOSTI shvatiti MEMORIJU - dakle gdje se sve u Visim sferama (Astralu) mogu ostavljati MEMORIJSKI OTISCI (koji mogu djelovati, i djeluju na svijest zivucih ljudi) - onda ce i shvatiti da se Uroci mogu "nabaciti".
Svakako, Uroci se mogu "nabaciti" na pojedinca ali i na vecu skupinu ljudi.

I kad ljudi shvate MEMORIJU - (iznijet cu samo jedan primjer od mnogih) - tek Tad ce i ljudi Srbije moci shvatiti zasto Uvijek kad stignu do vrhunca svoje moci dolazi do propasti srpske drzave.
Naime, ako ce "prebirati po Memorijskim zapisima" naci ce da je bizantski patrijarh Kalist u 12-tom vijeku nabacio Anatemu (Urok) na cara Dusana, njegovu lozu i SRPSKU CRKVU.
To, sto je srpska crkva izvrsila pomirenje ("enozis") sa grckom crkvom (1375. godine knez Lazar) NIJE bilo dovoljno da se ponisti Memorija anateme, koja i dalje "stoji" u jednom Energetskom polju Visih sfera (Astralu).

Jest nevjerojato - ali???
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 15:30   #8
Wink Re: Kletve I Uroci

Quote:
bona soror kaže:
Vjeruju li ozbiljni duhovnjaci u kletve i uroke?
Znam da sam neozbiljan, al' evo nešto ozbiljno.
Jako davno jedan je moj prijatelj rekao da postoji jako jednostavna obrana od svih vrsta "psihičkih" napada:

Nikad ne misli na to i ne boj se!

I danas mislim da je to najbolja formula.

No vjerujem i u djelotvornost kletvi i uroka, ali oni djeluju na one koji ih bacaju, tj kao bumerang.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 17:13   #9
Ja sam na zalost imala prilike vidjeti to u vlastitoj obitelji i na najgori moguci nacin.
Ta zena (zvat cu je zmija od milja) je bacila urok na mog necaka koji je imao 8 mjeseci. E sad, kako se to saznalo- mali je nakon 3 dana sto smo dosli kod njih kuci svaku noc dobivao temperaturu, vristao ko raspomamljen, pun grceva, a po danu nista, sasvim normalno dijete. Ni meni ni sestri nije moglo pasti na pamet sto bi to moglo biti, vodili smo ga kod doktora-dijete zdravo ko dren. A cim padne noc- ko sumanut.
A kako je to mala sredina (selo) puna praznovjernih ljudi, moja je baka nagovorila sestru da ode kod "neke zene". Ne da mi se pricati sta je ova sve rekla, osim bitnih stvari. Pitala je je li mali dobio nesto na poklon nedavno (jedino sto je dobio bio je zlatni lancic sa privjeskom kriza od te zmije) i da je na tom predmetu vjerovatno bacen urok. I kad bude isla prema kuci sa djetetom, dijete ce totalno drukcije reagirati kad vidi tu osobu nego inace- po tome ce znati ko je bacio urok. uglavnom, kad smo se priblizavali kuci, zmija je sjedila na terasi i mahala mu. Kad ju je mali vidio poceo se ponasati isto onako kao po noci-suze, grcevi, histerija...
Da ne duljim, na kraju je sve ispalo ok, cini mi se da je mali bas zbog tog njenog cina na neki nacin zasticen, ali to je samo moja misao.
Djeca su cista, nevina i ne znaju se braniti, pa se valjda zato na njih te odvratne cini tako lako primaju.
sve u svemu ne znam puno o tome, osim onoga sto sam vidjela vlastitim ocima, a to je bilo odvratno. Sta je covjek sve u stanju napraviti samo za svoj mracni (u ovom slucaju) gust.
Ali osjecam da majka priroda takve ljude kaznjava i da nikako ne treba padati na iste grane kao ta osoba. Cisto srce i jak duh.
Zapravo bi htjela cuti tudja misljenja, jer smo prisiljeni svako ljeto boraviti u toj kuci sa zmijom (long story). Ja sam tu zenu tek prosle godine prvi puta pogledala u oci sto me totalno iznenadilo, nikad nisam primjetila da ju ne gledam, a kad sam vidjela...zgrozila sam se. Prvi put da u necijim ocima vidim istinsko zlo...Uzas.
Ne pada mi na pamet da joj se osvecujem, samo me zanima kako se zastititi dok smo tamo. Brinem se za maloga.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:49   #10
Quote:
Bercana kaže: Pogledaj post
Ja sam na zalost imala prilike vidjeti to u vlastitoj obitelji i na najgori moguci nacin.
Ta zena (zvat cu je zmija od milja) je bacila urok na mog necaka koji je imao 8 mjeseci. E sad, kako se to saznalo- mali je nakon 3 dana sto smo dosli kod njih kuci svaku noc dobivao temperaturu, vristao ko raspomamljen, pun grceva, a po danu nista, sasvim normalno dijete. Ni meni ni sestri nije moglo pasti na pamet sto bi to moglo biti, vodili smo ga kod doktora-dijete zdravo ko dren. A cim padne noc- ko sumanut.
A kako je to mala sredina (selo) puna praznovjernih ljudi, moja je baka nagovorila sestru da ode kod "neke zene". Ne da mi se pricati sta je ova sve rekla, osim bitnih stvari. Pitala je je li mali dobio nesto na poklon nedavno (jedino sto je dobio bio je zlatni lancic sa privjeskom kriza od te zmije) i da je na tom predmetu vjerovatno bacen urok. I kad bude isla prema kuci sa djetetom, dijete ce totalno drukcije reagirati kad vidi tu osobu nego inace- po tome ce znati ko je bacio urok. uglavnom, kad smo se priblizavali kuci, zmija je sjedila na terasi i mahala mu. Kad ju je mali vidio poceo se ponasati isto onako kao po noci-suze, grcevi, histerija...
Da ne duljim, na kraju je sve ispalo ok, cini mi se da je mali bas zbog tog njenog cina na neki nacin zasticen, ali to je samo moja misao.
Djeca su cista, nevina i ne znaju se braniti, pa se valjda zato na njih te odvratne cini tako lako primaju.
sve u svemu ne znam puno o tome, osim onoga sto sam vidjela vlastitim ocima, a to je bilo odvratno. Sta je covjek sve u stanju napraviti samo za svoj mracni (u ovom slucaju) gust.
Ali osjecam da majka priroda takve ljude kaznjava i da nikako ne treba padati na iste grane kao ta osoba. Cisto srce i jak duh.
Zapravo bi htjela cuti tudja misljenja, jer smo prisiljeni svako ljeto boraviti u toj kuci sa zmijom (long story). Ja sam tu zenu tek prosle godine prvi puta pogledala u oci sto me totalno iznenadilo, nikad nisam primjetila da ju ne gledam, a kad sam vidjela...zgrozila sam se. Prvi put da u necijim ocima vidim istinsko zlo...Uzas.
Ne pada mi na pamet da joj se osvecujem, samo me zanima kako se zastititi dok smo tamo. Brinem se za maloga.
Nije to bio urok kakvim ga ljudi obično predstavljaju već ta žena ima urokljive oči pune zavisti i to je djetetu naškodilo znam riješenje problema ako te zanima javi se na poruku
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:25   #11
Ovo je strasno ali nazalost istinito..,.

