Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 12:39   #1
Med i cimet

"Smatra se da med i cimet u kombinaciji mogu izliječiti gotovo sve bez ikakvih nuspojava. Navodno, uz kontroliranu upotrebu, med bi mogao liječiti i dijabetičare.  Weekly World News, časopis iz Kanade, 17. siječnja 1995. je napravio popis bolesti i stanja koje med može izliječiti prema istraživanjima zapadne medicine.PROBLEM S DEBLJINOMPrije nekoliko godina u Irskoj su ispražnjene police s medom u supermarketima. Dokazano je da prije spavanja dvije žlice meda pospješuju mršavljenje. Također se preporučuje da ujutro na prazan želudac i prije spavanja navečer popije med sa praškom cimeta izmiješan u toploj vodi (ne kipućoj jer prevruća voda uništava korisne sastojke u medu). Navodno, redovito ispijanje ove tekućine ne dozvoljava debljanje čak i ako ste na visokokaloričnoj dijeti."

ima li itko kakvih iskustava sa gore navedenim (pogotovo po pitanju mršavljenja) ?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:02   #2
Smatra se da med i cimet u kombinaciji mogu izliječiti gotovo sve bez ikakvih nuspojava.

__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:26   #3
u principu ne vjerujem u te "čudotvorne" lijekove, med je izuzetno zdrav i dobar za organizam i godinama ga koristim svakodnevno, ali ne očekujem da me moze zaštiti od svih tegoba i bolesti, da neka stanja moze ublaziti i olaksati to vjerujem, ima puno vitamina i minerala i to je dokazano, a sad da spriječava debljanje unatoč visokokaloričnoj prehrani, mislim da je to ipak glupost

mislim da ti je jednostavnije rješenje prebaciti se na niskokaloričnu prehranu.. a i zdravije
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:23   #4
med je jako zdrav ali baš da će išta izliječit,osim prehlade,u to sumnjam
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:33   #5
Med nema jako puno vitamina i minerala. To je mit. Sadrži ih u tragovima, a to nipošto nije dovoljno što se tiče vitamina.
Nije "izuzetno zdrav" kako ga se reklamira. Zdrav jest, ali da je nešto specijalno, nije. Gotovo svi sastojci su voda, saharoza, fruktoza i glukoza, a onog ostalog, zbog čega ima boju, miris i još neka svojstva, jako je malo.

Uopće ne sprječava debljanje. Dapače, pojačava. To je izuzetno koncentrirana smjesa šećera. Šećer deblja. Što drugo reći?

I ne liječi prehladu. Prehlada nema lijeka.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:08   #6
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I ne liječi prehladu. Prehlada nema lijeka.
ne liječi prehladu direktno ali znatno jača imunitet.Koristim ga godinama i vrlo dobro znam kakva mi je prehlada kad ga ne uzimam a kakva kad uzimam.Za usporedbu,kad ne uzmem onda mi ne ginu kapi za nos,simptomi prehlade su znatno teži i više dana traju.A kad uzmem onda mogu radit ispod maske bez problema i bez kapi za nos,simptomi su znatno slabiji i i takvu prehlada sa oslabljenim simptomima osjećam najviše 3-4 dana
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:31   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Med nema jako puno vitamina i minerala. To je mit. Sadrži ih u tragovima, a to nipošto nije dovoljno što se tiče vitamina.
Med ima preko 100 različitih kvatlitetnih minerala i vitamina, ali naravno da su u tragovima, negdje sam imala popis svih tvari u medu, ali ne sjećam se napamet (naravno.. ), a i razlikuje se zbog podneblja u kojem je nastao, ali nikako se ne moze reći da med nije dobar za zdravlje.
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:28   #8
Da znate samo kako je to gadno za popit,taj med ,cimet i vodu!?Grozota!Vjerojatno smrsas jer te to tjera na povracanje(ako ga uspijes popit) a od gadosti nemozes vise nist jest cjeli dan!Fuj!!Grozno!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:31   #9
ha ha ha
mafriii
pa to nije dozvoljeno na aktinsovoj dijeti