Quote:
Bercana kaže: Pogledaj post
Ja sam na zalost imala prilike vidjeti to u vlastitoj obitelji i na najgori moguci nacin.
Ta zena (zvat cu je zmija od milja) je bacila urok na mog necaka koji je imao 8 mjeseci. E sad, kako se to saznalo- mali je nakon 3 dana sto smo dosli kod njih kuci svaku noc dobivao temperaturu, vristao ko raspomamljen, pun grceva, a po danu nista, sasvim normalno dijete. Ni meni ni sestri nije moglo pasti na pamet sto bi to moglo biti, vodili smo ga kod doktora-dijete zdravo ko dren. A cim padne noc- ko sumanut.
A kako je to mala sredina (selo) puna praznovjernih ljudi, moja je baka nagovorila sestru da ode kod "neke zene". Ne da mi se pricati sta je ova sve rekla, osim bitnih stvari. Pitala je je li mali dobio nesto na poklon nedavno (jedino sto je dobio bio je zlatni lancic sa privjeskom kriza od te zmije) i da je na tom predmetu vjerovatno bacen urok. I kad bude isla prema kuci sa djetetom, dijete ce totalno drukcije reagirati kad vidi tu osobu nego inace- po tome ce znati ko je bacio urok. uglavnom, kad smo se priblizavali kuci, zmija je sjedila na terasi i mahala mu. Kad ju je mali vidio poceo se ponasati isto onako kao po noci-suze, grcevi, histerija...
Da ne duljim, na kraju je sve ispalo ok, cini mi se da je mali bas zbog tog njenog cina na neki nacin zasticen, ali to je samo moja misao.
Djeca su cista, nevina i ne znaju se braniti, pa se valjda zato na njih te odvratne cini tako lako primaju.
sve u svemu ne znam puno o tome, osim onoga sto sam vidjela vlastitim ocima, a to je bilo odvratno. Sta je covjek sve u stanju napraviti samo za svoj mracni (u ovom slucaju) gust.
Ali osjecam da majka priroda takve ljude kaznjava i da nikako ne treba padati na iste grane kao ta osoba. Cisto srce i jak duh.
Zapravo bi htjela cuti tudja misljenja, jer smo prisiljeni svako ljeto boraviti u toj kuci sa zmijom (long story). Ja sam tu zenu tek prosle godine prvi puta pogledala u oci sto me totalno iznenadilo, nikad nisam primjetila da ju ne gledam, a kad sam vidjela...zgrozila sam se. Prvi put da u necijim ocima vidim istinsko zlo...Uzas.
Ne pada mi na pamet da joj se osvecujem, samo me zanima kako se zastititi dok smo tamo. Brinem se za maloga.