varti se u klub
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:56   #10
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ne liječi prehladu direktno ali znatno jača imunitet.Koristim ga godinama i vrlo dobro znam kakva mi je prehlada kad ga ne uzimam a kakva kad uzimam.Za usporedbu,kad ne uzmem onda mi ne ginu kapi za nos,simptomi prehlade su znatno teži i više dana traju.A kad uzmem onda mogu radit ispod maske bez problema i bez kapi za nos,simptomi su znatno slabiji i i takvu prehlada sa oslabljenim simptomima osjećam najviše 3-4 dana
Ne znam kakav je po pitanju imuniteta, ali nije ništa specijalno. Jest, kao namirnica je zdrav ako se uzima u normalnim količinama, no za spregu s imunitetom znam da nije neka ogromna pozitivna. No ne znam koliki je točno utjecaj i što su pokazala istraživanja.

Quote:
maxxie kaže: Pogledaj post
Med ima preko 100 različitih kvatlitetnih minerala i vitamina, ali naravno da su u tragovima, negdje sam imala popis svih tvari u medu, ali ne sjećam se napamet (naravno.. ), a i razlikuje se zbog podneblja u kojem je nastao, ali nikako se ne moze reći da med nije dobar za zdravlje.
Ma gdje si samo izvukla "100 različitih kvalitetnih minerala i vitamina"?
Nema šanse da ih je toliko. Vitamina ima 13, "minerali" su kolokvijalno ime za ione cinka, natrija, kalija, magnezija, kalcija, bakra, selena, kobalta, željeza, mangana, ne mogu se više sjetiti.
Sve skupa, vitamina i minerala, nema više od 30-ak.

Vitamini u tragovima su beskorisni. Treba minimalno 1 RDA, a za neke vitamine je preporučljivo i dosta više.
Elementi u tragovima su poželjni - u tragovima, dok za kalij, natrij, magnezij, željezo, itd., mora biti puno više od "tragova".

Nisam rekao da med nije dobar za zdravlje, no ako jedeš teglu dnevno, očekuj da će ti narasti guzica. To je šećer.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 07:37   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakav je po pitanju imuniteta, ali nije ništa specijalno. Jest, kao namirnica je zdrav ako se uzima u normalnim količinama, no za spregu s imunitetom znam da nije neka ogromna pozitivna. No ne znam koliki je točno utjecaj i što su pokazala istraživanja.


Ma gdje si samo izvukla "100 različitih kvalitetnih minerala i vitamina"?
Nema šanse da ih je toliko. Vitamina ima 13, "minerali" su kolokvijalno ime za ione cinka, natrija, kalija, magnezija, kalcija, bakra, selena, kobalta, željeza, mangana, ne mogu se više sjetiti.
Sve skupa, vitamina i minerala, nema više od 30-ak.

Vitamini u tragovima su beskorisni. Treba minimalno 1 RDA, a za neke vitamine je preporučljivo i dosta više.
Elementi u tragovima su poželjni - u tragovima, dok za kalij, natrij, magnezij, željezo, itd., mora biti puno više od "tragova".

Nisam rekao da med nije dobar za zdravlje, no ako jedeš teglu dnevno, očekuj da će ti narasti guzica. To je šećer.



http://findarticles.com/p/articles/m...ov/ai_66520151


Samo jedno od istrazivanja imas ovdje a daleko od toga da su bas otkrili na koje sve nacine med djeluje na imuni sistem i ostale blagodati vezane za njega. Mozda si ti to vec otkrio u svojoj kucnoj labaratoriji . Da rezimiramo bez daljnjeg pametovanja, med je zdrav, koristi se od davnina i to je to. Sve ostalo je bezvezno tipkanje i gubitak vremena.
__________________
What we do in life, echo’s in eternity
BOSNIAN#1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 10:40   #12
Quote:
boletus satanas kaže: Pogledaj post
ha ha ha
mafriii
pa to nije dozvoljeno na aktinsovoj dijeti