Ovo je strasno ali istinito i ima toga stalno..vele da je najbolja zastita nositi posvecene predmete i moliti se i cesto se skropiti posvecenom vodom..
akoppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:51   #12
Ne razumijem, ako je ta žena tako zla, zašto idete kod nje, pod njezin krov? Zašto se gurate pod čizmu?
Nije mi nikako jasno ako je nekome bjelodano tko nanosi zlo, ako se loše osjećate u društvu te osobe, kako to da je jednostavno ne izbjegavate nego idete u blizinu tih gamadi?
Osim slabosti i gluposti ne pada mi drugo na pamet.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 11:38   #13
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Ne razumijem, ako je ta žena tako zla, zašto idete kod nje, pod njezin krov? Zašto se gurate pod čizmu?
Nije mi nikako jasno ako je nekome bjelodano tko nanosi zlo, ako se loše osjećate u društvu te osobe, kako to da je jednostavno ne izbjegavate nego idete u blizinu tih gamadi?
Osim slabosti i gluposti ne pada mi drugo na pamet.
I dan danas pod istim krovom često živi više od jedne obitelji. Susreti su neminovni. Ja sam nabavila i psa da spriječi jednu osobu da ulazi u kuću, ali nije pomoglo, otrovala mi je sve što sam nabavila. A za svakim gostom koji mi je stigao je pokušala ući u kuću, lagala je da me nema doma, tračala me i td... Moja kuća je dvojni objekt i nema pomoći... Pretpostavljam da je i kod gospođe sličan problem...
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 19:17   #14
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
I dan danas pod istim krovom često živi više od jedne obitelji. Susreti su neminovni. Ja sam nabavila i psa da spriječi jednu osobu da ulazi u kuću, ali nije pomoglo, otrovala mi je sve što sam nabavila. A za svakim gostom koji mi je stigao je pokušala ući u kuću, lagala je da me nema doma, tračala me i td... Moja kuća je dvojni objekt i nema pomoći... Pretpostavljam da je i kod gospođe sličan problem...
Svakakvih nas ima na ovome svijetu i nitko nije zaštićen od ničega pa tako niti mala djeca. Baš ona jer su čista i nevina , bez obzira krštena ili ne zbog te svoje čistoće privlače kao svijeća svakakve utvare iz mraka.

U ovoj situaciji mislim da se radi o problemu urokljivih očiju. To je ta situacija kad nas prođe jeza iz pogleda. No u većini slučajeva ljudi /žene sa urokljivim očima nisz toga niti svjesne niti to svjesno i sa namjerom rade. To je jednostavno tako, zašto, na to nitko nema odgovor.

Ja bih savjetovala jednan stari način zaštite kad su bebe u pitanju , baš radi tih i istih problema.
-ne bi trebali mjesec dana nikog puštati u kuću od gostiju da vide bebu
-za poklone koje djete treba dobiti, odredite neku košaru ili neki jastuk na koji će se to staviti, ne u koljevku ili zibaljku
zaštita za djete.
od crvenog konca (pamuk ili vuna prirodna) pripreme se tri niti od koje će se plesti pletenica za dužinu dovoljno veliku za narukvicu. Niti se namoče u svetu vodu i prvu trećinu plete najstarija žena -baka. čim primi konac u ruke i počne plesti počinje sa molitvom u sebi ili na glas Zdravo Marija. Od sredine plete majka , a zadnji dio plete treća žena ili djevojka ..isto sve uz molitvu.
Kad je pletenje gotovo , majka veže lagano a opet čvrsto da ne ispadne na desnu ruku djeteta. Poljubi ga u ruku i u čelo. I to je to.
Nikakvi više slučaji ili namjerni uroci ne mogu više ništa.
Što se kuće tiće , sa obje strane kod ulaznog praga u zemlju ili drvo od štokova vrata zakuca se u svaku strnu po jedan željezni nov ne korišteni čavao. To su čuvari ulaza. Postoji li vrtni ulaz u dvorište ili kuću ista stvar.
eto..
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 17:29   #15
Lightbulb

Quote:
Zapravo bi htjela cuti tudja misljenja, jer smo prisiljeni svako ljeto boraviti u toj kuci sa zmijom (long story). .

na ništa niste prisiljeni, nitko te ne može natjerati na ono što ne želiš, jednostavno reci NE.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 18:49   #16
Quote:
Solaris kaže:
na ništa niste prisiljeni, nitko te ne može natjerati na ono što ne želiš, jednostavno reci NE.
Lijepo si to rekla Solaris, ali ima nekih situacija koje su neizbjezne. Ne volim biti prisiljena na nista, ali ovo nije situacija koja se tako rjesava.
Nemam bas volje prepricavati citavu storju oko toga, jer bi trajalo, zanima me samo kako se zastititi.Ako netko zna...
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 19:34   #17
Quote:
Bercana kaže:
Lijepo si to rekla Solaris, ali ima nekih situacija koje su neizbjezne. Ne volim biti prisiljena na nista, ali ovo nije situacija koja se tako rjesava.
Nemam bas volje prepricavati citavu storju oko toga, jer bi trajalo, zanima me samo kako se zastititi.Ako netko zna...
Da....to sam i ja mislila, nešto se ne može izbjeći, i pri tome uvijek žrtvovala sebe.
Sve dok mi nije pukao film od te crne magije, i odlučila razbiti "neizbježnost", "davitelje", i svoju "mirnu toleranciju".

ponekad je vrijeme za upotrebu mača.


ne znam u kakvoj se situaciji nalaziš, pa možda ne bi ni trebala ovo pisati, ali vjeruj mi svaka situacija je rješiva. čak i ako je trebaš riješiti čisto magijskim putem

Ali, ne razumijem, ona vama dolazi u kuću preko ljeta? Onda joj zabranite!
A ako vi idete tamo gdje je ona, onda nemojte ići!

najbolja obrana, je svjetlom protiv mraka, koncentrirati se na sebe, sebe osvjetljavati, sve dok ne dođeš do nivoa na koji se ona neće usuditi stupiti

Ali dijete.....ma morate se maknuti od nje!
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 20:20   #18
Dear Bercana,

mala djeca su obično osjetljivija na vibracije iz okoline, a posebno na vibracije svojih roditelja...I taj strah što ga imaš od te babuskare, malo čeljade osjeća i reagira onako kako reagira..

Budući da osjećaš babušku puno moćnijom od sebe, đaba ti da se osvijetljavaš, koncentriraš(soke, tebi migi slično duovnjački postaviš..

Deder, šta ti misliš što bi moglo upalit, a znam da znaš..

Ak baba vjeruje u čarolije, što joj ti ne serviraš koju "čaroliju"..

Na šudar, udri šudarom, šta bi se odi kod nas reklo..

Nije stvar u tome da ti zbilja napraviš čaroliju, neg da babi daš do znanja da si je napravila..izdramatiziraj ti to....sigurna sam da će se stara malo primirit..

A narafski...pre neg staroj to priopćiš, obavezno prethodno tu svoju navodnu čarku razglasi po selu kod najisturenijog satelita....

Eto na, pa mi se kasnije ćerce javi..

i ništa ti evo neću naplatit




vještica
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 20:21   #19
Gledaj, u toj istoj kuci zivi i moja baka, koja nema jos puno. Dolazimo zbog nje, jer joj je to jedino veselje koje ima. Ako bi prestali dolaziti preko ljeta, njeno bi zdravlje totalno otislo. A tu su i djeca od zmije koju smo prakticki podizali-oni ne znaju nista o tome, kako nekom reci da mu je majka zlo? Dakle, mislim da je mala zrtva od nas da ih posjetimo. Znam da sve ima svoje rjesenje, a isto tako znam da sve ima svoj moment. Ja se nadam u onu; sve se vraca-sve se placa. Sve se tajne otkriju, kad tad, tako da se ne zamaram sa tim. Dok je baka ziva idemo tamo, a kad umre...valjda ne moram reci.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 20:24   #20
Essenca dobra si
Ma skuzila sam jos to proslo ljeto da je zadnja stvar koja mi treba strah. Ne bojim se ja nje, kako da se bojim nize vrste. Samo je malkice ipak bilo sokantno kad sam skuzila to sa ocima.
Rekli su mi da ne pustam sumnju u srce, jer si onda ranjiv-sto je i istina. Ali da se ne daj boze otkrije da je opet nesto malom napravila-zaboravila bi sve fine manire. Da je samo do te zmije, vec bi ona odavno bila na cesti, ali tuzna cinjenica je da bi tudji zivoti bili upropasteni. Ko sam ja da odlucujem o tome.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.