varti se u klub
Ma to je bilo prije!Citala sam da kao zlicica meda i cimeta u toplu vodu da se rastopi pa popit ujutro na gladan stomak i navece!Ajme uzasa!Dobijes neku ljigavu smjesu jedva progutas dodje ti da se pobljujes!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 10:45   #13
valjda je u tome i cilj
a med sam po sebi
meni je fin

oept ja sam čulad a trebaš prije obroka pojesti 1 žlicu meda
kao ubrzava probavu, smanjuje osjećaj gladi

ma tko će stati samo na 1 žlici
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 14:45   #14
Quote:
BOSNIAN#1 kaže: Pogledaj post
http://findarticles.com/p/articles/m...ov/ai_66520151


Samo jedno od istrazivanja imas ovdje a daleko od toga da su bas otkrili na koje sve nacine med djeluje na imuni sistem i ostale blagodati vezane za njega. Mozda si ti to vec otkrio u svojoj kucnoj labaratoriji . Da rezimiramo bez daljnjeg pametovanja, med je zdrav, koristi se od davnina i to je to. Sve ostalo je bezvezno tipkanje i gubitak vremena.
OK, hvala na linku.


A što se tiče cimeta, to je druga stvar. Nije svaki "prah cimeta" isti, a taj prašak sadrži kudikamo više tvari od meda.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 15:09   #15
Quote:
boletus satanas kaže: Pogledaj post
valjda je u tome i cilj
a med sam po sebi
meni je fin

oept ja sam čulad a trebaš prije obroka pojesti 1 žlicu meda
kao ubrzava probavu, smanjuje osjećaj gladi

ma tko će stati samo na 1 žlici
Med je ljep i volim cimet al ovako,na ovaj nacin skupa je cista katastrofa!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 17:26   #16
E da, nemojte jesti previše cimeta. Makes tummy hurt. On se samo malo pospe, malo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 17:56   #17
Ovo je bio recept kao solja mlijeka da provrije pa se stavi cimeta mala zlicica i meda velika zlica-to kad se malo ladne onda se ubaci u vodu!Ma ruzno za pobljuvat se
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 10:43   #18
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ovo je bio recept kao solja mlijeka da provrije pa se stavi cimeta mala zlicica i meda velika zlica-to kad se malo ladne onda se ubaci u vodu!Ma ruzno za pobljuvat se

ovo nije istina! to je samo tvoj dojam. meni to uopće nije loše. treba samo naglo popit, progutat, a ne pijuckat. u tom slučaju je vjerojatno teže
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:40   #19
Svi se slažu da je med koristan ali postoje kod nekih dvojbe o ljekovitosti meda. Želim istaći da je znanstveno dokazanao da med i liječi. Činiti će se nevjerojatno, ali čak i dijabetes u nekim slučajevima.
Što se tiče hibernacijske dijete odnosno mršavljenja uz pomoć meda, autori tog koncepta su Mike McInnes i Stuart McInnes koji su napisali knjigu The Hibernation Diet. Radili su na ishrani sportaša i otkrili da jušna žlica meda prije spavanja utiče na mršavljenje.
Sa cimetom treba biti oprezan pogotovo ako nije cejlonski već kineski što je zbog cijene najčešći slučaj.
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:20   #20
sjajna tema glede meda (iako mi je cimet malo manje poznat)..
ima zanimljivi odgovora, no njegove informacije, ućinkovitosti, vrste itd. možete jednostavno pogledati ovdje http://hr.wikipedia.org/wiki/Med
moja sugestija korištenju meda je slijedeća..
*ujutro ga pomješati sa mlakom vodom i iscijediti u to limun (vitamin c)- dokazano je da razbuđuje te i daje ti energiju za taj dan..
*navečer pomješati ga sa toplim mlijekom -dobro je za dobar san...(i mnogo drugih stvari)
ugodnu večer..
tomekveliki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.